ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 07.09.2009, 05:23
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

@moni - uzeo sam at&t plan. Supruga je dobila mobilni od firme tako da njoj nije potreban privatni telefon. Ja sam se prikljucio na plan od mog rodjaka i njegove supruge. Nemam pojma koliko oni to placaju. Ja im dam nesto manje od 30 dollara sa taksom, i pricam i saljem sms-ove koliko ocu.

@dreameru - ti covjece bas nemas srece sa tim servisima. Uvijek te prate neki problemi. Ja sam imao samo cimanje sa Avistom, zbog racuna za struju. Ovi iz apartmana gdje smo uselili nas ranije prijavili i taj prvi racun koji nije trebao biti na nase ime, dosao na nase ime i cijelo vrijeme nam se to povlacilo. Tek smo neki dan to uspjeli rijesiti. Sto se tice usluga at&t-ija i comcasta za kablovsku i Internet ja sam prezadovoljan.

Inace danas sam se ponovio sa autom. Kupili smo hondu civic, 1999. godiste za 3500 dollara.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #32  
Staro 07.09.2009, 19:34
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
@dreameru - ti covjece bas nemas srece sa tim servisima. Uvijek te prate neki problemi. Ja sam imao samo cimanje sa Avistom, zbog racuna za struju. Ovi iz apartmana gdje smo uselili nas ranije prijavili i taj prvi racun koji nije trebao biti na nase ime, dosao na nase ime i cijelo vrijeme nam se to povlacilo. Tek smo neki dan to uspjeli rijesiti. Sto se tice usluga at&t-ija i comcasta za kablovsku i Internet ja sam prezadovoljan.
Pa do sada sam jedino problem imao sa AT&T sto se tice customer support....tako da sam sa njima za sva vremena raskrstio....ustvari nisam jos...posto su debilcine, jos se sredjuje otkazivanje. Comcast je onaj dan zviznuo i vratio se nakon par sati....videcemo sada koliko se to cesto desava, ali osim tog incidenta....za sada se ne zalim.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #33  
Staro 08.09.2009, 23:00
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Landlord vidim stvari idu pozitivno i zvucite sretni. Kako ide potraga za poslom? Zelim vam sve najbolje i puno pozdrava iz Colorada
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #34  
Staro 04.11.2009, 20:18
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Odnedavno je SBB uveo nove pakete....kako je krenulo, otkada sam ja stigao u USA u Srbiji se protok povecao 5x. Trenutno nije nista losije od amerike po pitanju download (po upload jos posustaje):

http://www.sbb.rs/Paketi/327/FlatHome.shtml
http://www.sbb.rs/Paketi/343/Turbo+FlatHome.shtml

Doduse, cene su malo vece....
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #35  
Staro 05.11.2009, 11:50
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Odnedavno je SBB uveo nove pakete....kako je krenulo, otkada sam ja stigao u USA u Srbiji se protok povecao 5x. Trenutno nije nista losije od amerike po pitanju download (po upload jos posustaje):

http://www.sbb.rs/Paketi/327/FlatHome.shtml
http://www.sbb.rs/Paketi/343/Turbo+FlatHome.shtml

Doduse, cene su malo vece....
Možeš li staviti neki link ili napisati onako otprilike koliko su tamo paketi, da malo parimo oči na te brzine u USA
Reply With Quote
  #36  
Staro 05.11.2009, 17:35
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ovde ti je ko u turskoj....za sve se cenkas. Tesko ces naci da ti kablovska stavi da net kosta toliko i toliko....uglavnom sve zavisi i za sve mozes da se cenkas.

Sto se at&t tice, ja sam placao 35$ 6mbit/768kbit u prethodnom stanu. Koliko mi je poznato 15$ je kostalo 1.5mbit konekcija, a 6 je maximalno sto imaju (za adsl mislim). Postoji nesto sto se zove U-Verse, sto je AT&T-eva kablovska i net...tu imas velike brzine, ali ti treba prvo bar milion dolara da kupis kucu u naselju gde to imaju.
Comcast ti stvarno ne mogu reci koliko bi net posebno izasao jer placam citav bundle. To znaci, kablovska + HD + HBO + DVR + 16mbit/8mbit internet je nesto manje od 100$ u promo periodu od godinu dana (inace je 130$). Pazi...i ovo sve zavisi od grada do grada, drzave do drzave...nisu svuda iste cene. Takodje, imas ilegalnu kablovsku...to te izadje 200$ da ti uvedu (imas samo basic) i preko 20 mbita internet i garanciju na godinu dana. Mnogi nasi ovde imaju ilegalno, ako ti ne treba mnogo tv i HD kanali, ja ti to preporucujem...ubedljivo je najjeftinije.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #37  
Staro 05.11.2009, 19:33
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Neko ti uvede ilegalno kablovsku i jos ti da garanciju?
Nisam znao za ovo. Mada meni je to malo cudno da ti neko da garanciju za nesto sto ej ilegalno. Kako garantuje? Ako on padne, dobije otkaz ili zamijene covjeka na terenu, sta onda?
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #38  
Staro 06.11.2009, 10:23
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ovde ti je ko u turskoj....za sve se cenkas. Tesko ces naci da ti kablovska stavi da net kosta toliko i toliko....uglavnom sve zavisi i za sve mozes da se cenkas.

Sto se at&t tice, ja sam placao 35$ 6mbit/768kbit u prethodnom stanu. Koliko mi je poznato 15$ je kostalo 1.5mbit konekcija, a 6 je maximalno sto imaju (za adsl mislim). Postoji nesto sto se zove U-Verse, sto je AT&T-eva kablovska i net...tu imas velike brzine, ali ti treba prvo bar milion dolara da kupis kucu u naselju gde to imaju.
Comcast ti stvarno ne mogu reci koliko bi net posebno izasao jer placam citav bundle. To znaci, kablovska + HD + HBO + DVR + 16mbit/8mbit internet je nesto manje od 100$ u promo periodu od godinu dana (inace je 130$). Pazi...i ovo sve zavisi od grada do grada, drzave do drzave...nisu svuda iste cene. Takodje, imas ilegalnu kablovsku...to te izadje 200$ da ti uvedu (imas samo basic) i preko 20 mbita internet i garanciju na godinu dana. Mnogi nasi ovde imaju ilegalno, ako ti ne treba mnogo tv i HD kanali, ja ti to preporucujem...ubedljivo je najjeftinije.
Hvala na detaljnom izvještaju!
Još samo da me izvuku pa da se i ja dočepam te ilegale
Reply With Quote
  #39  
Staro 06.11.2009, 20:25
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Neko ti uvede ilegalno kablovsku i jos ti da garanciju?
Nisam znao za ovo. Mada meni je to malo cudno da ti neko da garanciju za nesto sto ej ilegalno. Kako garantuje? Ako on padne, dobije otkaz ili zamijene covjeka na terenu, sta onda?
Pa nece mu oduzeti srafciger :-)
Generalno, garancija u fazonu...ako te neko iskljuci, ukljucice te ponovo. To je to. Sve ti covek donese, cak i modem :-)
Generalno, ja to ne bih radio. Jesam u srbiji jedno vreme krao kablovsku, ali samo zato sto su pederi i nudili su u zgradama sve za dzabe, a mene zato sto sam u kuci su hteli da oderu 5 kevinih plata za instalaciju.

Inace, ovo je manja stvar, ali primeticete da ovde nasi ljudi mnogo vole da kradu i po prodavnicama i da pri tom to smatraju kao da su nekog nadmudrili....a ne da su oni lopovi.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #40  
Staro 10.07.2010, 16:07
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

мени се за 5 и по месеци на необи.нет-у десило 3-4 пута да немам интернет по пар сати и шизео сам,а сада када све ово прочитам,онда схватам да немам на шта да се жалим,а поготову не на кориснички сервис...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Mobilna Telefonija, Internet i Kablovski Provajderi stizeljeto Vodič za emigrante 196 09.01.2020 09:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.