ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #2141  
Staro 26.04.2020, 04:51
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dzeremija Prikaz poruke
Ok, ti skupljaj pare i cekaj da te izvuku. A brzo ce, sigurno, ako ne ovog maja, onda sledeceg sigurno. Mozda bi se trebao i poceti pakovati.
Nemojte da zaboravite da ovde u USA kad dodjete na aerodrom ispred kad izadjete napolje ima drvo jedno i naa njemu gomila novcanica, samo uberete kolko vam treba za pocetak
Reply With Quote
  #2142  
Staro 26.04.2020, 08:49
tw33tyl1na's Avatar
tw33tyl1na tw33tyl1na je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.08.2019
US lokacija: wish-Austin, TX
YU lokacija: Belgrade, SRB
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dzeremija Prikaz poruke
Ok, ti skupljaj pare i cekaj da te izvuku. A brzo ce, sigurno, ako ne ovog maja, onda sledeceg sigurno. Mozda bi se trebao i poceti pakovati.
Ali, covek je vec izvucen, case number mu je 21xxx, tako da je potpuno legitimno pitanje sta i kako dalje.
Drugo je da sam ja postavila pitanje, trenutno mi je Amerika u domenu mastanja, tek cekam da vidim sta ce biti sa DV2021.
__________________
2x DV2021 - has not been selected
2x DV2022 - has not been selected
Reply With Quote
  #2143  
Staro 26.04.2020, 09:25
Dzeremija's Avatar
Dzeremija Dzeremija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.02.2013
US lokacija: To be determined
YU lokacija: Semberija
Poruke: 73
Nepromenjeno

Kako sad izvucen kad je na jednoj temi pisao da se prijavio za DV2021 i da se nada da ce da im se posreci? O kolegi marjan77 pricamo. Vi mozete sanjariti koliko hocete, a mozete se i spremati koliko hocete, na volju vam. Zasnivati buducnost na bilo kojoj vrsti lutrije je, u najmanju ruku, djetinjasto, budalasto, kako god hocete. Smatram da se ima dovoljno vremena za spremiti (u svakom smislu) u slucaju odlaska. Uostalom, odosmo smo u offtopic, tema je visa bulletin...
__________________
2011 HAS NOT BEEN SELECTED
2012 HAS NOT BEEN SELECTED
2013 HAS NOT BEEN SELECTED
2014 HAS NOT BEEN SELECTED
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2021 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2022 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2023 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
2024 x2
Reply With Quote
  #2144  
Staro 26.04.2020, 11:11
Michi20 Michi20 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.03.2020
Poruke: 86
Nepromenjeno

Marjan je postavio pitanja nama koji smo izvučeni i čekamo razgovore. Meni je otkazan razgovor zbog vanrednog stanja i sada čekam razvoj ove zajebane situacije u kojoj možemo dosta da izgubimo. Da se ne ponavljam o kojoj cifri je reč.Pričamo o lutriji dv2020. Jer moramo da razmislimo šta da radimo kada nas ponovo pozovu na razgovor.

------------------------------
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00021XXX
DS-260: maj 2019
Zahtev za dokumenta: decembar-2019
Dokumenta u redu: februar - 2020
Reply With Quote
  #2145  
Staro 26.04.2020, 12:09
marjan77 marjan77 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.02.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Michi20 Prikaz poruke
Marjan je postavio pitanja nama koji smo izvučeni i čekamo razgovore. Meni je otkazan razgovor zbog vanrednog stanja i sada čekam razvoj ove zajebane situacije u kojoj možemo dosta da izgubimo. Da se ne ponavljam o kojoj cifri je reč.Pričamo o lutriji dv2020. Jer moramo da razmislimo šta da radimo kada nas ponovo pozovu na razgovor.

Baš tako. Komentar nije bio "šta ćete da radite ako vas izvuku" nego: šta ćete da radite sada kada ste svi vi izvučeni current ... kada postoji zabrana od 60 dana a izbori su pri kraju, tj možda će da se produži ova zabrana glasača radi...?

Postoje ljudi koji su dobili i vizu u pasošu a nisu otišli i sada postavljaju pitanje da li se zabrana odnosi i na njih, da li će moći da odu, a već su potrošili brdo para?

Šta ćete da radite ako krene drugi talas ovog gripa u septembru, kako tvrde američki portali i da će on biti još gori jer se tada spaja sa običnim virusom.
Prođete svu proceduru, dobijete vizu i opa opet zabrana ulaska ... kao što reče marko1995 ovo sada je tek lutrija.

U vezi ovoga je bio moj komentar, stavljajuči u prvom planu i pitanje novca.

A lično bih voleo da svi vi odete i da kasnije generacije i generacije "zelenih" propoveda kakva ste sva iskušenja imali i da budete moral svima njima.
Reply With Quote
  #2146  
Staro 26.04.2020, 13:19
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Ako vam je otkazan razgovor, ne treba da brinete. Cim proradi ambasada, bicete pozvani na novi razgovor. Ako ispunjavate sve uslove, dobijate vizu.

Oni koji sada ocekuju poziv na intervju su u drugacijoj situaciji.

Ako su resili da vam daju vizu, dace je. Nije Amerika drzava u kojoj vlada ... (da preskocim taj deo, znate dobro sta i na koga mislim )

Kad udjete u ambasadu, videcete da je to drugaciji svet. Uostalom, ko je putovao po uredjenim drzavama Evrope, to je mogao da vidi.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #2147  
Staro 26.04.2020, 15:00
Master Yoda's Avatar
Master Yoda Master Yoda je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2019
US lokacija: Hopefully somewhere in the West
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 40
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marjan77 Prikaz poruke
Šta ćete da radite ako krene drugi talas ovog gripa u septembru, kako tvrde američki portali i da će on biti još gori jer se tada spaja sa običnim virusom.
Ufff, ovde se postavlja pitanje da li je uopste pametno otici tamo u takvoj situaciji. Zamisli odes tamo sa porodicom, sa nesto para u dzepu da mozes preziveti mesec ili dva i onda tamo opet sve zatvore kao sto su sada, svi u karantin. Posle dva meseca i gladan i zedan, moras na ulicu jer nemas vise para za kiriju, zeznuto.
Nego, nesto razmisljam vezano za ovaj Trumpov ban, svi koji nisu aktivirali GC (nebitno da li su vec obavili intervju ili ne) ne mogu u USA dok traje zabrana.
Zasto onda ambasade ne bi mogle da nastave sa radom cim se ispuni minimum uslova vezano za pandemiju (jedini ako Trump explicitno brani)?
Na taj nacin zabrana moze da traje dokle god, i do oktobra ako treba.
Cim se skine zabrana, svi ste spremi sa vizom u pasosu.
Reply With Quote
  #2148  
Staro 26.04.2020, 18:09
marjan77 marjan77 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.02.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Michi20 Prikaz poruke
LEKARSKI - Odrasli 200e, deca 100e. Barem su tako pisali ovi ranije izvučeni. Ako ne poskupi zbog ovakvog stanja. AMBASADA - 330$ po osobi + ako su odobrene vize plaća se green card oko 220$ elektronski posle. U mom slučaju u startu moram da izdvojim 2800$. Plus naravno avio karte oko 2200e-2700e, sve zavisi koja kompanija i da li imaju neki popust. Tako da je to okvirno oko 5000e-5500e. Sve zavisi da li imate nekoga u Americi da vas sačeka i da vas primi da ne plaćate smeštaj par meseci dok se ne snađete. Ako plaćate računajte od 700$-1500$.
Uglavno bez 10 000e-15 000e ne vredi ulaziti u proces. Jebiga investicija ali se naravno posle isplati

Jel si razmišljao da odeš sada sam a porodica da se pridruži kasnije? U startu imaš dosta manje novca za dati ali ako se dobro sećam (negde sam pročitao) apliciranje posle za spajanje porodice traje u proseku godinu i po dana.
Reply With Quote
  #2149  
Staro 26.04.2020, 21:01
gorasheen's Avatar
gorasheen gorasheen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.05.2019
YU lokacija: beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Ako vam je otkazan razgovor, ne treba da brinete. Cim proradi ambasada, bicete pozvani na novi razgovor. Ako ispunjavate sve uslove, dobijate vizu.

Oni koji sada ocekuju poziv na intervju su u drugacijoj situaciji.

Ako su resili da vam daju vizu, dace je. Nije Amerika drzava u kojoj vlada ... (da preskocim taj deo, znate dobro sta i na koga mislim )

Kad udjete u ambasadu, videcete da je to drugaciji svet. Uostalom, ko je putovao po uredjenim drzavama Evrope, to je mogao da vidi.


Voleo bih da je ovako kao sto ti optimisticno pises, ali ceo imigracioni proces je zaustavljen i nema logike da ce ambasada raditi bilo koji posao vezan za imigraciju: razgovori, viziranja, produzavanja viza i slicno.

Sto se tice tvog lepog iskustva sa ambasadom, pa npr. ja imam jako lose, jer su me odbili za turisticku vizu samo zato sto nisam ozenjen, a na razgovor sam doneo ubedljive dokaze (podaci o zaradi, ugovor sa agencijom, itd) rekao da idem na godisnji, da zelim da posetim new york i miami, da zelim da se tamo lepo provedem i potrosim dosta novca.

Konzulka mi je samo odgovorila: ,,sorry mr. G.. you aren't qualified because you aren't married and for us you are a potential immigrant''.

Te njene reci cu pamtiti dok sam ziv i toliko o tom 'drugom svetu'' .
__________________
DV2017-2019 not selected
DV2020 selected CN32xxx
23.07.2019. DS260
18.10.2019. mail to KCC
Reply With Quote
  #2150  
Staro 26.04.2020, 23:28
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Svako je iskustvo individualno.

Licno sam dosad imao 4 intervjua. Sva cetiri za neimigrantske tipove viza. 3 za turisticku i 1 za studentsku vizu.
Dvije turisticke sam dobio u Beogradu, jer tada u Podgorici jos nije postojala ambasada. Trecu turisticku i ovu zadnju studentsku sam dobio u Podgorici. Da izuzmem ove prve dvije koje sam dobio kada sam bio klinac, ali zadnje dvije sam isto dobio prelagano. Turisticku prije 3 godine, bukvalno dosao sa 2 papira, nista mi trazeno nije, u ambasadi svi ultra ljubazni, citav proces gotov za manje od pola sata. Ovu zadnju studentsku jos lakse, cak sam i upitan za ucesce na lutriji (vjerovatno su vidjeli u evidenciji da sam izvucen), pozitivno odgovorio al to nista nije uticalo na dobijanje vize. 30 godina, neozenjen, sa znacajnim brojem rodbine prisutne u SAD.

Dakle, nema pravila. Uostalom zato i stoji ono da je "decision at the discretion of the officer"
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.