ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #481  
Staro 16.02.2018, 13:41
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Evo i ja da se pridruzim cestitkama.

Nama je razgovor zakazan za 22.02. pa cu napisati kako je proslo sve posto je moj slucaj malo specifican po bar dve stavke (objasnicu kad prodje interview).

Bojane, vidim da ste iz Cacka, mi smo iz Pozege.
Gde ste sada i kako ste se snasli? Moze i pm da ne spamujemo temu.
Pozdrav svima!
Reply With Quote
  #482  
Staro 19.02.2018, 23:10
freetodecide freetodecide je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.11.2017
US lokacija: Akron, OH
YU lokacija: BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Makica@ Prikaz poruke
Cestitke od srca jako mi je drago,puno srece u narednoj etapi
Hvala puno, hvala. I vama srećno i čekamo lijepe vijesti
Reply With Quote
  #483  
Staro 22.02.2018, 13:33
Ggaga Ggaga je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.05.2017
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 171
Nepromenjeno

Evo i naseg izvestaja za statistiku ( i cestitanje).
Lekarski uradjen 14.02. Intervju obavljen 20.02. Pasose dobili 22.02.
Stigli u ambasadu tacno u 8:30 sve zavrseno do 10:30. Sve isto kao i ranije: prvi salter administracija i predaja dokumenata (glavni aplikant je menjao pasos u medjuvremenu pa smo novi predali i prijavili tek na intervuju, a predali smo i stari; samo su uzeli i rekli ok; mi nismo nista sami menjali u DS). Drugi salter oprostili se od novcanica u iznosu od 990 usd. Treci salter razgovor sa konzulom: sta radite, sta ste zavrsili od skole, koga imate u USA, cija je adresa navedena (promenili adresu u USA na prethodnom salteru). Onda jedno isto pitanje u razlicitim varijantama vezano za prethodne odlaske u USA posto smo dva puta bili turistiski (koliko smo bili, kod koga, koliko smo ostali, sta smo tamo radili, koje godine smo bili, kada poslednji put...). Stekla sam utisak da im je to jako bitno za slucaj da nismo ostali duze i da nismo nelegalno radili. Mi smo stvarno bili na po dve nedelje dva puta kod prijatelja i boravak u USA uklopili sa putom na Karibe na po nedelju dana. Interesanto je bilo sto je konzul prokomentarisao kako smo puno putovali i pitao nas "out of curiosity" cija je viza u pasosu za Arubu.Na kraju je rekao"everything seems fine and your visa should be approved today". Generalno nikakav fanfare suva administracija, a nakon toga smo se vratili na prvi salter kod naseg lika administrativca koga smo pitali da li to znaci da su nam vize odobrene na sta je on rekao u sustini da ali i ne jer treba dan dva da se provere ostisci prstiju?! i da ocekujemo poziv najkasnije za dan/dva/tri. Pozvali su nas odmah sutradan posle podne da dodjemo danas po pasose. Muz kaze da ga je sluzbenik presekao jer je telefonom rekao"Moram da vas obavestim........... da su vase vize odobrene". Zbog nacin na koji je zapoceo recenicu mislio je da nesto nije u redu. Eto u strahu su velike oci ali sve ispade ok. Ziveli i srecno svima preostalima u procesu!
Reply With Quote
  #484  
Staro 22.02.2018, 15:24
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Evo i naseg izvestaja za statistiku ( i cestitanje).
Onda da cestitamo!!!
I pozelimo svu srecu!
Reply With Quote
  #485  
Staro 22.02.2018, 18:48
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Evo i naseg izvestaja za statistiku ( i cestitanje).
Lekarski uradjen 14.02. Intervju obavljen 20.02. Pasose dobili 22.02.
Stigli u ambasadu tacno u 8:30 sve zavrseno do 10:30. Sve isto kao i ranije: prvi salter administracija i predaja dokumenata (glavni aplikant je menjao pasos u medjuvremenu pa smo novi predali i prijavili tek na intervuju, a predali smo i stari; samo su uzeli i rekli ok; mi nismo nista sami menjali u DS). Drugi salter oprostili se od novcanica u iznosu od 990 usd. Treci salter razgovor sa konzulom: sta radite, sta ste zavrsili od skole, koga imate u USA, cija je adresa navedena (promenili adresu u USA na prethodnom salteru). Onda jedno isto pitanje u razlicitim varijantama vezano za prethodne odlaske u USA posto smo dva puta bili turistiski (koliko smo bili, kod koga, koliko smo ostali, sta smo tamo radili, koje godine smo bili, kada poslednji put...). Stekla sam utisak da im je to jako bitno za slucaj da nismo ostali duze i da nismo nelegalno radili. Mi smo stvarno bili na po dve nedelje dva puta kod prijatelja i boravak u USA uklopili sa putom na Karibe na po nedelju dana. Interesanto je bilo sto je konzul prokomentarisao kako smo puno putovali i pitao nas "out of curiosity" cija je viza u pasosu za Arubu.Na kraju je rekao"everything seems fine and your visa should be approved today". Generalno nikakav fanfare suva administracija, a nakon toga smo se vratili na prvi salter kod naseg lika administrativca koga smo pitali da li to znaci da su nam vize odobrene na sta je on rekao u sustini da ali i ne jer treba dan dva da se provere ostisci prstiju?! i da ocekujemo poziv najkasnije za dan/dva/tri. Pozvali su nas odmah sutradan posle podne da dodjemo danas po pasose. Muz kaze da ga je sluzbenik presekao jer je telefonom rekao"Moram da vas obavestim........... da su vase vize odobrene". Zbog nacin na koji je zapoceo recenicu mislio je da nesto nije u redu. Eto u strahu su velike oci ali sve ispade ok. Ziveli i srecno svima preostalima u procesu!
Superiskaaaa,bas mi je drago Cestitam Sad polako u 'nove pobede'
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #486  
Staro 23.02.2018, 23:07
freetodecide freetodecide je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.11.2017
US lokacija: Akron, OH
YU lokacija: BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ggaga Prikaz poruke
Evo i naseg izvestaja za statistiku ( i cestitanje).
Lekarski uradjen 14.02. Intervju obavljen 20.02. Pasose dobili 22.02.
Stigli u ambasadu tacno u 8:30 sve zavrseno do 10:30. Sve isto kao i ranije: prvi salter administracija i predaja dokumenata (glavni aplikant je menjao pasos u medjuvremenu pa smo novi predali i prijavili tek na intervuju, a predali smo i stari; samo su uzeli i rekli ok; mi nismo nista sami menjali u DS). Drugi salter oprostili se od novcanica u iznosu od 990 usd. Treci salter razgovor sa konzulom: sta radite, sta ste zavrsili od skole, koga imate u USA, cija je adresa navedena (promenili adresu u USA na prethodnom salteru). Onda jedno isto pitanje u razlicitim varijantama vezano za prethodne odlaske u USA posto smo dva puta bili turistiski (koliko smo bili, kod koga, koliko smo ostali, sta smo tamo radili, koje godine smo bili, kada poslednji put...). Stekla sam utisak da im je to jako bitno za slucaj da nismo ostali duze i da nismo nelegalno radili. Mi smo stvarno bili na po dve nedelje dva puta kod prijatelja i boravak u USA uklopili sa putom na Karibe na po nedelju dana. Interesanto je bilo sto je konzul prokomentarisao kako smo puno putovali i pitao nas "out of curiosity" cija je viza u pasosu za Arubu.Na kraju je rekao"everything seems fine and your visa should be approved today". Generalno nikakav fanfare suva administracija, a nakon toga smo se vratili na prvi salter kod naseg lika administrativca koga smo pitali da li to znaci da su nam vize odobrene na sta je on rekao u sustini da ali i ne jer treba dan dva da se provere ostisci prstiju?! i da ocekujemo poziv najkasnije za dan/dva/tri. Pozvali su nas odmah sutradan posle podne da dodjemo danas po pasose. Muz kaze da ga je sluzbenik presekao jer je telefonom rekao"Moram da vas obavestim........... da su vase vize odobrene". Zbog nacin na koji je zapoceo recenicu mislio je da nesto nije u redu. Eto u strahu su velike oci ali sve ispade ok. Ziveli i srecno svima preostalima u procesu!
Čestitke iskrene, puno, puno sreće u ostalim koracima! Svako dobro
Reply With Quote
  #487  
Staro 27.02.2018, 11:55
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Evo i našeg iskustva. Jutros sam išao do DHLa da preuzmem pasoše.
Dakle vize su nam odobrene, možete nas okrečiti tamo u tabeli.

Neću mnogo da dužim, već je sve napisano 100 puta kako ide procedura.
Ono po čemu je naš slučaj bio malo specifičniji su dve stvari:

prvo na inicijalnoj prijavi (ženinoj, ona je izvučena) omašio sam datum rođenja za jedan dan.
Ne znam kako se to desilo ali bio sam u haosu razmičljajući da nas ne odbiju zbog toga. Zamislite da vam nešto što ste želeli već godinama padne u vodu zbog tako glupe greške. Neću vam ni opisivati moju nervozu par dana pred inttervju. Na sam dan sam bio skroz opušten za divno čudo. Valjda me ćerkica od nepuna 4 meseca koja je spavala na mojim grudima umirila.

Elem to niko nije ni pomenuo. Izgleda da tako može da se manipuliše sistem da imate više prijava. To mi ni jednog trenutka nije palo na pamet, kontam da oni sve to imaju u sistemu i da vide ipak da je jedna prijava bila. Pisao sam i u Kentucky da imam problem sa pristupom, ima tema otvorena pa ko hoće neka nađe na forumu...

Druga stvar, pre 4 godine sam bio bolestan, ono najgore, operacija, tri meseca terapije, gotovo na samrti...
Danas je sve super hvala Bogu, nikad nisam bio zdraviji, bolji, jači...
Prijavio sam to na lekarskom i ni to nije bio problem.

I za vojni rok sam stavio da nisam služio, iako sam odslužio civilno 2010 do 2011. Računam da oni znaju da to nema veze sa vojskom, posle sam pročitao negde ovde da treba da se stavi u sva polja "civilno" ali nisam hteo da ih smaram da mi opet otključavaju DS, reko ako bude potrebe to ćemo u ambasadi na licu mesta.

Eto to bi bilo to, nisam hteo da dužim, a napisah sastav.
Nadam se da sam nekome pomogao, ako ima pitanja - shoot.

Pozdrav svima i srećno (sreća vam treba samo da vas izvuku ) posle je formalnost.
Reply With Quote
  #488  
Staro 27.02.2018, 20:10
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Čestitke @Jorga i @Ggaga! Sve najbolje vam želim u novom životu u Americi!
Reply With Quote
  #489  
Staro 27.02.2018, 23:06
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jorda Prikaz poruke
Evo i našeg iskustva. Jutros sam išao do DHLa da preuzmem pasoše.
Dakle vize su nam odobrene, možete nas okrečiti tamo u tabeli.

Neću mnogo da dužim, već je sve napisano 100 puta kako ide procedura.
Ono po čemu je naš slučaj bio malo specifičniji su dve stvari:

prvo na inicijalnoj prijavi (ženinoj, ona je izvučena) omašio sam datum rođenja za jedan dan.
Ne znam kako se to desilo ali bio sam u haosu razmičljajući da nas ne odbiju zbog toga. Zamislite da vam nešto što ste želeli već godinama padne u vodu zbog tako glupe greške. Neću vam ni opisivati moju nervozu par dana pred inttervju. Na sam dan sam bio skroz opušten za divno čudo. Valjda me ćerkica od nepuna 4 meseca koja je spavala na mojim grudima umirila.

Elem to niko nije ni pomenuo. Izgleda da tako može da se manipuliše sistem da imate više prijava. To mi ni jednog trenutka nije palo na pamet, kontam da oni sve to imaju u sistemu i da vide ipak da je jedna prijava bila. Pisao sam i u Kentucky da imam problem sa pristupom, ima tema otvorena pa ko hoće neka nađe na forumu...

Druga stvar, pre 4 godine sam bio bolestan, ono najgore, operacija, tri meseca terapije, gotovo na samrti...
Danas je sve super hvala Bogu, nikad nisam bio zdraviji, bolji, jači...
Prijavio sam to na lekarskom i ni to nije bio problem.

I za vojni rok sam stavio da nisam služio, iako sam odslužio civilno 2010 do 2011. Računam da oni znaju da to nema veze sa vojskom, posle sam pročitao negde ovde da treba da se stavi u sva polja "civilno" ali nisam hteo da ih smaram da mi opet otključavaju DS, reko ako bude potrebe to ćemo u ambasadi na licu mesta.

Eto to bi bilo to, nisam hteo da dužim, a napisah sastav.
Nadam se da sam nekome pomogao, ako ima pitanja - shoot.

Pozdrav svima i srećno (sreća vam treba samo da vas izvuku ) posle je formalnost.
Cestitke od srca,i mnogo srece u narednoj etapi
Mislim da oni mogu u Ambasadi na licu mesta da isprave 'tu' malu greskicu Sve se lepo zavrsilo na kraju Pozdrav i Cetitam jos jednom
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #490  
Staro 28.02.2018, 08:22
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Upozoravali su nas da ima puno čestitki, ali ja ne mogu da izdržim da ne čestitam, DAkle:

Čestitam @Jorga i @Ggaga

Želim vam puno uspeha u Americi. Javite nam kako ste se snašli.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.