ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 23.10.2010, 20:57
businessmanhr's Avatar
businessmanhr businessmanhr je offline
Član
 
Datum prijave: 23.10.2010
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Rijeka, HR
Poruke: 6
Nepromenjeno Pokretanje proizvodnje

Pružila mi se prilika dobiti ekskluzivu za proizvodnjom jednog atraktivnog proizvoda na području SAD-a i Meksika, pa me interesira kakva je procedura za otvaranje LLC tvrtke (ne offshore), da li mi je tada lakše dobiti useljeničku vizu ili zelenu kartu?

Planiram uložiti svoj novac, zaposliti za početak minimalno 5 djelatnika i sebe, pokrenuti proizvodnju i prodaju po cijelom SAD-u, a sjedište tvrtke imao bih na Floridi (područje Miamia ili Orlanda).

Svakako bih se u dogledno vrijeme volio sa svojom obitelji u cijelosti preseliti i ondje započeti novi život.

Hvala unaprijed na brzim odgovorima!

Bilo kakav savjet je dobrodošao!
  #2  
Staro 23.10.2010, 21:41
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Godisnje se dodeli 10 hiljada viza investitorima (njihovim supruznicima i deci mladjoj od 21-ne godine) koji uloze u posao milion dolara (pod odredjenim uslovima moze i pola miliona), zaposle minimum 10 radnika koji su americki drzavljani u zoni koja ima visok procenat nezaposlenih.

Investitori koji ispunjavaju kvalifikacije, imaju pravo da apliciraju za Zelenu Kartu: prvo se uradi peticija I-526 sto uzme oko 5 meseci, nakon toga I-485 sto uzme oko 4 meseca.
  #3  
Staro 23.10.2010, 22:36
businessmanhr's Avatar
businessmanhr businessmanhr je offline
Član
 
Datum prijave: 23.10.2010
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Rijeka, HR
Poruke: 6
Nepromenjeno

Hvala Žana na odgovoru !
Bilo je doista brzo. :suure:

Još jedno pitanje.
Planiram prvo otići na Floridu (ondje mi bratić živi već 12 godina i američki je državaljanin) kako bih izvidio okruženje, u smislu gdje otvoriti tvtku, gdje iznajmiti ili kupiti nekretninu, gdje je dobro okruženje za djecu, gdje bi mi žena mogla raditi,...
Pa kad sve izvidim i pripremim, vratio bih se nazad, prodao svoje nekretnine i riješio sve ostalo, te se sa ženom i dvoje maloljetne djece uputio na Floridu.

Intereisra me slijedeće:
1. Kakvu vizu bih trebao zatražiti u ambasadi (turističku ili poslovu ili turističko-poslovnu) ? Mislim za prvi odlazak.

2. Da li bi bilo dobro da u ambasadi odmah kažem da imam namjeru preseliti se i zatražiti ustvari useljeničku vizu, te im reći da planiram otvoriti tvrtku, zaposliti ljude, pokrenuti proizvodnju, krenuti odmah sa prodajom (već imam osigurano tržište) i da sve to namjeravam financirati svojim sredstvima ?
Dakle, ne bih bio na trošku državi.

3. Kako bih ja kao stranac mogao kupiti nekretninu na Floridi (kuću ili stan) ?
Da li mi to dodatno olakšava proceduru za dobivalje useljeničke vize ili zelene karte ?

Imam još pitanja, ali da ne pretjeram na početku, mislim da je i ovo dosta. :suure:

Hvala na odgovorima !
  #4  
Staro 26.10.2010, 23:36
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ovi sa [URL="http://finance.yahoo.com/career-work/article/111069/citizenship-for-sale"]Yahoo Finance [/URL]mora da nas spijuniraju :) i nije prvi put da mi krenemo diskusiju a oni sutra objave tekst - jos sam pocela razne teorije zavere da pravim :)
  #5  
Staro 27.10.2010, 18:34
businessmanhr's Avatar
businessmanhr businessmanhr je offline
Član
 
Datum prijave: 23.10.2010
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Rijeka, HR
Poruke: 6
Nepromenjeno

Hvala ti Žana na odgovoru !
To je upravo bilo ono što mi je falilo da mi upotpuni sliku o pome poslovnom zahvatu. :obrva:

Sada sam u dilemi, ili bolje rečeno, trilemi, u kojoj državi započeti sa proizvodnjom ?

Mene najviše vuče Florida i to područje oko Miamia, ali što više o Floridi i Miamiu čitam i gledam, sve više vidim da su poprilično veliki problemi oko vremenskih nepogoda, (huricane, tornada) droge (Miami-Dale), okruženja općenito,....
Od zapadne obale privlači me Kalifornija, ali ondje opet problemi s potresima, a od istočne obale, naravno područje New Yorka, ali sam centar mi je previše užurban i stresan.

Ono što tražim je mirnije okruženje u predgrađu nekog većeg grada, zdravo okruženje u kojem se ne moram bojati pustiti djecu da se na ulici igraju, dobre vrtiće, škole i fakultete za klince (inače imam dva sina blizanca, starosti 4 godine), ...

Ako netko zna gdje bi se mogla pronaći takva država unutar SAD-a, ili grad/predgrađe unutar nekih od navedenih država, bilo bi mi doista drago na pomoći ?

Zahvaljujem unaprijed !

Lijep pozdrav iz hladne, ali danas sunčane Rijeke (HR) ! :papa:
  #6  
Staro 27.10.2010, 20:57
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno predlog

Kalifornija se trese na sve strane, ali postoji grad koji lezi na granitnoj ploci, pa se samo trese bez nekih narocitih posledica.

Kalifornija je velika drzava u kojoj postoje mesta sa razlicitim klimatskim uslovima, ali postoji jedan grad gde je 365 dana u godini isto ili veoma slicno vreme. Kazu za taj grad da nema klimu - svaki dan je isti.

Da se ne zalecem previse i da ne duzim sa hvalospevima, grad na koji mislim i u kojem zivim se zove San Diego.

Mnogi kazu da je najbolji grad za porodicni zivot u celoj Americi. Na osnovu naseg skromnog iskustva mozemo se apsolutno sloziti sa tom konstatacijom.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.