ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #511  
Staro 06.06.2015, 18:57
flysky flysky je offline
Član
 
Datum prijave: 16.12.2014
Poruke: 6
Nepromenjeno

Dobro,ja sam planirao da putujem 02.09.sto sada mislim, da je ok,sto je prije isteka ljekarskog na 17 dana i mjesc od isteka vize.
Je li to definitivno uredu,

pozzz!!!
Reply With Quote
  #512  
Staro 08.06.2015, 19:38
flysky flysky je offline
Član
 
Datum prijave: 16.12.2014
Poruke: 6
Nepromenjeno

Zna li iko je li ovo sto sam predhodno pisao 100%OK,vezano za ljekarsko i njegovu dužinu trajanja!
Putujem 02.09. a 6mjeseci od vađenja ljekarskog će biti 19.09., a viza vazi do 02.10.,je li to sve u redu za normalan ulazak u SAD-e?
Unaprijed hvala svima ko ima tacne informacije!
Reply With Quote
  #513  
Staro 08.06.2015, 23:59
NS2015 NS2015 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2014
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 201
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik flysky Prikaz poruke
Zna li iko je li ovo sto sam predhodno pisao 100%OK,vezano za ljekarsko i njegovu dužinu trajanja!
Putujem 02.09. a 6mjeseci od vađenja ljekarskog će biti 19.09., a viza vazi do 02.10.,je li to sve u redu za normalan ulazak u SAD-e?
Unaprijed hvala svima ko ima tacne informacije!
Mogu samo da ti kazem moje iskustvo. Lekarski odrađen 20.03. viza vazi do 19.09. Najbolje nazovi ambasadu koja ti je izdala vizu.
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - Izvučen
30.05.2014. - poslali DS-260
Reply With Quote
  #514  
Staro 09.06.2015, 05:02
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik flysky Prikaz poruke
Zna li iko je li ovo sto sam predhodno pisao 100%OK,vezano za ljekarsko i njegovu dužinu trajanja!
Putujem 02.09. a 6mjeseci od vađenja ljekarskog će biti 19.09., a viza vazi do 02.10.,je li to sve u redu za normalan ulazak u SAD-e?
Unaprijed hvala svima ko ima tacne informacije!

Ti u svakom slucaju ulazis prije isteka roka od 6 mjeseci po oba osnova, tako da nema razloga za brigu
Reply With Quote
  #515  
Staro 09.06.2015, 17:23
flysky flysky je offline
Član
 
Datum prijave: 16.12.2014
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tomislav1970 Prikaz poruke
Ti u svakom slucaju ulazis prije isteka roka od 6 mjeseci po oba osnova, tako da nema razloga za brigu
hvala drustvo!!!
mislim da ce biti sve ok.
jos malo....
Reply With Quote
  #516  
Staro 20.06.2015, 17:25
GreenM's Avatar
GreenM GreenM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Florida
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 55
Nepromenjeno

18.6.2015. imala sam zakazan ljekarski pregled u Poliklinici Eurofarm u Sarajevu. Poliklinika se nalazi na Ilidži, i relativno je lako naći, čak i ako niste iz Sarajeva, kao što ja nisam
U Eurofarm sam stigla pet minuta prije zakazanog termina, oko 12:25h. U ordinaciji je već bila jedna djevojka, tako da sam taman tih pet minuta sačekala. Kad sam ušla kod doktorice, ona je prvih pet minuta samo popunjavala podatke iz pasoša i kartona vakcinacije, dok sam ja sjedila. Zatim mi je postavila par pitanja (da li sam ležala u bolnici nekad, imam li dijagnostikovane probleme sa srcem, imam li nekakav osip po nogama), izmjerila visinu i težinu, poslušala pluća i to je bilo to. Dala mi je uputnice za analizu krvi i RTG pluća. Krv sam izvadila u istoj zgradi, vrata lijevo od ordinacije, i dok sam čekala rezultate taman sam otišla da uradim RTG.
RTG se radi u Poliklinici Sunce. Portir u Eurofarmu je bio jako ljubazan i objasnio mom dečku (on je bio vozač) kako da dođemo do Poliklinike Sunce, koju smo našli iz prve. Iznenadila sam se što je RTG bio gotov bukvalno za sekund, i još nekih pet minuta dok se očitaju nalazi
Sa tim nalazima sam se vratila u Eurofarm, u međuvremenu je stigao i nalaz krvi, tako da je doktorica samo potvrdila da je sve u redu i kompletirala nalaze. Poliklinika Eurofarm nalaze šalje direktno u ambasadu, tako da mi je ostalo samo da platim 160 KM i da bježim odatle
Sve u svemu, prezadovoljna sam, nigdje nisam čekala i sve je bilo gotovo za sat i po vremena - definitivno preporučujem svima koji ljekarski rade u Sarajevu da idu u Eurofarm
__________________
01.05.2014. - izvučena, CN 34***
19.05.2014. - DS260
18.06.2015. - ljekarski, lokacija: Sarajevo
02.07.2015. - VIZA ODOBRENA

Lokacija u USA: Sarasota, Florida
Reply With Quote
  #517  
Staro 21.06.2015, 19:54
sile2302 sile2302 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2010
US lokacija: Saint Louis, MO
YU lokacija: Zavidovici, BiH
Poruke: 93
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GreenM Prikaz poruke
18.6.2015. imala sam zakazan ljekarski pregled u Poliklinici Eurofarm u Sarajevu. Poliklinika se nalazi na Ilidži, i relativno je lako naći, čak i ako niste iz Sarajeva, kao što ja nisam
U Eurofarm sam stigla pet minuta prije zakazanog termina, oko 12:25h. U ordinaciji je već bila jedna djevojka, tako da sam taman tih pet minuta sačekala. Kad sam ušla kod doktorice, ona je prvih pet minuta samo popunjavala podatke iz pasoša i kartona vakcinacije, dok sam ja sjedila. Zatim mi je postavila par pitanja (da li sam ležala u bolnici nekad, imam li dijagnostikovane probleme sa srcem, imam li nekakav osip po nogama), izmjerila visinu i težinu, poslušala pluća i to je bilo to. Dala mi je uputnice za analizu krvi i RTG pluća. Krv sam izvadila u istoj zgradi, vrata lijevo od ordinacije, i dok sam čekala rezultate taman sam otišla da uradim RTG.
RTG se radi u Poliklinici Sunce. Portir u Eurofarmu je bio jako ljubazan i objasnio mom dečku (on je bio vozač) kako da dođemo do Poliklinike Sunce, koju smo našli iz prve. Iznenadila sam se što je RTG bio gotov bukvalno za sekund, i još nekih pet minuta dok se očitaju nalazi
Sa tim nalazima sam se vratila u Eurofarm, u međuvremenu je stigao i nalaz krvi, tako da je doktorica samo potvrdila da je sve u redu i kompletirala nalaze. Poliklinika Eurofarm nalaze šalje direktno u ambasadu, tako da mi je ostalo samo da platim 160 KM i da bježim odatle
Sve u svemu, prezadovoljna sam, nigdje nisam čekala i sve je bilo gotovo za sat i po vremena - definitivno preporučujem svima koji ljekarski rade u Sarajevu da idu u Eurofarm
Da li ti odmah u poliklinici kazu da su nalazi ok ili moramo i o tome da razmisljamo do zadnjeg trenutka!? Odnosno, ne daj Boze da nesto ne bude uredu, da li bi nam odmah rekli....pretpostavljam da bi!? I sta je sa vakcinama, da li ste imali kartone iz svog Doma zdravlja, odnosno jeste li morali primati neke dodatne? Nama je nasa pedijatrica govorila da ce nam kcerkica (2 godine) morati isprimati neke vakcine, a za nas dvoje jos ne znamo!
__________________
08.10.2013. - Prijava za DV2015
01.05.2014. - Izvučen - CN 2015EU00039xxx
17.06.2014. - Poslao DS260
16.07.2015. - Ljekarski pregled
13.08.2015. - Intervju
03.09.2015. - Zakazan let
28.09.2015. - Stigao SSN
09.10.2015. - Stigao GC

Last edited by sile2302; 21.06.2015 at 20:02.
Reply With Quote
  #518  
Staro 22.06.2015, 10:16
GreenM's Avatar
GreenM GreenM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Florida
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sile2302 Prikaz poruke
Da li ti odmah u poliklinici kazu da su nalazi ok ili moramo i o tome da razmisljamo do zadnjeg trenutka!? Odnosno, ne daj Boze da nesto ne bude uredu, da li bi nam odmah rekli....pretpostavljam da bi!? I sta je sa vakcinama, da li ste imali kartone iz svog Doma zdravlja, odnosno jeste li morali primati neke dodatne? Nama je nasa pedijatrica govorila da ce nam kcerkica (2 godine) morati isprimati neke vakcine, a za nas dvoje jos ne znamo!
Da, djevojka koja je vršila očitavanje RTG nalaza u Poliklinici Sunce mi je uz nalaz odmah rekla da je sve u redu, a i dr Čengić takođe, kada sam došla da kompletiram nalaze. Rekla je, citiram: "Stigli su i nalazi krvi, sve je u redu, ali nismo ni očekivali da ne bude." Naravno, i da to nije rekla, ja se ne bih ustručavala da pitam
Što se vakcina tiče, imala sam karton vakcinacije i nekakvu izjavu na engleskom jeziku koju sam nabavila u Epidemiološkom zavodu, a na kojoj su prepisane vakcine iz kartona i piše da sam uredno primila sve vakcine u skladu sa zakonom... Ništa nisam morala da obnavljam, iako sam posljednju MMR vakcinu primila 1998. (ovdje na forumu sam našla da se obnavlja svakih 10 godina, ali izgleda da to ipak nije potrebno ukoliko je vakcinacija i revakcinacija završena na vrijeme). Anti-tetanus nisam primala jer mi nije istekao rok od 10 godina od posljednje vakcine. Savjetujem Vam da pitate preko telefona kada nazovete da zakažete termin, jako su ljubazni i sigurno će Vam objasniti sve
Cijena pregleda je 160 KM.
__________________
01.05.2014. - izvučena, CN 34***
19.05.2014. - DS260
18.06.2015. - ljekarski, lokacija: Sarajevo
02.07.2015. - VIZA ODOBRENA

Lokacija u USA: Sarasota, Florida
Reply With Quote
  #519  
Staro 24.07.2015, 03:59
grabovac84's Avatar
grabovac84 grabovac84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 308
Nepromenjeno

Pitanje za sve koji mozda znaju odgovor.....naime supruga ima nekih problema sa zapalenjem nekih nerava i od toga joj periodicno trnu noge i ruke i trenutno se od toga leci.....moze li ovo predstavljati problem prilikom pregleda?...Dakle ona je sve ostalo ok i ide normalno i funkcionise ali eto ima to nesto pa me zanima zna li ko odgovor?Trebalo bi da su rizicne samo prenosive bolesti koliko sam shvatio zar ne?
__________________
DV2016 - 2016EU000018xx
24.06.2015 - Poslat DS260
26.11.2015 - Lekarski pregled
01.12.2015 - Interview
Reply With Quote
  #520  
Staro 24.07.2015, 06:56
Lilan1957 Lilan1957 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.07.2015
Poruke: 22
Nepromenjeno

Ja sam radio lekarski pregled u Beogradu.
Gospođa koja je radila meni lekarski pregled, ispričali smo se o svemu, i rekla mi je - Naravno da ćete znati sve svoje nalaze, i koliko se sećam da je rekla, da ne daju kovertu, ako nešto nije u redu.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT poslovi (iskustva) pericp Vodič za emigrante 67 27.10.2017 18:20
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Ksenofobija-vasa iskustva Lucky Vaša strana 7 15.06.2011 19:40
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.