ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Zdravstveno osiguranje » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 18.07.2012, 00:58
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wolf Prikaz poruke
Alexandria, Virginia
.................................
Ooo komsijaaaa. Od tebe sam 3.5 h.

Ja imam Blue Cross Blue Shield PPO a rekli su mi da ima neki koji se zove Optima...

Pogledaj ovde:

klikni

Anthem ima ove neke klikni Pogledaj ovo Virginia Standard to ti je individualna polisa, da sam sebi uplacujes.

Probaj i ovde da vidis united healthcare klikni
Reply With Quote
  #202  
Staro 18.07.2012, 06:44
wolf wolf je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.12.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 92
Nepromenjeno

Hvala Vuxanne, Cini mi se da je sve ovo malo komplikovano. Moracu da prostudiram sve ovo narednih dana.
Reply With Quote
  #203  
Staro 18.07.2012, 14:00
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Wolf, pogledaj ovde vladin sajt za pomoc pri trazenju osiguranja: klikni za Virdziniju. Pogledaj ovo obavezno.
Reply With Quote
  #204  
Staro 08.08.2012, 03:04
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Nisam uspeo da nadjem da li je neko nekada pisao o zdravstvenom osiguranju za ljude iz ex-YU republika koji su kod nas u SAD-u u poseti. U narednih par dana planiram da istrazim ovu temu, pa cu se potruditi da napisem sta sam nasao. Ukoliko je neko kupovao ovakav vid osiguranja, a ima vremena da to iskustvo podeli sa nama bilo bi super.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #205  
Staro 08.08.2012, 11:38
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Nisam uspeo da nadjem da li je neko nekada pisao o zdravstvenom osiguranju za ljude iz ex-YU republika koji su kod nas u SAD-u u poseti. U narednih par dana planiram da istrazim ovu temu, pa cu se potruditi da napisem sta sam nasao. Ukoliko je neko kupovao ovakav vid osiguranja, a ima vremena da to iskustvo podeli sa nama bilo bi super.
Od prijatelja sam dobila savete za ova dva:

klikni link 1

klikni link 2
Reply With Quote
  #206  
Staro 09.08.2012, 00:44
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

evo jedan koristan link koji je meni pomogao

www.healthcompare.com
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #207  
Staro 09.08.2012, 14:33
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wolf Prikaz poruke
Hvala Vuxanne, Cini mi se da je sve ovo malo komplikovano. Moracu da prostudiram sve ovo narednih dana.
I sta bi na kraju? Jel znas konacan racun? Jesi li uspeo sta da nabavis od ovih osiguranja?
Reply With Quote
  #208  
Staro 14.08.2012, 19:03
wolf wolf je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.12.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 92
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
I sta bi na kraju? Jel znas konacan racun? Jesi li uspeo sta da nabavis od ovih osiguranja?
Stigla su mi dva racuna jedan za CT skener a drugi bolnicki troskovi (u bolnici sam proveo tri sata, izvadili mi krv, uzeli urin, dali mi infuziju, tri morfijuma i neki lek). Sve to kosta $3000, CT skener $600+2400 bolnicki troskovi. Rekli mi da ocekujem jos dva racuna za ER i Patologiju. Kada sam izlazio iz bolnice dali mi da popunim neke obrazce u vezi osiguranja i tu pises koje osiguranje imas ili nemas, gde radis i kolika su ti primanja. Kada sam ih pozvao da se zalim na racun, rekli su mi da sam popunio te formulare pri izlasku iz bolnice i da za 30 do 40 dana ocekujem odgovor.
Osiguranje nisam jos platio. Supruga treba da dobije osiguranje od poslodavca ( nesto tipa oni placaju 70% a ona ostatak) pa cekamo da vidimo da li cu ja moci da se osiguram preko nje.
Hvala svima na informacijama. Cim bude bilo nekih promena javljam.
Reply With Quote
  #209  
Staro 18.08.2012, 19:13
Photographer Photographer je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2011
US lokacija: SF Bay area
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Evo jednog povoljnog osiguranja za one koji tek stizu:

https://www.visitorscoverage.com/ins...oundimmigrant/

Oko $60 mesecno za $50 000 medikal maksimumom i $75 deductible.
Reply With Quote
  #210  
Staro 19.08.2012, 15:01
wolf wolf je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.12.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 92
Nepromenjeno

Da li ovi iz osiguranja mogu da vide koliko sam zaradio za poslednja dva meseca ako paycheck nisam deponova u banci?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.