ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 30.10.2017, 18:00
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Thumbs up

@BetterFuture

Tako je, primio sam te dve vakcine, ali to moram i da dokažem u ordinaciji u Smiljanićevoj 22 i nisam siguran da li će ovaj mali kartonić sa poluvidljivim pečatom biti dovoljan dokaz, zbog toga se brinem, ali sutra ću ih nazvati da se konsultujem.

Meni treba pomoć nekomfornih, što sam uglavnom i pronašao na forumu

@misternice

Nadam se da ste u pravu za kartonić, proveriću za svaki slučaj.

Batut sam danas zvao telefonom i rečeno mi je da je cena za tu jednu MMR vakcinu 2730 dinara, nema dileme, jer kada sam saznao da je u Zavodu u pola jeftinija ponovo sam zvao Batut da vidim da nije došlo do nesporazuma i da možda cena nije za sve tri vakcine, ma neee kaže mi žena 'Samo MMR je 2730 dinara.'.

Preguraćemo i to nekako.
Reply With Quote
  #92  
Staro 30.10.2017, 19:17
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik misternice Prikaz poruke
Pod potvrdom je verovatno mislio na ovo sto je dobio sada pri vakcinaciji protiv sezonskog gripa i tetanusa (zaista se zove Potvrda o izvrsenim imunizacijama) I ta potvrda je jedini dokaz da ih je i primio, dakle neophodna je.
Da, u pravu ste, naravno da treba potvrda za tek primljene vakcine. Ja sam mislio da clan Emigrant govori o potvdi za ranije primljene vakcine. Moja greska, izvinjavam se.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #93  
Staro 13.11.2017, 20:29
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Wink

Samo da javim, da sam bio u Gradskom zavodu za javno zdravlje u Beogradu.

Kada se popnete uz stepenice zavoda i prođete kroz ulazna vrata, sa desne strane je soba sa šalterima, čim kažete sestri na šalteru da ste došli zbog vakcinacije ona vam ekspresno odgovori 'četvrti sprat, soba 81'. U sobi 81. su ljubazni i sve ide veoma brzo.

Vakcinisali su me sa MMR vakcinom (1480 dinara) i dali su mi karton koji je skoro identičan kao i onaj prvi što sam dobio kod reonskog doktora. Takođe se zove 'Lični karton o izvršenim vakcinacijama'. Doktorica iz zavoda mi je rekla da je namena oba kartona ista, samo su različite štamparije štampale kartone. Na prvoj strani kartona je pečat zavoda, a na drugoj strani je upisana MMR vakcina i ponovo udaren pečat zavoda ali i lični pečat doktorice, tamo je i njen potpis.

Tako da sam, kada sam to video, otišao do svoje reonske doktorice i ona je takođe na drugoj strani onog prvog kartona sa vakcinama za tetanus i grip udarila pečat doma zdravlja, pečat sa njenim imenom i potpisala se, a ojačan je i pečat doma zdravlja na prednjoj strani .

Tako da mogu bezbrižno na pregled.
Reply With Quote
  #94  
Staro 16.11.2017, 17:48
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Jutros smo bili u institutu za javno zdravlje. Vec opisana soba 81. Nazalost, nema vise MMR vakcina
Sad raspisuju tender i nemaju pojma kad ce ih biti. Na moju opasku da sumnjam i da ce mi trebati pre aprila, covek rece da ih mozda ni tad nece biti.
Reply With Quote
  #95  
Staro 16.11.2017, 23:12
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

A jel postoji opcija da se ta vakcina kupi na nekom drugom mestu, neka privatna apoteka ili sl.?
Reply With Quote
  #96  
Staro 16.11.2017, 23:18
EMIGRANT's Avatar
EMIGRANT EMIGRANT je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Srbija, Vojvodina
Poruke: 39
Nepromenjeno

@aleksandarzz

Žao mi je vas i svih ostalih koji neće primiti vakcinu tamo gde žele i gde je razumna cena.

Ja sam bio na početku novembra meseca u zavodu, odmah nakon onih mojih poruka. 31.10.2017. sam ih nazvao telefonom i osoba koja se javila pitala je nekog drugog u pozadini 'Da li imamo još MMR vakcina? Taj neko je odgovorio da ima i osoba koja se javila mi je rekla 'Ima vakcina i možete je primiti od 08:00h - 13:00h'. Zbog 'IMA - NEMA' mi je bilo jasno da je trenutna zaliha pri kraju, te sam požurio da to hitno uradim, jer nisam iz Beograda i ne mogu svaki čas da dolazim i rizikujem. A pošto u poslednjih nekoliko godina nemam baš puno sreće kada su slične stvari u pitanju i sve mi izmakne u zadnjem trenutku, čak sam i u čekaonici strepio da li će tih čestoro ljudi koji su stigli pre mene potrošiti trenutnu zalihu vakcina, a uz sve to u poslednje vreme sve više dece oboleva od boginja.

Kada su me pozvali u sobu i ja im rekao šta mi treba, pa doneli vakcinu i stavili je na sto, obradovao sam se kao malo dete

Da dodam samo još nešto, danas sam ponovo pogledao račun koji su mi izdali u Zavodu, MMR vakcina je pod nazivom Priorix i košta 1001 dinar a njihova usluga davanja vakcine je 480 dinara. Pretpostavljam da kada neko prima i za grip i tetanus da se naplaćuje samo jedna usluga za davanje sve tri vakcine.

Možda se MMR vakcina može nabaviti i u apoteci pa odneti kod njih da vam daju, koga interesuje može ih nazvati telefonom i proveriti. Jedan mladić je istog dana kad i ja bio tamo i trebalo je da primi neku drugu vakcinu (NE MMR!) koju trenutno nisu imali, ali mu je neko od osoblja objašnjavao gde da ode po nešto i da dođe ponovo, ja mislim da mu je objašnjavao u kojoj apoteci da kupi vakcinu.

Svima nama koji idemo na pregled za zelenu kartu je bitno da nam Zavod izda karton sa upisanom vakcinom. Ako možete sami nabaviti vakcinu i ako vas oni vakcinišu i izdaju vam karton uštedeli ste. Mada mislim da sam doneo MMR vakcinu i u svoju reonsku ambulantu da bi mi dali na moj zahtev i upisali u karton koji su mi oni izdali, ali eto neka bude pečat zavoda jer je jači.

Ja sam zvao neke privatne apoteke u Zrenjaninu i rekli su mi da nikad nisu imali MMR vakcinu, a u državnoj apoteci se niko nije javljao na telefon čitav dan, tako da sam izgubio strpljenje i uputio se za Beograd u Zavod.

САВЕТОВАЛИШТЕ ЗА ИМУНИЗАЦИЈУ - ВАКЦИНЕ
http://www.zdravlje.org.rs/index.php/radno-vreme
Reply With Quote
  #97  
Staro 16.11.2017, 23:50
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

Da, zelela bih da dodam da na Batutu vakcine tetanus i mmr kostaju oko 4300 dinara jer oni izdaju nekakve zute internacionalne knjizice o vakcinaciji , zato, idite u Zavod za javno zdravlje ako zelite da ustedite.
Reply With Quote
  #98  
Staro 05.01.2018, 22:04
freetodecide freetodecide je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.11.2017
US lokacija: Akron, OH
YU lokacija: BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno vakcina

Ja konkretno nisam u mogućnosti doći do toga kartona vakcinacija, jer mi je potvrdjeno da je ta dokumentacija uništena u prethodnom ratu u BiH. To je u mom slučaju tako a za suprugin karton smo još uvijek u potrazi. Ne znamo koliku ulogu igra sam taj karton, može li to biti neka začkoljica? Za djecu imamo naravno, s tim da za starijeg sina takodje imamo jednu specifičnu situaciju... naime kada je trebao da krene u školu nije primio tu vakcinu jer smo se preselili iz jedne u drugu državu pa smo u svoj toj frci nekako zaboravili a ni škola nas ovdje ne podsjeti na to. Propust ali ništa što ne možemo ispraviti. Medjutim, tu vakcinu treba da primi iz dva dijela u razmaku od šest nedjelja. Ljekarski imamo zakazan za 23.01. Nadamo se da nam neće to praviti problem takodje. Nisam naišao na ovakav slučaj pa da pitam nekog od vas zna li nešto o tome?
Reply With Quote
  #99  
Staro 05.01.2018, 22:37
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Njima je bitan MMR,tetanus i sezonska protiv gripa. Meni je isto bila neka frka oko tog kartona vakcinacija, ali sam na kraju pozvao ordinaciju, oni su mi lepo objasnili sta je bitno i rekli da ponesem taj karton vakcinacije koji imam, i kada sam doso tamo, pregledali su samo datume navedenih vakcina , bez briga oko toga ....
Reply With Quote
  #100  
Staro 10.01.2018, 00:05
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Njima je bitan MMR,tetanus i sezonska protiv gripa. Meni je isto bila neka frka oko tog kartona vakcinacija, ali sam na kraju pozvao ordinaciju, oni su mi lepo objasnili sta je bitno i rekli da ponesem taj karton vakcinacije koji imam, i kada sam doso tamo, pregledali su samo datume navedenih vakcina , bez briga oko toga ....
Pozdrav Damagon,jedno pitanje Vi ste primili vakcine na lekarskom pregledu ili ne? Da li bih ja mogla da primim vakcine,i oni samo da mi upisu datume ispod? ili kako vec to ide,ili dobijete novi karton vakcinacija za te 3 vakcine koje su potrebne? a karton svakako donosite na lekarskom pregledu. Hvala na odgovoru
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Donacije potrebne - devojka poginula u Cikagu vuxanne Vodič za emigrante 0 24.09.2015 01:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.