ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 27.07.2010, 10:48
dezareo dezareo je offline
Član
 
Datum prijave: 05.07.2010
US lokacija: New York
YU lokacija: Majdanpek, Srbija
Poruke: 10
Nepromenjeno

Postoji razlika izmedju prekrsajnog i krivicnog dela. Prekrsajno delo je se kvalifikuje kao delo manje drustvene opasnosti. Ako ste napravili saobracajni prekrsaj i za to ste platili kaznu tu se cela prica zavrsava. Ako ste izazvali tezu povredu zakona, npr. izazvali ste udes u kome je stradalo lice, i za to ste lezali u zatvoru, to sigurno ostaje zapisano u vasoj Kaznenoj evidenciji koja se nalazi u Policijskoj upravi mesta na kome vam se nalazi prebivaliste(npr. Policijska Uprava Bor ima kaznenu evidenciju lica koja imaju prebivaliste u Majdanpeku (btw. ja sam iz Majdanpeka)). Ako ste odsuzili kaznu zatvora to sigurno ostaje zapisano u podacima iz kaznene evidencije gde se tacno navodi od kada do kada ste sluzili kaznu, u kojoj kaznenoj ustanovi i za koje krivicno delo. U sudu (osnovnom ili visem, ranije opstinski i okruzni sud), dobijate samo potvrde da se protiv vas ne vode postupci pred ovim sudovima i da protiv vas nije podignuta optuznica.
Ja radim na poslovima promene licnog imena u opstinskoj upravi Majdanpek pa mi je ova potvrda koju izdaje Kaznena evidencije iz mesta rodjenja stranaka koje menjaju licno ime ili deo licnog imena poznata.
Reply With Quote
  #22  
Staro 27.07.2010, 14:38
sasa.usa sasa.usa je offline
Član
 
Datum prijave: 26.07.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno to razumem

Ma, sve to mi je jasno, mene samo zanima da li to sto za sobom imam 6 meseci zatvora mene apsolutno diskvalifikuje iz trke za Green Card ili imam i dalje sansu ali umanjenu (jer bih morao u ambasadi da dokazujem da od tada nisam ponovio delo, da sam oduzio dug drzavi itd... pa kako konzul odluci).
znaci, pitanje je da li imam osnovu za prijavu ili ne? ili na primer, sta ako bi moja supruga bila izvucena kao dobitnik? da li to znaci da ja ne bih mogao da idem sa njom??? to bi vec bila diskriminacija! da li iko zna pouzdane odgovore na ova pitanja?

Hvala unapred!
Reply With Quote
  #23  
Staro 27.07.2010, 16:05
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sasa.usa Prikaz poruke
Ma, sve to mi je jasno, mene samo zanima da li to sto za sobom imam 6 meseci zatvora mene apsolutno diskvalifikuje iz trke za Green Card ili imam i dalje sansu ali umanjenu (jer bih morao u ambasadi da dokazujem da od tada nisam ponovio delo, da sam oduzio dug drzavi itd... pa kako konzul odluci).
znaci, pitanje je da li imam osnovu za prijavu ili ne? ili na primer, sta ako bi moja supruga bila izvucena kao dobitnik? da li to znaci da ja ne bih mogao da idem sa njom??? to bi vec bila diskriminacija! da li iko zna pouzdane odgovore na ova pitanja?

Hvala unapred!
Najjednostavniji i najpouzdaniji nacin da dobijes odgovor na takvo pitanje bi bio da pozoves ambasadu i pitas njih o tome. Takodje je jako bitno sta si napisao u prijavi. Nisam shvatio da li si vec dobio prvo pismo ili tek nameravas da se prijavis, u svakom slucaju moras biti konzistentan sa svojim izjavama sve vreme ili neces stici nikuda zbog prikrivanja ili davanja (laznih) informacija koje nemozes potkrepiti trazenim dokumentima.
Ukratko mislim da im moras reci o cemu se radi i racunati na njihovo razumevanje i - srecu? Mislim da u tom smislu nema razlike da li su izvukli tebe ili tvoju suprugu jer taj dokument ce traziti od tebe u svakom slucaju.
__________________
Score
Reply With Quote
  #24  
Staro 28.07.2010, 08:53
sasa.usa sasa.usa je offline
Član
 
Datum prijave: 26.07.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno

Hvala, tako nesto sam i sam mislio. Nisam jos aplicirao, a sto ti kazes, nema tu ni mnogo pameti. Moram da im kazem sta je i kako, pa da vidim sta ce biti. Ipak, ako neko ima slicno iskustvo, molim da mi javi. Ovo za suprugu se ne slazem. Ako je vec ona srecni dobitnik, ne bi smelo da tu utice nesto sa moje strane. Jebiga, kako glupost iz mladosti moze da ti unisti buducnost...
A zna li neko u prijavnim formularima u kom obliku se trazi izjasnjavanje o tome? Mislim, kakvo je konkretno pitanje koje je postavljeno?
Ambasada mi se ne zove bas da ih pitam za takvu stvar...
Reply With Quote
  #25  
Staro 28.07.2010, 10:33
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

a kada si to odlezao? ako je davno, verovatno je vec i obrisano iz evidencije, mada njima sve treba na tacni odneti... tako da ako je to davno bilo, tj. prosao je period za brisanje, idi u sud i prvo proveri kod referenta da li je obrisano iz KE, ako nije, a prosao je period, onda ih zamolis da obrisu, oni to srede i ti ides dalje cist sa potvrdom.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
  #26  
Staro 28.07.2010, 10:57
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dare_ns Prikaz poruke
a kada si to odlezao? ako je davno, verovatno je vec i obrisano iz evidencije, mada njima sve treba na tacni odneti... tako da ako je to davno bilo, tj. prosao je period za brisanje, idi u sud i prvo proveri kod referenta da li je obrisano iz KE, ako nije, a prosao je period, onda ih zamolis da obrisu, oni to srede i ti ides dalje cist sa potvrdom.
E, to je savet a ne kao ja...
__________________
Score
Reply With Quote
  #27  
Staro 28.07.2010, 11:46
sasa.usa sasa.usa je offline
Član
 
Datum prijave: 26.07.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno

uh, hvala dobri ljudi, ali plasim se da to nece pomoci... potvrda iz suda kazuje da li se protiv mene (bilo koga) vodi trenutno neki postupak. potvrda iz policije kazuje da li sam krivicno gonjen i procesuiran. bar tako mislim. ovo iz suda je ok jer se nikakav postupak ne vodi protiv mene, tako da bi to i stajalo u potvrdi, ali problem je potvrda iz policije, a tu mislim da nema zastarevanja. by the way, odlezah to prosle godine, a delo je od pre...odavno. jbg, desi se coveku. stvarno ne znam da li se to ikad brise iz evidencije, bilo na zahtev ili automatski. zna ili neko da mi kaze sta mi je ciniti...?
Reply With Quote
  #28  
Staro 28.07.2010, 11:57
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Ok, pozovi ovaj broj u policiji (stari "29. Novembar", ne znam kako se danas zove...?) oni izdaju te potvrde , i meni ce trebati, i pitaj njih kakva je situacija radije nego da nagadjamo. 306-3126. E da, predpostavljam da si u Beogradu? I javi nam, da ne brinemo....
__________________
Score
Reply With Quote
  #29  
Staro 28.07.2010, 16:15
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Jesam li ja to dobro razumela - ovo je "sta bi bilo kad bi bilo" diskusija?!

Evo kako: pozoves policiju i kazes im da se spremas da apliciras u novembru ove godine i da moze da se desi da devojku izvuku, pa ako ona ne nadje drugog momka u medjuvremenu i resi da se uda za tebe, trebalo bi da vadis potvrdu pa te interesuje sta ce tu da pise. Onda lepo pozoves US ambasadu u BG (platis PIN i sve ostalo), pa sve ponovis. Onda ce oni da ti daju uputstvo za lutriju (sve isto kako pise na sajtu) i reci da konzul ima pravo na diskrecione odluke o dodeli viza. Samo ti iskreno objasni detalje na onom polju "Da li ste privodjeni, hapseni, ili osudjivani? Ako da, objasnite" i nema problema Nemoj da zaboravis da ih pitas da li je ista situacija ako tebe izvuku a ne devojku. U medjuvremenu, pocni da vadis sve potvrde za intervju - nikad nije dovoljno rano, da te ne doceka nespremnog

Btw - vrlo je lako na sajtu imigracionog videti za koja dela ucinjena ne dozvoljavaju ulaz u zemlju, slicna su i pitanja na formularu za obicnu vizu...

P.S. Cesto ne razmisljamo o posledicama dela koje cinimo... nikad ne znas kad ce da se vrati kao bumerang...
Reply With Quote
  #30  
Staro 26.08.2010, 14:16
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Pozdrav svim forumašima!
Malo da se i ja oglasim i da vas sve pozdravim posle sezone odmora. Bliži se polako Oktobar i prijavljivanje, što znači nova tura-nova avantura!
Dreadnot, želim ti srećan put i puno uspjeha vidim da se bliži polako dan odlaska!
Postavio bih pitanjce iskusnim forumašima koje može biti od koristi i drugima.
Za razgovor u ambasadi vidim da je potrebno dostaviti "Court records" i "Police records". E sad zanima me šta se tačno traži u tim evidencijama iz suda i policije?! Pretpostavljam da su to "uverenja o nekažnjavanju, potvrda da se ne vodi krivični postupak...".
Koji papir treba tražiti u sudu a koji u policiji?
Zanima me takođe da li se oba papira traže u mjestu trenutnog prebivališta ili u mjestu rođenja?
Kod mene je slučaj da sam do 25. godine živio u mjestu rođenja, a od 25.god. u drugoj opštini imam prebivalište, takođe u BiH.
Druga stvar u mom slučaju je ta da sam kao student iz BiH boravio 5 godina u Beogradu, i za to vrijeme sam živio nešto u domu, nešto u privatnom smještaju, ali nigdje nisam prijavljivao nikakav boravak, kao u ostalom i druge moje kolege iz unutrašnjosti Srbije (Bor, Kraljevo,Loznica,...). To je tada za Srbe iz BiH bilo političko pitanje, jer i da su htjeli nisu mogli prijavljivati prebivalište jer je tada tako Miloševićeva politika diktirala.
Ako ima sličnih slučajeva na studentskim relacijama iz jedne EX-YU države u drugu, neka kažu da li su morali dostaviti neke dokaze iz policije i suda i iz druge države u kojoj su studirali?
Jasno je svakom pa i onima u ambasadi da studenti koji su daleko 200km od Beograda sigurno nisu putovali, i da su boravili u BG!
Kako bih ja recimo sutra tražio neki dokaz iz policije i suda u BG o nekažnjavanju kad nisam nigdje bio prijavljen? A onog u ambasadi interesuju dokazi i potvrde, baš ga zaboli za studentski život, političke odnose, raspad SFRJ...
Svako dobro svima!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potvrda mvp977 Druga koverta 4 12.09.2008 10:32

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.