ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Pitanja i odgovori - Q&A » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 19.04.2014, 19:28
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno Pozdrav

Pozdrav svima,

Ja imam 21 godinu zivim u Beogradu i prosle godine sam bio u Americi na J-1 vizi. Radio sam na Mount desert Islandu u drzavi Maine i to je za mene bilo jedno predivno iskustvo i ove godine sam resio da idem ponovo. Vracam se kod istog poslodavca, opet sam dobio vizu pa se nadam da ce biti makar upola dobro kao prosle godine.

Imam nekoliko pitanja koja me zanimaju, na koja nisam uspeo da nadjem konkretan odgovor, pa kad neko bude imao vremena nek mi odgovori, nije hitno iako se ova tema zove "Hitna pitanja", nisam znao gde drugo da napisem post

-Da li to sto sam ja dva puta bio na J-1 vizi u americi ima ikakve veze sa apliciranjem za green card lutriju?
-Ako sam dobro razumeo ja se u oktobru/novembru prijavljujem za lutriju za 2016 godinu, i u maju 2015. saznam da li sam izvucen?
-Ako sam kojim slucajem izvucen, da li postoji neki rok do kad ja moram da apliciram za tu vizu i kada ja zapravo mogu da odem u Ameriku?
-Koliko ljudi iz Srbije se godisnje prijavi za lutriju a koliko bude izvuceno?
Reply With Quote
  #122  
Staro 19.04.2014, 19:43
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

U oktobru mesecu ove godine bi trebalo da bude prijava za DV 2016 (ako je do tada ne ukinu). Prijavljujes se iskljucivo preko zvanicnog sajta a da li si izvucen saznajes u maju mesecu sledece godine.
Ako te kojim slucajem izvuku, u zavisnosti od broja saznajes kada mozes da odes u USA. a najkasnije 6 meseci od datuma dobijanja vize. Tako da teorijski ti mozes da udjes najkasnije do marta 2018 (ako si intervju zavrsio u septembru 2017)

Ali polako, ljudi se prijavljuju godinama pa ne budu izvuceni, mala je sansa.
Recimo, svake godine se iz Srbije prijavi oko 20 000 ljudi, od toga bude izvuceno oko 400.

U svakom slucaju, srecno svima!
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #123  
Staro 20.04.2014, 15:43
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Hvala na brzim odgovorima. Naravno, ja se u ovu lutriju ne uzdam toliko, ali ko zna, ako je sudjeno sto da ne. Vidim da si ti imao srece da budes izvucen i svaka cast, nadam se da si se snasao tamo kako treba.

Jos jedna stvar me zanima, zasto uopste postoji ova Green Card lutrija?
Mislim ako sam dobro procitao, oni godisnje puste 50.000 novih ljudi u zemlju preko lutrije, a istovremeno u zemlji imaju, ne bih lupetao cifru ali solidan broj ljudi koji tamo borave nelegalno, imao sam priliku da upoznam u New Yorku prosle godine nekoliko nasih i ljudi iz inostranstva koji su dosli na turisticku i samo ostali, necu da ulazim u kvalitet takvog nacina zivota ali prosto ti ljudi postoje tamo i nisu zanemarljiva brojka. Pritom uslov za green card lutriju je zavrsena srednja skola, a to realno nije neki preterano strucni kadar koji bi im znacio, jel oni zele da nasele ameriku ili uvoze radnu snagu, nije mi jasno.
Reply With Quote
  #124  
Staro 20.04.2014, 19:38
iwojima's Avatar
iwojima iwojima je offline
Član
 
Datum prijave: 08.03.2014
US lokacija: California Dreamin'
YU lokacija: Skopje, Makedonija
Poruke: 3
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sanchez Prikaz poruke
Jos jedna stvar me zanima, zasto uopste postoji ova Green Card lutrija?
Green Card lutrija ti je ustvari "umetnichko" ime za neshto shto se oficijalno zove "Diversity Immigrant Visa Program"

Znachi, cilj je naseliti Ameriku s ljudima iz razlichitih zemalja iz kojih je nivo emigranata u Americi mali.
http://en.wikipedia.org/wiki/Diversity_Immigrant_Visa
Reply With Quote
  #125  
Staro 20.04.2014, 19:42
new2 new2 je offline
Član
 
Datum prijave: 17.04.2014
Poruke: 5
Nepromenjeno

Da li je neko dobio a imao je samo 3 godine srednje skolee? molim vas odgovorite mi..
Reply With Quote
  #126  
Staro 20.04.2014, 22:31
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik new2 Prikaz poruke
Da li je neko dobio a imao je samo 3 godine srednje skolee? molim vas odgovorite mi..
Vec ti je odgovoreno na to isto pitanje, ne znam da li ti se mozda nije svideo odgovor ali se, u principu, trudimo da ne postavljamo ista pitanja milion puta na svim mogucim temama...
Reply With Quote
  #127  
Staro 26.04.2014, 12:54
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Procitao sam link koji si mi ostavio i jos malo sam istrazivao po netu i citao iskustva ljudi koji su izvuceni i stvarno moram da vam cestitam svima.
To je stvarno sudbina da bas ti budes izvucen sa 1-2% verovatnoce i treba mnogo hrabrosti da odes na drugi kontinent i zapocnes zivot.
Svaka vam cast i zelim vam puno srece!
Reply With Quote
  #128  
Staro 04.05.2014, 22:48
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Ljudi desila mi se jedna nevidjena glupost. U sobi imam dve male fioke u kojima drzim sve bitne stvari i pre neko vece sam primetio da mi nema SSN kartice.
Siguran sam da mi je niko nije ukrao i siguran sam da sam je vratio iz Amerike, jer sam je video nekoliko puta a i pomocu nje sam aplicirao za povracaj poreza pre par meseci. Garant se zaturila negde u stanu ili je zavrsila u kanti za djubre greskom.

Znam svoj broj napamet i imam kopiju SSN kartice na racunaru, nadam se da cu uspeti da je nadjem u naredne 2 nedelje kada opet idem u Ameriku na Work and Travel, ako ne, razmisljao sam sta mi je ciniti.

Na sajtu ssa.gov nasao sam ovu poruku u odeljku "How do I replace my Social security card?":
"First, realize you may not need a replacement Social Security card. You will rarely need to show it. Knowing your Social Security number is what is important".

Sta mi savetujete, da li je potrebno da izvadim tu karticu ponovo ili da samo cuvam broj na sigurnom mestu i da iskuliram ovo?
Reply With Quote
  #129  
Staro 05.05.2014, 11:41
Spartacus Spartacus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Denver
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Mozes otici u USA i tamo je lepo zameniti bitno je da znas svoj broj napamet!Odes odma cim sletis da sredis to prvi dan i sve ce biti ok ako je u medjuvremenu ne nadjes !
Reply With Quote
  #130  
Staro 05.05.2014, 13:40
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sanchez Prikaz poruke
Ljudi desila mi se jedna nevidjena glupost. U sobi imam dve male fioke u kojima drzim sve bitne stvari i pre neko vece sam primetio da mi nema SSN kartice.
Siguran sam da mi je niko nije ukrao i siguran sam da sam je vratio iz Amerike, jer sam je video nekoliko puta a i pomocu nje sam aplicirao za povracaj poreza pre par meseci. Garant se zaturila negde u stanu ili je zavrsila u kanti za djubre greskom.

Znam svoj broj napamet i imam kopiju SSN kartice na racunaru, nadam se da cu uspeti da je nadjem u naredne 2 nedelje kada opet idem u Ameriku na Work and Travel, ako ne, razmisljao sam sta mi je ciniti.

Na sajtu ssa.gov nasao sam ovu poruku u odeljku "How do I replace my Social security card?":
"First, realize you may not need a replacement Social Security card. You will rarely need to show it. Knowing your Social Security number is what is important".

Sta mi savetujete, da li je potrebno da izvadim tu karticu ponovo ili da samo cuvam broj na sigurnom mestu i da iskuliram ovo?
Evo ti upustvo za izradu nove kartice. klikni Kako si je vadio i prosli put, tako ces je izvaditi i sad. Ne panici bezveze, nisi jedini koji je izgubio.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
pomoc, srbija, trenutno u americi, usa, zelena karta

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
par pitanja za novajliju.. sasha8338 Stare teme 3 20.03.2013 14:00
Par pitanja i tako :) Leona Vaša strana 34 27.11.2008 23:57
Odgovori iz ambasade (o adresama i formularima) Misa Prva koverta 1 02.06.2008 22:32
Neki odgovori iz ambasade neky Prva koverta 4 25.05.2008 09:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.