ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 03.05.2012, 23:29
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steficacvek Prikaz poruke
Znas sta meni najbolje pomaze kad nostalgija uzme danak? Odem u neku nasu prodavnicu/cevabdzinicu i kad vidim sve te face tu odmah se sjetim zasto vise ne zivim u Bosni i bude mi lakse. Da me niko pogresno ne shvati, nemam ja nista protiv nikoga, i ne stidim se odakle sam, ali iz mog iskustva do sada ako uzmes najvece seljacine iz BiH/Srbije/Hrvatske etc i skupis ih u jednu salu, to je 90% nasih koje ces da upoznas ovdje. Tako da se ja licno drzim one drzi se dalje od "nasih", pogotovo ako je bilo sta poslovno u pitanju.
Nazalost, moje iskustvo takodje...uglavnom..i ne samo iz USA, posebno iz Nemacke, nesto manje iz Madjarske i Engleske.
__________________
Score
Reply With Quote
  #22  
Staro 04.05.2012, 15:55
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Najbolju stvar sam cuo od d$d-a kojeg vec duze nema na forumu, njemu je jedan nas covjek rekao kad je d$d tek dosao u USA, nasi ljudi su ti ok dok ti imas manje ili otprilike isto kao i oni. Kad pocnes da zaradjujes malo vise od njih onda tu nastaju problemi, ogovaranja i sl.

Ja nemam pouno kontakta sa nasim ljudima, ali one koje znam su vise nego super.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #23  
Staro 04.05.2012, 17:04
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Najbolju stvar sam cuo od d$d-a kojeg vec duze nema na forumu, njemu je jedan nas covjek rekao kad je d$d tek dosao u USA, nasi ljudi su ti ok dok ti imas manje ili otprilike isto kao i oni. Kad pocnes da zaradjujes malo vise od njih onda tu nastaju problemi, ogovaranja i sl.

Ja nemam pouno kontakta sa nasim ljudima, ali one koje znam su vise nego super.
Apsolutno se slazem sa time sto je d$d rekao a i sa tvojom izjavom - od nasih ljudi sa kojima imam kontakte su svi super i sto je josh zanimljivije 95% su to ljudi koji su dosli na foru zelene lutrije ... Da li to ima neke veze ne znam ali je u mom slucaju tako.
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #24  
Staro 04.05.2012, 17:13
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

ja mislim da se ne moze generalizovati. Jednostavno tamo ima ljudi iz svih slojeva drustva i sa raznim interesovanjima. Naci neka slicna interesovanja nije uvek tako lako. Mislim da bi trebali svi biti malo tolerantniji jedni prema drugima i sve ce biti ok

Moja iskustva su uglavnom pozitivna.
Reply With Quote
  #25  
Staro 04.05.2012, 18:42
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

I ja sam protiv generalizovanja apsolutno. Ali nazalost, moje iskustvo je takvo. Znas, problem ovdje je sto ljudi misle ako smo sa istog geografskog podrucja, da odmah imamo nesto zajednicko i da samo na osnovu toga postajemo prijatelji. Zao mi je, ali ako nemamo zajednicke interese, ne bismo ni na Balkanu bili prijatelji i druzili se, i apsolutno ne vidim razloga zasto bi ovdje. Opet kaze, u 90% slucajeva ja sam imala negativno iskustvo sa nasim ljudima, ali je zato onih 10% prekrasnih, pametnih, divnih iskustava i ljudi koje sam imala srecu da upoznam i druzim se sa njima. Moja cijela pouka bi bila da novi imigranti ne budu previse entuzijasticni oko pomoci od nasih ljudi i druzenja i sta ti ja znam sta vec ne.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #26  
Staro 04.05.2012, 19:23
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Pa da. Zavisi i gde odu. Recimo gde sam trenutno ja, ne da nema nasih nego nema nikoga iz Evrope...

Mislim da je za snalazenje ovde najvaznija izreka "Uzdaj se u se' i svoje kljuse" sto je moj deda voleo da kaze.
Reply With Quote
  #27  
Staro 04.05.2012, 19:34
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Pa da. Zavisi i gde odu. Recimo gde sam trenutno ja, ne da nema nasih nego nema nikoga iz Evrope...

Mislim da je za snalazenje ovde najvaznija izreka "Uzdaj se u se' i svoje kljuse" sto je moj deda voleo da kaze.
Pa gde mu ti dodjes onda? Ili je to privileged info..razumemo i to...
__________________
Score
Reply With Quote
  #28  
Staro 04.05.2012, 20:06
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Score Prikaz poruke
Pa gde mu ti dodjes onda? Ili je to privileged info..razumemo i to...
Ja sam ti u jednom selu u sred Midwesta, 8612 stanovnika. 94.00% belaca, 0.82% crnaca, 0.44% domorodaca, 1.23% azijata, 0.04% Pacific Islande-a, 1.92% ostale rase, 1.57% mesanci. Latinosa 3.89%.

Ako kazem oklen sam, lako mi je naci indentitet a cuvam ga ko guja noge.
Reply With Quote
  #29  
Staro 04.05.2012, 21:06
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ja generalno imam sve manje i manje tu nostalgiju. Nekako sam se ovde vec privikao i vise ni ne razmisljam da li se druzim sa nasim ili strancima. Moram priznati da otkada sam se preselio u CA nisam jos nijednom bio u nekom nasem restoranu niti prodavnici (imam neku tursku lokalnu, tu se mogu naci neki nasi proizvodi). Deluje mi da je u Bay Area taj socijalni zivot malo bolji neko mid-west. Verovatno zato sto se ovde zbog IT industrije jako puno ljudi doseljava iz celog sveta, tako da je broj stranaca jako velik. Ipak je drugaciji osecaj u takvoj okolini, nego tamo gde je 95% amerikanaca, a ti si npr jedan od retkih iz evrope. Takodje, klima je daleko bolja...pa i to nekako valjda utice na mentalitet :-) Voleo bih i dalje da mogu cesce otici za Novi Sad da vidim svoje prijatelje i rodbinu, ali stvari su daleko drugacije nego sto su bile u npr. prvih godinu dana, kada je ta nostalgija bas bila jaka. Sto se tice druzenja sa "nasima", ja bih prvo da definisem sta se pod tim smatra. Ako se "nasi" smatra ljudi sa nasih prostora, onda da....imam dosta "nasih" prijatelja koje sam ovde stekao. Ako se pod "nasi" smatra odlazak u nekakve zajednice (uglavnom pod pokroviteljstvom crkve), onda se ne druzim sa "nasima" :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #30  
Staro 04.05.2012, 21:06
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Bilo mi je potrebno citavih 45 sekundi da uz pomoc google-a, broja stanovnika, i demografske slike nadjem u kojem mjestu zivis.

Ovo sam radio jer mi je bilo ekstremno dosadno.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Konverzija komentara i ljudi :) srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 26.04.2008 08:23
Ljudi ima li sanse da se nadamo jos uvek? Goran Prva koverta 5 30.06.2006 00:48

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.