ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #431  
Staro 29.04.2015, 16:03
deep_dish deep_dish je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Realno svako USA dozivljava na svoj nacin, i svako neki posao dozivljava na svoj nacin. Imati lose misljenje o necemu je jedno, ali iznositi neistine je drugo.
Vlasnici kamiona da vas guraju da vozite i dan i noc... to je jako proizvoljan stav.... imao sam i lose gazde, i dobre...ni jedni ni drugi nisu trazili da ginem i da vozim preko limita. Da te neko moze izvarati i do 30.000$ apsolutno ne stoji, jer se pare isplacuju sedmicno,tako da te neko moze maksimalno zavrnuti za jednu sedmicnu platu...znaci nekih 1500 do 2000 dolara. A i to je rijetkost, jer je vozace tesko naci. To da mozete biti i duzni zbog silnih kaznih je apsurdno... a ako se ne slazete sa gazdom koji vas tjera da vozite po rutama bez dodatnog placanja(manja ogranicenja brzine = manje se prelazi dnevno = manje para za vas) jednostavno promjenite gazdu. I sam sam to uradio, poslije manjeg neslaganja sam jednostavno razduzio kamion i presao u drugu kompaniju. U roku od 3 dana sam bio u drugom kamionu, a u prosloj kompaniji mi je sve bilo isplaceno. Ako gazda kamiona nece, natjerace ga gazda kompanije.
Realno posao je dosadan, nema te u Chicagu ili gdje god da si stacioniran minimalno 5 dana, a moze i vise, zavisi koliko sedmica spojis. Spajas sedmice zbog sebe, da uzmes vise love. Niko te nece tjerati da vozis vise.
Druga realnost je da se na kamionu dobro zaradjuje... Sa tudjim kamionom mozes da zaradis 6-7000 $ mjesecno sto realno u startu ne mozes ni sa kojim poslom. Za nekog ko pocinje u americi, ove pare itekako znace, tako dok stanes na noge odlicno je.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik alex777200 Prikaz poruke
Dobre strane posla su te sto znas da uvek mozes naci posao i da si trazen, sto stvara psiholoski mir kod licnosti i donosi osecaj blagostanja.

Znao sam sa famoznim Slavisom da zapocnem pricu o kamionu i koji je realno imao dobro iskustvo iz tog Sveta kamiona, ljudskih odnosa, generalno i koji je znao reci da na kraju svega sto vredi iz te branse, jeste to sto smo videli Ameriku uzduz i popreko.

Novac dodje i prodje, potrosi se, ali iskustvo ostaje zauvek.

Ima svakako dobrih strana, to je sigurno.

Losih strana u poslu sa kamionima ima dosta, iste ne poznaju ni najveci eksperti, koji se sa istim susrecu svakodnevno.

Ne bih bio deo onih, koji imaju stereotip o kamionu kako se radi o jednostavnom poslu sa nepismene ljude, obzirom da je to toliko slozen posao da prevazilazi nivo doktorske, inzenjerske i slicnih struka.

Voznja kamiona je najmanja stavka u tom poslu.

Jedna od primarnih tema kada smo kod losih strana, jeste neizvesnost u naplati svog posteno zaradjenog rada.

Uglavnom se govori o zaradi po milji u centama, dok u realnosti se gleda kako se naplatiti i pitanje je koliko covek izvuce.

Ljudi su masovno varani, cifre idu i po 30.000$ za voznju kod jednog gazde i to je nesto sto je masovno oteralo ljude iz tog posla.

Kazne, kazne su dosta visoke i niko ne spominje iste, ako uzmemo u obzir da obicna kazna za logbook u Kaliforniji je davno bila 560$, kasnije se cifra dizala a za speeding od 10 milja 1500$.

Vlasnici kamiona vas guraju u voznju bez stajanja, sto naravno za sobom povlaci i te visoke kazne, ali na kraju kazne placate samo vi, oni tu ne zele da ucestvuju, iako uzimaju placenije ture za timsku voznju a u kamionu imaju samo jednog vozaca, koji se kasnije zatrpava kaznama.

Ako na kraju tog procesa vozac ne naplati svoj rad a ostane samo sa kaznama, sto se u velikom slucaju desava, vi imate na kraju hiljade dolara duga a da niste naplatili nista.

To mu na kraju dodje da je bolje bilo sedeti i ne raditi nista, barem niste duzni.

Guranje u voznju bez stajanja, povlaci za sobom zurenje, gde se takodje dobijaju i speeding tickets, posle cega lako izgubite CDL kroz suspenziju a kad izgubite CDL, primeticete kako gazdu vise uopste ne zanimate.

Jedna recimo zanimljiva stavka u tom primeru, bila bi kako vlasnici kamiona ne zele da teski idete kroz Ohio na I-80 autoput, gde se putarina placa na osnovu tezine.

Onda vam recimo kazu da idete lokalnim putem 2 kroz Ohajo ka ili iz Klivlenda ili rd. 30, gde imate non stop semafore i gde se speeding limit konstantno dize i spusta, pa tako daleko od semafora stoji 20MPH, spusteno sa nekih 55MPH i gde naravno niko ne ide sa 20MPH.

Tada, kada najmanje ocekujete, izlazi State Trooper sa Crown Victoria da vam pozeli dobar dan i napise kaznu.

Gazda kamiona je na sitno ustedeo tu, vi gubite na novcu jer je vasa voznja placena na milje a kako da pravite milje ako vozite seoski drumovima i jasno je ko gubi u toj prici a sa speeding ticket-om ste blizu suspenzije, posle cega vas i gazda vise ne poznaje.

Ovo su neki klasicni primeri odnosa u tom poslu, koje vam niko ne govori pre nego sto udjete u taj posao i kasnije saznate.

Imamo dosta toga da pricamo o tom poslu, najvaznije je znati detaljno kako sve funkcionise, kako bi bili istrenirani i na sve spremni da reagujete.

Ugodan dan vam zelim.


Reply With Quote
  #432  
Staro 29.04.2015, 17:10
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik deep_dish Prikaz poruke
Druga realnost je da se na kamionu dobro zaradjuje... Sa tudjim kamionom mozes da zaradis 6-7000 $ mjesecno sto realno u startu ne mozes ni sa kojim poslom. Za nekog ko pocinje u americi, ove pare itekako znace, tako dok stanes na noge odlicno je.
Znaci prelaze 15000-17500 milja to je dosta,pitanje koliko se onda spava i ostalo. A recimo koliko zaradi owner operator na mesecnom nivou kada poplaca sve svoje troskove oko goriva i odrzavanja bez vecih kvarova?
Reply With Quote
  #433  
Staro 29.04.2015, 17:52
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Znaci prelaze 15000-17500 milja to je dosta,pitanje koliko se onda spava i ostalo. A recimo koliko zaradi owner operator na mesecnom nivou kada poplaca sve svoje troskove oko goriva i odrzavanja bez vecih kvarova?
To vec zavisi koliko su u tom momentu placene ture.

Nekada se dogodi da kada isplati vozaca i sve redovne troskove bude te nedelje u minusu. Ukoliko ulete dobro placene ture, onda ostaje dosta.

Zarada owner operatora nije proporcionalna zaradi vozaca. Jer vozac fiskno zaradjuje po milji dok owner po milji dobija razlicit iznos koji varira od load-a do load-a.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #434  
Staro 29.04.2015, 18:55
deep_dish deep_dish je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Racunaj da je sedmicni minimum bar 3000 milja, ako si za vikend kuci. oko 4000 je neki normalan prosjek. Dnevno mozes preci 600-700-800 milja zavisi kako te potrefi utovar..kad je i koliko traje. To nije posao od 8 do 4.
A vlasniku koliko ostane... a kako kad....tacno sto kaze neko ovdje moze biti sedmica da je vlasnik u minusu, moze biti sedmica da je vrhunski zaradio. Nema pravila. Imam jednog kolegu, zajedno smo polozili nekad... i zajedno poceli voziti u kompaniji... i tad smo cepali po 5000 milja sedmicno. Kad je uzeo svoj kamion malo mu je dosadilo... pa kaze da kad poplaca sve, gorivo, osiguranje, kompanija, rata za kamion i prikolicu... da zaradjuje isto. Ali vozi 3000 milja sedmicno Tako da...sve to ima svoje... iskustava ima raznih, i losih i dobrih... opet ima i ljudi svakakvih, i zadovoljnih i nezadovoljnih, i onih koji su ocekivali mozda previse... Kad je krajnost u pitanju, bilo ona najpozitivnija, bilo ona najnegativnija, treba je uzeti sa dozom rezerve.
Reply With Quote
  #435  
Staro 29.04.2015, 23:23
reg reg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.02.2015
Poruke: 50
Nepromenjeno

Ja znam coveka, koji vozi za Prostar, jednom nedeljno mu uvale turu da mora da vozi 15 -16 sati iz cuga, bez spavanja i plati mu samo $100 vise.

Primera radi , dispecer mu kaze u 5 popodne da tu noc mora da vozi da bi stigao.
Reply With Quote
  #436  
Staro 30.04.2015, 04:59
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Evo da uprostim ovu racunicu da ne bijete mnogo glavu oko detalja sto se ownera tice,$2 po milji sad na ovu cenu goriva je idealna tura preko $2 je bingo a ispod $1.60 se ne isplati ,troskovi se racunaju $1 po milji ,dolar za kamion i dolar za sebe je target
Reply With Quote
  #437  
Staro 30.04.2015, 09:23
deep_dish deep_dish je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Upravo... oko 2$ po milji je neki prosjek koji se vrti za ownere



Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
Evo da uprostim ovu racunicu da ne bijete mnogo glavu oko detalja sto se ownera tice,$2 po milji sad na ovu cenu goriva je idealna tura preko $2 je bingo a ispod $1.60 se ne isplati ,troskovi se racunaju $1 po milji ,dolar za kamion i dolar za sebe je target
Reply With Quote
  #438  
Staro 30.04.2015, 09:28
deep_dish deep_dish je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno

Naravno da ima svega... ali niko te ne moze natjerati da prihvatis. Nisam nikada uzimao ture gdje moram da vozim cijelu noc. 15-16 sati preko dana nije problem...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik reg Prikaz poruke
Ja znam coveka, koji vozi za Prostar, jednom nedeljno mu uvale turu da mora da vozi 15 -16 sati iz cuga, bez spavanja i plati mu samo $100 vise.

Primera radi , dispecer mu kaze u 5 popodne da tu noc mora da vozi da bi stigao.
Reply With Quote
  #439  
Staro 30.04.2015, 12:31
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik reg Prikaz poruke
Ja znam coveka, koji vozi za Prostar, jednom nedeljno mu uvale turu da mora da vozi 15 -16 sati iz cuga, bez spavanja i plati mu samo $100 vise.

Primera radi , dispecer mu kaze u 5 popodne da tu noc mora da vozi da bi stigao.
Kakva je ta kompanija Prostar,znam da imaju neki koji su ubacili svoje kamione kod njih i vozace,odnosno owneri su ubacili svoje kamione i vozace za Prostar i tako zaradjuju. Neka mi malo neko objasni kako to funkcionise i koliko onda owneru ostane para kada plati vozaca i ostale troskove?
Reply With Quote
  #440  
Staro 06.05.2015, 17:14
mesing mesing je offline
Član
 
Datum prijave: 20.04.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Mene interesuje isto jer i ja dolazim na J1 vizu preko work and travel programa.U Usa cu biti 1og juna.Da li Magelan zna nesto vezano za to jer vidim da je on dosta upucen ili neko drugi.Stvarno bi nam te informacije dosta znacile.I koliko nam treba vremena da izvadimo CDL sa obzirom da ne znamo da vozimo kamion.Da li mozemo za mjesec dana izvaditi CDL? I da li nam je za polaganje potrebna kartica SSN ili je dovoljno da znamo broj i imamo ga negdje zapisano? Hvala unaprijed.Sve informacije bi puno znacile
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.