ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 08.02.2013, 09:05
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Evo ti link sa zvanicnog USCIS sajta http://www.uscis.gov/portal/site/usc...00082ca60aRCRD

Postoje kategorije EB (Employment Based) od 1 do 5 (EB1, EB2, EB3, EB4 i EB5). Mislim da je ta koja tebe zanima EB3.

I ja sam pitala ovde zna li ko ista o tom procesu dobijanja zelene karte preko zaposlenja ali nisam nasla nikakve informacije iz prve ruke. Za preduzeca ne znam, ali na osnovu onoga sto sam cula od dosta stranaca koje poznajem cekali su u firmama da se priblize isteku druge H1B vize, svi su nesto dobili knap zelenu kartu. Zato se meni licno nije islo u industriju ovde u SAD.

A meni je licno ovo druga H1B, jednu sam imala 7 meseci, ovu iam od jula 2012.
Ja znam samo jedno EB5 vizu niko u Srbiji nikada nije dobio pouzdana info
EB5 treba da se investira 500.000$ + 23.000$ koliko kosta viza u biznis u ruralnom podrucju ili 1.000.000$ u biznis u urbanoj oblasti (sve ispod 20.000 stanovnika je ruralno) i odmah dobijes green card. Ah da moras da imas i najmanje 10 US citizena stalno zaposlenih.
  #12  
Staro 05.04.2013, 13:15
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo malo informacija za nekog ako bude u EB2 kategoriji.

Nakon sto se u okviru institucije/firme prikupe svi potrebni papiri, ide se na :

KORAK 1: Prevailing Wage. Department of Labor utvrdjuje da li stranac ima dovoljno veliku platu, vecu od te "prevailing wage" da ne bi dugorocno smanjivali plate svojim gradjanima. Tipa ako dovuku brdo stranaca sa tim kvalifikacijama koje rade ispod plate predvidjene za njihvoo zanimanje, oni smanjuju prosecne plate lokalnom stanovnistvu sa istom kvalifikacijom. Prevailing wage (ne znam na nasem - prelomni nivo plate) je minimum plata predvidjena za neko zanimanje koje je po klasifikaciji njihovog ministarstva za rad

klikni

KORAK 2: Notice of Filing - Na vidnom mestu u firmi treba da stoji obavestenje da je trenutno u procesu postupak dobijanja dozvole stalnog boravka (permanent residency) nekog zaposlenog u toj firmi (obavestenje je neutralno ne pise ime). Na obavestenju pise generalni opis posala i minimalni zahtevi potrebnih kvalifikacija. Obavestenje treba da stoji 10 radnih dana, za to vreme se skuplja broj raspitivanja, ceka se da prodje mesec dana i zatim se ide na sledeci korak zvani PERM (isto kod Departmant of Labor-a).

KORAK 3: PERM Poslodavac trazi trajnu dozvolu rada za zaposlenog klikni

KORAK 4: Ide se na imigraciono - postupak slican kao i dobitnicima zelene lutrije
  #13  
Staro 05.04.2013, 13:43
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

A na kome si ti sada koraku? Dokle je stigla tvoja aplikacija?
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #14  
Staro 02.05.2013, 17:50
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oskark Prikaz poruke
A na kome si ti sada koraku? Dokle je stigla tvoja aplikacija?
Rekla mi je advokatica da ce da me prebace na KORAK 3: PERM. - Permanent Employment Application klikni

Processing time: PERM 60 days.
  #15  
Staro 31.10.2013, 05:49
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Za buduce putnike namernike na ovoj temi, nasla sam neki sajt gde mozemo da pratimo nezvanicno koji trenutno datum rade u Ministrastvu rada (Priority date - Department of Labor). klikni

Evo za Srbiju (doduse ko se prijavio u ovaj tracker, ove godine jedna osoba, prosle jedna, pretrposle jedna).



Evo bas vidim jedna prijava:

03/08/2013 EB2 approved 09/17/2013 193 days

Oko dva meseca pre mene. Da im nije bilo onog zatvaranje vlade, i da ide jedan dan, jedan datum, nadala bi se za tri dana da saznam. A ovako nemam pojma...
  #16  
Staro 31.10.2013, 20:28
loreley loreley je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.09.2013
Poruke: 73
Nepromenjeno

Vuxanne, ako sam dobro shvatila iz tvojih postova, ti si otisla preko jedne vrste vize, pa si aplicirala za drugu, a nakon toga i za trecu? Ne znam da li ti je ova treca, ali mi se cini da svaki put apliciras za drugu vrstu vize. Moje pitanje je: sta je sledeci korak? Koliko ce ti vaziti ova viza koju cekas i sta je sledece, odnosno kada mozes da podneses zahtev za GC ili bilo sta permanentnije od ovih "poslovnih" viza?
  #17  
Staro 31.10.2013, 21:49
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik loreley Prikaz poruke
Vuxanne, ako sam dobro shvatila iz tvojih postova, ti si otisla preko jedne vrste vize, pa si aplicirala za drugu, a nakon toga i za trecu? Ne znam da li ti je ova treca, ali mi se cini da svaki put apliciras za drugu vrstu vize. Moje pitanje je: sta je sledeci korak? Koliko ce ti vaziti ova viza koju cekas i sta je sledece, odnosno kada mozes da podneses zahtev za GC ili bilo sta permanentnije od ovih "poslovnih" viza?
F1 (studentska -4.5 godine) > H1B (radna - prvi posao -1.5 godina)> H1B (radna - drugi posao 1.5 godina)> zelena karta > drzavljanstvo

Sad mi rade zelenu kartu ali ja ne idem odmah u imigraciju vec prvo u Ministarstvo za rad jer me prijalvjuju za trajno zaposlenje. Ako ides na zelenu preko posla, put je malo duzi:

Prevailing wage > PERM > USCIS

a kad dobijes na zelenoj lutriji ides pravo na USCIS
  #18  
Staro 31.10.2013, 22:17
loreley loreley je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.09.2013
Poruke: 73
Nepromenjeno

Hvala, Vuxanne, na objasnjenu.

U svakom slucaju, sve ide svojim tokom i uskoro ces imati i GC? Kad otprilike ocekujes?
  #19  
Staro 24.11.2013, 03:00
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Izgleda da je u petak cuo neko ko je prioritu date 18. april. Ja sam 3. maj. Aj bas da vidim koliko jos. Evo danas je vec 204 dana odkad cekam na PERM.
  #20  
Staro 04.01.2014, 05:11
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Evo malo informacija za nekog ako bude u EB2 kategoriji.

Nakon sto se u okviru institucije/firme prikupe svi potrebni papiri, ide se na :

KORAK 1: Prevailing Wage. Department of Labor

KORAK 2: Notice of Filing

KORAK 3: PERM Poslodavac trazi trajnu dozvolu rada za zaposlenog klikni

KORAK 4: Ide se na imigraciono - postupak slican kao i dobitnicima zelene lutrije
Prelazim u KORAK 4. Konacno! Srecna sam ko mali majmun. Samo da prikupim parice za takse za muzevljevu prijavu i milina.

Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zelena karta - Obaveze? grdoje Vaša strana 4 27.08.2012 02:22
Zelena karta, kada!?!? Macedonia Ohrid Vaša strana 6 11.05.2009 15:13
Zelena karta srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 14.06.2005 23:11

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:55.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.