ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » New York City, New York » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 21.03.2010, 18:26
duskica duskica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2009
Poruke: 43
Nepromenjeno

Evo malo svezih informacija iz NYC.Put je prosao super,pasoska kontrola extra,sve je brzo islo,isli smo u red za posetioce(tako nas uputili),uzeli otiske,prosledili kod kolega,oni nesto popunili,uzeli prtljag,potrazili taxi(35$-50$).Za 10 dana smo i suprug i ja dobili SSN,G.C. jos cekamo(na aerodromu su nam rekli da nam viza u pasosu vazi 1 god.,cak i ako G.C nesto zaskripi.Kancelariju za SSN nasli preko interneta gde je najbliza i prijavili se dan posle dolaska.Iznajmili smo stan,cene su za garsonjeru oko 900-1100,jednosobni 1200-1350,dvosobni nadalje...(ovo vazi za van Menhetna).Nasli smo stan preko agenta,traze credit h.,cosignera,ali moze da se nadje i da ne traze nista( vrlo retko,zavisi od vlasnika zgrade),agentima se daje (uglavnom) jedna mesecna kirijia.Vecina zgrada ima bube(mada se moze naci i bez,stvar srece),podovi su jakoo skriputavi,ali su cesto stanovi renovirani,pa dobijete novu kuhinju i kupatilo,sa tek okrecenim zidovima(ponekad i novim parketom).Otvaranje racuna u banci za sami pocetak mislim da najlakse ide u Bank of America,po nasem iskustvu(potreban je SSN,a druge traze i dokaz o mestu stanovanja,sto je racun za struju i gas,ili racun za mobilni(postoji tkz.flexi paket bez ugovora za nekih 50 $ ,racun vam stize mesecno na adresu,pa sa tim u banku(mozete se prebaciti na drugi paket ili prestati da koristite ovaj kada god hocete,poenta je tog racuna na kome je upisana vasa adresa).Prevoz je odlican,svi trce na metro,a voz stize svaka 2 min..Prosjaci su veoma bucni kada udju u voz da traze pare,za mene je to bilo zastrasujuce(ali to im je samo nacin skretanja paznje i nisu nasilni,iako sam prvi put mislila da ce redom da nas mlate.Mape sa prevozom dobijate besplatno na svakoj stanici,samo ih trazite kod coveka koji prodaje metro karte(mesecna 89$ i vazi za sve prevoze sem za expres buseve).Nase hrane ima u prodavnicama po Astoriji.Za zene ,trake za depilaciju se jako tesko nalaze,kao i higijenska vata ,ovde postoji samo ona za skidanje sminke u komadicima ,bar ja jos drugu nisam nasla.Jedna od stvari koja mi je neverovatna je da beli ves peru na 60 stepen ,to je najveca temp. koja postoji u landromatima,i to traje oko 20 ak min,pa na susenje(to birate vreme).Cena od 1.75-2.70$ po masini plus susenje za 8 min.-25 centi .Namestaj i sitnice za kucu smo uglavnom kupovali u Ikei,najpovoljnije je,samo smo dusek u privatnoj radnji,oko 480$.Na internetu imate Ikein katalog sa cenama,pa koga interesuje moze da se informise.Cesto se desava da krenete sa spiskom stvari,a onda shvatite da morate opet doci jer taj dan nemaju sve,ali bice sutra,i ne moze sve preko interneta da se poruci,i ako placate kesom da vam stvari donesu kuci,onda tu uslugu placate odmah na kasi (oko 100$ i sutra dobijate na kucnu adresu-vazi za lokalnu kupovinu,ne on line,ta stize iz Merilenda pa se ceka duze).Sve u svemu za pocetak smo zadovoljni,nostalgija me ponekad uhvati,isplacem se kao magare,ali to sam i ocekivala,mislim da ce mi biti lakse kada bolje naucim jezik i malo se osamostalim.Eto bas sam se raspisala,ako nekoga jos nesto konkretno interesuje,pitajte,za sada toliko. Veliki poz iz VELIKE JABUKE!
Reply With Quote
  #32  
Staro 22.03.2010, 00:48
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno


Dobrodosli na ovu stranu bare. Super da ponovo imamo nekoga iz NY! Duskica, sa srecom vam i pisi o daljnjim desavanjima!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #33  
Staro 22.03.2010, 11:07
Marko3's Avatar
Marko3 Marko3 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2010
Poruke: 93
Nepromenjeno

Ma samo piši sve nas zanima!Ako ikad i dobijem na toj lutriji i ja ću u NYC pa neznam koliko skup da bio...ako je duplo skuplji duplo više ćemo se i trudit....hehe....a možda možeš i neki blog pisati..lakše je...pogledaj blog od dreamerns ..i ostale ekipe tu s foruma......super su!
Reply With Quote
  #34  
Staro 22.03.2010, 14:42
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Zanima nas sve kao što neko reče! Recimo kakva je situacija sa zaposlenjem (ponuda, satnice na poslu...) ?
Reply With Quote
  #35  
Staro 23.03.2010, 11:48
barajevo31 barajevo31 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.11.2009
Poruke: 62
Nepromenjeno

To i mene zanima za NYC. Kažu da je veoma loše.
Reply With Quote
  #36  
Staro 23.03.2010, 13:16
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Dobrodosli sa ove strane okeana...pazi kad i ja mogu sad to da kazem .
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #37  
Staro 23.03.2010, 13:47
duskica duskica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2009
Poruke: 43
Nepromenjeno

Hvala svima na dobrodoslici,sada cu i ja to moci drugima da kazem!Sto se tice posla,ne mogu bas objektivno da sagledam stvari,a evo i zasto-moj suprug je za 15 ak dana nasao posao(radi sa kompjuterima,naravno),ali sa tom firmom je vec ranije imao neke razgovore(tada nije imao radne papire,pa nista nije ni bilo od toga),i preporucio ga je dobar prijatelj koji tu vec radi(sto je ovde jako bitno).Poznajem ljude koji konobarisu,krenuli su od slabo placenih poslova(citaj gde je nikakav baksis),pa su se dokazivali i sada vec mogu da zive od jedne plate(opet citaj baksisa),a ne da rade po tri posla.Ono sto je sigurno,u poslu gde imate kontakt sa ljudima,traze dobro poznavanje engleskog,a u mojoj struci(medicinskoj) cesto i spanskog .Generalno i poslovi mogu kao i stanovi da se gledaju na craiglisti.Ko dobro govori engleski trebao bi vec 20 ak dana pred put da salje svoje cv-jeve,ako je posao takav da se to moze uraditi.
Reply With Quote
  #38  
Staro 23.03.2010, 14:18
duskica duskica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2009
Poruke: 43
Nepromenjeno

Nastavak...Njujork je divan grad,mnogo mi je bolji utisak nego dok sam slusala o njemu,ali definitivno se ne bih usudila doci ovde ,a da nemate nekoga kod koga bi bili dok se ne snadjete.Kao sto znate zdravstvo je jako skupo,odlazak u hitnu bar 1000$ bez zdr.osiguranja.Sto se tice cena hrane, hleb je skup u odnosu na nas,npr 1 hleb,12 organic jaja ili oko 2l organic mleka isto kostaju tj.oko 3.5 $.Voce i povrce je slicnih cena,meso se prodaje na pola kg(prevedeno po naski)tj.nekih 480gr(tako nesto dodje taj pound.Vecera u srednje skupom restoranu sa porcijama za bar dve osobe(ako sta ostane nosite kuci-opcija) za 5 osoba sa picem,i kafom i ponekim desertom oko 170$ plus baksis oko 15%.Ja ovako sve' s brda s dola ',kako mi sta pada na pamet.Za satnice mozete izguglati ,u Njujorku su generalno vece nego u drugim drzavama,zavisi dosta i od iskustva,mislim da mozete za svaki posao naci salary od do,pa racunajte oko 30% manje ,plus manje za zdravstveno (zavisi koliko od firme) i to vam je plata .Za sada toliko,ucite jezik,cuvajte zivce i uzivajte!
Reply With Quote
  #39  
Staro 26.03.2010, 10:22
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Thumbs up

@duskica, konačno neki pozitivan komentar iz NYCa! Pošto idemo tamo, da pročitam nešto pozitivno o tom gradu ovde.
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #40  
Staro 26.03.2010, 20:49
Marko3's Avatar
Marko3 Marko3 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2010
Poruke: 93
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik xeg Prikaz poruke
Nisam stavio link tamo jer sam pokusavao da nadjem New York State Guide ali bezuspesno.
U medjuvremenu su mi stigla 2 NYC guide-a koje sam porucio na nycvisit.com
Ti guidovi su besplatni odnosno plaća se samo poštarina?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kansas City, Missouri sile2302 Lokacije u USA 0 24.12.2014 20:19
New York State, potom Florida tiberije Lokacije u USA 5 03.11.2014 19:35
White Plains, New York SRBghost Lokacije u USA 4 28.08.2014 07:14
City Data xeg Lokacije u USA 0 17.07.2008 15:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.