ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv 2020 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #401  
Staro 07.12.2018, 14:04
Taty2's Avatar
Taty2 Taty2 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.07.2013
US lokacija: Boston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 122
Nepromenjeno

Fakuktetska diploma nije garant za dobijabje vize i nije garant da CO nece staviti "case" pod AP.
__________________
More than xxx entries - has not been selected
Reply With Quote
  #402  
Staro 07.12.2018, 18:22
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Postoji milion razloga zbog kojh možete da ne dobijete Green Card.
Da ne budemo sitnčavi, postoje tri uslova koje treba a zadovoljite, ako vas izvuku i pozovu na intervju:
1. Da dođete na intervju.
2. Da imate najmanje 12 godina školovanja u kontinuitetu.
3. Da ste normalna osoba.

Uostalom, pročitajte iskusta svih onih koji su dobili Green Card. Možete da pročitate i moje iskustvo u koje sam opisao na forumu
http://www.zelenalutrija.com/forum/s...t=1877&page=76

Želim vam da to doživite. Osećaj je... neprocenjiv.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #403  
Staro 13.12.2018, 12:37
SteveRogers SteveRogers je offline
Član
 
Datum prijave: 13.12.2018
Poruke: 3
Nepromenjeno $$$

Pozdrav,

nisam pronasla nista na ovu temu ali ako se ipak ponavlja pitanje oprostite. Da li neko moze da mi kaze da li postoji tacno odredjena kolicina novcanih sredstava koja se mora imati da bi viza bila odobrena? I koliko optimalno treba novca za cjelokupnu proceduru? Hvala unaprijed svima koji odgovore.

Srdacan pozdrav
Reply With Quote
  #404  
Staro 13.12.2018, 18:17
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SteveRogers Prikaz poruke
Pozdrav,

nisam pronasla nista na ovu temu ali ako se ipak ponavlja pitanje oprostite. Da li neko moze da mi kaze da li postoji tacno odredjena kolicina novcanih sredstava koja se mora imati da bi viza bila odobrena? I koliko optimalno treba novca za cjelokupnu proceduru? Hvala unaprijed svima koji odgovore.

Srdacan pozdrav
Kratko i jasno: Ne (odgovor na prvo pitanje)

U principu treba imati dovoljno para za prva 2-3 meseca. Ako ste kod prijatelja ili rođaka, onda je to manje para, ali ako krećete sami, onda ta suma može biti prilično velika (za naš standard). Naročito ako idete porodično.

Troškovi:
Ovo je dgovoreno ranije na forumu. Pogledajte prethodne godine. Da skratim. Za intervju vam treba ovoliko
1. $220 do $240 za lekarski pregled (zavisi da li primate vakcine ili ne)
2. $330 za intervju
Pre odlaska treba da platite oko $250 visa fee (proverite tačan iznos)

Znači, približno $800 po osobi
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #405  
Staro 15.12.2018, 22:38
SteveRogers SteveRogers je offline
Član
 
Datum prijave: 13.12.2018
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Kratko i jasno: Ne (odgovor na prvo pitanje)

U principu treba imati dovoljno para za prva 2-3 meseca. Ako ste kod prijatelja ili rođaka, onda je to manje para, ali ako krećete sami, onda ta suma može biti prilično velika (za naš standard). Naročito ako idete porodično.

Troškovi:
Ovo je dgovoreno ranije na forumu. Pogledajte prethodne godine. Da skratim. Za intervju vam treba ovoliko
1. $220 do $240 za lekarski pregled (zavisi da li primate vakcine ili ne)
2. $330 za intervju
Pre odlaska treba da platite oko $250 visa fee (proverite tačan iznos)

Znači, približno $800 po osobi



Hvala Vam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!
Reply With Quote
  #406  
Staro 19.12.2018, 13:19
Jamive Jamive je offline
Drug član
 
Datum prijave: 17.05.2018
YU lokacija: BG
Poruke: 53
Nepromenjeno

VAŽNE INFORMACIJE ZA UČESNIKE U PROGRAMU DV-2019

Kentucky konzularni centar kontaktiraće izvučene učesnike u programu DV-2019 imejlom sa veoma važnim saopštenjem. Naime, izvučeni učesnici u progrmu DV-2019 neće biti zakazani sve dok ne ispune dodatne zahteve koji će biti navedeni u imejlu. Vrlo je važno da imejl adresu koju ste naveli u inicijalnom zahtevu (EDV) proveravate često. U januaru 2019. mogu biti zakazani učesnici sa brjojem predmeta manjim od EU8800.


To sam sad procitala na facebooku ambasade.
Reply With Quote
  #407  
Staro 14.01.2019, 15:41
Mihailo J.'s Avatar
Mihailo J. Mihailo J. je offline
Član
 
Datum prijave: 14.01.2019
US lokacija: Let's hope - Alaska!
YU lokacija: Bajina Basta
Poruke: 14
Nepromenjeno

Poštovanje svima,

Možda već postoji negde odgovor na ovo pitanje, ali ja ga uspeo nisam naći. Zanima me na koji način oni nama daju te radne brojeve za razgovor u Ambasadi? Po kom osnovu se to vodi? Po datumu prijave na Lutriju ili po nekom drugom?

Hvala unapred na odgovoru.
Reply With Quote
  #408  
Staro 14.01.2019, 15:53
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Brojevi su random tj. nasumično dodeljeni. Nikakav uticaj nema datum i vreme prijave i sl.
Reply With Quote
  #409  
Staro 24.01.2019, 20:06
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Talking Hi all, ic me!

Zdravo drugari i drugarice, nov sam na forumu i u celoj priči oko lutrije, ove godine sam prvi put poslao prijavu i mnooogo sam čitao forum ali opet nisam uspeo da pronađem objašnjenje za neke stvari kao npr:

Šta je tačno to "Visa Bulletin"?

Koliko sam povezao, ima veze sa izvučenima i pozivanjem u ambasadu na intervju ali nije mi baš sve to najjasnije, pa ako neko može da mi pojasni

Takođe nisam tačno povatao ni zašto svi izvučeni nikada ne navedu tačno svoj broj neko stave 5xxx ili 21xxx?


I još nešto ala sam dosadan
Pročitao sam nekoliko iskustava onih srećnih dobitnika i uglavnom su sve priče svodile na isto nakon poentiranja na razgovoru (bar one koje sam pročitao).
Dobiju GC, prijave gde žele da im se pošalje dokumentacija u USA i to uglavnom bude kod rođaka, prijatelja, poznanika i sl. gde odu na prvih mesec-dva.
Voleo bih da pročitam iskustvo(ali nisam pronašao) nekoga ko je nakon intevjua morao potpuno sam da se snađe za smeštaj pre svega mislim naravno. interesuje me u tom slučaju ako me ubode grin kard na lutriji i ako nemam nikoga u Americi, koju adresu prijaviti za dokumenta, kada bih u tom slučaju stan morao da tražim po dolasku tamo

iiiiiii kako sve ovo pišem, onda mi nadolaze pitanja, neću više majke mi
Video sam na forumu od prošle godine nakon izvlačenja da su ljudi ostavljali postove tipa

2x prijave i ništa,
3x prijave i ništa i td. i sl...
Da li su to ljudi slali po jednu prijavu za sebe, jednu za supružnika ili šta ?
Tj. Da li je dozvoljeno da supružnici pošalju dve prijave ili to mogu samo nevenčani parovi.

Izvinite još jednom na ovoliko pitanja i pogotovo ako odgovora već negde na forumu ima, sam čitao forum poprilično ali jednostavno nisam uspeo da ih pronađem.

Pozdravvv
Reply With Quote
  #410  
Staro 26.01.2019, 16:38
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Niko ne objavjuje ceo broj iz bezbednosnih razloga. Isto kao sto ne objavljujes javno ni JMBG. Bulletin je bitan samo onima koji su izvuceni. Objavljuje se do kog rednog broja ce dobitnici biti pozivani na razgovor. Tako mozes da prognoziras kad ce biti tvoj red.
Svako ko ispunjava uslove moze da posalje prijavu i u nju ukljucuje clanove uze porodice. Slao sam prijavu ja, a slala je i moja supruga. Ko god da dobije povlaci onog drugog i decu. Otuda 2x prijava. 3x jos nisam video.

Citat:
Pročitao sam nekoliko iskustava onih srećnih dobitnika i uglavnom su sve priče svodile na isto nakon poentiranja na razgovoru (bar one koje sam pročitao).
Dobiju GC, prijave gde žele da im se pošalje dokumentacija u USA i to uglavnom bude kod rođaka, prijatelja, poznanika i sl. gde odu na prvih mesec-dva.
Voleo bih da pročitam iskustvo(ali nisam pronašao) nekoga ko je nakon intevjua morao potpuno sam da se snađe za smeštaj pre svega mislim naravno. interesuje me u tom slučaju ako me ubode grin kard na lutriji i ako nemam nikoga u Americi, koju adresu prijaviti za dokumenta, kada bih u tom slučaju stan morao da tražim po dolasku tamo
Ajd prvo da te izvuku, pa onda razmisljaj o tome. I ne brini mnogo, nije nepremostiva prepreka.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.