ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Atlanta, Georgia » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 09.05.2014, 08:15
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Ima li neko neku svežiju informaciju o Atlanti?
Ja nisam čuo baš lepe stvari o njoj ali pošto tamo imam rodbinu koji su se sami ponudili da pomognu u početku, počeo sam da razmišljam i o toj opciji pa me zanimaju cene stanova, gradski prevoz, mogućnost zaposlenja, delovi grada koji su preporučnjivi za život i koji nisu i sl.
Reply With Quote
  #102  
Staro 09.05.2014, 14:07
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Jeftina je odeca (imaju akcije i outlet-e), jeftina je tehnika (u odnosu na to koliko deru kod nas), jeftina su kola (imas povoljnije kredite) ali zivot dan za dan nije. Skuplji su stanovi, komunalije, vrtici, skole i ostalo. A plus faktor skoci ti standard u glavi pa ne mozes odjednom bez stvari koje kuci nikad nisi koristio/la. Npr. mnogi od nas su ziveli i odrasli bez auta, a ovde je to druga prica samo za one bez para i totalne entuzijaste tipa bas sam ekolog ili idem bajsom na posao cisto vezbe radi nije zbog para (u mnogim gradovima ici peske ili bajsom je maltene totalno nemoguce ili ti treba jako puno vremena jer gradovi imaju ogomne povrsine, autoputeve, nemaju trake za bajsove itd).

1000 dolara u Srbiji i 1000 dolara u SAD nebo i zemlja. Jedino kolicina garderobe, cipela i tehnike (bele, sive kakve vec boje) je veca za ove pare u SAD nego u Srbiji. Sve ostalo ne.

Evo jedan od primera (dacu primer mojih nekih mesecnih troskova - dvosoban stan od oko 80 m2, selo u Indijani):
- stan 525 dolara
- struja 55 dolara
- gas (grejem se na njega ) 43 dolara (konstantno placam 12 meseci) - hladne su zime ovde
- voda, kanalizacija i djubre su mi 100 dolara mesecno
- internet, kablovska i fiksni telefon (mogu da pricam ceo dan da hocu u okviru Amerike i Kanade) - 100 dolara

- mobilni dve linije bez neta - 80 dolara
- osiguranje za stan (drvene kuce, sta znas a i trazi gazda) - 25 dolara
- rata za kola (ako imas kredit za kola - opet zavisi kakva imas nova, stara, mala, velika, domaca, japanska, nemacka itd.)
- osiguranje za kola - 95 dolara (ovo moze jeftinije zavisi koliko si paranoican/a)

P.S. garant sam nesto preskocila (moji ti "fiksni" troskovi bez automobila (kredita i osiguranja) su oko 1000 dolara mesecno)

U Srbiji mi je struja uvek bila skuplja od komunalija (a u njih je spadalo grejanje). Ako me secanje dobro sluzi.

Naravno da troskovi debelo zavisi od lokacije i od toga od koga dobijas usluge.
Sad sam u vecem gradu, gledam sve ovo 90% stavite sve ovo navedeno x 2.
Reply With Quote
  #103  
Staro 10.05.2014, 23:55
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Da da, bas gledam cene stanova na vise sajtova i svuda po USA su skoro pa duplo vise od tog tvog starog posta, tako da treba da racunam na to gde god da odlucim da idem,
Hvala vuxanne. Mislim da ipak nece biti Atlanta :/
Reply With Quote
  #104  
Staro 10.02.2015, 11:36
NikolaBG NikolaBG je offline
Član
 
Datum prijave: 10.02.2015
Poruke: 1
Nepromenjeno

Pozdrav svima!

Moze li neko da napise mozda nesto svezije o Atlanti, neke generalne informacije (pogodna lokacija za zivot porodice sa decom, cene stanova/kuca, generalna situacija, kriminal koji se pominje tu i tamo....)

Planiramo uskoro tamo da se preselimo iz BG-a.....

Hvala unapred.....
Reply With Quote
  #105  
Staro 10.02.2015, 18:26
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Selo u Indijani (dvosoban stan):
- stan 525 dolara
- struja 55 dolara
- gas (grejem se na njega ) 43 dolara (konstantno placam 12 meseci) - hladne su zime ovde
- voda, kanalizacija i djubre su mi 100 dolara mesecno
- internet, kablovska i fiksni telefon (mogu da pricam ceo dan da hocu u okviru Amerike i Kanade) - 100 dolara
- mobilni dve linije bez neta - 80 dolara
- osiguranje za stan (drvene kuce, sta znas a i trazi gazda) - 25 dolara
- rata za kola (ako imas kredit za kola - opet zavisi kakva imas nova, stara, mala, velika, domaca, japanska, nemacka itd.)
- osiguranje za kola - 95 dolara (ovo moze jeftinije zavisi koliko si paranoican/a)

Grad u Virdiniji (nije u Washington D.C.) - isto dvosoban samo bez Washer/Dryer-a - znaci jos gori nego onaj gore (oko $2000 mesecno):
- stan 910 dolara
- struja 95 dolara
- voda, kanalizacija i djubre su mi 65-85 dolara mesecno
- internet, kablovska (bez telefona ista kablovska ko Indijani) - 135 dolara
- mobilni dve linije 3 GB - 110 dolara
- osiguranje za stan (drvene kuce, sta znas a i trazi gazda) -39 dolara
- rata za kola (ako imas kredit za kola - opet zavisi kakva imas nova, stara, mala, velika, domaca, japanska, nemacka itd.)
- osiguranje za kola - 110 dolara (ovo moze jeftinije zavisi koliko si paranoican/a)
- porez godisnji za imanje kola na ulici 350 dolara
- 150 - pranje vesa napolju

+ obdaniste 865 dolara
Reply With Quote
  #106  
Staro 21.07.2015, 13:42
rozalija rozalija je offline
Član
 
Datum prijave: 03.07.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno na pravom mestu...?

U oktobru stizem kod prijatelja u Atlantu, za taj famozni pocetak, sredjivanja papira i opipavanje pulsa, nisam slao prijave za posao jer svi traze br.tel. u popunjavanju istih, tako da se bacam na taj deo cim stignem. Inace trazim posao tipa uzgoj voca, povrca, plastenici, navodnjavanje, odrzavanje parkova, golf terena, dvorista, manje-vise sve u vezi smilja i bosilja, za pocetak dok poslodavac ne uvidi da sam inzinjer sa iskustvom. S obzirom da idem prvi, a zena i beba stizu kasnije radice se sve sto se ponudi, pa ako neko ima iskustva sa poslovima u Atlanti, zivotom uopste, molim da se javi i ostavi komentar.
Reply With Quote
  #107  
Staro 21.07.2015, 16:28
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

mozes sebi preko skypa da kupis americki broj telefona. tri mjeseca za 15$. tako sam i ja uradio i onda taj broj zajedno sa email adresom stavljas na prijave. rjesen problem. po onome sto sam ja do sada iskusio, proces oko zaposljavanja, prijava i to sve je poprilicno dug...nazovu te prvi put pa jedan intervju, pa drugi itd... ne ide bas tako brzo kako sam ja mislio i zamisljao.
Reply With Quote
  #108  
Staro 21.07.2015, 18:58
rozalija rozalija je offline
Član
 
Datum prijave: 03.07.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
mozes sebi preko skypa da kupis americki broj telefona. tri mjeseca za 15$. tako sam i ja uradio i onda taj broj zajedno sa email adresom stavljas na prijave. rjesen problem. po onome sto sam ja do sada iskusio, proces oko zaposljavanja, prijava i to sve je poprilicno dug...nazovu te prvi put pa jedan intervju, pa drugi itd... ne ide bas tako brzo kako sam ja mislio i zamisljao.
Hvala puno na info. Upravo procitah i tvoj blog koji mi je takodje bio od velike pomoci, samo nastavi .Veliki pozdrav.
Reply With Quote
  #109  
Staro 22.02.2016, 18:34
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

Zašto se xeg više ne javlja? Čitala sam njegov blog i oduševila me pozitivna energija koju šire on i njegova supruga. Šteta što više ne piše.
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -
Reply With Quote
  #110  
Staro 22.02.2016, 19:18
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mariquita Prikaz poruke
Zašto se xeg više ne javlja? Čitala sam njegov blog i oduševila me pozitivna energija koju šire on i njegova supruga. Šteta što više ne piše.
Nema ga vec 6 godina na forumu. Obaveze verovatno.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
atl, atlanta, dirty south, georgia, southside

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.