ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 16.01.2021, 05:02
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Danas je bio zadnji dan peak season, mada kazu da ce sledeca nedelja takodje biti dosta busy.

Ja sam odlucio da se vratim na full time posao i ako su mi ponudili da se kvalifikujem.

Razlozi zbog kojih sam se odlucio na ovakav potez (mnogima nelogican)

1. Ukoliko se ne kvalifikujem vracam se na preload, sa 27 koliko sam trebao da budem placen na 14.5 na sat plus rad nocu... ( mada sam 99% siguran da bi se kvalifikovao) Sta znaci kvalifikacija?

Period 30 radnih dana u kojem ne treba da se ima accident ili injury i treba da se bude brz u smislu da se zavrsi u nekom vremenu koje supervisor predvidja tzv scratch

Ono sto nisam napomenuo je da sam ja jedini od sezonskih vozaca kome su ponudili da se kvalifikuje sad

2. Ne bi imao svoju rutu nego bi bio cover driver.

Cover driver znaci da ja menjam rutu svake nedelje/ eventualno svake druge kada neko od vozaca uzme vacation.

3. Na mom full time poslu sam mnogo fleksibilniji sto se tice vremena, i radim sa nasim ljudima i kad god bi mi trebalo nesto mogao bi da racunam na dayoff i slicno

4. Long hours - svi smo mi dosli u ameriku i radimo uglavnom po 2 posla ali ovo ovamo je preterivanje pogotovu u toku peak season. Ovih mesec ipo dana sam bio samo kuca posao kuca. Samo sam nedelju imao off, doduse puno sati i svaki minut je placen sto je dobra stvar.

5. Payrate... Sve vreme su mi servirali jednu pricu i na kraju me izjeb*li za satnicu. Kao in house employee sam trebao da zaradjujem 27$ na sat, i na pocetku , tj samo u prvoj nedelji sam toliko zaradjivao, nakon toga mi se navodno promenio job code i zaradjivao sam 21$ na sat.

Supervisor je podneo zahteve da se nadoknadi razlika za ovaj period ali od toga nista...

Tako da kada preracunam sve duzni su mi nekih 1000$ za peak season, sto je stvarno sramota za kompaniju kao UPS. U sustini ne zna se ko sta radi u mom centru, i stvarno mi nije jasno kako zavrsavaju posao.

6. Bukvalno svako od vozaca koji su tu 20 25 godina su imali neke velike probleme nakon odredjenog perioda, jedan imao transplantaciju bubrega, jedan navodno nije postovao safety procedure i iskrivile mu se noge, jedan operisao kicmu 3x, povrede i slicno ....


7. Nije posao za nekog ko ima porodicu. Jednostavno ne moze da funkcionise porodicni zivot ovako. Ovo je posao za samce a ne za porodicne ljude...

Dobre starne ovog posla vozaca u UPSu su vezane za long term i sindikat ( zabole ih za zaposlene realno)


8. Imam utisak da u UPSu kao vozaci rade ljudi koji bi bili klosari da nema tog posla... Svega sam bio ok sa nekoliko ljudi , uglavnom internacionalcima... ovi Amerikanci koji rade kao vozaci, svaka druga rec im je cursing word (fuc*, Shi*,Motherfuck*r i slicno) a i po ponasanju vidi se da nisu bas cisti


1. Imaju najbolje osiguranje u Americi

Taj vozac koga sam naveo da je imao transplantaciju bubrega nije platio ni dolar za sve to

2. Sindikat- nakon 25 godina rada kao vozac mozete da se penzionisete, penzija bi bila oko 10.000 dolara na mesecnom nivou, sto zvuci neverovatno. jer bi se vise para uzimalo kao penzioner nego kada se radi ...


Sve u svemu zbog trenutne situacije sa koronom i zbog nekih zdravstvenih problema trenutno ne mogu da nastavim da radim u UPSu kao vozac,a full time posao mi je sigurica i dobio sam unapredjenje, tako da cu zaradjivati otprilike isto kao vozac u UPSu u prvoj godini


U Sustini probacu ovaj posao ponovo, verovatno tokom sledeceg peak season ili ukoliko imaju poziciju oktobra/septembra i ostacu kao full time vozac ako sve bude kako treba.

Iskreno ne vidim razlog da zurim toliko ali imam 25 godina, neka odradim 25 i da se penzionisem sa 50, iskreno na konju sam. Sa tom penzijom mozes ziveti kao car ne samo u Srbiji, nego i u Americi... Mada kakve sam srece ne bi me cudilo da se taj sindikat raspadne bas pre nego sto se penzionisem i ne bude nista od toga
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #202  
Staro 16.01.2021, 14:59
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Drago mi je da si prezivio prvi peek seson. Ovo definitivno je zeznut posao i dosta se radi.
Trebao si ici sa kvalifikacijom jer sto se prije kvalifikujes to je bolje sto se tice progresije plate.
Sto se tice drugih vozaca rade bas čudni likovi ali ima i normalnih ljudi u ovom poslu.
Penzija je 100$ godisnje za full time ( min 1750 radnih h godisnje) I 50 $ za part time ( min 750h)
Uvijek možeš voziti kao sezonac to ti je 6-8 k dolarica za 2 mjeseca.

Sve u svemu drago mi je da si probao i prezivio peak , mnogi sezonci odustaju na samom pocetku.
Kod mene je sve po starom , veatio e na rutu , oko 9-10h dnevno . Juce sam imao malo tezi dan oko 450 kutija 180 stopova ali sve je to ok.
Moj plan je ostati na ovoj ruti jos 5,6 godina i preci na rezidential rutu bez apartmana I biznisa.
Ovo je posao od +100k nemam g namjeru napustati
Reply With Quote
  #203  
Staro 16.01.2021, 15:32
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Moram ovo napisati
Stvarno volim ovaj posao, volim raditi napolju pogotovo kada je ovako dosta sunčanih dana kao ovdje u Koloradu. Ono sto mi se posebno dopada je stalna komunikacija sa ljudima, nekada se osjecam kao u onaj seriji Cheers 🍻 . Dobar sa sa svima i jako sam ispunjen radeci ovaj posao. Sam planiram kojom cu brzinom i kako raditi posto znam u svakom trenutku gdje sam u narednom satu, 2 sata, kada cu zavrsiti smjenu. Za ovaj crni ups menagment je najvaznije da uskladis taj planirani posao za taj dan sa tvojim trenutnim vremenom za taj dan (+- 1,5h) . Union ce stititi tvoja ledja ako ovi pocnu nesto zezati ali to je prvih 6 mjeseci od kvalifikacije i kasnije te ostave na miru.
Ameri su dobri ljudi, cijene hard work uvijek nesto nude od pica,hrane itd.Pomognu uvijek ili dodju do kamiona po kutije ili pridrze vrata,puste me prvog u lift ma hiljadu stvari.
Meni je pakao bio dok nisam naucio rutu ( ipak je to 220 biznisa oko 30% do 50% imaju dostave svaki dan) I usao u njihove radne navike ,kada je trafic zeznut itd .Sada mogu raditi rutu zavezanih ociju ,testirao sam sebe sa mojom full speed ( najbrze sto mogu) mogu sve zavrsiti za 7h ( 9h planiranog posla nekih 140- 160 dostava) . Znaci mogao bih kuci svaki dan poslije 8h rada ali oni bi vjerovatno povecali broj stopova kada bi to skontali da mogu vise. To je tako u UPS ako radis brzo i puno oni ti daju vise posla . Treba naci neku zlatnu sredinu .
Reply With Quote
  #204  
Staro 16.01.2021, 17:30
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Posao nije los, i meni se dosta dopadala komunikacija sa ljudima, ali sam imao i 1 problem sa jednom bakicom u bestbuy koja je uvek nervozna iz nekog razloga, verovatno joj fali mnogo toga u zivotu....


Ne kapiram zasto svi beze od ruta sa apartmanima i biznisima...

Kod mene u hubu svi stariji vozaci imaju te residential rute koje su country routes, sto iskreno ne kapiram
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #205  
Staro 16.01.2021, 17:37
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Posao nije los, i meni se dosta dopadala komunikacija sa ljudima, ali sam imao i 1 problem sa jednom bakicom u bestbuy koja je uvek nervozna iz nekog razloga, verovatno joj fali mnogo toga u zivotu....


Ne kapiram zasto svi beze od ruta sa apartmanima i biznisima...

Kod mene u hubu svi stariji vozaci imaju te residential rute koje su country routes, sto iskreno ne kapiram
Jednostavno manje vise voze a manje hodaju i nose teret.
Apartmani nisu dobri za koljena i kukove ako se stalno penjes stepenicama a biznisi trebas natovariti kolica pa opet istovariti ( vise kutija po dostavama).
Reply With Quote
  #206  
Staro 16.01.2021, 17:39
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Bas me zanima kakva je situacija kod tebe u centru?

Kakvi su radnici sto se tice nacionalnosti?

Kod mene ima najmanje cistih amerikanaca, uglavnom su to hispanic vozaci, ima tu 2 kineza, 1 singapurac, poljak, i par cistokrvnih amerikanaca...

Zanimljivo da je taj kinez bio doktor u kini i doso da vozi za ups ovde

Decko iz singapura bio sef kuhinje u nekom restoranu...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #207  
Staro 16.01.2021, 18:14
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Kod mene su vecinom ameri oko 80% , ovdje u koloradu nema puno crnaca ali ima meksikanaca .
Mi imamo u našem habu tri centra oko 270 full time vozaca + 100 full time 22.4. vozaca. U piku imamo sigurno preko 500 vozaca + PVD .

To su vozaci kod njih nema lagano samo ako pokazu respect onda ih cijenis I postujem. Ima normalnih porodicnih ljudi ali ima i tih military guys glume neke kull face. Zanimljivo je to da ima dosta djevojaka za ovaj tezak posao, sigurno 10% od svih vozaca.
Meni je manager u prvom centru gdje sam krenuo bio dobar lik i on je sada district manager . On mi je mnogo pomogao da dobijem rutu i malo to ubrzam .
Reply With Quote
  #208  
Staro 20.01.2021, 14:31
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Cijeli peak sam išao pomagao drugim vozacima, kontam to je u redu i kolegijalno. Sada se to opet nastavlja , zavrsim svoju rutu I idem pomagati nekim likovima koji mjenjaju druge vozace na njihovim rutama. Kada god pitam supervizora ona kaze oni "umiru" treba im pomoc. . Ovaj izraz je tipican za nas menagment posto oni vozace gledaju kao mazge ili konje . Pa im je prica izmedju njih nadji dobrog konja i jasi , dok jacu neke mazge umiru pa zoves drugog da pomaze.
Oni to rade da bi bili distancirani od vozaca i jednostavno mi smo mi oni su oni.
Posto ja veoma dobro znam svoju rutu ( tacno znam unaprijed gdje mogu biti u koje vrijeme) od sada cu maximalno usporiti ( ici do 2h preko planiranog posla za taj dan) . Tako cu izbjeci to svakodnevno pomaganje drugim vozacima a mozda i ja dobijem pomoc.
Ovo je kompanija ako radis vise i brze oni ti daju jos posla. Vozaci pokusavaju da rade brze da zavrse i idu kući svojim porodicama ali managment ide na tu kartu.
Opet sam potpisao 9.5 protection tako da sada svaki minut prek 9.5h pisem gravience pa sto kaze onaj "Cera cemo se" .
Koliko sve pozitivno bilo na poslu ovaj managment to sve pokvari.
Reply With Quote
  #209  
Staro 21.01.2021, 03:28
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Ne znam kako je to kod tebe u hubu ali ja sm vidjao razlicite stvari za vrlo kratko vreme. Kod mene u centru npr svi su brzi i zavrsavaju u predvidjeno vreme, imamo 2 lika koji uvek zavrsavaju do 5, kako ne znam...

S druge strane postoji jedan hub koji je na pola sata od mog i oni su katastrofa, lenji vozaci, prave pauze , dok je kod mene u hubu pauza misaona imenica. Vikendima vozaci iz mog huba idu i pomazu tamo. Ako ti njihov supervizor kaze da ti daju 50 stops, oni ce ti dati 20 i tako ce se natezati stalno. Ja sam licno isao jedan vikend da pomognem tamo i lik koji je bio vozac je iskreno polu izgubljen, ne znam kako je uopste dosao do vozaca....

Sa druge strane u mom hubu stariji vozaci su dosta postedjeni sto se tice posla, nece oni dobiti nesto da krpe u zadnjem momentu ili da sakupljaju po 400 paketa u UPS storu u 6pm i slicno. Odmah se bune, prebacivali su posao na nas mladje i pozivali se na ovog iz sindikata sto ih stiti....

A to si totalno u pravu, kada vide da si vredan i da hoces da radis samo ce ti natrpati jos posla. Ja sam npr na toj ruti tokom peak season sa dostavama zavrsavao u 2pm a pickups mi krecu tek 3.45pm, i gotovo svaki dan su me zvali da vratim taj kamion, da odem po manji i skupim UPS store koji rastura kako radi, plus je moj zadnji stop uvek bio drugi UPS Store koji nije toliko busy...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #210  
Staro 21.01.2021, 18:22
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ovo je vise mentalna igra sa managmentom. Mi imamo odredjene stvari sa kojima ih mozemo kazniti. Vozaci se udružuju uspore ako ovi hoce da nam daju vise i vise posla. Ponekad se desava da je managment veoma bully i stalno napada vozace preko posla. Onda se mi dogovorimo i svi usporimo i otezemo ali se drzimo ugovora ( safety first) + 9.5 h protection koju moraju da plate . Onda je loptica u njihovom terenu . Imaju i oni njihove nacine da te zeznu ali sve se svodi da se nadjemo na sredini negdje.
Meni su na pocetku na mojoj ruti davali dosta posla da vide kako mogu da izdrzim. Ovaj lik prije mene radio kao lud,kako mi zovemo runner- guner. To je trajalo 2 mjeseca i onda su samo planirali 9h rada . Meni je jako bitno da znam rute do mene jer oni stalno kombinuju, proširuju moju rutu a smanjuju drugu ( zato sto se on zali) , onda moram da usporim pa sve ponovo .
Do mene su dvojica vozaca koji imaju rute i dva 22.4 drivera koji se mjenjaju posto su swing drivers. Nama ( koji imaju svoje rute) je u interesu da nase rute budu standardne ( da se ne povecava broj rezidential dostava) I da taj extra volume ide na te 22.4 driver ako bas mora.
Managment ima tri dana unaprijed koji volume im dolazi za koje rute i onda kombinuju. Desava se da ti swing drivers max uspore pa idemo pomagati, onda oni nikalo nemaju dobre brojeve. Oni u tim slucajevima ih onda stave na seoske rute ( dosta pasa nema navigacije,makadam putevi) ili heavy rute ( puno teskih kutija, nekoliko puta pretovaranja kolica) , i onda jednostavo princip mrkve i palice ( izaberi sta ti je bolje ). Managment nekada nema rjesenja ( puno ljudi na godisnjem,bolovanja itd) pa se sve zezne, oni hoće da postignu produktivnost istu da manjim brojem radnika .
To sto ljudi hoce kuci da provedu vrijeme sa porodicom je njihova dobitna karta da neki vozac ubrza na ruti. Onda to stavlja vozaca pod pritisak pa napada verbalno druge vozace,to je sve normalno .
Zato sto manje informacija dijeliti sa drugim vozacima i managmetom. Jednostavno ujutro 5 min provjeris tih 5 ruta ( svoju i 4 druge oko tebe ) i vidis ko je zeznut . Nekada se oni bas nakace na vozaca a onda mi zovemo call in ( imamo 9 call in u 6 mjeseci) kada je najteže.
Cesto koristim da kazem nekim vozacima pricu koju znam da ce prenijeti manamentu ( cinkarosi) da ih dovedem u zabludu ali to ne traje dugo .
Biti dobar sa svojim customer je isto jako bitna stavka , posto oni su navikli na odredjenu rutinu svog vozaca a onaj ko te mjenja nema pojma o tome ( niti ga interesuje). Oni povremeno rade te survey o vozacima koje citaju te glavonje gore. Customer service je 70% njihovih bonusa . Uvijek cinim te male stvari za svoje customer a bogami i oni znaju da to cijene na Christmas tips ( ove godine oko 1200$ $$$$ kesa)
Zato je dobro imati rutu , mozes kombinovati posto imas dosta znanja o ruti i rutama do tebe i jednostavno imas neke stvari pod kontrolom
Centar managers su ti koji diktiraju igru i oni su ti koji imaju najvise informacija sta se trenutno dešava u centru. Ono su lideri koji vode svoje centre, oni prave dilove sa vozacim i oni su ti koju mogu da utiču na 99% svih dešavanja u centru.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY

Last edited by kdragan77; 21.01.2021 at 18:36.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:16.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.