ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 18.11.2009, 14:53
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Uredu, to je vase misljenje.
Samo da vas malo koregujem. Ne radi se o nikakvim ilegalcima, vec o ljudima koji imaju uredne zelene karte i koji su usli uredno u USA, kao sto ste i vi to uradili.
Ne pricam ja o klasicnom vojnickom poslu, pricam o civilnim poslovima za vojsku.
Nisam ni ja vojnik, ne nosim oruzje, ne izlazim iz baze, ne nosim uniformu.
Isto tako mi nije jasno sta je tu fantazija i zaslepljenost. Ja sam to vec video, to postoji i funkionira i ogroman broj ljudi tu mogucnost vec koristi, pa me ja samo interesovalo zasto nema nasih ljudi u tome.
  #12  
Staro 18.11.2009, 16:15
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Mozda nema toliko nasih ljudi zato sto nam je vise dosta ratova, bombardovanja... Kao ni vecini ni meni nema para koje be mogle da me stimulisu da odem u Irak, Afganistan, sutra Severnu Koreju. Cenim zivot vise od toga...

Imao sam 8 godina kada sam na letnjem raspustu kod babe u Vrnjackoj Banji gledao kako kolone izbeglica prolaze na traktorima i u prikolicama, bacali smo im trenerke i dukseve, sve sto nam se naslo pod rukom... Ne zelim da to gledam ponovo...
Pacifista sam po prirodi i ne bih ucestvovao u tome ni kao kuvar. Pre bih kopao grobove ili kupao leseve u mrtvacnicama nego da budem "glineni kolub". Neko je na to gadljiv, a ja sam gadljiv na rat, mucenja...
  #13  
Staro 18.11.2009, 16:54
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ok...definitivno je postavljeno kao opcija....pa ko voli, nek izvoli. Fakat jeste da ako "odsluzis" svoje, dobijes drzavljanstvo i nenormalne benificije do kraja zivota. Uslovi za kredite za kucu i sl su vise nego povoljni za vojnike. Plate isto tako, vecina ljudi sa svojim poslovima nikada u zivotu nece zaradjivati ni priblizno toliko koliko vojnici dobijaju. Opcija postoji, ali vecina ljudi koji dolaze ovde upravo bezi od ratovanja i jednostavno ni za kakve pare ne zeli da se upusta u nove. Kao sto je neko i pomenuo, ako neko zeli tim putem, onda mu ni ova lutrija nije potrebna...moze i bez zelene karte. Mene fakat uzasavaju price kada cujem od tako nekih amera koji ne znaju geografski ni granice svoje drzave, kako idu na kosovo da brane ameriku. Od same reci "patriota" se blago jezim, jer sam se naslusao iste u milosevicevim i seseljevim govorima i previse. Po meni patriota nije neko ko je istrument pojedinaca u vladi u ostvarenju njihovih ciljeva, nego osoba koja preispituje te ciljeve i ako su pogresni, bori se protiv toga. U prevodu, osoba koja se pita "zasto ratujemo?" i kako bi to mogli da sprecimo. Najvece patriote u ovoj drzavi jesu Martin Luther King, Harvey Milk i njima slicni (a vala ima gomila takvih ljudi u americkoj istoriji i ova drzava stvarno ima cime da se ponosi), radije nego neki napaljeni marinac kojem nasilje tece venama i jedva ceka da nadje razlog i mesto gde to da izrazi. Takve "patriote" ce se sutra ako treba po komandi okrenuti i pucati na svoj narod bez trunke razmisljanja. Naravno, nisu svi vojnici takvi...vecina nije, ali nazalost ima i mnogo onih koji jesu.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #14  
Staro 19.11.2009, 07:21
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=konislav;12638]Mislim da se nismo bas lepo razumeli. Ja sam radio u dva navrata za USA DoD, naravno preko jedne americke kompanije, nemam drzavljanstvo niti zelenu kartu. Bio sam dva puta u Iraku i redovno pratim oglase za radna mesta, medjutim ne bih se slozio da se posao nikako nemoze dobiti bez drzavljanstva. Tacno je da se odredjeni poslovi nemogu dobiti, ali je isto tako tacno da se za svakoga ko ima zelenu kartu moze traziti [B]Security clearance [/B], naravno to nemozes uraditi sam, vec Security clearance za vas trazi vasa kompanija.
Ova sam pitanja postavio iz vise razloga i iskreno sam ocekivao vise odgovora.
Procitao sam 80% diskusija na ovom forumu i primetio sam da ogroman broj ljudi ima velikih finansiskih problema po dolasku u USA, a i kasnije. Isto tako sam primetio da se javljaju problemi kod pronalazenja posla, kao i mnogo male plate, pa sam u vezi toga hteo da pitam zasto se ljudi muce i mizeruju kad lep mogu da se prijave u vojsku ili u nekoj od kompanija koje daju podrsku vojsci. Time bi na jedan mnogo lak i brz nacin resili masu svojih problema.
Najmanja plata koju dobije neko ko dolazi iz USA, nezavisno kao drzavljanin ili sa zelenom kartom je 6700$ mesecno cista para, to je oko 80000 godisnje.
Dobijes jos i radni staz koji kasnije moze jako dobro doci kod trazenja posla, po povratku.[/QUOTE]



Kao sto rece neko pre mene u masi tih "drzavnih" poslova prvi uslov je CITIZEN (npr CDC) i tu je kraj razgovora. Tj. do razgovora i ne dodjes, samo potvrdni email koji kaze isto.
E sad, ti si bio u Iraku i to je totalno drugo, ali to ne znaci da si americki vojnik i da imas ista prava kao oni (mislim veteran)
Nisam nesto upucen u materiju ali mi je i te kako jasno zasto im je ok da nekoga placaju 80 000 godisnje da ratuje (mozda neprikladna rec)
za njih

A kasnije pri trazenju posla imas ra(t)dno iskustvo :)
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #15  
Staro 19.11.2009, 07:33
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

[QUOTE=konislav;12661] Ne radi se o nikakvim ilegalcima, vec o ljudima koji imaju uredne zelene karte i koji su usli uredno u USA, kao sto ste i vi to uradili.
[/QUOTE]

Pa sad kako su usli u USA to je diskutabilno a urednu zelenu kartu da imaju to verujem :)

P.S.u irak i Avganistan i tako jos masu baza mozes i iz srbije. Koliko ja znam, a slucajno sam sa tim upoznat. jedan bivsi jako visoki oficir nekih specijalnih jedinica u Srbiji, sada ima svoju agenciju preko koje vodi ljude, ili bolje reci, salje nase momke u Irak, Avganistan i svuda gde treba.

Sto se mene tice, hvala ali ne hvala!
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
  #16  
Staro 19.11.2009, 12:53
abdulazizsarajevo abdulazizsarajevo je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: sarajevo
Poruke: 16
Nepromenjeno

slazem se sa vecinom da je ljudima dosta ratovanja i ne bi to niko normalan prihvatio...ali mislim da nikako da pogeldate ovaj dio koju je pokretac teme pokusao provuci...

naime ima dosta poslova i firmi koji rade za vojsku ali nisu ratnici...

konretno...znam covjeka koji radi u afganistanu iz sarajeva je ima 4000 eura platu i elektricar je u bazi..covjek nikad nije vidio kako izlega afganistan...vec 3 godina..kad dodje kuci svi ga tjeraju da se vrati da ne ide..ali on ne konta sta je ljudima...posao mu nije rizican..tako bar on kaze...

sta mislite o tim poslovima i moguce da je pokretac teme mislio i na ove poslove...zasto ne?? mislite li da je bas rizicno..

a ako nakon toga sljede i neke povlastice u USA why not??

mozda grijesim ali novi sam ovdje i znam da vi ostali imate OGROMNO iskustvo...

super forum moram to svaki put reci..:)))
  #17  
Staro 19.11.2009, 20:27
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Evo ja cu da se malo osvrnem na ove postove ovdje i da dam svoj komentar [B]Konislavu.[/B]

Provela sam u Iraku 4 godine i razumijem veoma dobro o cemu pricas i sta te zanima.
Evo ovako:
Kad dodjes ovdje sa zelenom kartom i ostvaris svoj status Permanent rezident, tacno je da si izjednacen sa amerikancima koji rade na Bliskom Istoku sto se tice plate ali isto tako kao nosilac zelene karte neces moci da racunas vrijeme provedeno van USA za dobijanje drzavljanstva jer ne smijes biti van USA duze od 6 mjeseci za godinu dana a znas i sam da tri godisnja odmora koja smo dobijali tamo iznose 45 dana a maksimalno se moze biti van USA [B]do 30 dana [/B]a da se ne plati pun porez. Znaci, ako dodjes ovamo i apliciras da radis za neku od kompanija koje rade na Bliskom istoku (KBR, Fluor, etc) onda mozes da ides, al ti miruje staz za drzavljanstvo. Ja sam radila sa kolegom koji je vec 10 godina u USA, uzeo je i drugu zelenu kartu, iz Venecuele je, vec se godinama vuce po projektu i advokat mu je rekao da nece moci da aplicira za drzavljanstvo dokle god ne provede najmanje 18 mjeseci u komadu u USA, bez odlaska na posao na Bliski Istok ili bilo gdej drugo van USA.
Privilegija ovdje nemas sto se tice posla i vremena provedenog tamo i radom za americku vojsku kao Army Contrtactor. Jedino radno iskustvo moze biti kljucno da dobijes neki posao ovdje ali ne zato sto se to iskustvo steklo tamo, cisto zato sto ti je to struka pa se uklopilo kad treba sa tvojom skolom.
Nasi ljudi koji na Bliskom istoku rade kade Trades ovdje nece moci lako proci i pronaci posao jer nemaju certifikate bez kojih se ovdje ne moze dobiti skoro nikakav posao sto bi znacilo i za odlazak na Bliski Istok. Spominjes naseg elektricara. Dobro, on je dosao u Avganistan prije 01.01.2008 kad su skresali plate i zato dobro zaradjuje. Poslije tog datuma plate su date za balkance jako male, skoro iste kao sto ih daju Subcontract-ori po Lukavcu i Tuzli u zadnjih par mjeseci.
Odavde da odes na Bliski istok kao stolar, elektricar, vodoinstaleter, etc. moras da imas certifikat da mozes da obavljas taj posao i samim certifikatom stices pravo da konkurises da radis. Bez toga, sa nasim skolama i radnim iskustvom je mrka kapa druze moj.
Preko vojske se moze otici na Bliski Istok kao contractor ali poslovi koji se nude su administracija, HR, medic....traze visoko obrazovanje, diplome, 4-10 godina radnog iskustva na istim ili slicnim poslovima sto znaci, i za to nemamo "minimum requirements" jer nemamo zavrsene njihove koledze i fakultete.
Nije tacno da nije zivot ugrozen ako radis u bazama. Taj tvoj kolega nije spomenuo uzbune, granatiranja, nosenje pancira i sljema 24/7, letenja preko opasnih zona. On je u Avganistanu sto bi se moglo reci da je bilo tamo prilicno mirno do pocetka ove godine ali sad je tamo stvarno "gusto".
Sve zavisi od toga gdje dobijes posao. Irak je sirok pojam. Ja sam bila mirna prvu godinu dana a poslije je sve krenulo da se zakuhava pa samo vec 2007 godine bili medju najcrnjim bazama Iraka i svako se ziv zabezekne kad se sretnemo na BTC u Bagdadu i kad cuju gdje se vracamo i na sta se vracamo, da li smo normalni, nije sve u parama, valja glavu sacuvati...etc. Sve je to bilo nista u onosu na cilj koji se imao...pare. Svi koji su otisli na Bliski istok imali su jedno na umu (morat ces priznati) - ili pokojnik ili pukovnik. Kad se taj cilj ostvari.........bugija sa ratnog podrucja za sva vremena.
Narodu je dosta rata i za mnoge nema tih para da bi se neko otisnuo od kuce i otisao tamo gdje je "sve vec vidjeno" kod nas na Balkanu i ponovo to prezivljavati na jedan posve drugi nacin i nadati se da ce se vratiti kuci na nogama a ne u lezecem stavu.
Treba znati gdje je kraj, odrediti dan i reci DEMOB. Treba i zivjeti i uzivati u plodovima svoga rada, zar ne? Kome nikad nije dosta, onda eno mu Bliski Istok koji rasirenih ruku ceka, zove, mami,,,,,,
Nadam se da sam ti pomogla u rasvjetljavanju nekih tvojih pitanja gore postavljenih.
Pozzzzzzzzz:beer:
  #18  
Staro 20.11.2009, 04:14
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Taji, dali je to ime tvoje zadnje baze u koju si otisla iz G3?
Ako jesi, ja sam onaj lik(ako se secas) sto smo pili kafu uvece posle posla, sto ti je dao CD sa materijalom za spremanje Cisco ispita za tvog sina.Imam tvoj e-mail pa cu ti se javiti. Ako nisi, izvini, prepoznao sam se.
  #19  
Staro 20.11.2009, 04:43
konislav
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Posto je kontakt uspostavljen putem meila, nemoras mi odgovarati na gore postavleno pitanje.
  #20  
Staro 20.11.2009, 09:07
abdulazizsarajevo abdulazizsarajevo je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: sarajevo
Poruke: 16
Nepromenjeno

Taji,

Hvala na odgovoru i to iz prve ruke...slazes se sa tvojim postom..potpisujem...
mnoge stvari su jasnije ..

moze li se znati tvoja zivotna prica jesi li u americi kroz ovaj lottery program ili nekako drugacije...

kako za posao kakva je situacija cim se bavis...

hvala puno
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.