ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Posao donora sperme u US » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 07.05.2017, 16:45
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno Šta poneti, a šta ostaviti prilikom iseljenja?

Ovo je naravno subjektivno, i nekome će koferi biti puni foto albuma, a nekom drugom CD-ova Harisa Džinovića (ili će to staviti na hard disk, pošto je 2017-a), ali generalno, za sve koji su emigrirali, šta bi sada uradili drugačije?

Šta ste to nosili sa sobom i bezveze bacili onih 2x23kg po osobi, a šta vam je žao što niste ponijeli? Šta je to jako teško naći u SAD, pa ste tražili da vam neko ponese ili pošalje?
Reply With Quote
  #2  
Staro 08.05.2017, 03:02
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Odeca i obuca su jeftini bruka, tako da popakujte stvari za seZonu koja predstoji dok se ne zaposlite i pocnete da zaradjujete. Ponesite neke osnovne lekove, probiotik, antibiotike, brufene i tako to...
Reply With Quote
  #3  
Staro 08.05.2017, 15:21
boljeVreme boljeVreme je offline
Član
 
Datum prijave: 16.03.2017
Poruke: 26
Nepromenjeno

postoje dosta povoljne opcije da u zbirnim transportima saljete stvari za USA tako da nista sto je "pokretnina" ne ostavljate sa sobom
mom rodjaku smo slali neke stvari zbirnim transportom i kontejnerom za Chicago, tome ima nekoliko godina i znam da su u pitanju bile i neke slike itd
pa su bile i dozvole od ministarstva za trasnport umjetnina sa certifikatima o vlasnistvu itd itd
znam da je bilo u pitanju jedan paket sa deklaracijom lomljivo zbog slika ukupne tezine 100kg i da je transport trajao oko 3 mjeseca do finalne destinacije
cijene se ne mogu sjetiti ali znam da su to radili preko http://www.icontainers.com/

I da su iskustva skroz pozitivna i skroz ok

to je neki nacin da dosta povoljno posaljete stvari koje ste vec jednom u zivotu kupili i platili bilo garderoba ili ko zna sta, jer cemu ponovo kupovati

Elektroniku nebih nikada slao, jer je to po meni glupost
i zasto se ogranicavati na dva kofera po 23kg
Reply With Quote
  #4  
Staro 09.05.2017, 05:03
NYCB NYCB je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.03.2017
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: NS
Poruke: 53
Nepromenjeno

Nas troje se spakovalo u 2 kofera. Nesto malo odece za sezonu, papirologija (izvodi, diplome...). Ostatak smo kupovali ovde. Odeca i obuca smesno kostaju. Najskuplje stavke bili dusek, ugaona i TV, ali to kad smo se selili u nas stan.

P.S. Zvuci bezobrazno, ali ovde sam mogao priustiti tv od 55" kakav u Srbiji sanjaju. Cisto da znate koliko se isplati vuci polovne stvari iz RS.
Reply With Quote
  #5  
Staro 09.05.2017, 10:32
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik boljeVreme Prikaz poruke
postoje dosta povoljne opcije da u zbirnim transportima saljete stvari za USA tako da nista sto je "pokretnina" ne ostavljate sa sobom
mom rodjaku smo slali neke stvari zbirnim transportom i kontejnerom za Chicago, tome ima nekoliko godina i znam da su u pitanju bile i neke slike itd
pa su bile i dozvole od ministarstva za trasnport umjetnina sa certifikatima o vlasnistvu itd itd
znam da je bilo u pitanju jedan paket sa deklaracijom lomljivo zbog slika ukupne tezine 100kg i da je transport trajao oko 3 mjeseca do finalne destinacije
cijene se ne mogu sjetiti ali znam da su to radili preko http://www.icontainers.com/

I da su iskustva skroz pozitivna i skroz ok

to je neki nacin da dosta povoljno posaljete stvari koje ste vec jednom u zivotu kupili i platili bilo garderoba ili ko zna sta, jer cemu ponovo kupovati

Elektroniku nebih nikada slao, jer je to po meni glupost
i zasto se ogranicavati na dva kofera po 23kg
Odakle ste ovo slali, jer izgleda da oni rade od luke do luke? Sto u mom slucaju znaci da bih trebao organizovati prevoz do Ploca, pa dalje.

Nije ni bitno, ima ih dosta, pa cu vidjeti sta da radim. Iskreno, osim nesto slika i sl, i ne pada mi na pamet sta bih mogao poslati.

Ja se upravo selim iz Nigerije, pa saljem i frizider, i zamrzivac, i slike..., ali je drugacije kada firma placa, a sama procedura i nije bas tako jednostavna. Konkretno:

For export:
• copy of passport
• copy of work/resident permit
• copy of last exit/entry into host country
• export authority letter typed on company's letter head (attached format for both air and sea). Original to be given to our crew on the packing day

For import - Returning Bosnian citizens:

Bosnian citizens must be present for the customs clearance process. Bosnian citizens can only import goods duty free if they have been away from Bosnia for 1 year or more and the following documents are submitted to customs authorities:
• Certificate from the Bosnian Embassy at origin stating that the shipper has lived outside Bosnia for more than 1 year – this is mandatory and must be in original If client wants to avoid paying taxes and duties this is mandatory. It has to be from Embassy, unfortunately no company letters will help.
• Detailed packing list with value on it for each item – Will be prepared by us. You will sign the list if needed at the spot in Bosnia.
• Declaration from the shipper stating that the goods are all used and they are in his/her possession for more than 12 months and that he/she doesn't use privilege of free import of goods in last one year (must be stamped in local municipality) – Sample attached. (izjava import baf) – Instructions where to insert name and required details are in the document.
• CIPS application showing the date when the owner is reported to Bosnian authority after coming back to Bosnia. Document from local office. Must be provided at the spot after clients arrival. Signed and notarized at public notary in Bosnia. Date on this document must be new (date after issuance of Embassy document)
• Authorization to destination agent that they can do customs clearance (must be stamped in local municipality) Sample attached – POA. (uvozna dispozicija BAF)
• copy of ID card and copy of passport


Poenta je da vam nijedna drzava nece dozvoliti da tek tako unosite stvari a da ste oslobodjeni placanja carine i poreza. Ovo je procedura za Bosance, a vjerujem da je i za Srbiju slicno, a sigurno je da i SAD imaju svoje zahtjeve. Slazem se da je apsurd slati elektroniku, sto zbog cijene, sto zbog napona i frekvencije, a na kraju krajeva i carine.

Ja opet nekako mislim da cemo nas 4 moci ponijeti sve u tih 184 kg. Moja logika je da gledam vrijednost po kilogramu tezine. Npr. ponijecu neke kuhinjske stvari (japanske nozeve), jer su dosta skupe, a tezina je 2-3 kg, ili npr. kozne cizme ili jaknu, dok naravno ne bih nosio stvari koje zauzimaju puno prostora, a jeftine su.
Reply With Quote
  #6  
Staro 09.05.2017, 12:47
Morgy Morgy je offline
Član
 
Datum prijave: 04.10.2016
Poruke: 17
Nepromenjeno

Mi idemo ako sve bude u redu u oktobru i to isključivo preko turkish airlines jer imaš pravo na 2x23kg i lični prtljag, tako da nas četvoro može da ponese 8 torbi i 4 ručna prtljaga...a u 140 kila u torbama i 30 kila u avion ima da se dosta ponese, jedna torba će biti isključivo igračke koje klinci vole, a ima da ponesem i komp (ploču procesor, memoriju, hdd i graf) i onda samo kupim kućište sa napajanjem i monitor...
Reply With Quote
  #7  
Staro 10.05.2017, 21:49
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

ja samo da kazem da ne nosite i ne saljete stvari koje nisu po USA standardu,mislim da vecina nasih tv nece raditi tamo drugaciji je tv sistem a gledajte da ako podrzava njihov sistem (NTSC ako se nije nista promenilo,a kod nas u evropi je obicno PAL i SECAM u francuskoj) moze da radi i na 110V i 60hz,ovo za 110v vazi i za sve ostale elektronske uredjaje...

Znaci proverite uredjaje koje nosite jer ne mogu svi raditi na 110v a rekao bi i da cete morati da obezbedite drugacije uticnice
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #8  
Staro 12.05.2017, 21:45
Morgy Morgy je offline
Član
 
Datum prijave: 04.10.2016
Poruke: 17
Nepromenjeno

Imaš pretvarač za struju kako sam pročitao u nekom postu sa EU na US i ili ga naručiš preko alija za 5 dolara ili kupiš u radnji sa fotografskom opremom, mi se razmišljamo da ponesemo neke neophodne sitnice tipa fena, pegle, miksera.......a bugme i džezvu, par šalja, escajg... treba napuniti 150 kg
Reply With Quote
  #9  
Staro 14.05.2017, 03:30
VOlja VOlja je offline
Član
 
Datum prijave: 18.11.2016
US lokacija: San Jose/Milpitas
YU lokacija: Pancevo
Poruke: 5
Nepromenjeno

Dzezva je dobra ideja, i kafe dok se ne pronadje neka arapska/turska/nasa prodavnica( ja moram da popijem tursku kafu),tiganj za nase palacinke, idealan pleh za gibanicu, pavloviceva krema za bebe,lekovi za prvu pomoc,umetnicke slike (koje donosim u etapama vec par godina),omiljene igracke (ovde su dosta jeftinije bebi stvari). Male kucne aparate tipa mikser,fen,pegla mozete da kupite za male pare u na primer Targetu. Strasno je kad se tek dodje,pojma nemas gde,sta,brendovi u prodavnicama ti totalno nepoznati. Ja sam cesto putovala na relaciji USA Srbija i dovlacila svasta,totalno nepotrebne stvari. Ako se neko uputi u San Jose,nek se javi,potrudicu se da pomognem gde i sta ima koliko mogu
Reply With Quote
  #10  
Staro 17.05.2017, 05:54
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Na sve ovo vase dodao bih da obavezno ponesete sa sobom (u avion) hemijsku olovku i pored nje kovertu i ambasade.
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prije iseljenja - stvari koje moramo uraditi landlord Vodič za emigrante 110 08.05.2019 00:56
Greska prilikom unosenja podataka... euroman Prijava na Lutriju 11 19.10.2016 15:39
greska prilikom prijave marzik Stare teme 4 19.07.2011 23:57

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.