ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Izvucen za DV2012, da li da cekam sa procedurom? » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 12.09.2011, 22:23
MisterNo MisterNo je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2011
Poruke: 9
Nepromenjeno Izvucen za DV2012, da li da cekam sa procedurom?

Izvucen sam za DV2012, i jos nisam pokrenuo citavu proceduru. Zivim u Americi i plan je da se vencam sa devojkom u decembru (u Americi), kako bi mogao da se prijavim da sam ozenjen cime i moja (buduca) supruga stice pravo za green card.
E sad, da li da cekam decembar ili da sto pre popunjavam formulare?
Da li samo 50,000 najbrzih dobijaju green card?
Ako ne cekam decembar nego se prijavim sada kao ne ozenjen, koliko se komplikuje procedura ako se u medjuvremenu ozenim i da li tada moja buduca supruga ima pravo na green card i da li tada ona mnogo duze ceka?

Zahvalan sam svakom savetu!
  #2  
Staro 12.09.2011, 22:28
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MisterNo Prikaz poruke
Izvucen sam za DV2012, i jos nisam pokrenuo citavu proceduru. Zivim u Americi i plan je da se vencam sa devojkom u decembru (u Americi), kako bi mogao da se prijavim da sam ozenjen cime i moja (buduca) supruga stice pravo za green card.
E sad, da li da cekam decembar ili da sto pre popunjavam formulare?
Da li samo 50,000 najbrzih dobijaju green card?
Ako ne cekam decembar nego se prijavim sada kao ne ozenjen, koliko se komplikuje procedura ako se u medjuvremenu ozenim i da li tada moja buduca supruga ima pravo na green card i da li tada ona mnogo duze ceka?

Zahvalan sam svakom savetu!
Nisi naveo pod kojimsi brojem izvucen a to je najbitnije u ovom trenutku da bi se videlo da li mozes cekati do Decembra sa slanjem prve koverte. Ako ti je broj mali i trebas na razgovor do Nove godine bojim se nace ici i jare i pare.
  #3  
Staro 12.09.2011, 23:07
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Dobrodosao na forum!

Slazem se i ja dosta zavisi od broja. Ja sam bio u US i vratio sam se u Srbiju da obavim consular processing jer AOS (adjustment of status) mi je bio 'rizican' posto je b1/b2 viza suvise komplikovana da bi se radio AOS. Samo sto sam se ja 'ozenio' u US (mesec dana pre dobijanja na lutriji) ))

Tako da osim broja treba da nam kazes na kojoj vizi 'zivis' u US.
  #4  
Staro 12.09.2011, 23:29
MisterNo MisterNo je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2011
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
Dobrodosao na forum!

Slazem se i ja dosta zavisi od broja. Ja sam bio u US i vratio sam se u Srbiju da obavim consular processing jer AOS (adjustment of status) mi je bio 'rizican' posto je b1/b2 viza suvise komplikovana da bi se radio AOS. Samo sto sam se ja 'ozenio' u US (mesec dana pre dobijanja na lutriji) ))

Tako da osim broja treba da nam kazes na kojoj vizi 'zivis' u US.

Zahvaljujem na odgovorima!
Broj sam 6xxx , nisam upucen kako brojevi uticu na proceduru
F-1 viz
  #5  
Staro 12.09.2011, 23:37
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

sa F1 vizom mozes da radis AOS. Prilicno si mali broj.

Da si se vratio u svoju zemlju neka od exYu onda bi na razgovor otisao vec u oktobru/novembru (da si predao do sada) i dobio bi odmah DV vizu sa kojom bi odmah dobio green card u US.

Problem je u tome sto jos ne znamo za tvoju buducu zenu da li je ona trenutno isto kao ti F1 viza ili neka druga? U svakom slucaju mozes da se prijavis za AOS i da adzastujes status dok si u US i ne moras da izlazis. Samo sto bi trebalo da pozuris posto si i ovako i onako prilicno mali broj a sama procedura vencanja u US (zavisi gde si) moze da potraje. (Meni je sve zajedno trajalo 45 dana). (jer se vencani list cekao 4 nedelje). Mada ti formulare mozes i odmah da prosledis a kasnije saamo obavestis kentacky da se tvoj material status promenio i da si sad ozenjen (mnogi tako urade jer nemaju dovoljno vremena).

Prvo treba da odlucis hoces li CP (consular processing) ili AOS (adjustment of status) i da krenes dalje.


dodao sam te na listu ovde
  #6  
Staro 13.09.2011, 00:11
MisterNo MisterNo je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2011
Poruke: 9
Nepromenjeno

Zahvaljujem,

Ostajem u US tako da mi je AOS jedina opcija. Devojka mi nije u US, plan je bio da dodje u decembru(ima turistucku vizu). Ako se ceka 4 nedelje jos i za vencani list onda nema druge nego da radim sve sto pre.
Znaci jedina opcija je da se prijavim kao single, a u medjuvremenu (pre intervjua) mogu da obavestim "kentucky" da mi se material status promenio?
Ako se vencamo kad ja vec dobijem green card, pretpostavljam da se za nju sve komplikuje.
  #7  
Staro 13.09.2011, 00:20
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

da onda se mnogo komplikuje.

Ti predaj dokumentaciju sad odmah a ona neka dodje kod tebe u US na 2 meseca (pogotovo kad vec ima turisticiku vizu) i vencajte se sto pre tamo uzmite vencani list a onda obavesti Kentacky da ti se status promenio.

Sad ne znam malo je specifican slucaj jer je ona b1/b2 viza holder sta ako te ne pozovu na razgovor u roku od 6 meseci? Posto ona mora dotle da izadje a na razgovor treba da odete zajedno.. (to je razlog sto sam se ja odmah spakovao i vratio se u Srbiju) samo sto u mom slucaju sam ja imao b1/b2 vizu i bio izvucen.


Mozda mozes i ovako:

Vratis se u Srbiju na 7 dana (odmah)
(zakazes vencanje pre tvog dolaska u opstini kod maticara)
(imas pravo kao F1 student ponekad da uzmes nesto u slucaju izuzetnih okolnosti ili ako ti je break mozda)
Vencate se u opstini
Vratis se odmah u US
posaljes odmah posle toga prve dokumente
U US cekas da dodjes na red (videces online)
zatim kad dodjes na red (vratis se u Srbiju na 2 dana) odete zajedno u ambasadu (vizu dobijas sutradan) i eto tebe nazad u US kao zelen )
  #8  
Staro 13.09.2011, 01:18
MisterNo MisterNo je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2011
Poruke: 9
Nepromenjeno

Ako bi se cekalo vise nego planirano za intervju, a I-94 istice za nju pre toga, jel' ona moze u medjuvremenu dok traje proces da napusta US, pa da se ponovo vrati?

Slazem se da je odlazak u Srbiju jedna od opcija, ali ja sam na samom kraju studija i odlazak u Srbiju znaci ponovo apliciranje za F1 vizu koja je istekla i to mi se nerado radi. Odrzava me ovde samo I-20 forma.

Ako ja sada apliciram kao single, a vencam se u medjuvremenu i obavestim Kentucky, a to sve pre intervju-a, to je ok? Kako ona u tom slucaju aplicira za green card ako idemo zajedno na intervju?

Sto se tice brojeva, vidim da sam na redu http://www.travel.state.gov/visa/bul...etin_5542.html
trenutno je do 8500

Hvala na pomoci, treba vremena pohvatati sve informacije narocito sto planiram da radim AOS


Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
da onda se mnogo komplikuje.

Ti predaj dokumentaciju sad odmah a ona neka dodje kod tebe u US na 2 meseca (pogotovo kad vec ima turisticiku vizu) i vencajte se sto pre tamo uzmite vencani list a onda obavesti Kentacky da ti se status promenio.

Sad ne znam malo je specifican slucaj jer je ona b1/b2 viza holder sta ako te ne pozovu na razgovor u roku od 6 meseci? Posto ona mora dotle da izadje a na razgovor treba da odete zajedno.. (to je razlog sto sam se ja odmah spakovao i vratio se u Srbiju) samo sto u mom slucaju sam ja imao b1/b2 vizu i bio izvucen.


Mozda mozes i ovako:

Vratis se u Srbiju na 7 dana (odmah)
(zakazes vencanje pre tvog dolaska u opstini kod maticara)
(imas pravo kao F1 student ponekad da uzmes nesto u slucaju izuzetnih okolnosti ili ako ti je break mozda)
Vencate se u opstini
Vratis se odmah u US
posaljes odmah posle toga prve dokumente
U US cekas da dodjes na red (videces online)
zatim kad dodjes na red (vratis se u Srbiju na 2 dana) odete zajedno u ambasadu (vizu dobijas sutradan) i eto tebe nazad u US kao zelen )
  #9  
Staro 13.09.2011, 01:51
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MisterNo Prikaz poruke
Ako bi se cekalo vise nego planirano za intervju, a I-94 istice za nju pre toga, jel' ona moze u medjuvremenu dok traje proces da napusta US, pa da se ponovo vrati?

Slazem se da je odlazak u Srbiju jedna od opcija, ali ja sam na samom kraju studija i odlazak u Srbiju znaci ponovo apliciranje za F1 vizu koja je istekla i to mi se nerado radi. Odrzava me ovde samo I-20 forma.

Ako ja sada apliciram kao single, a vencam se u medjuvremenu i obavestim Kentucky, a to sve pre intervju-a, to je ok? Kako ona u tom slucaju aplicira za green card ako idemo zajedno na intervju?

Sto se tice brojeva, vidim da sam na redu http://www.travel.state.gov/visa/bul...etin_5542.html
trenutno je do 8500

Hvala na pomoci, treba vremena pohvatati sve informacije narocito sto planiram da radim AOS
da razumem to sa F1 vizom bukvalno smo i mi bili u slicnoj situaciji posto je ona bila F1 student. Odlucili smo da ona 'zamrzne studije' na godinu dana dok ne resimo sve i ne vratimo se jer nam je sve ostalo bilo prekomplikovano.

Problem sa njenim izlaskom i ulaskom u zemlju je taj sto b1/b2 viza u principu sluzi za 'kraca' turisticka putovanja a ne za dugotrajan boravak. Ako ona udje i ostane npr 6meseci i izadje iz zemlje nema garancije da ce je pustiti ponovo da udje u zemlju (a vi npr se u tih 6 meseci vencali i ti obavestio kentacky da ste vencani) sta ako ne budete mogli da odete zajedno na razgovor? Napravice se problem. Sta ako oni u nekom "sistemu" vide da je vencana za tebe a ti dobio green card? pa sigurno je nece pustiti da udje ponovo.

Cak i da je puste da udje ponovo verovatno ce joj novi pecat u pasosu biti na mesec dana a ne na 6 meseci. A trece nisam cuo da je neko uspeo da prilagodi status iz b1/b2 u DV. Jer b1/b2 viza se daje za turisticka putovanja a cim dobiju i najmanju sumnju da postoji bilo kakva mogucnost da ona moze da 'ostane' sa b1/b2 vizom u US (npr tako sto ce se udati za tebe) odbice je na ulazu. Znaci oni ako pitaju da li imate nekoga u US. Ona odgovori da "ima" i pitaju "da li planirate da se vencate za njega" to je kraj nema ulaza (a ja ne mogu da preporucim da neko laze na takva pitanja).
Osim toga kad izadje nece moci bas odmah da udje.
Ja sam se jednom vracao u Srbiju na 1 dan (sa Havaja) znaci toliko su me ispitivali i maltretirali na ulazu da sam pozeleo da nikad vise to ne radim ) JEDVA su me pustili ali JEDVA jer sam imao milion jedan dokaz da boravim u hotelu da je turisticko putovanje sa (tada devojkom) da ona ne moze sama da se vrati avionom da sam imao hitan posao u Srbiji i sve su PROVERAVALI. (zvali su hotel, Srbiju ludilo). Prvo su mi rekli "pa ti si jutros izasao" ))) welcome sta svercujes drogu? LOL

Ti ako uzmes sam DV vizu i dobijes green card (posto je za tebe single sve jednostavnije) ona nece moci 5 godina nista da uradi i bice Vam jos komplikovanije sve ostalo.

Evo ostaje ti sad jos ova 'modifikovana' opcija )

Ona dodje u US kod tebe (ali bukvalno odmah)
vencate se
ona se vrati u Srbiju npr (nebitno moze i da bude sa tobom neko vreme)
sacekas vencani list
predas formulare (odmah cim dobijes vencani list)
zatim cekas i nastavis studije normalno kao sto i jeste
oni ti zakazu razgovor npr 1. decembar
ti se dan pre toga vratis u Srbiju i odete u ambasadu da to obavite.
Posle toga vi u US ulazite sa DV vizom i nastavis studije normalno


moj savet je da ako zajedno predajete onda da to radite u ambasadi.
A ako predajes ti sam za sebe onda mozes AOS bez problema ali planiraj da se ne vidjate sledecih 5 godina.
Turisticka viza moze tu da pomogne ali posle malo duzeg boravka u US na b1/b2 postavlja se pitanje da li zloupotrebljava b1/b2 vizu.

Last edited by vrhunski; 13.09.2011 at 02:04.
  #10  
Staro 13.09.2011, 02:09
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MisterNo Prikaz poruke
Ako ja sada apliciram kao single, a vencam se u medjuvremenu i obavestim Kentucky, a to sve pre intervju-a, to je ok? Kako ona u tom slucaju aplicira za green card ako idemo zajedno na intervju?
Pa pazi isto kao da ste vec i bili vencani. Znaci dobijate zajedno dv vizu u oba pasosa. Problem je samo sto ako radite prilagodjavanje statusa onda je to problem za njenu b1/b2 vizu. Mnogi ce ti savetovati da uzmes advokata ali po meni to je nebuloza puci ces 5000$ na glupost.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2012 - Azurna lista selektovanih. vrhunski Prva koverta 135 26.04.2012 17:05
DV2012 Results vrhunski Prva koverta 602 27.09.2011 19:21
DV2012 promenjena procedura - nema vise koverti? kovacevs Prva koverta 65 07.07.2011 01:02
Dobitnici DV2012 koji se nisu prijavili 5. ili 6.10. Vuvuzela Stare teme 88 16.05.2011 13:19

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.