ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #241  
Staro 18.04.2013, 19:01
Danero Danero je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.11.2012
YU lokacija: BiH
Poruke: 52
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Danero Prikaz poruke
IELTS rezultati su stigli: L: 6,5, R: 6,5, W: 6,5, S: 6. Sve u svemu, zadovoljna sam. Dovoljno da mogu aplicirati. Da je jos docekati da CIC objavi listu zanimanja...
Objavljena je lista zanimanja i agencija za ECA:
http://www.cic.gc.ca/english/departm...2013-04-18.asp
Mog zanimanja nema, tako da su mi sve nade usmjerene na 1. maj. Sretno onima, ako ih na forumu ima, koji će svoje zanimanje pronaći na listi.
Reply With Quote
  #242  
Staro 19.04.2013, 22:21
d.radjenovic's Avatar
d.radjenovic d.radjenovic je offline
Član
 
Datum prijave: 06.10.2011
YU lokacija: Novi Sad - jos uvek
Poruke: 15
Nepromenjeno

Covece koji shit!!!
Pa jel moguce da nema ni jedno zanimanje za nas ekonomiste ???

Jel moze neko da mi potvrdi da je ovo konacno ili sta!?
Ljudi dajte neki pozitivan odgovor - da ne gubim nadu...pliiiiiiiiiiz
__________________
2011. prijava prvi put - NOT SELECTED
2012. prijava drugi put - NOT SELECTED
Reply With Quote
  #243  
Staro 19.04.2013, 22:48
Danero Danero je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.11.2012
YU lokacija: BiH
Poruke: 52
Nepromenjeno

Nazalost ovo je konacna lista. Samo jedno zanimanje iz NOC 0 i to menadzer u inzenjerstvu. Hladan tus za sve nas koji smo se pripremali. Samo za pripremu IELTS testa sam potrosila pet mjeseci, a novac necu ni da spominjem.
Reply With Quote
  #244  
Staro 20.04.2013, 00:34
miki_s1986 miki_s1986 je offline
Član
 
Datum prijave: 05.10.2009
Poruke: 27
Nepromenjeno

da li neko moze da mi kaze da li je na ovoj lisi elektricar...posto ne kapiram bas kako sve ovo ide ..hvala... koliko sam shvatio bas su skresali listu , totalno bezveze.
__________________
I'm gonna trade this life for fortune and fame
I'd even cut my hair and change my name...
Zelim da zivim na sto razlicitih mjesta
hocu jos dva zivota, jos ljubavi dvjesta....
Reply With Quote
  #245  
Staro 20.04.2013, 09:27
Danero Danero je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.11.2012
YU lokacija: BiH
Poruke: 52
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik miki_s1986 Prikaz poruke
da li neko moze da mi kaze da li je na ovoj lisi elektricar...posto ne kapiram bas kako sve ovo ide ..hvala... koliko sam shvatio bas su skresali listu , totalno bezveze.
To zanimanje bi trebalo biti na listi za Federal skilled trade program koji je otvoren jos u januaru. Imas na cic.gc.ca sve podatke.
Reply With Quote
  #246  
Staro 24.04.2013, 23:09
Tamara85 Tamara85 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.09.2011
Poruke: 83
Nepromenjeno

Pretpostavljam da je i preko tog Federal skilled trade programa neophodno radno iskustvo u struci?
Reply With Quote
  #247  
Staro 26.04.2013, 09:46
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tamara85 Prikaz poruke
Pretpostavljam da je i preko tog Federal skilled trade programa neophodno radno iskustvo u struci?
Ne samo radno iskustvo već i ponuda za posao ili kanadski certifikat. Na prvi pogled taj FSTC izgleda jako primamljivo ali kad malo zagrebeš dođeš do zaključka da retko ko može da se kvalifikuje.
Reply With Quote
  #248  
Staro 31.05.2013, 15:48
pcelica pcelica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2010
US lokacija: San Dijego, here we come
YU lokacija: Beograd
Poruke: 57
Nepromenjeno

Ja pročitah ovu temu i u glavi mi je totalna konfuzija. Dakle primera radi, dobijem job offer, da li pored toga moje zanimanje mora da bude na spisku traženih zanimanja ili ne mora?
I ako sam dobro razumela, ako dobijem LMO ne treba da polažem IELTS a ako dobijem AEO moram.
Znači kad poslodavac traži tamo dozvolu da mi pošalje job offer mora da naglasi da bude LMO?
I da li na osnovu tog mog "zaposlenja" može cela moja porodica da ide sa mnom?
Hvala unapred
Reply With Quote
  #249  
Staro 01.06.2013, 20:02
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pcelica Prikaz poruke
Ja pročitah ovu temu i u glavi mi je totalna konfuzija. Dakle primera radi, dobijem job offer, da li pored toga moje zanimanje mora da bude na spisku traženih zanimanja ili ne mora?
I ako sam dobro razumela, ako dobijem LMO ne treba da polažem IELTS a ako dobijem AEO moram.
Znači kad poslodavac traži tamo dozvolu da mi pošalje job offer mora da naglasi da bude LMO?
I da li na osnovu tog mog "zaposlenja" može cela moja porodica da ide sa mnom?
Hvala unapred
izmesala si dosta toga....

postoje dva nacina da se ode u Kanadu

Federal Program (odnah apliciras za PR)
potrebna ti je ponuda za posao i da ti je zanimanje na trazenoj listi, kao i da imas dovoljno bodova na bodovnoj listi.

Temporary Work - nadjes posao u Kanadi, poslodavac ti uradi LMO (moze bilo koje zanimanje, nema ogranicenja) pa posle iz Kanade apliciras za PR

u oba slucaja porodica moze sa tobom
IELTS test ti treba u vecini slucajeva, tj treba ti kad radis Federal, kad kasnije radis PR preko Experience Class (iz Kanade). Samo ti ne treba ako radis PR preko Provincijske nominacije i to samo u nekim oblastima Kanade.
Reply With Quote
  #250  
Staro 10.06.2013, 15:30
Nestor Nestor je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2013
Poruke: 14
Nepromenjeno

Za Kanadu nema onog da radis sezonski selidbe ili na bazenima i slicno ili ipak mozda ima?
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.