ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » FLORIDA - "The sunshine state" » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 17.05.2009, 08:35
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Odluka je donesena.
Krajnja destinacija mi je Florida, Jacksonville. Planiram se "uvaliti" na godinu, najvjerovatnije tamo negdje oko februara. Sad marljivo citam, prikupljam sve zivo sto mogu da nadjem o tom gradu. Svaka vasa info ili sugestija bi mi dobro dosla, kao i uvijek do sada.
Reply With Quote
  #42  
Staro 17.05.2009, 10:28
pekka pekka je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.03.2009
US lokacija: California
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 225
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Taji Prikaz poruke
Odluka je donesena.
Krajnja destinacija mi je Florida, Jacksonville. Planiram se "uvaliti" na godinu, najvjerovatnije tamo negdje oko februara.
Taji uz iskrene cestitke ja opet imam nesto da pitam. Mislim da sam negde procitao da nakon dobijanja vize u pasosu imamo tacno 6 meseci da se pojavimo u USA. Ako je to tacno kako mislis da odes tek u februaru?
Izgleda da su mi trenutno informacije vezane za tvoj slucaj veoma interesantne i dragocene. Pozdrav i hvala!
Reply With Quote
  #43  
Staro 17.05.2009, 13:51
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pekka Prikaz poruke
Taji uz iskrene cestitke ja opet imam nesto da pitam. Mislim da sam negde procitao da nakon dobijanja vize u pasosu imamo tacno 6 meseci da se pojavimo u USA. Ako je to tacno kako mislis da odes tek u februaru?
Izgleda da su mi trenutno informacije vezane za tvoj slucaj veoma interesantne i dragocene. Pozdrav i hvala!

Tacno je 6 mjeseci da se mora uci u USA i zato ja idem da pokrenem zelenu kartu polovinom oktobra a prijavila sam rodjakovu adresu koji zivi u MI i necu je za pocetak mijenjati. Kod njega cu gostovati dok sve to ne obavim ma koliko bude trebalo da se ceka. A zna se otegnuti nekima i do dva mjeseca za GC. Kad dobijem GC i SSN u ruke, vracam se nazad na Balkan da se pravo odmorim par mjeseci jer sam predugo vani i treba mi i psihicki i fizicki odmor. Onda tamo nekad, januar ili februar....pravac Florida....stan..posao....sve sto uz to ide
Ako dobijem ranije GC i SSN ranije cu se i vratiti kuci a samim tim i u USA ali mi stvarno prije sve te floridske trke treba jedan duzi, pravi i zasluzeni odmor bez obaveza
Reply With Quote
  #44  
Staro 02.06.2009, 08:10
dado01 dado01 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.05.2009
Poruke: 8
Nepromenjeno Pozdrav

Da li neko može pomoči sa malo više informacija o Jacksonvillu? Klima, cijene renta, dnevnice, naši ljudi, općenito kakav je grad za život? Da li je iko od naših pokušao otvoriti firmu na Floridi? Kakva je situacija sa papirologijom?
Hvala na odgovorima i pozdrav iz BiH.
Reply With Quote
  #45  
Staro 04.06.2009, 06:43
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dado01 Prikaz poruke
Da li neko može pomoči sa malo više informacija o Jacksonvillu? Klima, cijene renta, dnevnice, naši ljudi, općenito kakav je grad za život? Da li je iko od naših pokušao otvoriti firmu na Floridi? Kakva je situacija sa papirologijom?
Hvala na odgovorima i pozdrav iz BiH.

Na donjem linku mozes naci sve sto te zanima o Jacksonville a mozes i sam da se registrujes pa da pitas ljude koji vec tamo zive...citaj redom.....

http://www.city-data.com/forum/jacksonville/
Reply With Quote
  #46  
Staro 08.07.2009, 01:03
Siberian's Avatar
Siberian Siberian je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: Florida - Orlando
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Cuo sam da u dzaksnovilu ima dosta afro amerikanaca, pa sad kome nesmeta zasto da ne, ali grad je dobar za studije jer ima jedan od najjacih univerziteta na south delu.
Reply With Quote
  #47  
Staro 08.07.2009, 08:52
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Ovdje sve lijepo pise

http://en.wikipedia.org/wiki/Jacksonville,_Florida
Reply With Quote
  #48  
Staro 08.07.2009, 08:59
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Jesi li vec u Jax-u? Moja sestra od tetke zivi tamo, mi bismo najverovatnije kod nje, ako nas puste, a ona kaze da je prilicno red neck grad, nema posla, nije bas za pocetak USA zivota, nesto nas obeshrabruje
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #49  
Staro 04.08.2009, 00:02
Olivera's Avatar
Olivera Olivera je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.07.2008
US lokacija: Scottsdale, AZ
YU lokacija: Skopje, Macedonia
Poruke: 172
Pošalji MSN poruku korisniku Olivera Pošalji Skype™ poruku korisniku Olivera
Nepromenjeno

Kako me dugo nije bilo na "zelenoj" zaboravila sam i teme gde treba da pisem. (ispravite me ako sam na pogresnoj lokaciji)
I.... da.... stidim se, ali je bilo opravdano.
Evo ovako:
Spremila sam se i oko 20-tog Aug. (to se u mom slucaju nezna posto letim servis kartom) letim Skopje-Ljubljana-Zurich-Miami.
Bicu u prvo vreme u West Palm Beach-u
Imam zakazan intervju za posao 25Aug.
Onda odmaram malo tamo i vracam sina u Skopje.
Ja se vracam sama na izvesno vreme dok mi posao (ako ga uopste dobijem) ne bude dovoljno siguran i stan obezbedjen.
Ako dobijem posao sa intrvjua zakazanog 25Aug. selim se u Miami-ju posto bice malo nezgodno ziveti u WPB a raditi u Miami-ju.
Ako ne ostajem jos neko vreme kod majke od moje prijateljice i trazicu posla u okolini WPB.
Ljudi moji do sada je bilo lako i nisam razmisljala nimalo o strahu dok sam sve ovo sama odradjivala (vize, kontakte, garancije, pare....)
A sada....
Hvata me lagana panika i strah od neizvesnosti.
Ali morace sve da bude O.K.
...Jednostavno morace
__________________
2009EU00010xxx
Negde krajem Maja 2008- dobila sam prvu kovertu
24/5/2008- poslala prvu kovertu u KCC
17/07/2008-Dobila sam potvrdni mail iz KCC da su dobili moju kovertu
04/11/2008- Zakazan intervju u US Embassy - Skopje
15/10/2008- Stigla druga koverta
20/10/2008- Zakazan lekarski pregled u IOM
04/11/2008 - Uspesno zavrsen intervju, viza odobrena.
01/03/2010 - Prva stanica Williamsburg, VA
16/06/2010 - Selidba "za stalno" Scottsdale, AZ
Reply With Quote
  #50  
Staro 04.08.2009, 06:52
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Pozdrav Olivera, stvarno te dugo nije bilo, ali bas mi je drago za novosti i za tvoje planove. Sretno na intervjuu i pisi prve utiske kada sletis.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.