ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 12.04.2012, 18:58
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Ja se baš zbog toga i zezam, pa pitam ima li radije kakva kafana ili biblioteka. Ne volim nikakve ekstremiste uključujući i ove novokomponovane vjernike što ne izlaze iz crkve/džamije, a kako sam čula takvih ima i u Americi. Ono, otišli na drugu stranu planete, a nema većih "patriota" od njih. A meni je godinama muka od te čitave priče, između ostalog zato hoću i da idem s Balkana.
__________________

DV 2020

Last edited by NightSky; 12.04.2012 at 19:06.
Reply With Quote
  #12  
Staro 12.04.2012, 22:15
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NightSky Prikaz poruke
Ja se baš zbog toga i zezam, pa pitam ima li radije kakva kafana ili biblioteka. Ne volim nikakve ekstremiste uključujući i ove novokomponovane vjernike što ne izlaze iz crkve/džamije, a kako sam čula takvih ima i u Americi. Ono, otišli na drugu stranu planete, a nema većih "patriota" od njih. A meni je godinama muka od te čitave priče, između ostalog zato hoću i da idem s Balkana.
Ja spadam u one koji idu 2 x godisnje kad ima cevapa. Dolaze i Bosnjaci radi druzenja, zna se kad je liturgija kad cevapi. highvoltage nemoj da me prijavis instituciji da me banuju Doduse nisam isla od 2010 ali malo sam dalje sad nego pre...
Reply With Quote
  #13  
Staro 13.04.2012, 08:21
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ja spadam u one koji idu 2 x godisnje kad ima cevapa. Dolaze i Bosnjaci radi druzenja, zna se kad je liturgija kad cevapi. highvoltage nemoj da me prijavis instituciji da me banuju Doduse nisam isla od 2010 ali malo sam dalje sad nego pre...
Ma mene i ovdje čudno gledaju, ja sam veggie, pa mi se neki ne mogu načuditi, kažu: Čuj iz Sarajeva, a ne jede ćevape (da nisam šta bolesna?)! Tako da ja nisam ni za tu varijantu
Ne volim etikete i torove, a toga ovdje ima u izobilju.

Ja lično ne vjerujem da ću ikada otići u vjerski objekat da upoznam naše ljude, jer je upravo to klasificiranje na "naše" i "njihove" dobrim dijelom ono zbog čega želim ići odavde (pored ekonomske situacije).

Koliko vidim, ovdje na forumu ima super ljudi neopterećenih glupostima. Nadam se da ću, kada jednog dana odem u USA, upoznati što više takvih naših ljudi, ali i onih iz svih krajeva svijeta.
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #14  
Staro 13.04.2012, 16:28
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik NightSky Prikaz poruke
Ma mene i ovdje čudno gledaju, ja sam veggie, pa mi se neki ne mogu načuditi, kažu: Čuj iz Sarajeva, a ne jede ćevape (da nisam šta bolesna?)! Tako da ja nisam ni za tu varijantu
Ne volim etikete i torove, a toga ovdje ima u izobilju.

Ja lično ne vjerujem da ću ikada otići u vjerski objekat da upoznam naše ljude, jer je upravo to klasificiranje na "naše" i "njihove" dobrim dijelom ono zbog čega želim ići odavde (pored ekonomske situacije).

Koliko vidim, ovdje na forumu ima super ljudi neopterećenih glupostima. Nadam se da ću, kada jednog dana odem u USA, upoznati što više takvih naših ljudi, ali i onih iz svih krajeva svijeta.
Ma zezam se ja kad kazem cevapi. Ima svacega. Donese svako nesto - tipa Svedski sto. A dolaze mnogi vise druzenja radi. Ja sam bila mozda 5 puta za 6 godina (samo da pojasnim to "druzenje"). Imala sam druga iz istog mesta koji ide stalno pa ja odem sa njim, putovanja radi a i kazem ti znam neke ljude sa kojima sam se druzila da su u Indijanapolisu pa se tu nadjemo. Ovde su svi zauzeti radnim danima pa je i druzenje drugacije, vise usput samo da se vidite... A dve devojke sto tamo srecem sam upoznala ovde na faksu a jednog momka je moj muz znao sa naseg faksa, sreli se igrom slucaja.

Videces kad drmne nostalgija i kad zafali maternjeg jezika... Sve je moguce... Ma kako ti se cinilo. Druga prica ako imas neke u mestu gde zivis.

A sto se etiketa tice - ima ovde toga itekako. Masa njih se druzi bas po tim nekim etiketama. Bar ovde gde sam ja. Odvajaju se i oni u grupe nego sta.
Reply With Quote
  #15  
Staro 13.04.2012, 17:06
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
A sto se etiketa tice - ima ovde toga itekako. Masa njih se druzi bas po tim nekim etiketama. Bar ovde gde sam ja. Odvajaju se i oni u grupe nego sta.

Srećom, prijatelje sami biramo, a danas postoje razne mogućnosti.
Rekoše još stari latini: Simili similis gaudet - Sličan se sličnom raduje!
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #16  
Staro 13.04.2012, 17:55
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Znas sta meni najbolje pomaze kad nostalgija uzme danak? Odem u neku nasu prodavnicu/cevabdzinicu i kad vidim sve te face tu odmah se sjetim zasto vise ne zivim u Bosni i bude mi lakse. Da me niko pogresno ne shvati, nemam ja nista protiv nikoga, i ne stidim se odakle sam, ali iz mog iskustva do sada ako uzmes najvece seljacine iz BiH/Srbije/Hrvatske etc i skupis ih u jednu salu, to je 90% nasih koje ces da upoznas ovdje. Tako da se ja licno drzim one drzi se dalje od "nasih", pogotovo ako je bilo sta poslovno u pitanju.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #17  
Staro 03.05.2012, 08:45
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steficacvek Prikaz poruke
Znas sta meni najbolje pomaze kad nostalgija uzme danak? Odem u neku nasu prodavnicu/cevabdzinicu i kad vidim sve te face tu odmah se sjetim zasto vise ne zivim u Bosni i bude mi lakse. Da me niko pogresno ne shvati, nemam ja nista protiv nikoga, i ne stidim se odakle sam, ali iz mog iskustva do sada ako uzmes najvece seljacine iz BiH/Srbije/Hrvatske etc i skupis ih u jednu salu, to je 90% nasih koje ces da upoznas ovdje. Tako da se ja licno drzim one drzi se dalje od "nasih", pogotovo ako je bilo sta poslovno u pitanju.
U potpunosti se slazem neces se ovde leba najesti ako ocekujes pomoc od "NASIH"
Reply With Quote
  #18  
Staro 03.05.2012, 14:10
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Aha znaci tako vuxanne :P pa eto bilo se i jagnje okrecalo pre neku nedelju ono za Uskrs ali ja nisam mogao da cekam pa sam sa jednim Rankom otiso kuci,ali u pravu si,kad uhvati nostalgija koliko god covek da bezi od "svojiih" kad-tad se zazeli barem malo svog jezika,inace ja sam bio skoro kod lika koji se zove Radomir,slavio je rodjus sinu pa se malo okupili,bio doso jos jedan Marko sa zenom i decom,jeli,pili,kasnije gledali neki movie na platou covek ima onaj projektor ko u bioskopima tako nesto i eto,bilo je fino.

p.s. Ne brini necu te prijaviti crkvi
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #19  
Staro 03.05.2012, 16:39
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik highvoltage84 Prikaz poruke
Aha znaci tako vuxanne :P pa eto bilo se i jagnje okrecalo pre neku nedelju ono za Uskrs ali ja nisam mogao da cekam pa sam sa jednim Rankom otiso kuci,ali u pravu si,kad uhvati nostalgija koliko god covek da bezi od "svojiih" kad-tad se zazeli barem malo svog jezika,inace ja sam bio skoro kod lika koji se zove Radomir,slavio je rodjus sinu pa se malo okupili,bio doso jos jedan Marko sa zenom i decom,jeli,pili,kasnije gledali neki movie na platou covek ima onaj projektor ko u bioskopima tako nesto i eto,bilo je fino.

p.s. Ne brini necu te prijaviti crkvi
Hehe. Ma to moze da ukapira samo ko je sa ove strane bare... Ma zna otac Dragan ko je tu pravi ko nepravi, nije se on juce rodio... Super sto ste se nasli. Ma sretnes neke tako xyz ljude i lepo se ispricate. Ne znaci da cete se odmah useliti zajedno. Pitanje je i da li cete se ikad videti ponovo. Ali uvek prija da cujes iskustva drugih ljudi sa nasih prostora. To je slicno trazenju informacija ovde na forumu.
Reply With Quote
  #20  
Staro 03.05.2012, 21:24
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Kao sto smo svi do sada mnogo puta videli, nema univerzalnog pravila, sve varijante su moguce. Ja sam par puta isao do srpske crkve u Milvokiju, uglavnom o praznicima, i likovi koje sam tamo video nisu mi se bas preterano svideli. Raskopcane kosulje, kajle od po kile zlata, lakovane spicaste sipele, miris belog luka i cetnicka ikonografija nisu bas po mom ukusu. Srecom, imam dovoljno poznanika da podmirim potrebe za komunikacijom na svom jeziku, pa se ne trudim da upoznam nove, za sada nemam potrebu.
Najjači opis.
Ovo za "likove" sam čuo od prijatelja koji su u drugom mestu... heheheh


Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Konverzija komentara i ljudi :) srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 26.04.2008 08:23
Ljudi ima li sanse da se nadamo jos uvek? Goran Prva koverta 5 30.06.2006 00:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:15.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.