ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #491  
Staro 12.02.2016, 04:39
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
jel mi moze neko ko zna malo pojasniti ovaj I-94 formular, jel to dobijamo da popunimo kad sletimo prvi put u usa ili koliko vidim moze i ovako...

http://www.cbp.gov/travel/internatio...4-instructions
Ja kad kliknem na taj link dobijem informaciju da to vise ne mora da se popunjava

Foreign visitors to the U.S. arriving via air or sea no longer need to complete paper Customs and Border Protection Form I-94 Arrival/Departure Record or Form I-94W Nonimmigrant Visa Waiver Arrival/Departure Record.

P.S.
Taj formular nema nikakve veze sa ovom temom pa bi ovo pitanje trebalo prebaciti iz ove teme
Reply With Quote
  #492  
Staro 14.02.2016, 22:22
dulei86 dulei86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 75
Pošalji Skype™ poruku korisniku dulei86
Nepromenjeno

Meni je stigao GC pre 7-8 dana dok ženin nije još, da li je neko imao sličnu situaciju i da li je to normalno? Ako nije, šta uraditi po tom pitanju?
Reply With Quote
  #493  
Staro 15.02.2016, 08:29
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

da li postoji mogucnost da se ovlasti neko u usa da podnese zahtev za ssn umesto mene kako bi se to sto pre izvadilo? overeno sve kod notara i da se posalje?
Reply With Quote
  #494  
Staro 15.02.2016, 09:46
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
da li postoji mogucnost da se ovlasti neko u usa da podnese zahtev za ssn umesto mene kako bi se to sto pre izvadilo? overeno sve kod notara i da se posalje?
Da, ukoliko vas proglase "nesposobnim" da se brinete o sebi. Ta "nesposobnost" mozete samo da pretpostavite koliko se lako posle povlaci. U suprotnom, zahtev morate potpisati ispred njih.

Sup. Mod.
Reply With Quote
  #495  
Staro 16.02.2016, 05:31
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dulei86 Prikaz poruke
Meni je stigao GC pre 7-8 dana dok ženin nije još, da li je neko imao sličnu situaciju i da li je to normalno? Ako nije, šta uraditi po tom pitanju?
Moze da se desi da stignu odvojeno.
Mozes da ih zovnes na telefon i da ti potvrde da li su uopce poslali.
Reply With Quote
  #496  
Staro 19.02.2016, 16:42
USABIH's Avatar
USABIH USABIH je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2015
US lokacija: NYC
YU lokacija: BIJELJINA
Poruke: 57
Nepromenjeno Ssn

Evo da se i mi javimo...
Juče smo stigli na JFK, gdje je bila nenormalna gužva. Pridjemo liku koji usmjerava gdje ko ide i kažem mu da imamo one koverte i koji tip vize, a on nas dovede gdje ćemo čekati. Tu dodjemo na red, službenik nam kaže da on ne prima nikave koverte i da to on ne radi, nego da ponovo pitam gdje da idemo. Onda nas opet onaj prethodni uputi do drugog službenika koji vrši kontolu diplomatskog osoblja. Tu nas nije ništa pitao, otvorio ne koverte, udario pečate i sretno. Pitam ga za SSN broj, a one me pogled i kaže pa idi u Office za SSN i tamo to traži. Eto tako, znači iako smo sletjeli na jedan od najprometnijih aerodroma, nije nam rekao da će oni to poslati i da ne moramo lično ići tamo da podnesemo zahtjev, ali za razliku od ostalih, prednost je što nas apsolutno niko ništa nije ispitivao
__________________
2016. - Dvije prijave - POGODAK
05.05. - Izvuceni 2016EU00013xxx
10.05. - Poslali DS-260
22.07. - Izmjena DS-260
21.10. - Zakazan intervju
07.12. - Intervju - VIZE ODOBRENE 🇺🇸
Reply With Quote
  #497  
Staro 20.02.2016, 09:00
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Super ste prošli. Srećno u novom životu i javljajte se ponekad da podelite utiske sa nama koje to isto čeka vrlo brzo.
Reply With Quote
  #498  
Staro 20.02.2016, 12:52
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Pozdrav svima

Juce smo podnijeli zahtijev za SSN broj i sluzbenik nam je rekao da moramo cekati od 7 do 10 radnih dana na broj. Bez ovog broja nista ne mozemo , tako da nam ostaje samo da istrazujemo lokacije za stan i da gledamo malo cijene automobila.

Bili smo u banci i tamo je nemoguce bez SSN broja ili kako je on rekao morali bi otvarati pa zatvarati racun kada odbijemo SSN broj. Tako da smo odlucili sacekati do tog magicnog broja.

Nasi prvi utisci u USA su pozitivni i ljudi su veoma gostoprimljivi i srdacni. Prijatelj Amerikanac nam je dosta pomogao oko svega i olaksao nam je da ovaj prelazak bude sto bezbolniji i laksi (smjestaj,posudjen auto,gps,informacije itd). Niko ne pljuje na ulici i jako je sve cisto , vole kucne ljubimce i postuju privatnost druge osobe. Primjecuju te ali ne bulje i ne komentarisu.

Ono sto se mogu pozaliti je sam put iz Banja Luke do Lexingtona KY koji je trajao 43h zbog vremenskih nepogoda i magle. Posto nismo mogli ostaviti svog psa i on je isao sa nama kao dodatni prtljag pa smo i oko toga morali brinuti i strepiti. Sve u svemu sve je dobro zavrsilo poslije dva alterativna slijetanja aviona jednom zbog kise i nevremena (trebali sletjeti u Atlanti a sletjeli Charstlon pa opet u Atlanti) i drugi put je bio let od Atlante do Lex kojim ponovo nismo sletjeli na odrediste nego u Cincinnati posto je u LEX bila gusta magla. U ovom svemu smo propustili let pa smo se morali prijavljivati na drugi i cekati na aerodromu ( posto nam se nije isplatilo ici u hotel za 6 sati koji je avio kompanija nudila)

Nezaboravno putovanje ali sve troje smo dobro iako je nasem psu unisten transporter od tolikog tumbanja. Zanimljivo je da smo sa njom( Malena- nas cuko) imali problema oko svega od samog pocetka kada kazem problema mislim na cijelu administraciju i papirologiju . Ono sto je najcudnije je ono sto se desilo na granici sa HR kada mi je carinik rekao sta mislis da ti vratim psa nazad (hoce pare) , samo sam mu rekao da zurimo na avion i da idemo u imigraciju i da imamo sve potrebne papire i EU i HR je samo tranzit kroz koji prolazimo. On nam kaze da necemo uci u USA sa psom ( usli bez problema) da nas nece avio prevoznici prihvatiti ( mi zvali svakog prevoznika po 4 puta da potvrde Malenu na letu) i ta razna blebetanja . Samo sam mu rekao da konzul i ambasada USA u BIH znaju informaciju da idemo sa psom i da nije bilo nikakvih prituzbi niti da bi trebalo biti problema. Gospodin je nastavio pisati i ovjerio sertifikat i mi smo nastavili putovanje

Rekao sam ovo je slag na tortu i oprostaj sa mocvarom i krokodilima koja me nece vise vidjeti u skorije vrijeme .

Supruga ceka isto na broj da bi krenula raditi za istu kompaniju za koju je radila u BIH a ja sam vec imao dve ponude za posao ali nista bez tog broja a i nisu neke ponude ( glavno sve entry position od 12$/h )

Toliko za sada , samo da se javimo i pozelimo svima koji idu u USA da imaju dobar put i vjetar u ledja.
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY

Last edited by kdragan77; 20.02.2016 at 12:59.
Reply With Quote
  #499  
Staro 20.02.2016, 13:02
Mariquita's Avatar
Mariquita Mariquita je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2016
US lokacija: Hawaii
YU lokacija: Beograd
Poruke: 113
Nepromenjeno

kdragan77, zašto me ne čudi takvo ponašanje zadrtih balkanaca? Da li su ljudi zavidni ili prosto zli, ne znam da li ću ikada shvatiti. U svakom slučaju, bitno da ste stigli živi i zdravi (ne znam kako bih preživela takav put, inače nisam ljubitelj aviona i letenja pa svaki let provedem u grču). Moja drugarica je 10 godina živela u Lexingtonu i znam da nosi sjajne utiske o tom gradu i životu u njemu
__________________
DV2015 -
DV2017 -
DV2018 -
DV2019 -
Reply With Quote
  #500  
Staro 23.02.2016, 05:02
nenaLA nenaLA je offline
Član
 
Datum prijave: 18.05.2015
Poruke: 23
Smile

Pozdrav svima
Mi smo 17 sletili na aerodrom LEX u los angelesu. Sluzbenici su nas odmah usmjerili u kom redu da cekamo. Kada smo stigli na red carinik nas je poslao kod oficira za imigrante. On nam je uzeo papire, rekao nam da sacekamo, pozvao nas posle 15 min cestitao nam i rekao da ce nam zelena karata i SSN broj stici na adresu koju smo prijavili u roku od mjesec dana.
To je nase iskustvo sa aerodroma
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:06.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.