ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Banke, kreditne kartice, računi u Americi » Bitni linkovi
Uspešan početak Krediti u USA Kreditna istorija Kreditne kartice Pomoć oko kredita

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 02.06.2012, 17:04
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
ma i meni je blizu firme, ali tokom ljeta ne mozes bas te stvari drzati u autu.
Landlord, California baby, oni nikad ne mogu da ostave stvari u kolima. :-)
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #162  
Staro 02.06.2012, 17:09
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik steficacvek Prikaz poruke
Sto se tice kreditnih kartica za pocetak, ja toplo preporucujem CapitalOne secured card. Imaju najnizi depozit od $200, usluga je odlicna, vrlo brzo su mi povecali limit. Nakon godinu dana otprilike ti vrate depozit.
Vracanje depozita nije sigurno, kao ni transfer "secured" u pravu kreditnu karticu. Ne znam da li je to samo trenutno tako ili ce mozda promeniti na staro u buducnosti. Ono sto znam je da ja posle vise od godinu i po dana i dalje imam "secured" sa istim pocetnim limitom i receno mi je da ne mogu da je pretvore u klasicnu kreditnu karticu. Medjutim i pored toga se apsolutno slazem sa tobom da su vise nego OK banka.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #163  
Staro 02.06.2012, 18:26
Misa Misa je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2008
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 84
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Vracanje depozita nije sigurno, kao ni transfer "secured" u pravu kreditnu karticu. Ne znam da li je to samo trenutno tako ili ce mozda promeniti na staro u buducnosti. Ono sto znam je da ja posle vise od godinu i po dana i dalje imam "secured" sa istim pocetnim limitom i receno mi je da ne mogu da je pretvore u klasicnu kreditnu karticu. Medjutim i pored toga se apsolutno slazem sa tobom da su vise nego OK banka.
I meni je receno isto u Wells Fargo. Nakon toga sam otisao u drugu filijalu gde mi je secured kartica konvertovana u pravu kreditnu karticu sa $4000 limita. Prica se menja od sluzbenika do sluzbenika.
__________________
Generacija DV2009

Last edited by Misa; 02.06.2012 at 18:33.
Reply With Quote
  #164  
Staro 02.06.2012, 19:03
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Misa Prikaz poruke
I meni je receno isto u Wells Fargo. Nakon toga sam otisao u drugu filijalu gde mi je secured kartica konvertovana u pravu kreditnu karticu sa $4000 limita. Prica se menja od sluzbenika do sluzbenika.
Ja bih jako voleo da mogu da iskoristim ovo sto si napisao, ali Capital One je online banka. Nema filijala, sve se radi ili putem interneta ili telefona. Ali, na kraju krajeva, nista me ne kosta da ih u buducnosti opet pozovem i probam, pa javljam ako urodi plodom.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #165  
Staro 02.06.2012, 20:19
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Ja bih jako voleo da mogu da iskoristim ovo sto si napisao, ali Capital One je online banka. Nema filijala, sve se radi ili putem interneta ili telefona. Ali, na kraju krajeva, nista me ne kosta da ih u buducnosti opet pozovem i probam, pa javljam ako urodi plodom.
Ja takođe imam Security Card od Capital banke na limit od $200, nikada mi nisu ponudili ništa niti povećali limit (7 meseci je imam). Ali ta kartica služi svojoj svrsi i kada god sam zvao njihovu podršku sve sam završavao za par minuta.

Što se tiče filijala, u Hjustonu ih ima.
Reply With Quote
  #166  
Staro 04.06.2012, 14:51
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Sto se mog iskustva tice a vezano za kreditne kartice ja nisam imao problema ni sa Bank Of America i njihovim secured karticama ( dobio sam je na 500$ sa istim depozitom koji mi je tacno nakon godinu dana vracen i kartica otkljucana i plus dobio sam njihovu cash rewards karticu tako da sada imam njihove 2 kartice), a ni sa Best Buy-em. U best Buy sam otisao sa drugom i otvorili smo karticu gde sam ja bio glavni nosilac a on je bio garant za mene posto je tada imao kreditnu istoriju a ja bash i ne neku i iznos je bio na kartici 1200$ pocetni. Capital One mi stalno salje ponude ali za sada nisam popunio aplikaciju za njihovu karticu...inace su oni kupili koliko mi se cini HSBC banku koja je bila davalac kredita u Best Buy radnjama tako da sada uslovno receno imam karticu kod njih .
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
Reply With Quote
  #167  
Staro 04.06.2012, 20:53
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Treba napomenuti da su se stvari malko promenile od 2008 i 2009 godine. Tada je bilo 200x teze dobiti bilo sta. Cela drzava je bila u kolapsu. Sada su banke dobile pare od drzave i mogu da rade ono sto su i ranije radile (oprobana varijanta), deliti kredite sakom i kapom....dok traje, traje....kada pukne, opet ce im drzava dati pare...i idemo ponovo :-)
Sto se amexa tice, kao prvo kada pozoves njih telefonom javi ti se odmah osoba (nema nikakvih automata i sl). Preko njih mozes kupovati karte za bilo sta (a cesto i za rasprodate utakmice itd). Kada kupis avionsku kartu preko njih, osiguran ti je prtljag...osigurana su ti razna cuda.....ako se dese problemi na aerodromu i sl, samo ih nazoves i sve sredjuju. Stvarno su ekstra. Poeni i ostalo su posebna prica. Ja imam samo firmin Amex, ali koristim Chase Saffire koji pokusavaju da im naprave konkurenciju. Cena kartice je slicna ko Amex (nekih 95$ godisnje). Ja sam prezadovoljan i daleko mi se vec isplatilo. Kao prvo, imaju odlicnu promociju gde vec u startu mozes isplatiti par godina te kartice samo u poenima. Potom, isto vazi ovo za telefon...odmah se javi osoba (amerikanac....ne tunguzija) i sve sredjuje. Sto se poena tice, ako rezervises avionske karte preko njih, dobijas jos 20% poena na to. Poene mozes koristiti za sve i svasta i nisu ograniceni jednim miles programom, nego mozes prebaciti gde god hoces (ili kupiti kartu preko njih). Ono sto je meni jako bitno su i ta silna osiguranja koja su mi nekoliko puta ustedela novac (kod rentala).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #168  
Staro 06.06.2012, 05:50
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Misa Prikaz poruke
I meni je receno isto u Wells Fargo. Nakon toga sam otisao u drugu filijalu gde mi je secured kartica konvertovana u pravu kreditnu karticu sa $4000 limita. Prica se menja od sluzbenika do sluzbenika.
Eto vidis, svako ima razlicito iskustvo. Ukoliko dobijest pravu kreditnu od druge banke, uvijek mozes da zatvoris secured card i dobijes svoj depozit za 7 dana. Mada, opet ponavljam, ja sam se zeznula i tako smanjila znacajno svoj kreditni skor.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #169  
Staro 19.10.2012, 21:40
fipe's Avatar
fipe fipe je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Milwaukee
Poruke: 28
Pošalji Yahoo poruku korisniku fipe
Lightbulb Lova za prvu

Znam da postavljam teško pitanje jer sve ovisi od grada do grada al koliko bi po vašem mišljenju za prvu trebalo ponijeti zelenih novčanica dok malo ne staneš na noge. Znači dok ne nađeš posao, središ stan....... itd.

Evo ako tko ima prijedlog kakav ili da netko podjeli svoje iskustvo.... Da li uzet kredit s odogodom plaćanja pa uplaćivat iz USA na račun ili neka druga opcija???

Kad možeš ostvarit uvjete za kredit tamo.....?
Reply With Quote
  #170  
Staro 20.10.2012, 01:39
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik fipe Prikaz poruke
Znam da postavljam teško pitanje jer sve ovisi od grada do grada al koliko bi po vašem mišljenju za prvu trebalo ponijeti zelenih novčanica dok malo ne staneš na noge. Znači dok ne nađeš posao, središ stan....... itd.

Evo ako tko ima prijedlog kakav ili da netko podjeli svoje iskustvo.... Da li uzet kredit s odogodom plaćanja pa uplaćivat iz USA na račun ili neka druga opcija???

Kad možeš ostvarit uvjete za kredit tamo.....?
Prijatelju ponesi koliko god imas.... Trebace ti dosta para. I meni je zao sto nisam poneo vise (a mogao sam). Ne znam kuda tacno ides ali dobro shvati jednu stvar ovde si bez kola u problemu, a za pristojna kola od kojih te nece boleti glava narednih par godina ti treba otprilike $12000. Ne kazem, mozes ti da kupis odlicna kola i za par hiljada, ali mozes i da se z..s pa da puknes tih par hiljada bez veze. U principu za par hiljada kupujes neciji tudji problem.
Znaci skupi sve sto imas i pici, bolje kasnije da stedis pa da to vratis nego da se sjebes na pocetku. BTW ja nemam pojma kako je u velikim gradovima i ima li tamo gradskog prevoza, ali ovde kod mene radnja mi je na 20 minuta peske, al do nje se moze samo kolima :-).

Srecno!!!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina auta na kredit i građenje kreditne istorije zvercica Vodič za emigrante 97 31.08.2021 23:46
Prevara - Ponuda za kreditne kartice Citi banke (CITIGLOBAL) bora Stare teme 36 14.12.2012 23:39
Koju banku izabrati - za kupovinu auta, kreditne kartice, građenje kreditne istorije dreamerns Stare teme 93 02.09.2010 05:11
Top 5 razloga zasto volim kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 18.12.2008 08:55
Ukradeni broj kreditne kartice emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 05.11.2007 16:59

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:20.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.