ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 09.11.2009, 09:41
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno Rentiranje stana/kuce i sve sto ide uz to

Nasli smo apartman tj. kucicu u kojoj cemo da zivimo.Odobrena nam je aplikacija i stigao ugovor.
U njemu postoji ova stavka

35. Insurance. Lessor has obtained insurance to cover fire damage to the building itself and liability insurance to cover certain personal injuries occurring as a result of property defects or Lessor’s negligence. Lessor’s insurance does not cover Lessee’s possessions or Lessee’s negligence. Unless the opt-out clause below is initialed by both Lessee and Lessor, Lessee must obtain a renter’s insurance policy to cover damage or loss of personal possessions as well as losses resulting from Lessee’s negligence.



Opt-Out Clause:



_______ Lessee and Lessor must both initial and date here if the requirement that Lessee obtain renter's insurance is waived. If the requirement is waived, Lessee will not be required to obtain renter's insurance. Lessor's insurance policy does not cover damages or loss of Lessee's personal possessions as well as losses resulting from Lessee's negligence.


Da li placate renters insurance?
Ja se lomim i ne znam sta da radim, makar ne za prvo vreme dok i ja ne pocnem da radim sto nece biti u narednih godinu dana verovatno.
Tnx
Reply With Quote
  #2  
Staro 09.11.2009, 09:51
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Ako ti nije tesko i imas vremena jel mozes da napises malo vise o ovom ugovoru? Interesuje me da li je ovo nadjeno putem interneta ili ste kontakt sa agencijom ostvarili preko nekog poznanika koji je vec u USA?
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #3  
Staro 09.11.2009, 10:38
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Ako ti nije tesko i imas vremena jel mozes da napises malo vise o ovom ugovoru? Interesuje me da li je ovo nadjeno putem interneta ili ste kontakt sa agencijom ostvarili preko nekog poznanika koji je vec u USA?
MM je u LA nepune dve godine a ja sam sa detetom jos uvek u beogradu
kako je doslo vreme da i mi konacno idemo za stalno, krenuli smo u potragu preko interneta (craigslist) od avgusta
nasli smo stan prosle nedelje, sto znaci da nam je trebalo skoro puna tri meseca.
on je obilazio raznorazne stanove, i mislim da je samo u proteklih mesec dana video oko 30ak
ljudi svasta izdaju, i dobro i lose

sto se tice craigslist, tu smo gledali samo stanove koji imaju slike, OBAVEZNO broj telefona
ako postoji samo email adresa onda su to neki ludaici koji pisu kilometarske nebulozen mejlove traze licne podatke i slicno. probacu da nadjem jedan takav mejl koji smo mi dobili na upit za stan.

nama je trazenje bilo otezano jer smo se fokusirali na odredjene delove grad koji su nam u blizini vrtica gde smo upisali dete, a i u blizini dobrih skola.

MM je takodje isao po agencijama koje daju besplaten listinge

ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj
pozz
Reply With Quote
  #4  
Staro 09.11.2009, 11:05
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dmi Prikaz poruke

Da li placate renters insurance?
Ja se lomim i ne znam sta da radim, makar ne za prvo vreme dok i ja ne pocnem da radim sto nece biti u narednih godinu dana verovatno.
Tnx
Renters Insurance je uvek dobra ideja (pogotovo ako imate vredan namestaj i tehniku) a ne kosta mnogo. Pogotovo je pametno imati ih u starijim zgradama gde je veca mogucnost da dodje do stete usled dotrajalih instalacija ili cevi koje mogu da totalno uniste namestaj, tehniku, garderobu, vredna dokumenta itd. Takodje, ukoliko se objekat nalazi na poznatim LA klizistima koja prorade nakon manje nepogode dobro ga je imati (u ovim delovima osiguranja su malo skuplja). Prava je umetnost osigurati se protiv stete uzrokovane zemljotresom, ali mozda i pronadjete dobar rate ukoliko smatrate da je i ova stavka neophodna. Imajte u vidu da osiguranje pokriva depreciated value...

Ukoliko se okrenete oko sebe po stanu i grupom procenom vidite vise od $5-10k, mislim da je pametno kupiti osiguranje.

Druga bitna osiguranja - pri uvodjenju servisa imajte u vidu da je na primer telefonska kompanija odgovorna za probleme do glavnog voda, a landlord za ostalo. Tako isto i ostale kompanije. Ko uspe sa landlordima (ali ne sa nasim forumasem xoxo) u LA da se ubedi da plati izlazak ekipe na teren da ispita u cemu je problem - ima od mene jednu pravu tursku cije kuvanje "vezbam" od pete godine zivota sa sve gratis gledanjem u solju...
Reply With Quote
  #5  
Staro 09.11.2009, 11:16
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Renters Insurance je uvek dobra ideja (pogotovo ako imate vredan namestaj i tehniku) a ne kosta mnogo. Pogotovo je pametno imati ih u starijim zgradama gde je veca mogucnost da dodje do stete usled dotrajalih instalacija ili cevi koje mogu da totalno uniste namestaj, tehniku, garderobu, vredna dokumenta itd. Takodje, ukoliko se objekat nalazi na poznatim LA klizistima koja prorade nakon manje nepogode dobro ga je imati (u ovim delovima osiguranja su malo skuplja). Prava je umetnost osigurati se protiv stete uzrokovane zemljotresom, ali mozda i pronadjete dobar rate ukoliko smatrate da je i ova stavka neophodna. Imajte u vidu da osiguranje pokriva depreciated value...

Ukoliko se okrenete oko sebe po stanu i grupom procenom vidite vise od $5-10k, mislim da je pametno kupiti osiguranje.

Druga bitna osiguranja - pri uvodjenju servisa imajte u vidu da je na primer telefonska kompanija odgovorna za probleme do glavnog voda, a landlord za ostalo. Tako isto i ostale kompanije. Ko uspe sa landlordima (ali ne sa nasim forumasem xoxo) u LA da se ubedi da plati izlazak ekipe na teren da ispita u cemu je problem - ima od mene jednu pravu tursku cije kuvanje "vezbam" od pete godine zivota sa sve gratis gledanjem u solju...
dobro jutro zana, otkud ti u ovo doba lol?

kako bi ti postupila? iscackala sam u grubo da renters insurance moze da nas kosta oko 350 dolara na godisnjem nivou.ostala mi je dilema da li da u ugovoru stavim inicijale kako ne bih bila u zurbi da ga uzmem i da to odradim an tenane naknadno, jer mi se cini da nam osiguranje za kola allstate pa bih uzela neko u sklopu toga.


U pravcu problema sa televizijom/telefonom/neto me razmisljam i nadam se najboljem
Reply With Quote
  #6  
Staro 09.11.2009, 11:40
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Hej, dobro jutro

Evo ja zavrsavam neke stvarcice na forumu kind of sam vredna

Ja nemam renters insurance ali sam se opasno bacila na istrazivanje ovih dana jer se sada bas nakupilo vrednih stvari naokolo

Ja isto planiram preko Auto Insurance da uzmem, ali ja sam sa Progressivom. Nesto mi se cini da su mi dali ponudu od nekih $12 mesecno na postojecu polisu. Ne moras ti nista sa Landlord da imas oko ovog osiguranja, to oni stave da ti odbijas da ukljucis u lease da bi skinuli sa sebe liability ako se ne daj Boze nesto desi pa da ih tuzis za stetu (sto im opet pada u vodu kao argument jer ako ne rese problem na vreme pa ti to uzrokuje stetu dobijes ih u small claim ocas posla - pogotovo u CA). Znaci, slobodno ti njima potpisi da to neces, pa trazi sama najpovoljniju ponudu...

Btw, samo da te upozorim da DirecTv naplacuje od $40 do $80 da izadje na teren a nasa sirota drveca u LA kad puste grane koje se upletu u kablove, pa padne kisa i nacuri sa drveta na kablove - jooooj ne mogu ni da pocinjem...tako da kasnije razmisli i o tome...to je par dolara dodatak na mesecni racun - i ne osetis, a ne daj Boze eventualno moze da ti ustedi mnogo para...

Tako, moz' da se ispricamo oko toga kad nam pristignes sledeceg meseca steta sto ces da propustis Curkovdan xoxo

Pozdravi mi cimerku ako nije na putu, i kazi joj da sam UP celu noc pa moz' se kuckamo do mile volje
Pozz
Reply With Quote
  #7  
Staro 09.11.2009, 11:46
dmi dmi je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Kraljevo/Beograd
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Hej, dobro jutro

Evo ja zavrsavam neke stvarcice na forumu kind of sam vredna

Ja nemam renters insurance ali sam se opasno bacila na istrazivanje ovih dana jer se sada bas nakupilo vrednih stvari naokolo

Ja isto planiram preko Auto Insurance da uzmem, ali ja sam sa Progressivom. Nesto mi se cini da su mi dali ponudu od nekih $12 mesecno na postojecu polisu. Ne moras ti nista sa Landlord da imas oko ovog osiguranja, to oni stave da ti odbijas da ukljucis u lease da bi skinuli sa sebe liability ako se ne daj Boze nesto desi pa da ih tuzis za stetu (sto im opet pada u vodu kao argument jer ako ne rese problem na vreme pa ti to uzrokuje stetu dobijes ih u small claim ocas posla - pogotovo u CA). Znaci, slobodno ti njima potpisi da to neces, pa trazi sama najpovoljniju ponudu...

Btw, samo da te upozorim da DirecTv naplacuje od $40 do $80 da izadje na teren a nasa sirota drveca u LA kad puste grane koje se upletu u kablove, pa padne kisa i nacuri sa drveta na kablove - jooooj ne mogu ni da pocinjem...tako da kasnije razmisli i o tome...to je par dolara dodatak na mesecni racun - i ne osetis, a ne daj Boze eventualno moze da ti ustedi mnogo para...

Tako, moz' da se ispricamo oko toga kad nam pristignes sledeceg meseca steta sto ces da propustis Curkovdan xoxo

Pozdravi mi cimerku ako nije na putu, i kazi joj da sam UP celu noc pa moz' se kuckamo do mile volje
Pozz
hvala zana.
tako sam i mislila ali bolje da proverim.
svakako mislim da nije lose da uzmemo renters insurance ali mozemo o tome i uzivo uz kafu ovo za kablovsku nismo znali, pretpostavljam da vazi za sve cable distributere?
cimerka jos nije dosla, rano je za nju nema ni podne jos
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Rentiranje auta pence Vodič za emigrante 6 09.07.2015 21:19
Od aerodroma do kuce... dreamerns Stare teme 21 11.05.2011 18:01
kuce - kvalitet gradnje bibi Stare teme 38 26.03.2009 23:37

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.