ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 12.05.2017, 12:05
VekiNS VekiNS je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 11
Nepromenjeno

Hvala vam puno.Nesto smo se sludeli oko svega ovoga jer smo se posle pocetne srece suocili sa nizom problema sta i kako dalje jer se nalazimo u Americi.Po ceo dan istrazujemo po internetu sta je najbolje uraditi.Naravno,u legalnom smo statusu ali o tome cu pisati u drugoj temi.Hvala jos jednom.
Reply With Quote
  #42  
Staro 19.05.2017, 22:35
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Izvučen sam na lutriji.
Da li treba da upisujem obrazovanje za suprugu (nije ona izvučena, nego ja)?
Da li treba i za decu da popunjavam DS-260?
Reply With Quote
  #43  
Staro 20.05.2017, 04:20
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Izvučen sam na lutriji.
Da li treba da upisujem obrazovanje za suprugu (nije ona izvučena, nego ja)?
Da li treba i za decu da popunjavam DS-260?
Molimo sve korisnike Foruma, pogotovo nove clanove, da prvo preko kljucnih reci pretraze Forum u vezi sa pitanjima koje imaju, procitaju zvanicna uputstva u vezi sa lutrijom nakon izvlacenja i formom DS-260, pogledaju DS-260 sample, pa ako i dalje nesto nije jasno - onda mozemo da diskutujemo.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #44  
Staro 20.05.2017, 07:54
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Drustvo jedno pitanjce, prilikom unosa podataka kontakt osobe u americi napravio sam gresku, ja sam stavi +11111111, i sada vidim da su oni prepravili i stavili (111)111-11111, i zbog tog plusa koji sam ja stavio nisam mogo da iskucam ceo broj, vec sam ostao kratak za jednu cifru, kako da otkljucam to polje i ispravim to ?
Logovao sam se na ceac.state.gov , ali nikako nemam opciju da otkljucam bilo koje polje. Da li trebam da pisem Kentakiju ili kako vec ?
Reply With Quote
  #45  
Staro 20.05.2017, 12:26
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Drustvo jedno pitanjce, prilikom unosa podataka kontakt osobe u americi napravio sam gresku, ja sam stavi +11111111, i sada vidim da su oni prepravili i stavili (111)111-11111, i zbog tog plusa koji sam ja stavio nisam mogo da iskucam ceo broj, vec sam ostao kratak za jednu cifru, kako da otkljucam to polje i ispravim to ?
Logovao sam se na ceac.state.gov , ali nikako nemam opciju da otkljucam bilo koje polje. Da li trebam da pisem Kentakiju ili kako vec ?
Posalji im mail sa molbom za unlock i podacima koje traze , imas na sajtu i za par dana ce ti otkljucati. Meni jesu pre par dana.
Reply With Quote
  #46  
Staro 21.05.2017, 10:20
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno prijava

Izvinjavam se ako sam napravio neki problem. Mislio sam da se nešto promenili, pošto su svi pisali da su u Ambasadi tražili dokaze o školovanju i zaposlenju samo za aplikanta, a ne za članove porodice. Obazac DS260 mi je tražio za sve članove porodice sve podatke.
Reply With Quote
  #47  
Staro 22.05.2017, 19:38
Anna1981 Anna1981 je offline
Član
 
Datum prijave: 08.05.2017
YU lokacija: Beograd
Poruke: 2
Unhappy

Pozdrav svima,
imam dilemu oko popunjavanja DS260 u delu: Course of Study. Ovo sam uspela da izguglam:
"If this is a secondary school, please specify academic or vocational."
tako da sam u dilemi jer muz i ja imamo ja gimnaziju - pa je tu valjda jasno da je Academic, a on srednju strucnu skolu - tako da sam nesigurna ....

Hvala unapred
Reply With Quote
  #48  
Staro 23.05.2017, 23:43
GodFather's Avatar
GodFather GodFather je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2015
US lokacija: Orlando, Florida
YU lokacija: Zadar, Hrvatska
Poruke: 25
Nepromenjeno DS-260 - Ispunjavanje svih adresa gdje je dobitnik živio nakon 16te godine

Moja je dilema oko adresa gdje je sve netko živio. Prilikom studiranja sam svaku godinu mijenjala adresu, a nekad i dvaput godišnje tako da ima toga i više od 9 različitih adresa (znate kako to ide - malo u domu pa malo u iznajmljenom stanu, pa gazde prodaju stan pa se morate seliti...) a kako je to bilo prije više od 20 godina, više se ne sjećam točno koju godinu sam gdje bila, a niti svih točnih adresa (pamtim dijelove grada, ali ne i točne adrese). U potvrdi o boravištu mi stoje samo adrese domova, ali ni to u potpuno točnim vremenskim intervalima - prijave počinju teći usred školske godine i završavaju nakon godinu dana usred slijedeće školske godine, a u dom se uvijek useljavalo na početku šk. godine i iseljavalo na kraju šk. godine, a ne usred, tako da ni to nije potpuno točno. Što mislite, ako bih sve te adrese otprilike napisala po sjećanju, što sigurno neće biti potpuno točno, da li će to biti problem pri ishođenju vize? Da li bi mi zbog toga mogli odbiti izdavanje vize kao da sam navela neistinite podatke?
Reply With Quote
  #49  
Staro 24.05.2017, 05:49
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GodFather Prikaz poruke
Moja je dilema oko adresa gdje je sve netko živio. Prilikom studiranja sam svaku godinu mijenjala adresu, a nekad i dvaput godišnje tako da ima toga i više od 9 različitih adresa (znate kako to ide - malo u domu pa malo u iznajmljenom stanu, pa gazde prodaju stan pa se morate seliti...) a kako je to bilo prije više od 20 godina, više se ne sjećam točno koju godinu sam gdje bila, a niti svih točnih adresa (pamtim dijelove grada, ali ne i točne adrese). U potvrdi o boravištu mi stoje samo adrese domova, ali ni to u potpuno točnim vremenskim intervalima - prijave počinju teći usred školske godine i završavaju nakon godinu dana usred slijedeće školske godine, a u dom se uvijek useljavalo na početku šk. godine i iseljavalo na kraju šk. godine, a ne usred, tako da ni to nije potpuno točno. Što mislite, ako bih sve te adrese otprilike napisala po sjećanju, što sigurno neće biti potpuno točno, da li će to biti problem pri ishođenju vize? Da li bi mi zbog toga mogli odbiti izdavanje vize kao da sam navela neistinite podatke?
Nije problem jer su sve te adrese bile u okviru jednog grada (drzave). Procitajte ovde odgovor koji je jedan nas clan dobio direktno iz ambasade.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #50  
Staro 24.05.2017, 08:02
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Pozdrav,
Da li neko ima konkretno iskustvo sa greskom u inicijalnom formularu (DV) a sve u vezi sa slovom u imenu. Naime, kada sam popunjavao formular napravio sam gresku I u prezimenu sam napisao DJ umesto D (Đ). U pasosu mi stoji D a ja sam popunjavao na osnovu kreditne kartice koju sam imao pri ruci. Na forumu sam uspeo da nadjem samo jedan slucaj nekoga ko je to uradio ali cini mi se da nije ni izvucen tako da nema nekih jasnijih informacija.
Sada treba da popunim DS-260, naravno da cu pisati D ali me jako brine da li cu zbog ove greske biti diskvalifikovan odnosno da necu ni biti pozvan na intervju I imati prilike da objasnim situaciju konzulu. Verujem da osoblje u nasoj ambasadi zna za nase DJ samo nisam siguran da cu uopste stici do ambasade.
Pisao sam ambasadi I dobio odgovor da se inicijalni formular ne moze menjati, da je trebalo popuniti onako kako je naglaseno (kao u pasosu) I da dalje DS-260 popunim kako stoji u pasosu.
Da li neko ima iskustvo sa ovim problemom?
Unapred zahvalan
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Lutrija za Zelenu Kartu DV-2018 Prijavljivanje GrujaSM Prijava na Lutriju 994 20.11.2017 16:49
Lutrija za Zelenu Kartu DV-2018: Instrukcije SEEUSAIC Prijava na Lutriju 3 31.10.2016 20:25

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.