ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Porodične imigrantske vize

Porodične imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za porodične imigranske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 25.10.2008, 08:38
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ne znam sta ti znaci to "neki college' M visa je za vacational school (u to verovatno spada kozmeticki kurs i slicno, koji postoje pri colleges). Ako upise regularan program za AA degree dobija F vizu. U svakom slucaju, status ne moze da se menja dok je ovde, znaci za svaku promenu (sa turisticke vize na studentsku) mora da se vrati za interview nazad. Na college moze da studira oko 3 godine, uzimajuci u obzir da mora da ima 24 units godisnje, i da treba da zavrsi neke ESL (ili kompletan intesive ESL program koji je jedan semestar full time samo engleski - malo je teze ali dobro dodje i to ako ne zeli da polaze TOEFL/waived ako se upise intensive).

Za dve godine college moze da zavrsi student koji je veoma advanced i upadne na akademski level engleskog, matematike i nauke i ne radi ispite za transfer na BA program. Neke struke imaju vise units za major nego ostale (accounting na primer). Znaci ESL plus major, plus GE, plus transfer kursevi - oko 3 godine. Imaj u vidu da su mnogi kursevi za BA jeftiniji ako se zavrse na college i to mnogi studenti koriste. Posle college dobija pravo da radi 6 meseci (bar je tako kod mene) a ako zavrsi BA onda godinu dana. Znaci racunaj to je vec oko 4 godine legalnog boravka, koliko je i cekanje za peticiju. Ako se svidi poslodavcu moze da joj radi radnu vizu (nije uopste tesko ja sam radila forme nekoliko puta kod mene na poslu i poslodavci nisu doliko protiv ovog kao sto se prica).

U medjuvremenu mozda stigne na red za peticiju a ako ne moze za toliko da se vrati nazad dok ne dobijete drzavljanstvo (ako ne sredi za radnu vizu). Mozda dobije i na lutriji. Kao international student nema pravo na novcanu pomoc ali moze da dobije work-study i da radi na college part time (od 24 do 32 sata, zavisno od obaveza koliko joj odobre - prilicno su flexible za ispite pri pravljenju rasporeda za posao). Zdravstveno osiguranje ce morati da plati na college kao i svi international students, ali bice pokrivena. Skolarina se razlikuje, znam da je kod mene $2460 po semestru (prilicno povoljna cena). Student mora da pokaze $19000 na racunu da bi dokazao da ima za expenses ali mislim da u njenom slucaju to ne vazi jer si ti resident. Skolarine mozes da nadjes na sajtovima pod tuition and fees/non-residents. pitaj jos sta ti nije jasno. Ja nisam upoznata sa requirements za M vizu, mozda sa tim ne mora da studira full time - raspitaj se u nasoj ambasadi u BG ili na sajtu. Ako je neko familiar sa time - neka se izjasni.
Reply With Quote
  #22  
Staro 25.10.2008, 11:16
paok32 paok32 je offline
Član
 
Datum prijave: 18.10.2008
Poruke: 5
Nepromenjeno

Zana, hvala puno na informacijama. Verovatno si to upravu sto se tice tipa vize
izgleda da to nismo bas dobro videli. Zanima me samo otkud ti to da ne moze odavde da se konkurise za promenu vize, posto nam je advokat rekao da je to izvodljivo tj. da mu se javimo posle dva meseca od njenog ulaska u zemlju?
Reply With Quote
  #23  
Staro 13.04.2010, 11:57
Lili Lili je offline
Član
 
Datum prijave: 22.08.2008
Poruke: 2
Nepromenjeno B1b2 cancelled without prejudice

cao svima u forumu i molim vas za savet.
Naime,imam zelunu kartu vec dve godine a vencala sam se pre godinu i po dana.
Suprug je u vreme vencanja imao C1 D visu i B1B2(na 3 godine) .Pre par dana otisao je u ambasadu da produzi C1 D vizu i pitao moze li produziti i B1B2 vizu jer istice za godinu dana.On je pomorac pa bi nakon sledeceg ugovora odmor hteo provesti samnom u Americi.Sluzbenik je razumeo da on zahteva B1b2 vizu i rekao mu je da da moze dobiti samo produzenje C1D vize i vratio mu je pasos.Moj suprug mu je rekao da on vec ia B1B2 vizu i da istice za godinu dana,i da je zeli produziti kako bi nakon sledecveg ugovora odmor proveo samnom u Americi i vratio se ponovo na brod.Sluzbenik ga je pitao dali je vec koristio turisticku vizu i on je rekao da je vec jedan odmor proveo samnom u americi.zatim ga je pitao da li je turisticka viza izdata pre ili posle naseg vencanja i on je rekao pre.Zatim je sluzbenik rekao da ce morati da ponisti turisticku vizu CANCELLED WITHOUT PREJUDICE(bila je validna jos godinu dana) i da moram da apliciram za drugi tip vize.Suprug mu je rekao da on zaista treba tu vizu jer nakon sledeceg ugovora zeli da samnom podigne kredit od banke za stan i da imamo zajednicki racun u Bank of America.
Sluzbenik je samo rekao Thank you and goodbye.
Molim vas da ako ste imali slicna iskustva ili ako ste informisani za savet.Za koju vizu da aplicira i moze li opet dobiti turisticku s obzirom da mu je ova ponistena.C1D vizu je produzio.
Hvala svima u napred
Reply With Quote
  #24  
Staro 13.04.2010, 14:21
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik paok32 Prikaz poruke
Zana, hvala puno na informacijama. Verovatno si to upravu sto se tice tipa vize
izgleda da to nismo bas dobro videli. Zanima me samo otkud ti to da ne moze odavde da se konkurise za promenu vize, posto nam je advokat rekao da je to izvodljivo tj. da mu se javimo posle dva meseca od njenog ulaska u zemlju?
Koliko ja znam, ti u USA ne možeš da promeniš vizu, jer vize se idaju samo u ambasadama i viza tebi treba samo za ulazak u zemlju, naravno uz vizu ide i odgovarajući status.

Ono što je tebi advokat verovatno spomenuo je promena STATUSA. Tipa u USA si za vizom B (turistička) i imaš status turiste a ti apliciraš onda nekom "ministarstvu" u uSA da ti promene status u neki drugi.

Pre par godina sam bio prisutan na tribini povodom studentskih programa razmene i gost tribine je bila konzul USA ambasade. Postavio sam joj pitanje: "Šta ako ja promenim status tamo u studentski".

Ona mi je rekla da ja time ne kršim nikakav zakon, ali da narušavam poverenje ambasade i faktički kaže da sam ih prevario jer sam na intervju rekao da idem u USA kao student razmene, J1 viza i da najverovatnije kada se nekada vratim u Srbiju i odem u ambasadu da mi novu vizu neće dati.

Ona me je savetovala da se vratim u Srbiju i apliciram onda za F vizu i da ću 99% dobiti jer sam bio u USA i vratio se, nisam pravio probleme, itd .. u principu sve se bazira na nekom poverenju, građenju tvoje istorije.
Reply With Quote
  #25  
Staro 20.04.2010, 21:34
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Lili Prikaz poruke
cao svima u forumu i molim vas za savet.
Naime,imam zelunu kartu vec dve godine a vencala sam se pre godinu i po dana.
Suprug je u vreme vencanja imao C1 D visu i B1B2(na 3 godine) .Pre par dana otisao je u ambasadu da produzi C1 D vizu i pitao moze li produziti i B1B2 vizu jer istice za godinu dana.On je pomorac pa bi nakon sledeceg ugovora odmor hteo provesti samnom u Americi.Sluzbenik je razumeo da on zahteva B1b2 vizu i rekao mu je da da moze dobiti samo produzenje C1D vize i vratio mu je pasos.Moj suprug mu je rekao da on vec ia B1B2 vizu i da istice za godinu dana,i da je zeli produziti kako bi nakon sledecveg ugovora odmor proveo samnom u Americi i vratio se ponovo na brod.Sluzbenik ga je pitao dali je vec koristio turisticku vizu i on je rekao da je vec jedan odmor proveo samnom u americi.zatim ga je pitao da li je turisticka viza izdata pre ili posle naseg vencanja i on je rekao pre.Zatim je sluzbenik rekao da ce morati da ponisti turisticku vizu CANCELLED WITHOUT PREJUDICE(bila je validna jos godinu dana) i da moram da apliciram za drugi tip vize.Suprug mu je rekao da on zaista treba tu vizu jer nakon sledeceg ugovora zeli da samnom podigne kredit od banke za stan i da imamo zajednicki racun u Bank of America.
Sluzbenik je samo rekao Thank you and goodbye.
Molim vas da ako ste imali slicna iskustva ili ako ste informisani za savet.Za koju vizu da aplicira i moze li opet dobiti turisticku s obzirom da mu je ova ponistena.C1D vizu je produzio.
Hvala svima u napred
Turisticka je ukinuta zbog vjencanja sa LPR jer sumnjaju da ce ostati u USA (bas zato sto je rekao za kredit i racun u banci).

Neka ponovo preda za turisticku i pokaze dokaze da nece pokusati da emigrira u USA.

Konkretno: posalji I-130 peticiju za njega i onda kada postanes drzavljanin samo nazovi USCIS da upgrade peticiju (posaljes im kopiju svog certifikata naturalizacije) a muzu posalji NOA1 (tj I-797C Notice of Action) od I-130 peticije (obicno dodje u roku 15 dana od dana slanja ako je sve uredu) da pokaze da radite stvari legalno i da nece ostati na turistickoj vizi jer ceka na svoju imigrantsku. Normalno uobicajeni ostali papiri mu trebaju - posao, ako ima kredit, nekretnine...
Reply With Quote
  #26  
Staro 23.01.2016, 16:07
tothemoon tothemoon je offline
Član
 
Datum prijave: 23.01.2016
Poruke: 5
Nepromenjeno Devojka ima zelenu kartu, koliko dugo traje proces da i ja dobijem?

Pozdrav svima.

Devojka je dobila zelenu kartu prosle godine, pa me interesuje koliko dugo moze da traje proces da preko braka dobijem i ja?
Procitao sam negde da je u proseku 5 godina. Da li je to tacno, i da li je neko ovde tako uspeo da dobije zelenu kartu i koliko ste cekali?

Prelistavao sam forum, ali nisam uspeo da nadjem informaciju u vezi sa ovim.

Znacio bi mi odogovor.
Hvala.
Reply With Quote
  #27  
Staro 24.01.2016, 01:12
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Post pomeren u postojecu temu vezanu za proces moguceg dobijanja zelene karte preko supruznika koji jos uvek nije drzavljanin.

Moderator
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #28  
Staro 24.01.2016, 16:48
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tothemoon Prikaz poruke
Pozdrav svima.

Devojka je dobila zelenu kartu prosle godine, pa me interesuje koliko dugo moze da traje proces da preko braka dobijem i ja?
Procitao sam negde da je u proseku 5 godina. Da li je to tacno, i da li je neko ovde tako uspeo da dobije zelenu kartu i koliko ste cekali?

Prelistavao sam forum, ali nisam uspeo da nadjem informaciju u vezi sa ovim.

Znacio bi mi odogovor.
Hvala.
Preko braka sa LPR treba oko 2 godine. Sto prije se vjencate i prije ona preda aplikaciju za tebe, krace cete cekati.
Vise na ovoj zvanicnoj stranici: https://www.uscis.gov/family/family-...nent-residents
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #29  
Staro 25.01.2016, 11:06
tothemoon tothemoon je offline
Član
 
Datum prijave: 23.01.2016
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Preko braka sa LPR treba oko 2 godine. Sto prije se vjencate i prije ona preda aplikaciju za tebe, krace cete cekati.
Vise na ovoj zvanicnoj stranici: https://www.uscis.gov/family/family-...nent-residents
MikiSA, hvala ti. Ne znas koliko mi znaci odgovor.

Ako moze jos jedno pitanje.

Ona je trenutno u USA. Ima GreenCard, ne drzavljanstvo. Ako bi se vencali, ona treba da dodje ovde, i nakon toga se podnosi aplikacija i period cekanja je 2 godine?

Mnogo me brine jer sam procitao negde da je period cekanje 5 godina, a za to vreme jako je tesko izdrzati.

Molim Vas ljudi, ukoliko neko ima slicna iskustva, mnogo bi mi znacilo ako mi mozete pomoci.
Reply With Quote
  #30  
Staro 25.01.2016, 15:02
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tothemoon Prikaz poruke
MikiSA, hvala ti. Ne znas koliko mi znaci odgovor.

Ako moze jos jedno pitanje.

Ona je trenutno u USA. Ima GreenCard, ne drzavljanstvo. Ako bi se vencali, ona treba da dodje ovde, i nakon toga se podnosi aplikacija i period cekanja je 2 godine?

Mnogo me brine jer sam procitao negde da je period cekanje 5 godina, a za to vreme jako je tesko izdrzati.

Molim Vas ljudi, ukoliko neko ima slicna iskustva, mnogo bi mi znacilo ako mi mozete pomoci.
Preko koje vise je ona dobila LPR? Pitam, jer tih 5 godina sto ti spominjes je najcesce vezano za nas koji smo dobili preko lutrije, i tek nakon 5 godina mozemo predati za drzavljanstvo.
Ovo ti sigurno govorim, neka djevojka dodje, vjencate se, slike i to, vjencani list (sa prevodom) i kad se vrati onda neka preda aplikaciju za tebe.
Evo ti link za trenutni visa bulletin, gledaj u family base preference, F2A je ta viza koju bi ona predala za tebe (kad se vjencate): https://travel.state.gov/content/vis...uary-2016.html Trenutno obradjuju aplikacije iz 01AUG14. Kad dobijes vizu zovem za mustuluk
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
aktiviranje zelene karte wingreen Vaša strana 27 03.03.2022 02:01
Brak posle dobijanja zelene karte zanesena Vodič za emigrante 37 07.03.2017 20:01
Valjanost zelene karte Marley Stare teme 2 07.04.2013 14:17

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.