ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #2261  
Staro 15.11.2020, 09:32
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ogromna vecina ljudi koja je ostala bez posla je ostala privremeno, i vec u narednih par nedelja ce se vratiti na posao. Da ne pricam sto gde god da su otvorene radnje ili bilo koji poslovi traze nove radnike da zaposle odmah.
to je bilo u maju.

Sada pola godine kasnije situacija izgleda jos gore par kod nas u OR. I sluti na jos veca zatvaranja. Ali OK videcemo kako ce ici.

Jer moze nekoda me updejtuje sta se desilo na kraju sa DV za ove sa rokom do 30.septembra. Izvisili ?

Da li sad idu GC za sledecu fiskalnu godinu ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #2262  
Staro 16.11.2020, 00:47
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
to je bilo u maju.

Sada pola godine kasnije situacija izgleda jos gore par kod nas u OR. I sluti na jos veca zatvaranja. Ali OK videcemo kako ce ici.

Jer moze nekoda me updejtuje sta se desilo na kraju sa DV za ove sa rokom do 30.septembra. Izvisili ?

Da li sad idu GC za sledecu fiskalnu godinu ?
https://travel.state.gov/content/tra...20-update.html

"DV-2020 applicants whose visas will expire before December 31, 2020 when Proclamation 10014 is currently due to expire, will be unable to immigrate on that visa, unless they are exempt from the Proclamation, and cannot be issued a new visa after September 30, 2020. DV applicants are reminded that if they were either in the United States, or held a valid immigrant visa on April 23, when Presidential Proclamation 10014 went into effect, they are exempt from the Proclamation. DV applicants who held valid DV visas on April 23 but were unable to travel and whose visas have since expired, may pay applicable visa fees to have the DV re-issued visa before September 30, 2020."

"The Department expects that, due to resource constraints, limitations due to the COVID-19 pandemic, and country conditions, it will be unable to accommodate all DV applicants before September 30, 2020."

Dakle, prilicno je jasno deklarisano da posle 30-og Septembra nece biti izdavanja viza, sto je i ocekivano nazalost. Bio bi presedan da prebace 2020 u 2021 (mislim da i zakonski nije moguce), tek onda bi nastao haos zato sto bi i ovi iz 2021 mogli da tuze, jer em su im oduzeta 3 meseca, em im usporavaju zbog procesuiranja prethodne godine, a onda se to moze produzavati u nedogled i tako uticati na sve naredne godine.
Ako je neko uspeo posle 30-og Septembra, ili ima drugacije informacije, drago bi mi bilo da nisam u pravu...
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #2263  
Staro 16.11.2020, 01:09
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ovo je update od 17. septembra, a u međuvremenu je doneta presuda po kojoj je ostavljeno 9095 viza za izdavanje posle 30. septembra, ali mislim da još uvek nije utvrđeno na koji način će se te vize izdavati i da li će se uopšte izdavati. U svakom slučaju to bi trebalo da se reši do kraja godine, tako da i dalje postoji nada.
Reply With Quote
  #2264  
Staro 16.11.2020, 04:37
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Ovo je update od 17. septembra, a u međuvremenu je doneta presuda po kojoj je ostavljeno 9095 viza za izdavanje posle 30. septembra, ali mislim da još uvek nije utvrđeno na koji način će se te vize izdavati i da li će se uopšte izdavati. U svakom slučaju to bi trebalo da se reši do kraja godine, tako da i dalje postoji nada.
Da, znam da je nesto bilo posle, ali jedini update koji vidim na zvanicnom sajtu za DV lottery je taj.
Osim toga postoji "Court Order regarding Presidential Proclamation 10052" iz oktobra, koji se odnosi na J, H, L vize. Zar ne bi trebalo da stoji neki update u vezi tih 9095 viza? Ili ja to mozda ne trazim na pravom mestu
https://travel.state.gov/content/tra...ion-10052.html

Po tome, sud je samo dosudio da se taj broj viza rezervise i nista vise. Pitanje je da li to moze da se odradi, a da se ne krsi zakon i da ne utice na tekucu 2021, koja opet posle moze da tuzi zbog iste stvari...

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #2265  
Staro 16.11.2020, 09:22
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Ovo je update od 17. septembra, a u međuvremenu je doneta presuda po kojoj je ostavljeno 9095 viza za izdavanje posle 30. septembra, ali mislim da još uvek nije utvrđeno na koji način će se te vize izdavati i da li će se uopšte izdavati. U svakom slučaju to bi trebalo da se reši do kraja godine, tako da i dalje postoji nada.
Nasla, da i sebi bolje objasnim

"Q: When will the additional 9,095 visas that the court has reserved for DV-2020 winners be processed?
We do not know yet when the additional 9,095 visas will be processed, as that will depend on the schedule for further litigation in the district court that will be set by the judge. Our best guess is that it will take at least several months. The schedule the judge sets will include a date for us to file a “motion for a final injunction,” which will include additional evidence and arguments about why the visas should be processed regardless of the immigration ban.
After that, the court will issue what’s called a “final judgment” in the case, which could also take some time. Only then will the additional 9,095 visas be processed."


"Q: How long before the State Department is required to process all 9,095 visas?
Not until the court issues a final ruling on the merits of the case through a “final injunction motion” discussed above, which is likely at least a few months away. If and when we receive important updates about the case
schedule, we will send updates via email to those who sign up here."


https://www.aila.org/infonet/frequen...-gomez-v-trump

Dakle, taj broj viza je samo rezervisan, a sudija tek treba da donese finalnu odluku po tom pitanju, jos nista nije reseno, a slucaj kao takav moze da se razvlaci po sudu mesecima, sto i sami kazu "it will take at least several months".

Ne bih sirila ni optimizam, a ni pesimizam. Mozda nesto i izboksuju, ali treba biti realan i ne donositi zivotne odluke u odnosu na to, jer mi se cini da to moze da potraje... Nada postoji... Na kraju, sudija ima zadnju rec...

Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #2266  
Staro 17.11.2020, 00:56
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

znaci od prvog oktobra pozviaju se samo ovi DV2021 sto su igrali u nov2010 a izuceni u maju 2020 ?

a DV 2020 ko je uzeo uzeo ko nije nista ? Mozete odgovoriti i samo sa

D/N ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #2267  
Staro 17.11.2020, 01:21
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ne poziva se niko do kraja godine zbog Trampovog bana.

Drugo pitanje, takođe ne, zato što sud još uvek nije doneo konačnu odluku. Ostavljeno je 9095 viza za eventualno izdavanje za izvučene DV2020.
Reply With Quote
  #2268  
Staro 17.11.2020, 04:11
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Ne poziva se niko do kraja godine zbog Trampovog bana.

Drugo pitanje, takođe ne, zato što sud još uvek nije doneo konačnu odluku. Ostavljeno je 9095 viza za eventualno izdavanje za izvučene DV2020.
Meni sve lici da ce biti ko je uzeo uzeo je.
Moje razmisljanje je da ako krenu da procesuiraju slucajeve recimo od 1. Januara, krenuce sa 2021, ove vize za 2020 su samo rezervisane, a suludo je i pomisljati da ce procesuirati 2020 pre 2021 jer onda ugrozavaju i tu godinu koja je vec ugrozena i tek onda nastaje opsti haos. Tesko je i da ce se proces u sudu zavrsiti pre toga, a parnica jos nije ni zakazana.

Ja licno mislim da je mala sansa za 2020, i po ovom kako pise na sajtu AILA-e ne deluje bas optimisticno. Meni to izgleda kao da se moze razvlaciti po sudu prilicno.

"Within the DV-2020 litigation, the Gomez/Aker litigation, we presume the government will file the motion to dismiss, we'll file motion to summery in judgment and the judge will issue a final decision" sa sajta AILA-e

Dakle, oni pretpostavljaju da ce vlada podneti predlog da se slucaj zavrsi i zatvori, a da ce onda AILA traziti (In a motion for summary judgment one side asks the court to decide the case based on arguments made in court papers) da sudija donese odluku. A onda sudija moze da donese konacnu odluku ili da recimo kaze, dobro aj sad vi meni dostavite novu turu dokaza, a onda se zakazuje nova parnica za ko zna kad. To je samo jedan moguci scenario, ne tvrdim da ce tako biti.
Meni deluje kao da ce doneti neku odluku koja na kraju tehnicki nece biti izvodljiva.
Mozda i ne budem u pravu, vreme ce pokazati...
Danijela
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #2269  
Staro 17.11.2020, 05:59
pablo pablo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.08.2019
Poruke: 99
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Meni sve lici da ce biti ko je uzeo uzeo je.
Moje razmisljanje je da ako krenu da procesuiraju slucajeve recimo od 1. Januara, krenuce sa 2021, ove vize za 2020 su samo rezervisane, a suludo je i pomisljati da ce procesuirati 2020 pre 2021 jer onda ugrozavaju i tu godinu koja je vec ugrozena i tek onda nastaje opsti haos. Tesko je i da ce se proces u sudu zavrsiti pre toga, a parnica jos nije ni zakazana.

Ja licno mislim da je mala sansa za 2020, i po ovom kako pise na sajtu AILA-e ne deluje bas optimisticno. Meni to izgleda kao da se moze razvlaciti po sudu prilicno.

"Within the DV-2020 litigation, the Gomez/Aker litigation, we presume the government will file the motion to dismiss, we'll file motion to summery in judgment and the judge will issue a final decision" sa sajta AILA-e

Dakle, oni pretpostavljaju da ce vlada podneti predlog da se slucaj zavrsi i zatvori, a da ce onda AILA traziti (In a motion for summary judgment one side asks the court to decide the case based on arguments made in court papers) da sudija donese odluku. A onda sudija moze da donese konacnu odluku ili da recimo kaze, dobro aj sad vi meni dostavite novu turu dokaza, a onda se zakazuje nova parnica za ko zna kad. To je samo jedan moguci scenario, ne tvrdim da ce tako biti.
Meni deluje kao da ce doneti neku odluku koja na kraju tehnicki nece biti izvodljiva.
Mozda i ne budem u pravu, vreme ce pokazati...
Danijela
Mnogo se brines za DV2020 obzirom da si od 2012 u NYC?
__________________
DV2018 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00030XXX
Reply With Quote
  #2270  
Staro 17.11.2020, 06:24
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pablo Prikaz poruke
Mnogo se brines za DV2020 obzirom da si od 2012 u NYC?
Iskreno, najvise se brinem za 2021 jer mi je brat izvucen

Komentarisem kao i svi ostali na forumu, koji se javljaju sa svih strana, i koji se isto tako brinu, ali vidim njih nesto ne prozivas

Imigraciju i sudove poznajem, pa bar jedno 80% vise nego vecina ovde na forumu jer sam godinama radila u imigracionom sistemu i pripremala predmete za imigraciju i sud, pa kad vec svi iznose svoje misljenje, sto ne bih i ja, kad vec imam volje i vremena

A sto se ti brines sto ja brinem za 2020? Nisam ti ja kriva zbog toga sto se desilo, i zao mi je svih koji su izvisili...
__________________
u NYC od 2012.

Last edited by milosx; 17.11.2020 at 06:30.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.