ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #511  
Staro 05.07.2015, 18:27
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@Alex777200

Meni je jako zao sto si ti imao situaciju kakvu si imao. No, i dalje stojim iza toga da bira svog gazdu i uslove. Neko pada na fore, neko ne, i to je stvar izbora. Ja problema sa naplatom, odrzavanjem kamiona i slicno nisam imao. Da ih je bilo, menjao bih kompaniju. Isto tako, ni u jednom momentu nisam imao toliko pomracenje svesti da krenem kamionom putem sa 13% nizbrdice, no hajd...

Posto ocito nisi na ovom forumu citao druge teme, a ocito si i na ovoj procitao samo par postova, recicu ti par stvari. Trucking, kao i svaki posao, ima svoje i dobre i lose strane. Ja sam se tim poslom bavio godinu dana, 2012. i od toga sam platio skolarinu za nursing school. Od decembra 2012. radim kao medicinski tehnicar, tako da ni u jednom momentu na trucking nisam gledao kao na stalnu karijeru. To je bio moj izbor, a isto je tako neciji da u kamionu ostane.

Drugo, ovu poruku ne pisem kao moderator, vec kao clan. I jos jednom cu te zamoliti da prestanes da od trucking teme pravis crnu hroniku.

Pozdrav
__________________
In US since 02.02.2010.

Last edited by Magelan; 05.07.2015 at 18:42.
Reply With Quote
  #512  
Staro 05.07.2015, 18:53
alex777200 alex777200 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

Znas kako Magelane, lepo je sto si se ti raspisao ovde i filozofiras o kamionu u Americi na kojem si proveo toliko malo vremena.
Covek bi pomislio da si 30 godina u tom poslu.
Problem je u tome sto pravite od necega nesto, sto nije tako.
Ostavite ljude na miru da sami izaberu sta zele u zivotu, umesto da im neko, ko je proveo godinu dana na kamionu otkriva toplu vodu.
Vidim ovde da se objasnjava kako raditi bez boravisnih papira u Americi, sto je ozbiljan prekrsaj, narocito za nekoga ko zivi u Americi i rizikuje zbog toga da bude uhapsen i deportovan.
Zamolio bih vas kulturno da postujete zakone a ja cu uredno ovde posecivati i u slucaju da primetim nesto sto nije u skladu sa istim, mogu se ocekivati koncekvence u skladu sa propisanim zakonima Sjedinjenih Americkih Drzava.
Ovo nije sajt za reklamiranje trucking kompanija nasih, niti za vrbovanje naivnih ljudi, niti za krsenje emigracionih zakona.
Mislim da sam bio jasan.
Reply With Quote
  #513  
Staro 05.07.2015, 19:07
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik alex777200 Prikaz poruke
Znas kako Magelane, lepo je sto si se ti raspisao ovde i filozofiras o kamionu u Americi na kojem si proveo toliko malo vremena.
Covek bi pomislio da si 30 godina u tom poslu.
Problem je u tome sto pravite od necega nesto, sto nije tako.
Ostavite ljude na miru da sami izaberu sta zele u zivotu, umesto da im neko, ko je proveo godinu dana na kamionu otkriva toplu vodu.
Vidim ovde da se objasnjava kako raditi bez boravisnih papira u Americi, sto je ozbiljan prekrsaj, narocito za nekoga ko zivi u Americi i rizikuje zbog toga da bude uhapsen i deportovan.
Zamolio bih vas kulturno da postujete zakone a ja cu uredno ovde posecivati i u slucaju da primetim nesto sto nije u skladu sa istim, mogu se ocekivati koncekvence u skladu sa propisanim zakonima Sjedinjenih Americkih Drzava.
Ovo nije sajt za reklamiranje trucking kompanija nasih, niti za vrbovanje naivnih ljudi, niti za krsenje emigracionih zakona.
Mislim da sam bio jasan.
Postovani korisnice,

kao sto rekoste ranije - svako ima pravo na svoje misljenje i da isto odbrani argumentima. Vasi argumenti su, ocigledno, da pretite clanovima ovog Foruma prijavljivanjem zakonskim sluzbama u USA - zbog cega? Forum Zelena Lutrija uklanja "savetovalista" za krsenje USA zakona, da ste proveli vise vremena citajuci postove umesto proganjajuci pojedine clanove, to bi ste i sami znali. Iskustva su razlicita, ljudi sa pozitivnim iskustvima ne treba da se osecaju lose jer je neko drugi imao manje srece od njih. Vase iskustvo bi bilo dobro znati - kada bi bilo prezentovano kao pojedinacno iskustvo a ne kao paravan za raspravljanje sa drugim clanovima. Mozda ovaj Forum nije pravo mesto za Vas? Mislim da smo i mi vrlo jasni.

Sup. Mod.
Reply With Quote
  #514  
Staro 05.07.2015, 19:17
alex777200 alex777200 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Postovani korisnice,

kao sto rekoste ranije - svako ima pravo na svoje misljenje i da isto odbrani argumentima. Vasi argumenti su, ocigledno, da pretite clanovima ovog Foruma prijavljivanjem zakonskim sluzbama u USA - zbog cega? Forum Zelena Lutrija uklanja "savetovalista" za krsenje USA zakona, da ste proveli vise vremena citajuci postove umesto proganjajuci pojedine clanove, to bi ste i sami znali. Iskustva su razlicita, ljudi sa pozitivnim iskustvima ne treba da se osecaju lose jer je neko drugi imao manje srece od njih. Vase iskustvo bi bilo dobro znati - kada bi bilo prezentovano kao pojedinacno iskustvo a ne kao paravan za raspravljanje sa drugim clanovima. Mozda ovaj Forum nije pravo mesto za Vas? Mislim da smo i mi vrlo jasni.

Sup. Mod.



Nisam primetio da sam nekome pretio, osim sto sam posavetovao da se postuju zakoni, obzirom da su isti dosta rigorozni i podlezu teskim sankcijama.
Sada, ako nekima savetovanje da postuju zakone znaci pretnja, to je vec problem za profesionalne ustanove.
Ako se nekima ne svidja misljenje nekih, posle cega mole da napusti forum, to je takodje problem doticnih osoba.
Takodje se nadam da ovaj sajt postuje propise, sto je u interesu istog.
Generalno je sve jasno, demokratija je zasnovana na slobodi misljenja a takodje i zemlja o kojoj se govori na vladavini zakona i prava.
Mislim da nema nista nejasno i da je sve u najboljem redu.

Reply With Quote
  #515  
Staro 05.07.2015, 20:02
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik alex777200 Prikaz poruke
Nisam primetio da sam nekome pretio, osim sto sam posavetovao da se postuju zakoni, obzirom da su isti dosta rigorozni i podlezu teskim sankcijama.
Sada, ako nekima savetovanje da postuju zakone znaci pretnja, to je vec problem za profesionalne ustanove.
Ako se nekima ne svidja misljenje nekih, posle cega mole da napusti forum, to je takodje problem doticnih osoba.
Takodje se nadam da ovaj sajt postuje propise, sto je u interesu istog.
Generalno je sve jasno, demokratija je zasnovana na slobodi misljenja a takodje i zemlja o kojoj se govori na vladavini zakona i prava.
Mislim da nema nista nejasno i da je sve u najboljem redu.

Pretili jeste i to nekakvim konsekvencama - kao da je bilo sta u Vasoj moci i na ovom Forumu i u USA. JA nisam DOTICNA osoba, vec SUPER MODERATOR ovog Foruma - caps lock su ovde jer ocigledno ne razumete normalan ton. Uopste niste ZAMOLJENI da napustite Forum, vec Vam je savetovano da razmislite da li je ovo pravo mesto za Vas - nije molba, vec fino upakovano upozorenje pred iskljucenje sa Foruma. Ako Vam je to cilj, onda slobodno nastavite sa ovako naivnim pakovanjem vredjanja Super Moderatora na Forumu.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #516  
Staro 05.07.2015, 21:33
alex777200 alex777200 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Pretili jeste i to nekakvim konsekvencama - kao da je bilo sta u Vasoj moci i na ovom Forumu i u USA. JA nisam DOTICNA osoba, vec SUPER MODERATOR ovog Foruma - caps lock su ovde jer ocigledno ne razumete normalan ton. Uopste niste ZAMOLJENI da napustite Forum, vec Vam je savetovano da razmislite da li je ovo pravo mesto za Vas - nije molba, vec fino upakovano upozorenje pred iskljucenje sa Foruma. Ako Vam je to cilj, onda slobodno nastavite sa ovako naivnim pakovanjem vredjanja Super Moderatora na Forumu.

Sup.Mod.

Nisam primetio da sam nekog vredjao i pretio, osim sto se meni ovde preti, inace EU drzavljaninu.
EU zakoni su sasvim jasni i povlace za sobom izuzetno rigorozne konsekvence za pretnje.
Sada, ne znam da li Italijanska policija treba da se obrati Americkoj Ambasadi u Rimu sa vasim informacijama ili kako...........
Mislim da je u vasem interesu da ne dizete prasinu, ionako sam ja sasvim prijateljski nastrojen, cak i ako bi me pojeli zivog.
Hvala na vremenu i paznji.
Reply With Quote
  #517  
Staro 05.07.2015, 22:11
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Kakav covek, ovo u zivotu nisam video! Sad mi je ustvari i jasno zasto su te tako "obradili", videli ljudi sa kim imaju posla.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #518  
Staro 05.07.2015, 22:21
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik alex777200 Prikaz poruke
Nisam primetio da sam nekog vredjao i pretio, osim sto se meni ovde preti, inace EU drzavljaninu.
EU zakoni su sasvim jasni i povlace za sobom izuzetno rigorozne konsekvence za pretnje.
Sada, ne znam da li Italijanska policija treba da se obrati Americkoj Ambasadi u Rimu sa vasim informacijama ili kako...........
Mislim da je u vasem interesu da ne dizete prasinu, ionako sam ja sasvim prijateljski nastrojen, cak i ako bi me pojeli zivog.
Hvala na vremenu i paznji.
Da prekinemo ove paranoicne diskusije odmah i sad - slobodno usetajte u bilo koji konzulat, ambasadu ili policijsku stanicu, nadamo se da ce Vam pomoci, ukoliko je to u njihovoj moci. Samo im dajte pravo ime i informacije ovog puta. Za sada, niko na ovom Forumu nije kvalifikovan da pruzi pomoc oko teorija zavere i umisljene superiornosti. Izvinjenje svim clanovima na odstupanju od teme, postovi koji nemaju veze sa temom bice uskoro uklonjeni.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #519  
Staro 05.07.2015, 22:50
alex777200 alex777200 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke
Kakav covek, ovo u zivotu nisam video! Sad mi je ustvari i jasno zasto su te tako "obradili", videli ljudi sa kim imaju posla.

Znas kako, mene svakako nisu, realno su mi indirektno pomogli.
Radim za Svetski poznatu modnu kompaniju u Milanu, putujem, imam Svetske pasose, radim kulturan posao, nemam kontakt sa Balkancima i strancima, uvideo razliku zivota izmedju Zapadnjaka i Istocnjaka, finansijski se izdigao, upoznao Svetski poznate ljude za koje radim, sasvim prezadovoljan, sto se vidi i po tome da se ne vracam za Ameriku, lepo mi je u Milanu.
Posedujem nekretnine na Floridi, ponude za kamion od 8000$ za turu stalnu Cikago Vankuver sam odbio i ostale koje su me zvali ovde i nudili iz Cikaga, prevazisao taj zivot.
Lepo od tebe sto opisujes to Balkansko odradjivanje ljudi, samo ja sam izasao iz okvira tog mentaliteta i mentalnog sklopa.
Kamion je za mene proslost, dao sam mnogo, 20 sati dnevnog rada, sedam dana nedeljno, mada nisam video nista, osim probleme.
Moze se okarakterisati i kao zivotno iskustvo, koje kasnije coveku moze svakako pomoci.
Reply With Quote
  #520  
Staro 05.07.2015, 23:40
Bode's Avatar
Bode Bode je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2010
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 70
Nepromenjeno

Znam njih 20-ak koji su dosli iz Italije da voze ovde, a tamo su proveli 10+ godina u kamionu. Ti vidi sta to znaci. Necu da ti objasnjavam jer si "svetski" covek pa valjda mozes da ukapiras zbog cega. Stvarno mi nije jasno sa kim radis jer nisi u kontaktu sa Balkancima i strancima... Bez obzira cije pasose imas i ti si samo stranac tamo kao i svi mi. Pasos ti nije bitna stavka. Bas mi je drago da si uspeo u modnom biznisu, jer svega toga ne bi bilo da si vozio ispravan kamion. Slazem se da ima svakakvih gazdi koji su iskoriscavali ljude ali neznam nikoga ko je bio u takvoj situaciji. Pogotovu sada jer nema vozaca i gledaju na sve nacine da ih zadrze. A ko nece da ima problema sa gazdama neka kupi svoj kamion. To bar nije problem. I niko ne moze da te natera da vozis neispravan kamion, preko speed-a itd... Sve je to stvar izbora. A da neko ide neispravnim kamionom na 13% nema potrebe da komentarisem. Ja obidjoh celu zemlju i Kanadu i jedino sam naisao na 10%...
I nemoj da pretis potencijalnim kamiondzijama jer svi gledaju da pobegnu kako znaju i umeju iz nase zemlje. I ti si bio jedan od njih ( i jos uvek si). Drzi se ti EU zakona i modne industrije. Putuj i uzivaj dok mozes sa tvojim svetskim pasosim, a ove kamiondzije zaobidji. Vise nisi u tim vodama i nema potrebe da se podsecas ruznih vremena iz tvog zivota. I samo proveri prema zakonu EU koliko pasosa smes da posedujes ili da mi kontaktiramo Italijansku ambasadu da te provere.
To ako ovde ljudi voze kamione ne znaci da su dosli iz sume i da nisu obrazovani. Svako bira ono sto misli da je najbolje za njega i njegovu porodicu. I zato stvarno nemoj da mracis vise. Procitali smo tvoje iskustvo i zahvalni smo ti na tome. Uzivaj u Milanu 🎉🎉🎉
__________________
2011EU00005xxx
29.05.2010.- stigla prva koverta iz KCC
02.06.2010. - vracena u KCC
04.06.2010. - stigla u KCC
30.08.2010. - stigla druga koverta
02.10.2010. - uradjen lekarski
19.10.2010. - VISA GRANTED
20.10.2010. - VIZA U PASOSU

U CHICAGO-u od 20.01.2011...
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.