ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Milwaukee, Wisconsin » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 30.09.2010, 01:34
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Javljam se sa malim zakasnjenjem jer me je strefila nevidjena prehlada, temperatura preko 39, dusu Bogu, Bog je nece... Sada je vec bolje, vadim se iz bedaka, pa moram da se pohvalim - dobio sam SSN za celih 4 (i slovima CETIRI) dana od dana podnosenja zahteva. Nisam bas pratio, ali mislim da je to rekord. Uskoro cu mnogo vise da vam pisem o mogucnostima dobijanja pomoci u Wiskonsinu. Ne znam za druge drzave, ali ovde ima dosta sasvim legalne pomoci nezaposlenima, pa jos ako su sa malim detetom, eto srece. Mi za sada imamo nekih 520$ u kuponima za hranu, a ocekuje nas i besplatno zdravstveno osiguranje, pomoc u rentiranju stana i pomoc u trzaenju posla. Pa i nije tako lose za Ameriku, samo kad se malo procunja...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #42  
Staro 30.09.2010, 02:20
olivera77's Avatar
olivera77 olivera77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: Dallas,Tx
YU lokacija: Beograd
Poruke: 134
Nepromenjeno

Dread kada budes u mogucnosti napisi na koji nacin ste dobili te kupone,gde ste se obratili za pomoc za rentiranju stana,trazenja posla...da li je to neka agencija,organizacija,sta vec...sta je potrebno od dokumentacije za besplatno zdravstveno... cisto da ljudi koji i ne budu bili u WI mogu potraziti tu vrstu pomoci.Kakva je procedura i sl.
Reply With Quote
  #43  
Staro 30.09.2010, 06:36
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

To je super dread! Znam za takve progame, i AZ nudi dosta pomoci, ali ipak postoji uslov da odredjeni period budes legalni rezident prije nego sto mogu da te odobre. Samo naprijed!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #44  
Staro 30.09.2010, 08:57
cile cile je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.08.2009
US lokacija: Minneapolis,MN
YU lokacija: Beograd
Poruke: 112
Pošalji Skype™ poruku korisniku cile
Nepromenjeno

Bravo! Drago mi je zbog Vas.Samo ti nama nastavi da *cunjas*,ima u tome dobrog!
Ne bi me iznenadilo i da nas obavestis da ces se kandidovati za ,recimo
,gradonacelnika,ha!
Samo napred i hvala sto delis sa nama informacije
Reply With Quote
  #45  
Staro 01.10.2010, 04:39
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

http://www.dhs.wisconsin.gov/
Sa leve strane su silni linkovi za razlicite vrste pomoci, nekih cak ni nema navedenih, a nama su ponudili. Bonovi za hranu su zapravo u vidu debitne kartice na koju ce da nam uplate svakog meseca po $520. Mozemo da ih koristimo samo za kupovinu hrane, bas smo danas koristili karticu po prvi put, kupili i neka sredstva za ciscenje, kad je izasao racun preko kartice proslo samo ono sto je hrana, a ostalo smo kesirali. Uskoro treba da nam stigne odgovor za besplatno medicinsko, a danas smo isli i za neki W-2 program - pomoc u trazenju posla. I to ce nam javiti za nedelju dana da li smo upali, a ako udjemo onda nam na racun svakog meseca uplacuju oko $670 dok smo u programu. Nije lose za pocetak, moze da se planira sa malo vise komocije. Da ne zaboravim, jedan nam je tip u toj lokalnoj ispostavi za county u kome zivimo (tako je raspodeljena soc pomoc) rekao da cim nadjemo gajbu u koju bi da se uselimo, uzmemo lease (dodje mu nesto kao ugovor sa stanodavcem) i dodjemo kod njega, oni ce da nam plate depozit ukoliko nam budu trazili. Sve se desava kao na pokretnoj traci, malte ne sta zatrazimo moze, prosto ne mogu da verujem. Uz sve to, u tom centru ima i daily care, pa smo tamo danas ostavili klinca na tri sata, dok smo mi imali intervjue, lepo se izigrao. Sve je uradjeno da ljudima olaksa snalazenje i adaptaciju u prvo vreme. Da napomenem da su nam vec dali i letke sa adresama udruzenja koja obezbedjuju garderobu za intevju za posao (nemate odelo, moze da se nadje za male pare), a posebno namestaj i opremu za kucu kada se useljavate, takodje za smesno male pare. To cemo tek da istrazujemo i vidimo sta ima. Za ova dva poslednja treba da dokazemo da smo rezidenti okruga Waukesha (odmah pored Milvokija, zapravo tu i zivimo), i okrug nam pomaze u svemu.
Ne znam kako je u drugim drzavama, ali Wiskonsin je prilicno cool po ovom pitanju i pruza zaista puno. Najsrdacnije ga predlazem svima...

Cim bude novih imputa pisem dalje...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #46  
Staro 01.10.2010, 05:17
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Vidi da se sto pre rastosiljas tih "bonova" za hranu jer (bar u Illinoisu) umeju posle 5 godina kad se prijavis za drzavljanstvo da zezaju jer si bio na teretu drzave, a prilikom dobijanja zelene karte svi se u ambasadi zakunu da nece biti na teretu drzave ("public charge").
Reply With Quote
  #47  
Staro 01.10.2010, 12:23
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

U Boga ti, taj Viskonsin ko Svedska, samo da nije tolko hladno
__________________
Success!
27.10.2010 20122CQZ1
19.10.2011 20132JN6Z
ali kada toliko zelim da odem odavde

Tako me gusi ovdje sve
Reply With Quote
  #48  
Staro 02.10.2010, 06:33
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Vidi da se sto pre rastosiljas tih "bonova" za hranu jer (bar u Illinoisu) umeju posle 5 godina kad se prijavis za drzavljanstvo da zezaju jer si bio na teretu drzave, a prilikom dobijanja zelene karte svi se u ambasadi zakunu da nece biti na teretu drzave ("public charge").
Svakako ne mislim da zivim od pomoci, ovo je samo privremena varijanta da se premosti dolazak i novi pocetak, a da ne bude zabune, evo zvanicne definicije public charge i sta se pod tim podrazumeva, a sta ne, tako da ja nemam sta da brinem, a ni oni koji budu radili isto sto i mi...
http://www.uscis.gov/files/article/Public.pdf
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #49  
Staro 02.10.2010, 08:26
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Svakako ne mislim da zivim od pomoci, ovo je samo privremena varijanta da se premosti dolazak i novi pocetak, a da ne bude zabune, evo zvanicne definicije public charge i sta se pod tim podrazumeva, a sta ne, tako da ja nemam sta da brinem, a ni oni koji budu radili isto sto i mi...
http://www.uscis.gov/files/article/Public.pdf
Pa to je odlicno! Nadam se samo da ne postoji neki noviji zakon koji ukida pomenuti.
Reply With Quote
  #50  
Staro 02.10.2010, 10:27
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Dreadnot piši o mogućnostima zaposlenja, kolike su satnice..
Kakva je klima da li je već hladnije nego kod nas?
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.