ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 20.11.2009, 09:31
abdulazizsarajevo abdulazizsarajevo je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: sarajevo
Poruke: 16
Nepromenjeno

Taji


jos nesto...po dolasku sa ovom loterry GC koliko moraas provesti u USA minimum da bi dobio pasos i ostvari osva prava koja ima i rodjeni amerikanac..

OVO JE PITANJE I ZA OSTALE koji znaju ovaj odgovor..

hvala
  #22  
Staro 20.11.2009, 10:13
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

[quote=abdulazizsarajevo;12776]Taji


jos nesto...po dolasku sa ovom loterry GC koliko moraas provesti u USA minimum da bi dobio pasos i ostvari osva prava koja ima i rodjeni amerikanac..

OVO JE PITANJE I ZA OSTALE koji znaju ovaj odgovor..

hvala[/quote]

Pogledak članak na temu [URL="http://www.zelenalutrija.com/imigracija/drzavljanstvo.php"]Put do državljanstva[/URL]. Ako tamo nije opisano sve što te zanima, pojasnićemo ovde.

I da... nažalost, nikad nećeš imati [B]sva[/B] prava kao i amerikanac po rođenju (mogu da ti oduzmu državljanstvo), a pogotovo ne kao amerikanac rođen na tlu Sjedinjenih Država (ne možeš biti predsednik).
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #23  
Staro 20.11.2009, 10:35
abdulazizsarajevo abdulazizsarajevo je offline
Član
 
Datum prijave: 29.05.2009
US lokacija: LA
YU lokacija: sarajevo
Poruke: 16
Nepromenjeno

zasto bi mi oduzimali drzavljasntvo..ovo mi je malo nejasno...izvinjavam se sto je offtopic ali molio bi malo vise detalja o ovome..

joj forum je lud ko struja...enciklopedija hahahah
  #24  
Staro 20.11.2009, 22:48
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

[quote=abdulazizsarajevo;12781]zasto bi mi oduzimali drzavljasntvo..ovo mi je malo nejasno...izvinjavam se sto je offtopic ali molio bi malo vise detalja o ovome..[/quote]

Pa do skoro je bilo ako živiš van USA preko 10 godina, oduzimali su... Međutim to su [URL="http://www.richw.org/dualcit/law.html#1994"]ukinuli 1994te[/URL]. Malo je teže pronaći više informacija na prvu loptu, ovo je šta sam uspeo na frku da izguglam.

Koliko ja znam, mogu da ti ga oduzmu ako uzmeš državljanstvo neke treće zemlje (verovatno bi pravili problem za Kubu ili tako nešto, ne za neku "normalnu" zemlju tipa naših), ako se baviš terorizmom/extremizmom/bilo-kakvim-izmom.... :grin: to su ti ovde 100% legitimni razlozi za šta ti se može oduzeti sve živo. užasni su. :grin:

[quote=abdulazizsarajevo;12781]joj forum je lud ko struja...enciklopedija hahahah[/quote]

Živeli! :ziveli2:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #25  
Staro 20.11.2009, 22:51
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

offtopic:
[quote=srdjevic;12828]Živeli! :ziveli2:[/quote]

Kako me nervira ovaj smajli.... Stalno se nešto čukaju, a ni jedan ni da lizne... :grin:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #26  
Staro 20.11.2009, 23:17
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=srdjevic;12829]
Kako me nervira ovaj smajli.... Stalno se nešto čukaju, a ni jedan ni da lizne... :grin:[/QUOTE]
Mozda nisi gledao dovoljno dugo da urade celu promenu :grin: Imaj vere i strpljenja :grin:
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #27  
Staro 21.11.2009, 00:48
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

ti bi meni ceo dan da ubiješ, a?! evo već mi ruka impulsivno sama ide sa njima... :twitch: dobro je da su samo limenke kole u okolini, do sad bi već bio na patosu... pa nemam ja njihovu moć samokontrole.... :w00t: prsoh... :grin:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #28  
Staro 21.11.2009, 01:03
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=srdjevic;12832]ti bi meni ceo dan da ubiješ, a?! evo već mi ruka impulsivno sama ide sa njima... :twitch: dobro je da su samo limenke kole u okolini, do sad bi već bio na patosu... pa nemam ja njihovu moć samokontrole.... :w00t: prsoh... :grin:[/QUOTE]

:grin: Tek sad vidim koliko si nam falio dok si nemo posmatrao iz prikrajka... Dobro nam dosao domacine :1072:
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #29  
Staro 21.11.2009, 03:39
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

[QUOTE=abdulazizsarajevo;12776]Taji


jos nesto...po dolasku sa ovom loterry GC koliko moraas provesti u USA minimum da bi dobio pasos i ostvari osva prava koja ima i rodjeni amerikanac..

OVO JE PITANJE I ZA OSTALE koji znaju ovaj odgovor..

hvala[/QUOTE]

5 godina je uslov za prijavu od dana dobijanja zelene karte. 90 dana prije 5-te godisnjice se mozes vec prijaviti.

Barem 36 mjeseci moras provesti u zemlji.

Sve dodatne info potrazi u prirucniku za naturalizaciju - M-476

[url]http://www.uscis.gov/files/article/M-476.pdf[/url]
  #30  
Staro 21.11.2009, 05:35
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

[QUOTE=abdulazizsarajevo;12774]Taji,

Hvala na odgovoru i to iz prve ruke...slazes se sa tvojim postom..potpisujem...
mnoge stvari su jasnije ..

moze li se znati tvoja zivotna prica jesi li u americi kroz ovaj lottery program ili nekako drugacije...

kako za posao kakva je situacija cim se bavis...

hvala puno[/QUOTE]

abdulazizsarajevo,

Dosla sam u USA na DV Lottery a na sva tvoja gore postavljenja pitanja mozes da procitas odgovore u mojim dosadasnjim postovima (da se ne ponavljam kao papagaj:grin:). Nemam za sada nikakvih vise novosti, cim bude, ja cu da se javim ovdje :grin:

Pozzz
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.