ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 24.08.2010, 13:16
orozinho orozinho je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2010
US lokacija: LA (I hope so)
YU lokacija: Slavonski Brod
Poruke: 12
Nepromenjeno Zdravstveno osiguranje u USA

Zanima me posto ljudi jako pljuju zdravstveni ustroj SAD-a koliko je to zapravo strasno?
Jel netko imao iskustava?
Dali neko imao neku manju operaciju (slijepo crijevo, bruh,zub...bilo sta)?
Jel Obama sta popravio sa ovom svojom reformom?
Reply With Quote
  #2  
Staro 24.08.2010, 15:01
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Postavio si pitanje o kom bismo ovde mogli da ispisemo strane i strane i da opet ostane gomila nedorecenog...

Ako te Obamina reforma interesuje, sve to jos uvek stoji samo na papiru. Jos uvek nisu poceli da nam od pay-check-a oduzimaju i za tu stavku.

Ja kao student ovde osiguranje mesecno placam $84.

Za ostalo idi na sajt BlueCross osiguravajuce kompanije pa malo prostudiraj njihove ponude.

U CHGO se nekim nasim "neosiguranim" ljudima dogadjalo da moraju u bolnicu i u tom slucaju postoji samo jedno odrediste - Cook County Hospital u WestSide koja prima sve pacijente, samo se ceka u nedogled. Znam da je ovaj jedan prilikom napada slepog creva na obradu cekao 16h, odradili su operaciju, covek je ostao ziv i zdrav i na kraju nista nije platio. Ne znam kako oni to u toj bolnici pravdaju, ali tako je to ovde (mozda zato i Illinois i jeste najzaduzeniji State u USA)
Reply With Quote
  #3  
Staro 24.08.2010, 20:23
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

U Cook County hospital rade profesori na univerzitetima koji rade i u drugim bolnicama, i zaradjuju dovoljno a tu rade za dz ili ih nesto malo placa state.
Mi kad smo imali udes i mom drugu "namestili" ruku i Wise Memorial" morao je da ide da mu lome i sastave lepo opet (i zasrafili su cak) a kad je pokazao snimak i rekao da ga boli uzasno primili ga prekoreda ( ali i otpustili odmah) i rekli "dobro si ti ajde sad idi"
Sto se "manjih" operacija tice moj drug je imao operaciji slepog creva i kostalo je mnoooogo
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #4  
Staro 25.08.2010, 08:38
vesnicica vesnicica je offline
Član
 
Datum prijave: 08.09.2009
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Beograd
Poruke: 22
Pošalji Yahoo poruku korisniku vesnicica
Nepromenjeno

Koji je max mesečni iznos za helth da bi te takve neke eventualne operacije koštale što manje?I sa takvim izdvajanjem koliko bi mogla da te košta takva jedna intervencija?Imam dvoje dece pa je ovo tema koja me MNOGO zanima.Koja osiguranja imaju najbolje dealove?NAša destinacija će biti NY ili CHI ako i to ima neke veze.
Reply With Quote
  #5  
Staro 05.03.2013, 06:00
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Red face Шта рећи...

...на следећи текст?

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/...tilima.sr.html
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #6  
Staro 05.03.2013, 09:22
wladinho's Avatar
wladinho wladinho je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2012
US lokacija: Anywhere in USA . . .
YU lokacija: Beograd
Poruke: 72
Nepromenjeno

Ovo deluje izuzetno jezivo, ali da li su sve zdravstvene ustaove ovakve?
__________________
15.10.2012 - Applied for DV-2014
01.05.2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
25.10.2013 - Applied for DV-2015
01.05.2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
21.10.2014 - Applied for DV-2016
Reply With Quote
  #7  
Staro 07.03.2013, 05:02
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Da da,moja zena je dobila vrtoglavicu na poslu zbog pada secera,brzo se povratila i dok je ona njih ubedila da nije nista strasno i da je sve u redu,iz firme su vec pozvali hitnu,sad moram da platim oko evo vec drugu ratu oko 200$ samo sto su ambulantna kola dosla po nju,i plus drugu ratu oko 150$ sto su je primili u bolnicu i ispitali na jednom malom aparatu,koliko vidim da onim racunima cifre prelaze 2000$ dolara ali kao veci deo pokriva osiguranje,a ova sica je kao neki moj udeo,obaveza ili sta vec...za kontrolu i vodjenje trudnoce u jednoj ustanovi ovde sam morao da dam 1000$,takodje kao deo ukupnih troskova za sve to,posto naravno nemam apsolutno nikakvih iskustva sa njihovim "zdravstvenim" sistemom,ja pitam onu sestru,sta se desi ako ne platim ili nemam,cute kao zaliveni jebo im pas mater,ili se sve vreme prave kao da te ne cuju i non stop menjaju temu,u sustini shvatio sam,tj. ako neces da platis vodite sami trudnocu,zato gde god da se ide i sta god da se radi OBAVEZNO prva pitanja postavljam za naplacivanje i sve sto je vezano za pare,jer kurve nece sami niti da ti kazu, niti da ti objasne, sta placas i zasto placas,a jos najgore sto se ne zna ni zbog cega tolike cifre,kao da ucine da budes mlad i zdrav narednih 1000 godina...ah i da,posto se porodjaj blizi, pitali su nas da li bi smo hteli da idemo i da pogledamo gde ce se zena poradjati,zatim u kojoj ce sobi biti smestena,kao i to da ja kao muz sve to mogu da posmatram, i da iz tu jednog frizidera mozemo da se posluzimo bilo cime sto je u njemu,naravno za svaku posebnu stavku sam pitao da li se naplacuje,i to dva puta,za svaki slucaj da se uverim(da se razumemo),i necete mi verovati,to je dzaba,nisam mogo da verujem nikako,upitah se da li je ovo stvarno moguce,i na kraju nam je rekla da svaki extra dan se placa tolko i tolko,hmm...kad se nisam zadavio,reko,pa zar vam se ne cini to malo preskupo,a ona ce,da da jeste papreno ali ja stvarno ne znam zasto je to tako i nemam veze sa tim jer ja to nista ne odredjujem...crazy bro...
__________________
1. prijava oktobra...tamo nekog 2010.
2. 01.05.2011. nisam izvučen
3. 15.07.2011. izvučen case no. EU2012000081xx
4. 10.10.2011. završeni lekarski pregledi
5. 12.10.2011. intervju
6. 13.10.2011. vize u pasošima
7. 20.03.2012. Adios amigos
Reply With Quote
  #8  
Staro 07.03.2013, 13:27
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

welcome to USA,ima ovde mnogo nelogicnih stvari ali sta je tu je,ja nikako nemogu da shvatim ove kupone za lekove u cemu je fora, ali evo da podelim ovde web stranicu mozda nekom zatreba a ustedecete PUUUUUUNNOO

mozda neko i zna za ovo ali ovde nije podelio sa nama, pa evo ja kao stara muvara sheram ovde.

www.goodrx.com ukucajte lek za koji imate prescription i vasu lokaciju
izadje vam lista apoteka i kuponi birajte gde je najjeftinije ili najblize

ja juce ustedeo 285$

samo jedan lek je bio 155$ kad sam pokazao kupon 16$ za isti lek ko daje ove kupone i koja je ovo fora ja neznam nisam ni googlao a i ne zanima me.

goodrx stvarno para vredi
Reply With Quote
  #9  
Staro 07.03.2013, 14:07
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Mislim da SVI na ovom forumu MoRATE procitati ovaj clanak :

Bitter pill: WHY MEDICAL BILLS ARE KILLING US

Sto kazu: "Sve ce vam se samo kazati... uh
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #10  
Staro 07.03.2013, 14:35
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
welcome to USA,ima ovde mnogo nelogicnih stvari ali sta je tu je,ja nikako nemogu da shvatim ove kupone za lekove u cemu je fora, ali evo da podelim ovde web stranicu mozda nekom zatreba a ustedecete PUUUUUUNNOO

mozda neko i zna za ovo ali ovde nije podelio sa nama, pa evo ja kao stara muvara sheram ovde.

www.goodrx.com ukucajte lek za koji imate prescription i vasu lokaciju
izadje vam lista apoteka i kuponi birajte gde je najjeftinije ili najblize

ja juce ustedeo 285$

samo jedan lek je bio 155$ kad sam pokazao kupon 16$ za isti lek ko daje ove kupone i koja je ovo fora ja neznam nisam ni googlao a i ne zanima me.

goodrx stvarno para vredi
Svala čast za info! Ovo ne može da škodi, a ako ne škodi, onda koristi, jel tako beše?
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zdravstveno osiguranje Veronika Vodič za emigrante 372 22.05.2018 06:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.