ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Lekari u Americi - Physicians in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 19.01.2016, 06:59
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Sta se desava sa nasim ljekarima specijalistima ili cak sa sub-specijalistima sa visegodisnjim iskustvom? Kakva je procedura za njih?
Reply With Quote
  #22  
Staro 19.01.2016, 16:06
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tomislav1970 Prikaz poruke
Sta se desava sa nasim ljekarima specijalistima ili cak sa sub-specijalistima sa visegodisnjim iskustvom? Kakva je procedura za njih?
Ista kao i za one koji su tek izasli sa fakulteta. Specijalizacije iz drugih zemalja nisu priznate i mora se sve od pocetka.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #23  
Staro 09.05.2016, 22:42
NatNem NatNem je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
Poruke: 5
Nepromenjeno lekari u americi

Dragi forumasi,

izvucena sam za Green card,nigde ne forumu ne mogu da nadjem odgovor na pitanje da li i neko ko ima Green Card i Permanent Resident status isto mora da polaze USMLE?

Hvala svima na nesebicnom deljenju informacija
Reply With Quote
  #24  
Staro 09.05.2016, 23:35
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NatNem Prikaz poruke
Dragi forumasi,

izvucena sam za Green card,nigde ne forumu ne mogu da nadjem odgovor na pitanje da li i neko ko ima Green Card i Permanent Resident status isto mora da polaze USMLE?

Hvala svima na nesebicnom deljenju informacija
Koliko sam ja shvatio iz prvog posta u ovoj temi, USMLE je vazan za nostrifikaciju i on se polaze ako skolu, odnosno medicinski fakultet nisi zavrsio u SAD, nevezano za vizu koju imas (Zelena karta je isto viza), a moze ti omoguciti i da je dobijes:

"Na par mesta smo do sada spominjali lekarsku nostrifikaciju. Sam proces nostrifikacije nismo razjasnjavali pa cu se potruditi da hronoloski poredjam korake u celom tom procesu.

Uspesno odradjen proces garantuje ulazak u USA sa J1 ili H1B vizom i EB Green Card nakon zavrsenog residency-ja"
Reply With Quote
  #25  
Staro 10.05.2016, 02:46
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NatNem Prikaz poruke
Dragi forumasi,

izvucena sam za Green card,nigde ne forumu ne mogu da nadjem odgovor na pitanje da li i neko ko ima Green Card i Permanent Resident status isto mora da polaze USMLE?

Hvala svima na nesebicnom deljenju informacija
USMLE polazu svi koji zele da budu licencirani lekari u US. To se odnosi i na drzavljane, i na Permanent Residents i na strance koji pokusavaju da udju u lekarski sistem u US nezavisno od toga da li su zavrsili fakultet u US ili van US.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tomislav1970 Prikaz poruke
Koliko sam ja shvatio iz prvog posta u ovoj temi, USMLE je vazan za nostrifikaciju i on se polaze ako skolu, odnosno medicinski fakultet nisi zavrsio u SAD, nevezano za vizu koju imas (Zelena karta je isto viza), a moze ti omoguciti i da je dobijes
Nisi razumeo taj deo jer nismo ulazili u detalje oko studiranja medicine u US. I Ameri polazu USMLE. To je u stvari lekarski drzavni ispit. Jedina je razlika sto se ovde Step 1 polaze nakon druge godine fakulteta, dok se na Step 2 CK & CS vec moze izaci nakon odslusane trece godine medicinskog fakulteta. Medicina je ovde 4 godine za razliku od evropskih fakulteta.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #26  
Staro 10.05.2016, 11:28
NatNem NatNem je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
Poruke: 5
Nepromenjeno

Hvala puno na odgovorima,
problem je sto USMLE moze da se polaze samo do dve godine od zavrsetka osnovnih studija,znaci specijalisti nikako vise nemaju pravo da izadju na ispit.
Da li ima nasih lekara koji nisu polagali USMLE,sta bi moglo u USA da se radi bez polaganja ispita kao lekar?
Reply With Quote
  #27  
Staro 10.05.2016, 17:12
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NatNem Prikaz poruke
Hvala puno na odgovorima,
problem je sto USMLE moze da se polaze samo do dve godine od zavrsetka osnovnih studija,znaci specijalisti nikako vise nemaju pravo da izadju na ispit.
Odakle vama ovaj podatak? Apsolutno netacna tvrdnja, kada su lekari koji nisu studirali u USA u pitanju. Molimo vas da iscitate celu temu o medicinskom skolovanju u USA pre nego sto nastavimo diskusiju. Hvala.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #28  
Staro 10.05.2016, 17:37
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NatNem Prikaz poruke
Hvala puno na odgovorima,
problem je sto USMLE moze da se polaze samo do dve godine od zavrsetka osnovnih studija,znaci specijalisti nikako vise nemaju pravo da izadju na ispit.
Da li ima nasih lekara koji nisu polagali USMLE,sta bi moglo u USA da se radi bez polaganja ispita kao lekar?
Kao sto je drugi moderator napisao, tvrdnja da neko nema pravo da izadje na ispit je NETACNA. To je jedino mogao da izmisli neko kao izgovor kada nije uspeo da polozi te ispite, a ima ih... Dosta kolega sa specijalizacijom ne zeli/nece da se pomiri sa cinjenicom da moraju ponovo na specijalizaciju i onda se fabrikuju razne price i mitovi...

U postovima#7&8 je odgovoreno na pitanje koje vas interesuje, te vas stoga molim da prvo iscitate postojecu temu, a nakon toga, ukoliko bude i dalje nejasnoca, razjasnicemo detalje.

Na zalost, berza poslova za lekare bez licence u najmanju ruku nije najsjajnija. Kolege su radile bukvalno sve i svasta kako bi prezivele - od voznje kamiona i taksija do flebotomista, EKG tehnicara, bolnicara...

Moderator
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #29  
Staro 23.05.2016, 05:40
Peace of mind Peace of mind je offline
Član
 
Datum prijave: 23.05.2016
Poruke: 2
Nepromenjeno Pozdrav svima....

Magelan, hvala puno na korisnim informacijama i trudu, zaista mnogo znači sve ovo! Inače, ja sam 5. godina medicine u Srbiji, razmišljam o odlasku u Ameriku i pripremanje USMLE....Interesuje me kako i šta raditi po pitanju jezika iako sam ga učio od osnovne škole i kroz srednju ali nemam sertifikat o položenom engleskom pa da li treba polagati IELTS ili TOEFL za Ameriku tačnije da li je obavezan za polaganje USMLE? Koji je kurs od ta 2 bolji za polaganje i priznatiji u Americi? Koliko bi mi trebalo vremena da savladam kurs pa onda USMLE? Baš imam volju da radim na tome, da položim taj USMLE pa neka to bude i za par godina ali brine me malo kako to sve obaviti i kako finansirati sve to, mada polako sve se može kad se hoće, treba biti uporan..Možda počnem raditi ovde u Srbiji pa skupljati pare polako i polagati... Hvala još jednom na svim informacijama i sve najbolje!
Reply With Quote
  #30  
Staro 23.05.2016, 17:11
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Peace of mind Prikaz poruke
Magelan, hvala puno na korisnim informacijama i trudu, zaista mnogo znači sve ovo! Inače, ja sam 5. godina medicine u Srbiji, razmišljam o odlasku u Ameriku i pripremanje USMLE....Interesuje me kako i šta raditi po pitanju jezika iako sam ga učio od osnovne škole i kroz srednju ali nemam sertifikat o položenom engleskom pa da li treba polagati IELTS ili TOEFL za Ameriku tačnije da li je obavezan za polaganje USMLE? Koji je kurs od ta 2 bolji za polaganje i priznatiji u Americi? Koliko bi mi trebalo vremena da savladam kurs pa onda USMLE? Baš imam volju da radim na tome, da položim taj USMLE pa neka to bude i za par godina ali brine me malo kako to sve obaviti i kako finansirati sve to, mada polako sve se može kad se hoće, treba biti uporan..Možda počnem raditi ovde u Srbiji pa skupljati pare polako i polagati... Hvala još jednom na svim informacijama i sve najbolje!
Za polaganje USMLE nije potreban niti TOEFL, niti IELTS. Ono sto je potrebno za Step 2 CS jeste komunikacija, tako da za to vec treba malo vezbe. Step 1 i Step 2 CK su testovi sa pitanjima u vidu klinickih vinjeta za koje je vise potrebno poznavanje terminologije na Engleskom nego samog jezika. Krenes kroz pitanja i polako stavljas nove reci sa strane, kada prodjes kroz celu UWorld banku, imaces vec dovoljan recnik sto se pitanja tice. Kako CS i ide nakon ova dva pismena testa, dovoljno je vremena da se vezbaju i pregledi, a to je najbolje u paru ili grupi sa kolegama koji takodje spremaju taj ispit.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.