ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Poslovne imigrantske vize

Poslovne imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za poslovne imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 22.08.2020, 09:10
pablo pablo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.08.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno EB-1 viza

Svi znamo sta je korona prouzrokovala, DV2020 se blizi kraju pa tako sam krenuo da istrazujem druge vrste viza. Naime bio sam clan reprezentacije Srbije u atletici. Imam pregrst zlatnih medalja na drzavnim prvenstvima. Nastupao sam u Turskoj za nacionalni tim 2011 godine, i takodje sam nastupao na mitinzima(citaj takmicenjima) u inostranstvu. Naravno i dalje sam clan kluba. Da li neko zna ili ima neku informaciju da je neko isao preko ove varijante? Hvala puno za svaku info.
__________________
DV2018 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00030XXX
Reply With Quote
  #2  
Staro 11.09.2020, 08:53
jovjelen jovjelen je offline
Član
 
Datum prijave: 21.10.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 3
Nepromenjeno

Ja sam isla na tu varijantu i dobila. Treba da se u tri od deset kategorija dokazes i da ti to prihvate. Samo treba da proveris da li ih trenutno daju ili su i one stopirane. 🤗
Reply With Quote
  #3  
Staro 15.09.2020, 13:23
nea4 nea4 je offline
Član
 
Datum prijave: 17.07.2012
Poruke: 3
Nepromenjeno

Da li mozete da mi kazete koliko je tesko “izganjati” takvu vrstu vize, odnosno da li je pri apliciranju iste potrebno angazovanje advokata? Lijep pozdrav
Reply With Quote
  #4  
Staro 15.09.2020, 19:07
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Vise zvanicnih informacija mozes naci ovde:
https://www.uscis.gov/working-in-the...reference-eb-1
Kao sto je pomenuto, uglavnom bi trebao da zadovoljis tri uslova od 10 navedenih na sajtu. Ocekuju da ces nastaviti da se bavis istim/slicnim poslom kao sto si i do sada radio, tj u cemu si extraordinary.
Ja bih svakoga ko moze da se prijavi savetovao da za ovo angazuje advokata (oko 5000$) iako nije zvanicno potrebno, ali oni znaju sta tacno treba da se napise da bi uscis prihvatio prijavu i sta poboljsava sanse da ista bude prihvacena. Pisanje dobre prijave ne traje manje od par meseci, dodatno kada se posalje prijava postoji vreme koje im treba da obrade i donesu resenje koje je takodje bar par meseci (za neke vize moze da se uplati premium processing pa bude reseno za 2 nedelje).
Reply With Quote
  #5  
Staro 29.10.2020, 08:11
vluka021 vluka021 je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2020
Poruke: 2
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovjelen Prikaz poruke
Ja sam isla na tu varijantu i dobila. Treba da se u tri od deset kategorija dokazes i da ti to prihvate. Samo treba da proveris da li ih trenutno daju ili su i one stopirane. 🤗
Kako si otisla? Moja supruga bi mogla preko nauke? Ako bi mogla da objasniš malo? Hvala unapred, pozdrav!
Reply With Quote
  #6  
Staro 01.11.2020, 20:21
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vluka021 Prikaz poruke
Kako si otisla? Moja supruga bi mogla preko nauke? Ako bi mogla da objasniš malo? Hvala unapred, pozdrav!
Nije meni upuceno pitanje, ali da pokusam da dam odgovor.
Kao prvo, pogledajte link koji sam postavio u prethodnom postu, i vidite pod koju grupu vasa supruga potpada.
Inace, ja sam u procesu prijavljivanja i pokusavamo extraordinary ability (doduse O-1 ali slicni su uslovi), i treba da zadovoljim 3 od 10 navedenih uslova na linku. Konkretno: da sam autor radova, da sam bio pitan da ocenjujem radove i da sam ih ocenjivao (peer-review), i dokaz da su ti radovi znacajno doprineli oblasti kojom se bavim i da su korisceni).
Ukupna prijava ima 22 dokaza (exhibits) i petition letter (ukljucujuci i dokumenta vezana za posao jer je O-1 viza), od toga su 9 preporuke: 4 nezavisne (cenjeni ljudi u oblasti koje ne poznaje supruge), 2 zavisne (ljudi koji me poznaju) i 3 ljudi iz industrije (klinike u ovom slucaju) koji direktno koriste moje/nase rezultate istrazivanja u praksi (posto je vec proizvod koji prodajemo).
Ako vas nesto jos interesuje pokusacu da odgovorim, iako, bar zvanicno, nisam vise u nauci .
E da, vuxanne je postavila dobre linkove ovde.
Reply With Quote
  #7  
Staro 02.11.2020, 18:23
vluka021 vluka021 je offline
Član
 
Datum prijave: 29.10.2020
Poruke: 2
Nepromenjeno

Hvala puno na odgovoru.

Upoznati smo u načelu sa uslovima, supruga je doktor nauka, i imamo prijatelje kod kojih bi trebalo da odemo i da direktno u Americi odemo i kod advokata, jer koliko sam uspeo da vidim, to je najsigurnije. A što se viza tiče, nadam se da sam dobro prostudirao i da je najbolje uporedo aplicirati za EB 1 A i EB 2 NIW.
Reply With Quote
  #8  
Staro 04.11.2020, 18:18
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno

Posaljite upit na https://www.wegreened.com/ besplatna je procena (pitace vas sta je njima potrebano i predlozice koju vizu da pokusate).
Reply With Quote
  #9  
Staro 14.11.2020, 06:39
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vluka021 Prikaz poruke
Hvala puno na odgovoru.

Upoznati smo u načelu sa uslovima, supruga je doktor nauka, i imamo prijatelje kod kojih bi trebalo da odemo i da direktno u Americi odemo i kod advokata, jer koliko sam uspeo da vidim, to je najsigurnije. A što se viza tiče, nadam se da sam dobro prostudirao i da je najbolje uporedo aplicirati za EB 1 A i EB 2 NIW.
Koja struka? Imas post doc poslova koliko hoces. I na mnogim poslovima uvoze strance jer Amerima se ne isplati da potrose silne godine kad sa B.S. mogu da zarade isto i bolje nego njihovi profesori strejndzeri.
Reply With Quote
  #10  
Staro 16.01.2023, 19:10
Flying_man Flying_man je offline
Član
 
Datum prijave: 13.10.2014
US lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 6
Pošalji ICQ poruku korisniku Flying_man Pošalji AIM poruku korisniku Flying_man Pošalji Yahoo poruku korisniku Flying_man
Nepromenjeno datebest.net - visit website and win smartphone!

https://datebest.net - visit website and win smartphone!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.