ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 08.03.2012, 16:27
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Obrazovanje im je izgleda 4 godine prakse i nesto studiranja:

**********************

Apprenticeship programs usually last 4 years. Each year includes at least 144 hours of classroom instruction and 2,000 hours of on-the-job training. In the classroom, apprentices learn electrical theory, blueprint reading, mathematics, electrical code requirements, and safety and first aid practices. They also may receive specialized training in soldering, communications, fire alarm systems, and cranes and elevators.

Licensure. Most States and localities require electricians to be licensed. Although licensing requirements vary from State to State, electricians usually must pass an examination that tests their knowledge of electrical theory, the National Electrical Code, and local and State electric and building codes.

Electrical contractors who do electrical work for the public, as opposed to electricians who work for electrical contractors, often need a special license. In some States, electrical contractors need certification as master electricians. Most States require master electricians to have at least 7 years of experience as an electrician or a bachelor's degree in electrical engineering or a related field.

Other qualifications.[B] Applicants for apprenticeships usually must be at least 18 years old and have a high school diploma or a G.E.D.[/B] They also may have to pass a test and meet other requirements.

***************
Ne znam kako se nasa srednja prebacuje ovde jer vidis da je kvalifikacija za ovaj program da imas srednju (kod njih je to nesto kao nasa gimnazija)...

Mozda je lakse da zavrsis visu jer to ovde kontaju kao A.S. diplomu? Treba bas se raspitati...
  #12  
Staro 08.03.2012, 16:31
Amerashi's Avatar
Amerashi Amerashi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno

Jesu komplikovan narod, znaci dok zavrsim svoju srednju imacu 18 god , i jos 4 njihove to je 22 . + ako nebudem odma sa 18 isao ,znaci ,napatit cu se dobro ,
polako pocinjem razmisljati o poslu u Walmartu :smrc:
sta sve moram opet proci , :no:
  #13  
Staro 08.03.2012, 16:31
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

[QUOTE=Amerashi;27487]hmm. znaci da ja zavrsim ovdje kod nas sta se zavrsiti moze , da se naucim raditi ,i kada dodjem , sredim GC , da prevedem diplomu na njihovo tamo, ili da ponovo polazem ? zbunio sam se ,ispravi me ako grijesim ,:)[/QUOTE]

Nisam stvarno sigurna za srednje skole kako se ovde priznaju. Mozes da probas da se raspitas.

Fora je da oni nemaju srednju elektro skolu vec je to program kroz praksu na koji se prijavljuju ljudi koju imaju zavrsenu srednju skolu koja je vise kao nasa gimnazija. To je kao neki zanat, ide kroz segrtski princip. Segrtujes 4 godine, polazes neke kurseve i tako postaju elektricari...

Da probas sa evaluacijom diplome (evaluation of credentials) [URL="http://www.wes.org/immigrants/preliminary.asp"]http://www.wes.org/immigrants/preliminary.asp[/URL]
  #14  
Staro 08.03.2012, 16:36
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo ti nekog lika u Kanadi koji je iz Rusije koji radi izgleda evaluacije takvih diploma [URL="http://www.zimbio.com/electricians+Notes/articles/bcebMpwnPLo/Evaluation+Electrical+Engineers+Technologists"]klikni[/URL]

Sad koliko je ovo kredibilno, a koliko je fora, ne znam. Sigurno ima neka fora za SAD.

******************
I personally went thorough the evaluation of my own foreign credentials and all other problems and hurdles that immigrants experience in Canada. I have overcome the barriers that internationally trained electrical engineers and electricians face in Canada. Including passing electrician certificate of qualification exam, lack of Canadian occupation-specific language skills, training and experience.
******************
  #15  
Staro 08.03.2012, 16:49
Amerashi's Avatar
Amerashi Amerashi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno

hmm . znaci moguce je , prevesti diplomu , ali ja bih bio zadovoljan obicnim poslom popravljanjem i razvodjenje ,struje i to , a takodjer da je i dobro placeno, tako da je najrealnje rjesenje doci tamo raditi i sam sebi placat americku skolu dok ne zavrsim , mada mi je to sve pre komplikovano :wacko:

Last edited by Amerashi; 08.03.2012 at 16:55.
  #16  
Staro 08.03.2012, 19:21
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

[QUOTE=Amerashi;27489]... polako pocinjem razmisljati o poslu u Walmartu [/QUOTE]

nemoj, ne ispunjavas uslove... beo si i skolovan... previse kvalifikovan, pa te nece zaposliti, jer ces brzo da odes na neki bolji posao...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #17  
Staro 08.03.2012, 19:53
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Moj svekar je elektricar. Nakon 1.5 godine sugavih poslova u USA nasao je posao u elektro kompaniji i jos uvijek je sa njima (vec 12 godina). Nakon nekog vremena kompanija je ponudila tuition program i zavrsio je 2 godine apprenticeship i postao journeyman. Sad je poslovodja, ima svoj tim, kompanija radi dobro ... Uglavnom ako hoces da zavrsavas skolu, nemoj ni pocinjati dole. Mnogo velikih kompanija nudi pomoc za skolovanje. Dobra stvar je sto je elektrozanat nesto gdje pokazes sta znas i tu odmah imas reference. Zato ne odustaj od svog plana, ovdje uspiju samo oni koji imaju plan i drze ga se po svaku cijenu!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
  #18  
Staro 08.03.2012, 20:08
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

[QUOTE=dreadnot;27494]nemoj, ne ispunjavas uslove... beo si i skolovan... previse kvalifikovan, pa te nece zaposliti, jer ces brzo da odes na neki bolji posao...[/QUOTE]

Nema veze boja. Ako si negde gde su vecina belci, samo belci i rade u Walmartu. Radila je moja drugarica iz Rusije u Walmartu samo tako. Sa master diplomom iz elektrotehnike i iskustvom iz industrije... Ali sve je relativno, gde ko dodje, kakvu pomoc u startu ima, kakve veze i kakvu srecu ima.
  #19  
Staro 08.03.2012, 21:03
Amerashi's Avatar
Amerashi Amerashi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2012
Poruke: 53
Nepromenjeno

Glavni mi je cilj da stignem ,tamo (New York ) jeste da nemam nikoga ali valja se snaci. Engleski me sluzi super znam citat, pisat, pricat ,gramatika sve perfekt .
Ali mi je velika dilema , sta da radim prije ?
-da zavrsim obicnog elektro tehnicara
-da idem visu prije odlaska u USA
-ili da nakon zavrsetka ove prve varijante odem tamo ,
i kao sto (steficacvek) kaze
da cekam da mi oni ponude da idem na vise skolovanje ,
dreadnot- ako ovo ne uspije nema mi druge ,
vuxanne - upravu si veliki dio u pronalazenju posla zauzima sreca. pozz

Last edited by Amerashi; 08.03.2012 at 21:14.
  #20  
Staro 09.03.2012, 05:26
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

[QUOTE=vuxanne;27496]Nema veze boja. [/QUOTE]

Boja itekako ima veze, samo sto ti niko nece naglas reci. Pogotovo u granicnim drzavama poput Arizone ...
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Sutra rezultate od Lutrije koja je bila otkazana???????? oligoce Agencije za prijavu 24 22.07.2011 14:08
Da li je u inostranstvu "bolje" nego u zemlji gde zivite? Positive Vibe Vaša strana 50 19.07.2010 17:00
Da li otplatiti dug ili je bolje investirati novac umjesto toga? emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 22.08.2007 15:54
Nepisana pravila koja ce poboljšati vase finansijsko stanje emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 10.07.2007 16:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.