ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 24.10.2010, 16:36
Nightstray Nightstray je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2010
Poruke: 9
Nepromenjeno Molim Pomoc

Ovako stoji moja prica.
Imam 18 godina.Zavrsio sam trogodisnju srednju skolu.Smer-Elektro mehanicar za masine i opermu.
Zaima me da li je moguce da posaljem aplikaciju za GC sa zavrsenom trogodisnjom skolom.Ovo pitam jer sam procitao neki komentar da su neki i uspeli.E sad,plairam da upisem vandredno cetvrtu godinu.Kad zavrsim vandredno cetvrtu godinu,da li ce da mi priznaju to ?
Sto se tice radnog iskustva,nemam ga.Ali znam da lepim plocice.Jeste da nije nesto ali ipak sa 18 godia,dovoljo je i ovo znati.Hvala vam najlepse :-_-;:
  #2  
Staro 24.10.2010, 17:02
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

:nene: Nazalost, ne priznaje se vanredno zavrsen IV stepen...
O tome je vec pisano na ovoj temi:[URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=609&page=25"] http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=609&page=25[/URL]
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #3  
Staro 24.10.2010, 17:04
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

[QUOTE=Nightstray;19106]Zaima me da li je moguce da posaljem aplikaciju za GC sa zavrsenom trogodisnjom skolom.[/QUOTE]
Možeš, ali onda moraš dokazivati da imaš dovoljno iskustva u određenom poslu za kojeg postoji deficit na tržištu USA.

[QUOTE=Nightstray;19106]Kad zavrsim vandredno cetvrtu godinu,da li ce da mi priznaju to ?[/QUOTE]
Neće. Ne znam ni ja zašto, ali više puta je spominjano i naglašavano da vanredno završena 4. godina nije u njihovim očima dovoljno.

[QUOTE=Nightstray;19106]Sto se tice radnog iskustva,nemam ga.Ali znam da lepim plocice.Jeste da nije nesto ali ipak sa 18 godia,dovoljo je i ovo znati.Hvala vam najlepse :-_-;:[/QUOTE]
Huh... 18 godina? Imaš li nekog u USA? Znaš li Engleski? Znaš li šta trebaš raditi kada siđeš sa aviona? To su bitna pitanja koja moraš sebi postaviti. Ozbiljna je ovo stvar.

Sa 18god. ti se možda svidi [URL="http://www.wat.rs/"]Work and Travel program[/URL]. Pogledaj njega prvo. U suprotnom, preporučujem ti da pokušaš koju godinu iskustva u određenom poslu da nabaciš, i onda da apliciraš. Ili da završiš neku visoku školu.
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
  #4  
Staro 24.10.2010, 17:05
Nightstray Nightstray je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2010
Poruke: 9
Nepromenjeno

[QUOTE=spectra;19108]:nene: Nazalost, ne priznaje se vanredno zavrsen IV stepen...
O tome je vec pisano na ovoj temi:[URL="http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=609&page=25"] http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=609&page=25[/URL][/QUOTE]

Znaci jedino mi preostaje mogucnost preko radnog iskustva...:smrc:
Edit:
Nemam nikog u USA,engleski znam odlicno.
Pa kad bi otisao u US,prvo bi uzeo svoj ID,polagao ponovo za B kategoriju itd...
  #5  
Staro 24.10.2010, 17:18
Nightstray Nightstray je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2010
Poruke: 9
Nepromenjeno

Nego Nenade,bio bi ti zahvalan kada bi mi odgovorio i na ovo pitanje.
Kao sto sam naveo gore u tekstu,zavrsio sam elektro smer.Kada bi nasao posao koji koji nije u mojoj struci,a da pritom poslodavac mi uplacuje radni staz,da li ce posle kada budem upisivao u alplikaciji biti uvazeno tih na primer 2 ili 3 godine radnog iskustva koja nisu u mojoj struci.Ili moram da imam najmanje 2 godine radnog iskustva u svojoj struci ?
  #6  
Staro 24.10.2010, 18:06
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Ako već znaš engleski, onda treba da pročitaš ovo: [URL=http://travel.state.gov/pdf/DV-2012%20instructions.pdf]http://travel.state.gov/pdf/DV-2012%20instructions.pdf[/URL].
Tu sve piše lepo i jasno. Bilo je slučajeva da je neko sa vanrednim 4. razredom otišao, ali je imao, ako se dobro sećam, višu školu. Takođe je bilo slučajeva da su pokušali, pa ih na intervjuu oborili.

Mislim da ti je najbolje da zavrišiš 4. razred, probaš da upišeš neku višu, odeš na Work&Travel, vidiš kako izgleda USA na 5 meseci, od toga 4 meseca radiš za dolare. Pa kad završiš višu, neće tu biti problema ako te izvuku (tek posle završene više).

A za pitanje vezano za iskustvo u nekim poslovima ti stvarno ne mogu pomoći, zato što koliko sam obratio pažnju na to, sve su to neka opasna zanimanja, u smislu da je kod nas za to potrebno dobro obrazovanje...
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
  #7  
Staro 24.10.2010, 18:09
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Ovako kažu:
[QUOTE]Qualifying Occupations

The law and regulations require that every diversity visa entrant must have at least a high school education or its equivalent or have, [B]within the past five years, two years of work experience in an occupation requiring at least two years' training or experience.[/B] To learn more about qualifying occupations, see the Diversity Visa Instructions Frequently Asked Questions and the List of Occupations webpage.[/QUOTE]
Ako se ne varam, može (voleo bih ipak da neko potvrdi), ali ne može bilo koje zanimanje da se prihvati. Spisak prihvaćenih zanimanja za koje priznaju 2 godine iskustva je ovde: [url]http://online.onetcenter.org/[/url]

Konkretno, ako ćeš za lepljenje pločica, imaš sreće:
[url]http://online.onetcenter.org/link/summary/47-2044.00[/url]
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
  #8  
Staro 24.10.2010, 18:32
Nightstray Nightstray je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2010
Poruke: 9
Nepromenjeno

Dare i Nešo hvala vam na pomoći.
Što se tiče Travel and Living programa,čitao sam još prošle godine o tome,tako da mi je to delimično poznato.Ipak sam ja "zelen" za sve ovo.Za ovo trebam biti "potkovan" majstor sa iskustvom.Nisam siguran da ču upisati višu skolu,jer moji i nisu pri parama trenutno.
Treba dosta para za sve to,jer ja bi upisao višu Tehničku skolu,a ona nije u mom gradu,što povlači i dodatne troškove za stan i prevoz.
Ko zna,možda ču i u budučnosti ići sa devojkom u inostranstvo.A i veče su šanse za odlazak,i uspeh u inostranstvu.Verovatno ću upisati 4 godinu,i istovremeno da radim.Ali ipak trenutno teško naći posao u struci,tako da apliciranje će morati da sačeka jedno 4-5 godina.Sve u svemu,hvala vam što ste mi pokazali neku realnu sliku o odlazku.:;D:
  #9  
Staro 24.10.2010, 18:43
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Pade mi na pamet..kad vec imas samo 18 godina, mogli bi se prijaviti tvoji roditelji, i ti bi automatski preko njih dobio GC (jer imas ispod 21god).
Fol je jedino, da li bi oni zeljeli otici u USA.. al eto imas jos par dana da ih nagovoris :;D:
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
  #10  
Staro 24.10.2010, 19:03
steelers's Avatar
steelers steelers je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 30.01.2010
YU lokacija: Nis
Poruke: 103
Pošalji MSN poruku korisniku steelers
Nepromenjeno

Evo i meni treba pomoc. Ako nekoga ne mrzi i ako mu nije dosadno treba mi pomoc, nikako ne mogu da napravim slikicu na 600x600, pa ako neko moze to da mi sredi neka mi pusti pp, a ja cu pustiti sliku.

Hvala.
__________________
Success!
27.10.2010 20122CQZ1
19.10.2011 20132JN6Z
ali kada toliko zelim da odem odavde

Tako me gusi ovdje sve
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zamolio bih za pomoc! wl@t.Co Stare teme 44 11.12.2010 16:15
Trebam pomoc za CHICAGO?! b.popovich Vaša strana 8 30.04.2010 19:28
pomoc za prijavu Branki Stare teme 13 21.09.2009 07:46
Nedoumice, nedoumice.. Molim savet, hitno! nikolar Stare teme 19 07.05.2009 16:23
pomoc...vip lutrijas miroslav1 Vaša strana 4 08.02.2009 18:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.