ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 22.10.2010, 15:53
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

31$ ? wow, that's cheap!

U NY je pocetnicka 62$ + 10$ ako zivis u njujork gradu, ja sam zato uzeo ID koji kosta 9.5$ na 4 godine.
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #132  
Staro 22.10.2010, 16:16
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Smith6000 Prikaz poruke
31$ ? wow, that's cheap!

U NY je pocetnicka 62$ + 10$ ako zivis u njujork gradu, ja sam zato uzeo ID koji kosta 9.5$ na 4 godine.
Cena je $31 po osobi, sto znaci da je za nas dvoje $62, da ne bude zabune.

A da li je to jeftino ili nije, mislim da to nije ni bitno, a zavisi i kako kome. Ovo je samo najsvezija informacija iz DMV California - egzaktno.
Reply With Quote
  #133  
Staro 23.10.2010, 15:19
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

...pa vise od duplo je jeftinije, to bas nije malo . Ovde deru za sve, što i DMV potvrđuje.
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #134  
Staro 23.10.2010, 16:26
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Smith6000 Prikaz poruke
...pa vise od duplo je jeftinije, to bas nije malo . Ovde deru za sve, što i DMV potvrđuje.
U Ohaju je $22... Registracija auta na godinu dana dodje oko $50, kakva je to promena naspram onih silnih dinara u Srbiji, svaki put kad dodje vreme za registrovanje auta roditelji dobiju napad panike
__________________
U Americi od 19.03.2009.
Reply With Quote
  #135  
Staro 21.12.2010, 22:34
coconut coconut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 45
Nepromenjeno

Zdravo svima,
mene interesuje kako se u Americi moze dokazati vozacki staz iz Srbije, i da li bi to pomoglo da se smanji mesecna rata osiguranja za auto? Gde takva potvrda moze da se dobije, u sup-u, u osiguravajucoj kuci? da li to u Americi priznaju u svim ili samo nekim osiguravajucim kompanijama i koje su to?...
Da li postoji neko na forumu da je izveo nesto slicno pa da nam prenese svoja iskustva? dobije pivo
Reply With Quote
  #136  
Staro 10.01.2011, 21:52
coconut coconut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 45
Nepromenjeno

Neko je spomenuo pocetnicku dozvolu? A ima dole i privremena dozvola. O cemu se radi, jel to jedno te isto? Da li to znaci da se nakon polaganja dobija tzv pocetnicka dozvola, koja vazi neko vreme, pre dobijanja stalne...
Da li uposte vozacki staz iz Srbije ista znaci tamo, ili se racuna samo vozacki staz u USA, pa shodno tome mozemo da ocekujemo vrtoglave cifre za auto osiguranje u pocetku, koje ce tek posle godinu, dve u usa da budu manje?
Reply With Quote
  #137  
Staro 15.01.2011, 16:51
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

posto polozite vozacki i ako vas muci nostalgija za majkom srbijom evo resenja...

YUGO - $2200 (West Los Angeles)

--------------------------------------------------------------------------------
Date: 2010-12-13, 8:39AM PST
Reply to: sale-g5c87-2110428894@craigslist.org [Errors when replying to ads?]

--------------------------------------------------------------------------------


I have for sale this pile of crap Yugo. Designed by a retarded engineer and assembled by a group of drunk workers.
Has the performance and handling of a 99cent store shopping cart.
You can count on it to start every morning like you can count on Bernie Madoff.
Keeps it's value like the houses in Alabama's suberbs.
A Coca Cola can is made tougher than this car.
38,000 original miles
1 owner, all original papers, original 1988 Title
Clear CA Title, no accidents
The worst car you could own. Don't expect a sales pitch here.
Bring $2,200 (OBO) and have a piece of.............. history

....ne znam jel smesno ili tuzno......
Reply With Quote
  #138  
Staro 16.01.2011, 23:37
morison_tz morison_tz je offline
Član
 
Datum prijave: 19.11.2010
US lokacija: Houston TX
YU lokacija: Tuzla BiH
Poruke: 14
Nepromenjeno

ajde makar je na cijeni
Reply With Quote
  #139  
Staro 17.01.2011, 00:48
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik botexag Prikaz poruke
posto polozite vozacki i ako vas muci nostalgija za majkom srbijom evo resenja...

YUGO - $2200 (West Los Angeles)

--------------------------------------------------------------------------------
Date: 2010-12-13, 8:39AM PST
Reply to: sale-g5c87-2110428894@craigslist.org [Errors when replying to ads?]

--------------------------------------------------------------------------------


I have for sale this pile of crap Yugo. Designed by a retarded engineer and assembled by a group of drunk workers.
Has the performance and handling of a 99cent store shopping cart.
You can count on it to start every morning like you can count on Bernie Madoff.
Keeps it's value like the houses in Alabama's suberbs.
A Coca Cola can is made tougher than this car.
38,000 original miles
1 owner, all original papers, original 1988 Title
Clear CA Title, no accidents
The worst car you could own. Don't expect a sales pitch here.
Bring $2,200 (OBO) and have a piece of.............. history

....ne znam jel smesno ili tuzno......
Pa pravo da ti kazem i jedno i drugo... mada mislim da je vise smesno, a definitivno blizu istine...jednom sam probao jugo, i brate....sve je tacno! Ono sto je taj auto radio dok sam ja mislio da ga vozim, se veoma retko poklapalo sa mojim pokusajima da nekako upravljam tim "vozilom".
__________________
Score
Reply With Quote
  #140  
Staro 24.01.2011, 03:17
Misa Misa je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2008
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 84
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik coconut Prikaz poruke
Zdravo svima,
mene interesuje kako se u Americi moze dokazati vozacki staz iz Srbije, i da li bi to pomoglo da se smanji mesecna rata osiguranja za auto? Gde takva potvrda moze da se dobije, u sup-u, u osiguravajucoj kuci? da li to u Americi priznaju u svim ili samo nekim osiguravajucim kompanijama i koje su to?...
Da li postoji neko na forumu da je izveo nesto slicno pa da nam prenese svoja iskustva? dobije pivo
Nema potrebe za tako necim. Postoje osiguranja koja u obzir uzimaju tvoje godine, a ne vozacki staz u Americi.

Pre par dana sam uzeo osiguranje kod Mercury (dobio od kolega Indijaca broj telefona brokera za koga kazu da uvek daje najbolje ponude i u poredjenju sa ostalim brokerima iste kompanije). Polisa je 50/100/50, collision i deductible po $500, uninsured motorist 15/30, s tim sto smo i moju zenu dodali na polisu, mesecno nas izadje $68 (auto je sada star godinu dana).

Prethodno sam mesecno osiguranje, 15/30/10, collision i deductible po $500 koje nije ukljucivalo moju zenu i uninsured motorist opciju, kod jednog lokalnog osiguravajuceg drustva placao oko $113.

Kazu da je za nas imigrante na pocetku Mercury najbolja opcija. Nakon 5-10 godina, uz dobru voznju, AAA preuzima tu ulogu. Obratite samo poznju na reklame osiguravajucih kompanija kada govore kako ce vam ustedeti gomilu para i uporedjuju kvote sa ostalim kompanijama; AAA nije nikada na toj listi ...
__________________
Generacija DV2009
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.