ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #481  
Staro 22.02.2018, 13:18
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Ja mislim da ipak ima veze ciji je pasos.
Broj odbijenih sa hr putovnicom je oko pet posto a sa srpskim oko 22.
Sa bosanskim mislim 18 posto.
A aplicirati se moze svuda.
Ja sam sa hr putovnicom aplicirala u Sarajevu i dobila vizu.
Poznanik je aplicirao u Zg i dobio.
Oboje imamo bosansku adresu a hr putovnicu.
Reply With Quote
  #482  
Staro 23.02.2018, 08:38
mikagrubinen mikagrubinen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.11.2013
US lokacija: Oakland
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Pošalji Skype™ poruku korisniku mikagrubinen
Nepromenjeno

Ako ne ispunjavas neke njihove uslove za dobijanje vize ne bi ti pomoglo ni da imas britanski pasos, a ako ispunjavas, onda bi dobio verovatno dobio vizu bez problema. Poznajem sto bolje sto losije bar 50ak ljudi koji su dolazili u USA proteklih par godina i niko nije imao problema sa dobijanjem vize. Da nemas posao, neku nekretninu, porodicu, decu onda nemas skoro nikakve sanse bez obzira koji pasos koristis.
Poenta je, niko nije odbijen samo zato sto ima srpski pasos, u tom smislu sam rekao da je nebitno koji pasos koristi.

Veliki broj ljudi iz Hrvatske koji zivi u Srbiji ima dve licne karte i po dva pasosa, iako ne bi smelo da se ima dva prebivalista. Ako je to slucaj onda definitivno ima veze u kojoj zemlji ce preda koji pasos. Kao sto rekoh ne bi bilo pametno da u Srbiji ako vec tu zivi, predaje hrvatski pasos sa hrvatskom adresom.
__________________
U USA of Avgusta 2014
Reply With Quote
  #483  
Staro 08.03.2018, 10:35
usamljeni jahac usamljeni jahac je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2015
Poruke: 5
Nepromenjeno Viza u pasosu turisticka na 10 godina a pasos istice za 3 godine

Mozda je pitanje vec bilo na forumu ali mi je promaklo pa molim za odgovor.

Sta se desava ko dobije turisticku vizu naprimer ove 2018 godine i viza mu vazi narednih 10 godina, a pasos mu vazi do 2021 godine. Da li moze da prenese vec dobijenu turisticku vizu u novi pasos... ili mora ponovo da alpicira za vizu prilikom isteka pasosa bez obzira sto mu viza vazi i dalje.... Da li neko zna proceduru ili stranicu gde mogu procitati podatke o tome. Unapred hvala.

Last edited by usamljeni jahac; 08.03.2018 at 10:41.
Reply With Quote
  #484  
Staro 08.03.2018, 11:57
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Viza stoji u starom pasosu, ne vadis novu.
Nosis oba pasosa sa sobom.
Reply With Quote
  #485  
Staro 31.03.2018, 02:01
Alex23N Alex23N je offline
Član
 
Datum prijave: 31.03.2018
Poruke: 2
Nepromenjeno Rok

Pozdrav, mozda je glupo pitanje, ali da li postoji neki rok za prvi ulazak u Ameriku od trenutka dobijanja turisticke vize? Dobio sam vizu 2016 godine na 10 godina, u ambasadi sam rekao da planiram da idem za 2 meseca, ali sam odlozio put i nisam bio u mogucnosti da odputujem, isao bih sad na leto pa ne znam da li mogu da prave neki problem?
Reply With Quote
  #486  
Staro 01.04.2018, 22:21
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Viza ti je i dalje validna, tako da mozes da odes. Da l ce te pustiti na granici to zavisi od sluzbenika, on jedini odredjuje da l ces unutra ili nazad.
Reply With Quote
  #487  
Staro 02.04.2018, 17:15
Alex23N Alex23N je offline
Član
 
Datum prijave: 31.03.2018
Poruke: 2
Nepromenjeno

To znam naravno, vec sam putovao u Ameriku pre 6 godina ali na W&T sa vizom J1. Nadam se da nece praviti problem.. Videcemo
Reply With Quote
  #488  
Staro 17.04.2018, 11:57
milandogo milandogo je offline
Član
 
Datum prijave: 08.10.2016
Poruke: 1
Nepromenjeno

Zdravo svima
Planiramo ja i devojka da apliciramo za vizu pa me zanjima da li se razgovor u ambasadi vodi iskljucivo na engeskom posto moja devojka ne zna engleski.Ja imam platu od nekih 65000din i stalan posao a ona nije zaposljena nigde ne znam da li imamo neke sanse za vizu.I aplicirao sam i za zelenu kartu pa videcemo
Reply With Quote
  #489  
Staro 17.04.2018, 12:41
Vector Vector je offline
Član
 
Datum prijave: 13.04.2018
Poruke: 5
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milandogo Prikaz poruke
Zdravo svima
Planiramo ja i devojka da apliciramo za vizu pa me zanjima da li se razgovor u ambasadi vodi iskljucivo na engeskom posto moja devojka ne zna engleski.Ja imam platu od nekih 65000din i stalan posao a ona nije zaposljena nigde ne znam da li imamo neke sanse za vizu.I aplicirao sam i za zelenu kartu pa videcemo
Dokumenta se predaju na salteru kod srpskog sluzbenika koji postavi eventualno par procedualnih pitanja (ili vise ako nesto od dokumentacije fali / nije potpuno).

Drugi razgovor, 10ak minuta kasnije, je sa americkim sluzbenikom sa kojim se prica iskljucivo na engleskom. On i donosi odluku o vizi.
Reply With Quote
  #490  
Staro 18.04.2018, 00:38
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vector Prikaz poruke
sa americkim sluzbenikom sa kojim se prica iskljucivo na engleskom
Nije tacno,pricaju Srpski i to zadovoljavajuce,ako ti neide engleski,oni pocnu da pricaju Srpski,mozda ga ne znaju svi sluzbenici pa zapadne da mora engleski.

Ja sam pricao na Srpskom,ceo razgovor,uglavnom pita na pocetku na kom cete jeziku da pricamo.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.