ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 21.05.2014, 01:18
maverick maverick je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2014
US lokacija: San Diego,CA
YU lokacija: Valjevo,SRB
Poruke: 11
Exclamation Devojka dobila,ja osudjivan,potreban savet HITNO!

Pozdrav ljudi, nov sam na forumu,citao sam teme malo,pokusavao da pronadjem nesto vezano za ovo sto me muci,zaista mi je potreban savet ljudi koji imaju iskustva,ovako

Prvi put sam se prijavio ove godine zajedno sa devojkom. Nisam se nadao da cu dobiti uopste,ona je verovala u to,i gle cuda ona izvucena.
Sada,shvatio sam da bi trebalo odmah da se vencamo,ispunjavamo sve uslove,ima ko da nas primi,cekaju nas poslovi,ma savrseno sve,za pozeleti
Ali postoji problem kod mene, osudjen sam na uslovnu kaznu,pronasao sam mobilni telefon i zadrzao (ne,nisam ukrao ljudi,nikada u zivotu nista nisam ukrao sem mandarine na pijacu u 4. osnovne,to mi je vec bio izazov),policija nasla preko IMEI broja,sudjenje,i dobijem uslovnu kaznu,i to je jedina stvar za koju sam ikada bio u policiji ili osudjivan. Citao sam i nasao da ako sam jednom osudjivan i ako kazna nije presla 6. meseci zatvora da to kao prolazi,a ja sam dobio uslovnu.Takodje sam i prvu godinu srednje skole zavrsio vanredno.

I ovako,da li se vencati,otici na intervju i rizikovati da odbiju i mene i nju ili pustiti nju prvo da ode i ako dobije,vencamo se posle intervjua i onda pokusavam da dobijem papire. Inace u ozbiljnoj smo vezi,planirali smo svejedno da se vencamo planirali smo i dete,tako da nije samo zbog papire. Tako da mi treba savet sto pre molim vas,samo nemojte odgovore tipa "imas to vec na forumu" ,hvala vam unapred svima,nadam se da ce se i meni ispuniti zivotna zelja.
Reply With Quote
  #2  
Staro 21.05.2014, 02:35
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik maverick Prikaz poruke
Pozdrav ljudi, nov sam na forumu,citao sam teme malo,pokusavao da pronadjem nesto vezano za ovo sto me muci,zaista mi je potreban savet ljudi koji imaju iskustva,ovako

Prvi put sam se prijavio ove godine zajedno sa devojkom. Nisam se nadao da cu dobiti uopste,ona je verovala u to,i gle cuda ona izvucena.
Sada,shvatio sam da bi trebalo odmah da se vencamo,ispunjavamo sve uslove,ima ko da nas primi,cekaju nas poslovi,ma savrseno sve,za pozeleti
Ali postoji problem kod mene, osudjen sam na uslovnu kaznu,pronasao sam mobilni telefon i zadrzao (ne,nisam ukrao ljudi,nikada u zivotu nista nisam ukrao sem mandarine na pijacu u 4. osnovne,to mi je vec bio izazov),policija nasla preko IMEI broja,sudjenje,i dobijem uslovnu kaznu,i to je jedina stvar za koju sam ikada bio u policiji ili osudjivan. Citao sam i nasao da ako sam jednom osudjivan i ako kazna nije presla 6. meseci zatvora da to kao prolazi,a ja sam dobio uslovnu.Takodje sam i prvu godinu srednje skole zavrsio vanredno.

I ovako,da li se vencati,otici na intervju i rizikovati da odbiju i mene i nju ili pustiti nju prvo da ode i ako dobije,vencamo se posle intervjua i onda pokusavam da dobijem papire. Inace u ozbiljnoj smo vezi,planirali smo svejedno da se vencamo planirali smo i dete,tako da nije samo zbog papire. Tako da mi treba savet sto pre molim vas,samo nemojte odgovore tipa "imas to vec na forumu" ,hvala vam unapred svima,nadam se da ce se i meni ispuniti zivotna zelja.
Ne mogu da ti kazem savet u vezi osudjivanosti, ali jedno znam - ako pustis devojku samu u ambasadu, ona dobije grin kartu,i hoce tebe da uzme, to bi trajalo duze,nego kad je u pitanju neko sa americkim pasosom,nisam sigurna koliko ali ceka se duze. I sta dobijes time - nista...zato sto kad oped bude trebalo da odes u ambasadu da trazis vizu,izace na videlo da si osudjivan i oped moze da ti bude problem. Barem ja tako radim kad treba nesto da se odluci,idem na sve ili nista, mozda ako bude problem sto si osudjivan odbiju samo tebe,a nju puste,ali barem ima da znas kako stvari stoje, pa moze onda ona sama da ode i da proba ponovo da ti radi dokumenta
Reply With Quote
  #3  
Staro 21.05.2014, 02:50
maverick maverick je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2014
US lokacija: San Diego,CA
YU lokacija: Valjevo,SRB
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Ne mogu da ti kazem savet u vezi osudjivanosti, ali jedno znam - ako pustis devojku samu u ambasadu, ona dobije grin kartu,i hoce tebe da uzme, to bi trajalo duze,nego kad je u pitanju neko sa americkim pasosom,nisam sigurna koliko ali ceka se duze. I sta dobijes time - nista...zato sto kad oped bude trebalo da odes u ambasadu da trazis vizu,izace na videlo da si osudjivan i oped moze da ti bude problem. Barem ja tako radim kad treba nesto da se odluci,idem na sve ili nista, mozda ako bude problem sto si osudjivan odbiju samo tebe,a nju puste,ali barem ima da znas kako stvari stoje, pa moze onda ona sama da ode i da proba ponovo da ti radi dokumenta
Hvala na odgovoru. Pa vidis,nije mi problem cekanje,jer znam da ako ona napravi papire nece mi praviti problem oko ovoga sto sam osudjen,a ako odemo zajedno mozemo da ne dobijemo i ko zna kada cemo opet imati priliku,po principu bolje ista nego nista. Neka se javi jos neko da cujem savete. Sta mislite o tome da pitam ambasadu,jednostavno da pozovem?
Reply With Quote
  #4  
Staro 21.05.2014, 02:54
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik maverick Prikaz poruke
Hvala na odgovoru. Pa vidis,nije mi problem cekanje,jer znam da ako ona napravi papire nece mi praviti problem oko ovoga sto sam osudjen,a ako odemo zajedno mozemo da ne dobijemo i ko zna kada cemo opet imati priliku,po principu bolje ista nego nista. Neka se javi jos neko da cujem savete. Sta mislite o tome da pitam ambasadu,jednostavno da pozovem?
Pa, bolje je da pozoves,posto ko sto sam spomenula i posle kad ti ona bude pravila dokumente,osudjivanost moze da predstavlja problem
Reply With Quote
  #5  
Staro 21.05.2014, 11:56
maverick maverick je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2014
US lokacija: San Diego,CA
YU lokacija: Valjevo,SRB
Poruke: 11
Nepromenjeno

Ljudi oglasite se molim vas, zaista mi je hitno :/
Reply With Quote
  #6  
Staro 21.05.2014, 13:42
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

POz druze, sa mog ugla gledano to nije nikakvo tesko krivicno delo niti ista tome slicno, nisi nista ukrao, ti si tel. pronasao ali ga nisi vratio Ja bi isao iskreno, prijavio se zajedno sa devojkom, opisao situaciju, verujem da nece biti problema. Druga stvar bi bila da si ukrao telefon, da si nekog ubiom, osudjivan za nasilnicku voznju itd...to sto si ti uradio po meni nece biti problem, ali svakako pokusaj potraziti savet i na stranim forumima.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #7  
Staro 21.05.2014, 14:06
maverick maverick je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2014
US lokacija: San Diego,CA
YU lokacija: Valjevo,SRB
Poruke: 11
Nepromenjeno

Pa terete me kao da je kradja,jer je kradja u prevodu protivpravno prisvajanje imovine. Da li zvati ambasadu zbog toga? :/
Reply With Quote
  #8  
Staro 21.05.2014, 14:18
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Druze moj, to za sta si ti "osudjen" je u Americi kao da kines u trznom centru. Moje misljenje ja da sa tim nemas problema, cak sam negde i nesto o tome citao... Pokusacu da pronadjem link, pa ti saljem, ali generalno, kao sto Voja rece, to nije ni priblizno delo po kojem bi tebe bilo ko otkacio.

Vojo, poznajes li Medu iz Krnjaje?
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #9  
Staro 21.05.2014, 14:21
maverick maverick je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2014
US lokacija: San Diego,CA
YU lokacija: Valjevo,SRB
Poruke: 11
Nepromenjeno

Ponovo mi ulivate nadu. Zaista ne bih zeleo da upropastim devojci priliku da ode zbog toga sto sam ja idiot, neka se javi jos ljudi neko ko je bas imao slicno iskustvo, ako je bas bezazleno onda da se vencam u petak ili ponedeljak i da saljem ds-260
Reply With Quote
  #10  
Staro 21.05.2014, 14:25
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Druze moj, to za sta si ti "osudjen" je u Americi kao da kines u trznom centru. Moje misljenje ja da sa tim nemas problema, cak sam negde i nesto o tome citao... Pokusacu da pronadjem link, pa ti saljem, ali generalno, kao sto Voja rece, to nije ni priblizno delo po kojem bi tebe bilo ko otkacio.

Vojo, poznajes li Medu iz Krnjaje?
Poznajem ga. A ti si njegov drugar za koga mi je pricao da je takodje izvucen jel tako?
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potreban savet u vezi US vize jasmanac Ne-imigrantske vize 301 29.12.2013 14:14
POtreban savet oko odlaska u USA maltese Stare teme 41 21.04.2011 06:23
Cura dobila prvu kovertu. Kada da se vencamo, sada ili kasnije Visitors Prva koverta 21 25.02.2011 03:07
Nedoumice, nedoumice.. Molim savet, hitno! nikolar Stare teme 19 07.05.2009 16:23

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.