ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Zdravstveno osiguranje » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 26.04.2012, 18:59
Photographer Photographer je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2011
US lokacija: SF Bay area
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Godinu dana je dete. Beba

Proble kod turistickog osiguranja je u tome sto troskove placas ti a onda kad se vratis u Srbiju oni ti na osnovu racuna refundiraju. Kako mi ne mislimo da se vracamo min. 2 godine to bas i nije neko resenje...

Ne razumem zasto treba da se ceka 6 meseci. Medi CAL je drzavno osiguranje nisam nigde procitao da ima takvo pravilo u pravilnicima...
Reply With Quote
  #162  
Staro 26.04.2012, 19:17
Photographer Photographer je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2011
US lokacija: SF Bay area
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Evo dokumenata gde stoji samo da treba da imas adresu u Kaliforniji (izmedju ostalog) a to imas kad dobijes ID i RC.

Ovo je za Family PACT program. Isto je skoro i za Medi CAL.

http://files.medi-cal.ca.gov/pubsdoc...ligdet_f00.doc
Reply With Quote
  #163  
Staro 26.04.2012, 20:13
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Tek sam sad skontala da pricate o tom Klaifornijskom Medicaid-u. A ima li sanse da dobijete COBRA osiguranje? klikni
Reply With Quote
  #164  
Staro 26.04.2012, 21:09
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

OK - COBRA je za ljude koji su izgubili posao (mogucnost nastavka grupnog osiguranja koje se placa iz dzepa uz eventualnu asitenciju drzave u odredjenom procentu).

Medi-Cal nije drzavno osiguranje vec je vrsta socijalne pomoci za ljude koji su siromasni - ako imas preko $2,000 u imovini (kola, namestaj, novac u banci, penzioni fond) i preko odredjene sume mesecnog prihoda onda ne mozes da dobijes isto.

Privremeno/visitors osiguranje moze da se kupi i ovde - comprenhensive only, za celu porodicu za manje od $200 ($165 je meni ispalo za dete od godinu dana, suprug 30-39 i supruga 25-29) sa polisom od pola miliona dolara i $250 deductible) pa posle kupuj regularno osiguranje. Opcija koju ja uzimam za familiju je obnavljujuca do godinu dana (nisam sigurna da li i duze) i pokriva i odredjene preexisting conditions do nekog iznosa. Mozes da se prijavis i kao novi imigrant za do $100k/$75 decuctible basic osiguranje za nesto vece iznos (mislim da je oko $250)... Dakle, postoje opcije za nedaj Boze dok se ne dodje do group insurance - postoje i univerzitetske klinike i county hospitals gde platis nesto sitno za preglede i ostalo.
Reply With Quote
  #165  
Staro 27.04.2012, 01:25
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Medikejd jeste njihovo drzavno osiguranje za najsiromasnije. Drzavno - program je finansiranih iz federalnih (SAD) i para na nivou drzave. Svaka drzava ima razlicite granice za granice siromastva i nisu iste za jednu osobu (singlicu) i za porodicu. Za razlicit broj osoba pravila su drucija, tj taj nivo ispod kog mozes ili ne mozes da ga dobijes.

Znam dobro sta je, pokrili su mi sve troskove porodjaja (65 000 dolara).

A Medi_Cal je Medicaid za drzavu Kalifornija, u svakoj drzavi ima drugo ime ali je u sustini isti progam. U Indijani se zove Hoosier Healhwise.

Ja znam kako da ga dobijete odmah - zatrudnite cim sletite jer na njega imaju automatski pravo sve trudnice (ovo se zezam).

**********************************
The California Medical Assistance Program (Medi-Cal) is the name of the California Medicaid program serving low-income families, seniors, persons with disabilities, children in foster care, pregnant women, and certain low-income adults.

Medicaid is the United States health program for certain people and families with low incomes and resources. It is a means-tested program that is jointly funded by the state and federal governments, and is managed by the states. People served by Medicaid are U.S. citizens or legal permanent residents, including low-income adults, their children, and people with certain disabilities. Poverty alone does not necessarily qualify someone for Medicaid. Medicaid is the largest source of funding for medical and health-related services for people with limited income in the United States.
Reply With Quote
  #166  
Staro 27.04.2012, 01:47
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo za nivoe po drzavama: klikni

Znaci svugde osim u Aljasci i Havajima za siromasnu osobu koja moze da se kvalifikuje vazi (bruto primanjana godisnjem nivou jedne osobe ili cele porodice):
$10,890 za jednu osobu
$14,710 za dve
$18,530 za tri
$22,350 za cetiri itd.

A ako neko dodje ovde sa sitnom decom i jedna osoba mora da sedi kuci i cuva decu da da druga radi, meni se cini da se mozda kvalifikuju za Medicaid zdravstvene programe.
Reply With Quote
  #167  
Staro 27.04.2012, 03:06
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Medikejd jeste njihovo drzavno osiguranje za najsiromasnije. Drzavno - program je finansiranih iz federalnih (SAD) i para na nivou drzave. Svaka drzava ima razlicite granice za granice siromastva i nisu iste za jednu osobu (singlicu) i za porodicu. Za razlicit broj osoba pravila su drucija, tj taj nivo ispod kog mozes ili ne mozes da ga dobijes.

Znam dobro sta je, pokrili su mi sve troskove porodjaja (65 000 dolara).

A Medi_Cal je Medicaid za drzavu Kalifornija, u svakoj drzavi ima drugo ime ali je u sustini isti progam. U Indijani se zove Hoosier Healhwise.

Ja znam kako da ga dobijete odmah - zatrudnite cim sletite jer na njega imaju automatski pravo sve trudnice (ovo se zezam).

**********************************
The California Medical Assistance Program (Medi-Cal) is the name of the California Medicaid program serving low-income families, seniors, persons with disabilities, children in foster care, pregnant women, and certain low-income adults.

Medicaid is the United States health program for certain people and families with low incomes and resources. It is a means-tested program that is jointly funded by the state and federal governments, and is managed by the states. People served by Medicaid are U.S. citizens or legal permanent residents, including low-income adults, their children, and people with certain disabilities. Poverty alone does not necessarily qualify someone for Medicaid. Medicaid is the largest source of funding for medical and health-related services for people with limited income in the United States.
Vuxanne? Jel' ovo gore odgovor na moj post? Ako nije, ja se izvinjavam unapred, 'oce meni da se pricinjava

Da razjasnimo ovde neke stvari - deo mog odgovora je bio obrazlozenje na tvoj link za COBRA koji nema veze sa Fotografovom situacijom. Ostalo je bilo objasnjenje njemu da Medicaid nije drzavno osiguranje, sto si i sama postovala na tom copy/paste, ne znam gde je nesporazum tu? Insurance se zasniva na risk management, Medicaid je program u okviru socijalne pomoci koji nema veze sa bilo kakvim rizikom osobe koja je aplikant. Ne zelim dalje na tu temu jer ne verujem da dalja diskusija ima bilo kakvog prakticnog efekta na ucesnike na forumu. Sto se tice saljive opaske na radjanje dece, ja cu tu vrlo ozbiljno (jer mi se zamrzne osmeh svaki put) da i tebi kazem da nama u CA nema potrebe da se ni saljivo ni ozbiljno objasnjava bilo sta na te varijante jer sasvim nam je ocigledno i vidljivo na svakom uglu kakvog to efekta ima i na nase zivote i na novcanike.

Ove varijante su obradjene u temi za socijalnu pomoc i ja zaista, uz duzno postovanje, ne smatram da bilo kakvo copy/paste engleskog teksta je nacin na koji treba da se prilazi odgovaranju na pitanja. Ljudi umeju da koriste Google i cim postave pitanja nakon toga znaci da im nije jasno. Njima radije treba summary svega toga nego copy/paste. Sistem je drugaciji nego tamo i tesko je da se razume sve to bez bilo kakve osnove. Ja se nadam da me razumes sta hocu da ti kazem, jer ne verujem da kad ti studenti kazu da ne razumeju deo predavanja da ih uputis na knjigu ili stranicu na internetu na stranom jeziku.

Ja i dalje ostajem pri svom stavu od ranije: fotograf se seli u San Francisco a mi cemo da pricamo o $18,530 godisnjeg prihoda? $1,500 i change pre poreza u SF? Score je tamo, DreamerNS je tamo pa ce oni bolje o tome kako se zivi sa tim parama. Sa Zelenom Kartom se ne dolazi ovde da bi se tako zivelo. To je plata koju kod nas u Vrscu imaju radnici u Hemofarm-Stada i Freznium (danas bas saznala). Sa takvim prihodima se ne zivi u LA, SF ili NY, daleko im bila i njihova socijalna pomoc. Kvalifikacije za program se proveravaju svakog meseca.

Postovanje, ali hajde da pomognemo ljudima da razumeju sustinu, a kada dodju ovde znace gde da traze informacije i sta im je raditi. Dakle, Medi-Cal se tesko dobija a kao sto rekoh za decu malo lakse: zena ce dobiti premestaj i dace Bog grupno osiguranje - a prelazno resenje treba da se trazi za mesec, dva. U San Francisco se ide sa namerom da se prave pare a ne da se sedi kuci i zivi na welfare. Ne vidim nikakvu dobit od nekih demantija i prepucavanja, ljudima to ne pomaze.

Ja mogu samo da se ponovim: fotograf (da ne bude zabune kome se obracam), ne stavljaj pare u banku pre nego sto konkurises (ako planiras) i ne kupuj auto. U suprotnom, nema sanse nista da dobijes. E sad, ako moras da na ulazu u zemlju prijavis pare, onda to ulazi u sistem (ono cuveno preko $10k)...Za ne daj Boze, kupi visitors osiguranje ovde za prvi period a posle ces i sam da vidis sta ti je najbolja varijanta. Toliko. Poz.

P.S. Ako treba da se prica o visitors insurance ovde, otvorite novu temu - mogu da podelim iskustva koja imam - da ne davim bez potrebe.
Reply With Quote
  #168  
Staro 27.04.2012, 03:57
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Privremeno/visitors osiguranje moze da se kupi i ovde - comprenhensive only, za celu porodicu za manje od $200 ($165 je meni ispalo za dete od godinu dana, suprug 30-39 i supruga 25-29) sa polisom od pola miliona dolara i $250 deductible) pa posle kupuj regularno osiguranje. Opcija koju ja uzimam za familiju je obnavljujuca do godinu dana (nisam sigurna da li i duze) i pokriva i odredjene preexisting conditions do nekog iznosa. Mozes da se prijavis i kao novi imigrant za do $100k/$75 decuctible basic osiguranje za nesto vece iznos (mislim da je oko $250)... Dakle, postoje opcije za nedaj Boze dok se ne dodje do group insurance - postoje i univerzitetske klinike i county hospitals gde platis nesto sitno za preglede i ostalo.
Ovo je super deal! Ja placam individualno osiguranje za sebe i sina $198 mjesecno, sa $6000 deductible za bilo kakve bolnicke usluge i $60 copay kod specijaliste ... I to je opet najbolje sto sam nasla u Phoenix-u.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #169  
Staro 27.04.2012, 04:46
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steficacvek Prikaz poruke
Ovo je super deal! Ja placam individualno osiguranje za sebe i sina $198 mjesecno, sa $6000 deductible za bilo kakve bolnicke usluge i $60 copay kod specijaliste ... I to je opet najbolje sto sam nasla u Phoenix-u.
Slazem se, ali dobar je deal samo za mlade, zdrave i prave porodice: u tvom slucaju verovatno ti je lifetime policy milion ili 5 miliona dolara. Ne daj Boze nesto jako strasno da se desi - $6,000 je maksimum koji osiguranje moze da ti trazi da pokrijes za godinu dana. U ovom slucaju navedenom gore maksimum je $100,000 - to mu nekad nije dovoljno za malo komplikovaniju operaciju kolena Zato ja to smatram samo privremenim resenjem koje eto moze da pokrije osnovne analize i terapije.
Reply With Quote
  #170  
Staro 27.04.2012, 10:02
Photographer Photographer je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2011
US lokacija: SF Bay area
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Hvala na odgovorima. Ovo su vec neke informacija ali da ponovim meni treba samo privremeno resenje u prvih mesec dva dana dok ne stignu svi dokumenti i dok se ne srede papiri. Naravno da se ide da se naprave pare ali u prvih mesec dana si prakticno invisible tamo tok ne dobijes sva dokumenta. Marfi uvek radi pa zato i pitam za taj prvi mini period od mesec, maksimu dva dana. Najbitnije je za bebu da imamo zato sam i pitao za to koja je procedura jer svuda gde sam citao a i na sajtu MediCAL stoji da se racuna monthly income sto mi naravno da necemo imati odmah, nigde se ne spomilje koliko para imas na racunu ili da li imas kola.

Sva u svemu hvala na odgovorima koji iako nisu pomogli u resavanju nedoumica dali su neke smernice...
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.