ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 21.04.2011, 12:06
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Odlichno. Imash posao u startu, shto ti uveliko olakshava snalazhenje u novoj sredini.

Srecjno
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
  #22  
Staro 21.04.2011, 21:47
dobrad66's Avatar
dobrad66 dobrad66 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.03.2010
US lokacija: nadam se glendale arizona
YU lokacija: velika gorica hrvatska
Poruke: 30
Nepromenjeno

moj se jedan poznanik vratio kući iz kanade 2004 kad i ja iz irske i sad čovjek prodao kuću i ode nazad kaže dosta mu ludila,samo on je u prednosti jer je dobio kanadsko državljanstvo 2002 dok djeca i žena nemaju ali pošto su tamo živjeli preko njega se mogu vratitiu bez problema.a ja ako uspijem sve dobro odraditi na PNP-ontario programu nadam se iduće godine prodam obje kuće-aute ,ženu djecu pod ruku i magla iz ovog ludila i više se ne vraćam kući ma koliko me srce vuklo nazad.a što se tiče green card usa sve je to toliko komplic.da sam već pomalo i odustao od tog.pozdrav
Reply With Quote
  #23  
Staro 21.04.2011, 23:06
MsJazz MsJazz je offline
Član
 
Datum prijave: 31.03.2011
Poruke: 1
Nepromenjeno

Izvinjavam se unapred ako ovo pisem tamo gde mu nije mesto
Imam oca u Kanadi koji je otisao 89' i ima njihovo drzavljanstvo. Pokusavala sam nekoliko puta da odem kod njega i kao turista, a kasnije sam probala i sa iseljenickom vizom. Odbili su me i samo su mi jednom naveli razlog odbijanja, koji je po meni banalan! Trazili su gomilu papira, ukljucujuci i izvod iz maticne knjige umrlih od moje mame, i dan danas mi nije jasan razlog tog izvoda, ali ajde, drzava trazi pa mora da se ispostuje. Da ne duzim, zanima me da li je neko imao slican problem, da su ga u ambasadi odbili iako ima roditelja tamo?
I pitanje nevezano za Kanadu, da li mogu da se prijavim za lutriju ako su me vec par puta odbili u Kanadskoj ambasadi? Da napomenem da nisam prekrsila ni jedan zakon do sad tj nisam imala problema sa dragom nam policijom, niti je moj otac imao problem sa drzavom, njihovom drzavom.
Hvala na odgovoru
Reply With Quote
  #24  
Staro 21.04.2011, 23:32
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Mislim da drzava Kanada ima svoje razloge za odbijanje pustanja tebe tamo, svaka drzava zadrzava svoja diskreciona prava u koja ne vredi ulaziti. Amerika takodje zadrzava pravo da te odbije u bilo kom momentu cak i kada imas pecat u pasosu i sleteo si na americko tlo.
Licno ne vidim razlog zasto bi te odbijali za zelenu kartu ali kao shto i sam naslov foruma kaze u pitanju je lutrija, pa ako te izvuku izvuku te... ako ne onda ne.
Reply With Quote
  #25  
Staro 21.04.2011, 23:39
Positive Vibe's Avatar
Positive Vibe Positive Vibe je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.01.2010
US lokacija: Chicago, New York ili California
YU lokacija: Beograd, Obrenovac
Poruke: 109
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik botexag Prikaz poruke
dobio sam Job Offer i LMO, po preporuci bivseg kolege iz firme
imao skype intervju i vrlo brzo se dogovorili o saradnji
...znaci koga interesuje kanada, svoje napore treba da usmeri na pronalazenje posla i poslodavca tamo
za razliku od amerike gde maltene nema sanse za radnu vizu (osim h2b), kanada zaposljava stranu radnu vizu razlicitog profila

u amasadi sam dobio privremenu radnu dozvolu na godinu dana (w1)
vrlo sam prijatno iznenadjen nacinom rada ambasade, sve zavrseno brzo i korektno

sto se tice samog odlaska, na znam sta me ceka, ali sam bar srecan sto sam dobio ovu priliku
Hvala puno na korisnim informacijama.
Inace, mnogi su mi preneli slicne utiske u vezi rada njihove ambasade
Sustina je upravo u prilici.
Verujem da ces je i iskoristiti.
Puno srece!
__________________
'Budućnost prirada onima, koji veruju u lepotu svojih snova'.

01.11.2013. peta prijava na lutriju
Reply With Quote
  #26  
Staro 22.04.2011, 07:52
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

..stvarno ne znam sta me ocekuje...
pozitivno je sto imam odmah posao, a za ve ostalo mislim da ce u pocetku biti tesko....

u svakom slucaju, javicu vam prve utiske kad se smestim i pocnem da radim
Reply With Quote
  #27  
Staro 06.05.2011, 07:06
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

pozdrav drugari....
evo prvih utisaka iz kanade..

s obizrom da sam u alberti, dosta je hladno, i kome to ne odgovara, bolje da ne dolazi ovde

inace po sletanju sam za sat vremena dobio radnu dozvolu, sutradan za bukvalno 15 min sin (ekvivalent ssn-u)
za razliku od usa ovde je osnovno zdravstveno osiguranje mnogo bolje organizovano, obicno firma placa veliki deo troskova, mi samo particpaciju

sama zemlja, bar ovaj deo nije nesto sto bi mi nazvali turistickom destinacijom, ali verovatno se covek vremenom navikne.
kuce uglavnom drvene, papreno skupe.....

ja se nalazim u malom turistickom mestu, pa prenosim utiske odatle
prvo sto mozete primetiti u razlici nasih mentaliteta je na pr. dok idete ulicom pozdravljaju vas bukvalno svi, kao da se znate od ranije...
na pesackom vam stanu kolima sa smeskom da predjete ulicu
sve je dosta skupo, tako da mora da se radi i zaradi
za automobil nam ne priznaju dozvolu, pa prakticno mora sve da se odradi od testova do voznje....
od bruto plate vam oduzmu nekih 20% raznih doprinosa, i obicno su isplate na 15 dana....
ima puno imigranata, narocito sa filipina.
takodje puno australijanaca dolazi da radi ovde.
jako je tesko naci posao (ako nisi resident) ako te neko ne preporuci.
cujem od nasim da pokusavaju da salju mailove za posao ...nem od toga nista
kod nas sef te meilove dobija na tone, ni ne pogleda ih...

eto toliko za pocetak
ako ima nekih pitanja...tu sam
Reply With Quote
  #28  
Staro 06.05.2011, 09:38
Orange Orange je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.03.2011
US lokacija: California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 105
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik botexag Prikaz poruke
pozdrav drugari....
evo prvih utisaka iz kanade..
Dobrodosao tamo!

Zbog tog nepriznavanja vozackog staza tamo je nesto skuplje osiguranje za kola. Ali zato imaju normalan zdravstveni sistem to je super. Za Albertu sam cula da sto se klime tice ima suv vazduh pa je lakse podneti tu hladnocu.

Sve najbolje u novoj sredini!
Reply With Quote
  #29  
Staro 09.05.2011, 01:00
ivkodrg ivkodrg je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2009
Poruke: 83
Nepromenjeno

Ja sam trenutno u Corner Brook-u , Newfoundland.
Znci, sneg se otopio pre nedelju dana, vetar siba sa okeana, u jednom danu se promene tri godisnja doba...
Ali, veliko ALI fenomenalan standard, zdravstvo za medalju ( tako mi bar pricaju, hvala Bogu nisam licno proverio ).Apsolutna sigurnost bilo gde u bilo koje doba.
Ono sto bode oci je strasna skupoca, pogotovo kuca.Ja npr. mogu da uporedim sa Texasom i recimo da je svaka baraka i po tri puta skuplja.To je ono sto je meni neverovatno.
O kulturi i ponasanju ovih ljudi ne vredi ni govoriti, perfektni u svakom pogledu.
Pretpostavljam da veci centri nose nesto drugo sa sobom, ovo je mali grad - 30 000 ljudi, siguran sam da je potpuno druga slika u npr. Montrealu ili Torontu.
Reply With Quote
  #30  
Staro 10.05.2011, 19:44
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Ako ima neko iz Hrvatske koga interesuje Kanada, evo:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/z...ka/551092.aspx
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.