ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 26.10.2010, 17:33
dokjok dokjok je offline
Član
 
Datum prijave: 31.03.2010
YU lokacija: sabac srbija
Poruke: 2
Question Kako se odluciti gde ziveti i raditi

Uzmimo da je necija aplikacija za zelenu kartu izvucena na lutruji. Sta se dalje desava po pitanju gde ce da zivi i sta ce da radi onaj ko je dobitnik? Ne razumem gde bi taj neko bio upucen u Americi na zivot i rad ili je to pitanje izbora dobitnika?
Reply With Quote
  #2  
Staro 26.10.2010, 17:36
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Pisano je na tu temu nasiroko i nadugacko na vise mesta. Prostudiraj malo forum, odvoj par dana za citanje stiva koje je poprilicno opsirno pa ce ti sve biti jasnije
Reply With Quote
  #3  
Staro 26.10.2010, 17:50
AntaresNS's Avatar
AntaresNS AntaresNS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.07.2010
US lokacija: Somewhere in CA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 67
Nepromenjeno

dokjok, ne razumem pitanje...Niko te ne "upucuje" nigde, ti sam biras gde ces ici, u koji grad i u koju drzavu. Ljudi, naravno, biraju ona mesta gde imaju nekog prijatelja ili rodjaka koji ce im pomoci u prvo vreme makar tek toliko da ne bi isli po motelima i sl. (da im pronadje stan, pomogne pri adaptaciji...) i ciju bi adresu naveli zbog zelene karte...
__________________
2013. is my lucky year
Reply With Quote
  #4  
Staro 26.10.2010, 19:30
celestine celestine je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.05.2010
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Bg
Poruke: 181
Nepromenjeno

Ako mislis da li ti kao dobitnik nesto dobijas osim mogucnosti da legalno boravis, radis, skolujes se u SAD onda je odgovor NE. Ne dobijas apsolutno nista. Sve sam finansiras i sve sam organizujes.
__________________
26. april - poslata prva koverta iz Kentucky-ja
13. maj - stigla prva koverta
CN - DV211EU00011xxx
31. maj - poslali formulare nazad u Kentucky (bez povratnice, obicnom postom... ali uverena sam stici ce ili je vec stigla)
21. septembar poslata druga koverta iz KCC, stigla pocetkom oktobra
18. novembar zakazan intervju........odlozen...
Reply With Quote
  #5  
Staro 26.10.2010, 19:58
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik AntaresNS Prikaz poruke
Niko te ne "upucuje" nigde
To i ne bi bila losa ideja, da napravimo neku koloniju u bespucima severnog Ajdah(o)a.
__________________
Success!
27.10.2010 20122CQZ1
19.10.2011 20132JN6Z
ali kada toliko zelim da odem odavde

Tako me gusi ovdje sve
Reply With Quote
  #6  
Staro 26.10.2010, 20:29
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Predlazem da se vise pise o ovim i slicnim temama kako bi dobili neku korisnu informaciju u razmisljanjima gde ici kako uspeti i sta ciniti za pocetak u USA ako nas izvuku. Vec dugo pratim forum ali se nisam uclanio do pre nekog vremena i vidim da ovako samo tapkamo (mislim forum) u mestu sa istim pitanjima sve se vrti oko price o prijavljivanju o trogodisnjoj skoli o statistikama o izvucenima i forum nece imati neku perspektivu na ovaj nacin ponavljajuci ista pitanja u nedogled.
Dajte pisite vise informacija o zivotu u USA
Reply With Quote
  #7  
Staro 26.10.2010, 22:10
dragance dragance je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2009
Poruke: 139
Nepromenjeno

Mislim da je svako ko je već tamo a ovde na forumu napisao o životu,cenama i drugim stgarima, imaš sve ovde sve što ti je potrebno da stekneš neki utisak jedino ako te mrzi čitati - problem je što čovek neće ni da pročita pravila i onda se ista pitanja non stop ponavljaju a nove članove ne mrzi da odgovaraju umesto da upute na odgovor i vrtimo se u krug
Reply With Quote
  #8  
Staro 26.10.2010, 22:51
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Upravo tako. Vrti se u krug sa pitanjima iz skole, slikama i ostalim stvarima. Generalno, prica o tome kako je u USA i koje su cene je vise nego nasiroko ispricana. Neki clanovi kada dodju ovde to podele sa svima, a neki nestanu sa foruma. No, u svakom slucaju imas sigurno za par dana citanja....pa progledaj malo starije teme, ili teme po gradovima.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #9  
Staro 27.10.2010, 00:34
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Interesantno, ali i mene su članovi porodice refleksno pitali "a ako te izvuku, gde te stave?" - totalno pogrešno razmišljanje je u pitanju. Smatra se "međ' rajom" da ako odeš tamo, da si građanin drugog reda, da te metnu u neki kamp, da te policija bije, da seckaš kupus i da ti određuju gde ćeš da puštaš korenje. Ništa od toga nije tačno - zelena karta ti daje gotovo sva prava kao običnom građaninu USA ako se ponašaš građanski. (ima izuzetaka - nema određenih benefita, nemaš pravo glasa na određenim izborima i sl., ali to je to uglavnom)

Ukratko, ti određuješ gde ćeš, šta ćeš i kako ćeš.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #10  
Staro 27.10.2010, 14:25
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Upravo tako. Vrti se u krug sa pitanjima iz skole, slikama i ostalim stvarima. Generalno, prica o tome kako je u USA i koje su cene je vise nego nasiroko ispricana. Neki clanovi kada dodju ovde to podele sa svima, a neki nestanu sa foruma. No, u svakom slucaju imas sigurno za par dana citanja....pa progledaj malo starije teme, ili teme po gradovima.
Svaka cast tebi i jos njih 5 do 6 koji su tu od prvog dana i spremni su da ponude odgovore na koje imaju sta reci. Ja sam mislio da ce ovaj forum napredovati posle 5 godina i da ce se cuti neke nove price iz USA i uopste o zivotu u USA. Forum je samo u sluzbi novih clanova i svodi se samo na prijavljivanje na lutriju i rok trajanja foruma je otprilike mesec dana dok se ne procita procedura do intervjua u ambasadi i gotov je. Vise me i ne cudi sto ljudi nakon odlaska u USA vise ne prate forum jer se on nigde ne pomera sa novim informacijama novim pricama. Postoji i grupa ljudi koja je zapalila u USA i ne zele pomoci drugima forum za njih vise ne postoji. Trebali bi svi imati ljudske i moralne vrednosti kao ti pa ostati na forumu, ali sta ako nema na njemu nista novo. Pa necemo valjda doveka o trogodisnjoj skoli i sta upisati u prijavi ovde ili onde.
I jos da dodam svaka ozbiljnija diskusija je vođena najmanje pre 2 godine i kad uputite coveka na to. U nedostatku neceg novog stvorio se trend na forumu da cim neko postavi neko ozbiljnije zivotno pitanje odmah dobije odgovor tipa "imas o tome dosta na forumu". Za neke stvari jeste tako ali za neke znam da nema na forumu ali najlakse je tako reci coveku koji postavi ozbiljno pitanje, a ako neko pita da li da upisem u podrucje u kome zivi Banat Vojvodina Sumadija Istocna Srbija.. odmah su svi tu.
Zapitajte se zasto je to tako?! Zato sto na forumu ostaju samo novi clanovi a stari koji treba da ga nadogradjuju odlaze sa njega nakon intervjua.
Mozda sam ja vise ocekivao od foruma pa je moja greska ali u svakom slucaju svima puno srece!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Gde ziveti ako si pusac dreamerns Vaša strana 20 03.02.2010 16:45
Zaposlen u Elektrodistribuciji - može li raditi isto i u USA? Ivana_G Stare teme 23 27.01.2010 16:49
ziveti od kamate Siberian Vaša strana 9 03.10.2009 05:17

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.