ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Školovanje u USA - lični primer » Bitni linkovi
Uspešan početak Školovanje u USA Vrste školi Stipendije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #181  
Staro 06.02.2015, 10:55
Sasa 70 Sasa 70 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.06.2014
Poruke: 46
Nepromenjeno Upis u Skole u USA

Cao,

dalibi neko imao vreman da nam objasni kada pocinju upise u osnovne skole u Americi. Dali je to kao i kod nas u junu ili je u USA malo drugacije.

Ovo pitamo da ako u slucaju mi stignemo u USA polovinom Jula, dobijemo zelenu kartu i SSN do kraja Avgusta, dali ce to biti kasno da upisemo decu u skolu, jedan ima 11 a drugi 6 godina.

Hvala Vam puno na vremenu

Sasa
Reply With Quote
  #182  
Staro 07.02.2015, 04:08
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik maki90 Prikaz poruke
Bravo, svaka čast. Dobro si se uspio organizovati i odmah attack na školu , mogu misliti koliko je teško na početku dok čovjek sve pohvata, dok krene naprijed.

Kako ćeš sad za dalje, uporedo posao i college, jel?
Sve se moze kad se hoce,organizuje se schedule collega prema poslu i obrnuto.
Bitno je ne trositi vreme uzaludno u Americi.Ovde godina dana zivota odleti brzinom svetlosti.Samo focus na lovu,zdrav zivot i edukaciju...
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
Reply With Quote
  #183  
Staro 10.02.2015, 20:19
coffe.dream's Avatar
coffe.dream coffe.dream je offline
Član
 
Datum prijave: 10.02.2015
US lokacija: Florida
Poruke: 9
Nepromenjeno

Cao svima!

Naime,želela bih da pitam Zanu ili sve koji imaju veze sa ovom strukom.
Zelela bih da se bavim TV i filmskom produkcijom,ali ne znam da li je pametno bez završenog koledža u toj oblasti ići u LA ili po završetku koledza? Ne vidim sebe u Majamiju ostanem li ovde,poludecu
Reply With Quote
  #184  
Staro 15.02.2015, 19:42
GoranVE GoranVE je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.06.2014
YU lokacija: mkd ve
Poruke: 32
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sasa 70 Prikaz poruke
Cao,

dalibi neko imao vreman da nam objasni kada pocinju upise u osnovne skole u Americi. Dali je to kao i kod nas u junu ili je u USA malo drugacije.

Ovo pitamo da ako u slucaju mi stignemo u USA polovinom Jula, dobijemo zelenu kartu i SSN do kraja Avgusta, dali ce to biti kasno da upisemo decu u skolu, jedan ima 11 a drugi 6 godina.

Hvala Vam puno na vremenu

Sasa
Zdravo

Jas se naogam vo slicna situacija so tebe, so taa razlika sto tamu ke otpatuvam vo maj. Mozam da ti raskazam kako jas go organizirav resenieto na ovoj problem, se nadevam nekako ke ti bide od pomos. Sekako, mora da imas destinacija kade ke odis, vo toa naseleno mesto e napravena podelba na skolski oblasti (school distict). Lokacijata na kukata vo koja ke zivees pripaga na odredena skolska oblast. Koga ova ke go odredis, sledno naogas koi se skoli postojat vo taa skolska oblast (school distict), go pronaogas nivniot link i se informiras od prva raka. Ovaa godina, skolskata godina zapocnuva na 12 avgust (barem vo Ohio). Vo sekoj slucaj se nadevam deka ke bidam vo sostojba pravovremeno da pisam za ovoj problem otkako ke stasam vo USA.

Pozdrav
Reply With Quote
  #185  
Staro 17.02.2015, 18:35
Sasa 70 Sasa 70 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.06.2014
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GoranVE Prikaz poruke
Zdravo

Jas se naogam vo slicna situacija so tebe, so taa razlika sto tamu ke otpatuvam vo maj. Mozam da ti raskazam kako jas go organizirav resenieto na ovoj problem, se nadevam nekako ke ti bide od pomos. Sekako, mora da imas destinacija kade ke odis, vo toa naseleno mesto e napravena podelba na skolski oblasti (school distict). Lokacijata na kukata vo koja ke zivees pripaga na odredena skolska oblast. Koga ova ke go odredis, sledno naogas koi se skoli postojat vo taa skolska oblast (school distict), go pronaogas nivniot link i se informiras od prva raka. Ovaa godina, skolskata godina zapocnuva na 12 avgust (barem vo Ohio). Vo sekoj slucaj se nadevam deka ke bidam vo sostojba pravovremeno da pisam za ovoj problem otkako ke stasam vo USA.

Pozdrav
Zdravo Gorane,

Ajde te molam da mi kazes koge ke stignes kakva e procedurata za zapisuvanje vo skola, sto se vida od prva raka, so sreka i se najdobro.

Pozdrav,
Saso
Reply With Quote
  #186  
Staro 08.03.2015, 11:48
Wewerica Wewerica je offline
Član
 
Datum prijave: 28.01.2015
Poruke: 10
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivanmilosavljevic Prikaz poruke
Ja sam poptuno srecan vec skoro 2 godine...
Ovo volim da pročitam :-)

Imala bih i ja jedno pitanje, s obzirom da mi niko nije odgovorio u drugoj temi. I ja bih volela da odem na CC, jer bih volela da steknem takvo iskustvo, naučim jezik dobro, pre svega, a posle ako me izvuku i da ostanem. Imam kod koga (Milwaukee), imam od čega, to nije problem. Stanovala bih kod rodbine, imam za školarinu.
Elem, imam jednu malu garavu (ćerku) koja ide sada u peti razred i nju bih rado povela, tj., bez nje ne bih ni išla. Da li postoji legalan način na koji bi ona pohađala tamo osnovnu dok mama studira? (imamo turističke vize)

Pozdrav svima.
Reply With Quote
  #187  
Staro 08.03.2015, 11:57
Wewerica Wewerica je offline
Član
 
Datum prijave: 28.01.2015
Poruke: 10
Nepromenjeno

Da dodam: cula sam da je u nekim drzavama zakon da dete mora ici u skolu bez obzira da li ima resident status ilu ne. Da li neko zna kako je za Wisconsin? dreadnot?
Reply With Quote
  #188  
Staro 09.03.2015, 11:50
Wewerica Wewerica je offline
Član
 
Datum prijave: 28.01.2015
Poruke: 10
Nepromenjeno

Zašto meni niko ne odgovara Zašto meni niko ne odgovara
Reply With Quote
  #189  
Staro 09.03.2015, 13:33
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ona kao turista ne moze ici u skolu, znaci i njoj bi morala obezbjediti studentsku vizu, i naci privatnu skolu koja prima internacionalne ucenike. Ne znam postoji li osnovna skola da to radi.

Evo vise o tome na ovoj stranici: http://travel.state.gov/content/visa...c-schools.html (ovo se tice high school, ali ima i o primary school)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #190  
Staro 09.03.2015, 16:00
Wewerica Wewerica je offline
Član
 
Datum prijave: 28.01.2015
Poruke: 10
Nepromenjeno

Hvala, Miki, mada sam iskreno očekivala drugačiji odgovor jer je drugarica otišla u Njujork sa turističkom vizom i upisala dete u prvi osnovne prilažući samo pasoš i karton vakcina. Znači ipak samo lutrija...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Primer pozivnog pisma mvp977 Intervju (interview) - Ambasada 3 30.10.2008 17:31
Popunjeni formulari iz prve koverte - PRIMER srdjevic Prva koverta 0 20.04.2008 07:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.