ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » USCIS Immigrant Fee » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #131  
Staro 05.10.2015, 18:57
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Vojo, ako se dobro secam, trebalo bi da kada se logujes imas padajuci meni gde izaberes zahtev za svakog od vas. Tu ces imati te brojeve. Generalno, ako si platio za sve vas, i ako su ti skinuli pare sa racuna ne sekiraj se. Ja mislim da meni i dan danas stoji pending, a dobili smo gc-e svi i to skoro 2 meseca kasnije. Neka je vama sa srecom inda ubzdravlju sletite insmestite se, lako ces sve i da moras opet placati
Hvala druze. Citao sam na stranom forumu da vise ne daju te USCIS receipt numbers, nego alo ti treba mozes ih pozvati pa pitati. Bitno da su meni pare skinute, i sa sam dobio na mail potvrdu da je uplata uspesno obavljena
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #132  
Staro 13.12.2015, 18:16
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Pokusali da uplatimo ranije ovaj fee ali nikako ne prolazi, ne znam sta je problem? Je li neko pokusavao?
Attached Images
File Type: jpg eror entry fee.jpg (35,0 KB, 37 views)
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #133  
Staro 13.12.2015, 23:10
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Vratim se dvije stranice i procitam kako rijesiti ovaj problem, ne treba da unosite zadnja dva broja pod Broj vaseg predmeta ono 01,02 . Tako da znate
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
  #134  
Staro 03.01.2016, 14:56
Kamely Kamely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2015
US lokacija: Boston/NYC
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 72
Nepromenjeno

Pozdrav svima.

Ja sam GC dobila pre dve nedelje, a sutra zelim da uplatim Fee. Imam sad pitanje: Taj Fee nema veze za SSN koji dobijamo cim sletimo, jel? Da li je potrebno da stampamo nesto, nakon sto zavrsimo tu proceduru (ovo pitam da bih znala da li mogu od kuce to da radim - gde nemam printer; ili da idem u kancelariju gde mogu da odstampam sko je vec neophodno)

Takodje, zbunjuje me sta znaci da Green Card vazi godinu dana. Sta se desava nakon tih godinu dana!

Koliko se ceka GC nakon uplate?

Hvala i Srecna i vesela 2016 svima vama...
Reply With Quote
  #135  
Staro 03.01.2016, 16:39
ggtron's Avatar
ggtron ggtron je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.04.2015
US lokacija: NY/NJ
YU lokacija: Beograd
Poruke: 52
Nepromenjeno

Fee je za izradu same zelene karte (dokumenta).
Nakon sto uplatis fee, dobices neki kontrolni broj, i taj broj mozes da stampas ili zapises na papir ili uradis ScreenShot da ga zapamtis jer ce ti trebati za proveru same izdrade dokumenta. Znaci, nije neophodno da stampas ali treba da ga memorises.
Viza koju ti nalepe u pasos je "privremeni" green card koji vazi godinu dana. Za to vreme bi trebao da ti stigne "pravi" dokument (taj za koji si uplatila fee) i on ce vaziti 10 godina.
Od trenutka uplate ne zavisi dobijanje green card-a. Bitno je da to bude sto ranije, ali oni krecu da ti izradjuju dokument tek kad aktiviras svoj status, tj. kad udjes u zemlju. Vreme cekanja dokumenta od ulaska je od 3 nedelje pa do 6 meseci. Koliko ja znam niko nije cekao duze od 6 meseci. Ja sam licno cekao 3 meseca. Za to vreme sam svima pokazivao "privremeni" (u pasosu) i nikakvih problema nisam imao.
__________________
DV2014 - 2 prijave - has not been selected
DV2015 - 2 prijave - Izvučen 2015EU36xxx
DV2016 - 2 prijave - has not been selected
19.11.2014. - Predat DS260
24.07.2015. - Lekarski pregled
06.08.2015. - Intervju u ambasadi -> VIZE ODOBRENE
07.08.2015. - CEAC Status -> ISSUED
11.08.2015. - Stigli pasosi sa vizama
17.08.2015. - Kupljene karte
18.09.2015. - Ulazak u USA
28.09.2015. - Stigao SSN
09.12.2015. - Stigao Green Card
Reply With Quote
  #136  
Staro 05.02.2016, 13:08
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

meni nije jasno ovaj routing number sto trazi da ukucam pa posle broj kartice, sta je taj routing number?
a druga stvar, jel ja mogu da platim ako imam samo dinarski racun, ili moram to sa deviznog?

pozz
Reply With Quote
  #137  
Staro 05.02.2016, 15:14
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
meni nije jasno ovaj routing number sto trazi da ukucam pa posle broj kartice, sta je taj routing number?
a druga stvar, jel ja mogu da platim ako imam samo dinarski racun, ili moram to sa deviznog?

pozz
mislim da treba da platis sa tekuceg racuna (ili savings) ide prvo broj banke (routing) a onda ide tvoj broj odredjenog racuna (checking ili savings). Vidi ima li gdje da kliknes da platis kreditnom karticom?
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #138  
Staro 05.02.2016, 18:48
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

ovaj routing broj je ustvari ovaj broj koji su oni napisali, kao i account broj i check number, samo to prepisem? i nastavim dalje sa placanje, pa i dalje pitam jel ako imam dinare na racunu mogu da platim pa se to automatski konvertuje?
Reply With Quote
  #139  
Staro 07.02.2016, 01:11
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Platila sam malopre fee za muža i sebe i odmah sam na mejl dobila potvrdu da je uspešno plaćeno, novac je skinut sa računa. Kako mogu da pratim svoj slučaj? Vidim da svi pominjete neki receipt number ali ja to nisam dobila.
Reply With Quote
  #140  
Staro 10.02.2016, 21:56
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

ja sam uplatio fee dobio mail sve lepo potvrda ali bih morao da promenim adresu dostave, jel nije kasno da kad sletim 8.marta znaci mesec dana od uplate prijavim tu promenu na aerodromu?
Reply With Quote
Odgovori

Tags
lifecycle, uscis


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.