ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #421  
Staro 28.11.2017, 17:35
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ntoddmusic Prikaz poruke
Prelistah ceo forum

Ali ne mogu da nadjem odgovor na pitanje.
Kojom vizom se moze polagati za kamion u USA?Cuo sam svasta, te menjan zakon u Ilinoisu da niko nece moci da polaze za CDL ukoliko nema zeleni karton ili socijalni broj?
Hteo sam da sam finansiram svoj odlazak u USA posto vidim da mnogi nude raznorazne poslove za voznju kamiona tamo.Sve nekako izgleda odlicno ali papiri su problem.Moj brat ide na Aljasku vec cetvrti put.Drugi put kad je isao dobio je socijalni broj i ID pa sam ja kontao ako odem preko Work and Travel vize da li bih mozda mogao da dobijem socijalni broj?Takodje, nisam student niti sam prijavljen negde za stalno da bih mogao da odem.Sada samo ispitujem stanje i da li uopste vredi truda i da li postoji sansa?
Ok znam za zenidbu.Interesuje me konretno : Moze li se polagati za CDL sa J1 ili H2B vizom?
Odgovor: NE

Prelistajte ponovo temu "Voznja kamiona u Americi" (posto vec rekoste da se izlistali ceo forum) u kojoj je dat odgovor na isto pitanje u vise navrata.

Moderator
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #422  
Staro 28.11.2017, 22:18
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Pozdrav svima. Mene interesuje kako je odgovor tako konkretan i jasan - NE, a ja sam lično video da su prošlo leto moji spasioci sa H2B vizama vadili CDL u Massachusetts-u. Ne znam detalje i na koji način ali znam da su išli tamo i prijavljivali se na adrese i vraćali se sa dozvolama i sada već uveliko voze više od godinu dana.
Sve najbolje i svako dobro.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
Reply With Quote
  #423  
Staro 29.11.2017, 19:18
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik toske10 Prikaz poruke
Pozdrav svima. Mene interesuje kako je odgovor tako konkretan i jasan - NE, a ja sam lično video da su prošlo leto moji spasioci sa H2B vizama vadili CDL u Massachusetts-u. Ne znam detalje i na koji način ali znam da su išli tamo i prijavljivali se na adrese i vraćali se sa dozvolama i sada već uveliko voze više od godinu dana.
Sve najbolje i svako dobro.
Da li J1 I H2B mogu da glasaju na izborima?

Odgovor: NE

Da li je nekada moglo? Moglo je, ali se zakon u medjuvremenu promenio. To sto na pojedinim mestima mozda nekom sluzbeniku u nekom DMV-ju promakne po koji stranac tu I tamo, apsolutno ne znaci da je to pravilo.

O tome koliko je CDL-ova iz Massachusetts-a na sistemu stopirano, a ljudi voze ne znajuci za to, necu da komentarisem.

Moderator
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #424  
Staro 30.11.2017, 07:59
ntoddmusic ntoddmusic je offline
Član
 
Datum prijave: 27.11.2017
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Odgovor: NE

Prelistajte ponovo temu "Voznja kamiona u Americi" (posto vec rekoste da se izlistali ceo forum) u kojoj je dat odgovor na isto pitanje u vise navrata.

Moderator
U pravu si druze, nisam se vratio tamo gde treba vec me je na pretrazi google doveo na sred stranice i nisam isao nazad vec na nekom pejdzu u sredini.
Shvatam celu pricu, nasao sam taj deo..
Da li neko zna mogu li Bugarski drzavljani da vade CDL u USA?
Reply With Quote
  #425  
Staro 30.11.2017, 11:57
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ntoddmusic Prikaz poruke
Da li neko zna mogu li Bugarski drzavljani da vade CDL u USA?
Bugarski, Srpski, Hrvataki, Nemacki, Svedski, Somalijski, Pakistanski (itd itd) drzavljani mogu da dobiju CDL ukoliko imaju:
1. Americko drzavljanstvo (US Citizenship)
2. Americku Zelenu Kartu (Legal Permanent Resident Status)
3. Radnu dozvolu (Work Authorization)

US nije clanica EU te stoga drzavljani EU nemaju nikakve vece pogodnosti sto se zaposlenja tice u odnosu na non-EU
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #426  
Staro 08.12.2017, 23:59
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Da li osoba koja nema polozeno za Americku vozacku ali ima zelenu kartu moze u Cikagu da kupi nesto ovako na svoje ime

https://milwaukee.craigslist.org/rvs...410346103.html

ili ovako nesto, nebitno

https://southbend.craigslist.org/for...377363275.html

I da ta prikolica nonstop stoji parkirana na jednom parking mestu npr u blizini condominium zgrade gde se nalazi stan u kom se zvanicno stanuje, to parking mesto bi se uredno placalo, a da taj prostor moze da koristi kao pomocni stambeni prostor npr., gde moze da prakticno cak stanuje stalno ili privremeno po potrebi, ili da se samo skloni ako u stanu dodje do neslaganja medjuljudskih u nekim periodima ili slicno tome...

Sta mislite, da li se to moze zimi ugrejati, a leti klimatizovati... i koji i koliki bi bili troskovi takvog stanovanja na nekom podrucju predgradja, tipa oko aerodroma ili neko mesto slicno toliko udaljeno od downtown-a?
Reply With Quote
  #427  
Staro 09.12.2017, 17:08
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Da li osoba koja nema polozeno za Americku vozacku ali ima zelenu kartu moze u Cikagu da kupi nesto ovako na svoje ime

https://milwaukee.craigslist.org/rvs...410346103.html

ili ovako nesto, nebitno

https://southbend.craigslist.org/for...377363275.html

I da ta prikolica nonstop stoji parkirana na jednom parking mestu npr u blizini condominium zgrade gde se nalazi stan u kom se zvanicno stanuje, to parking mesto bi se uredno placalo, a da taj prostor moze da koristi kao pomocni stambeni prostor npr., gde moze da prakticno cak stanuje stalno ili privremeno po potrebi, ili da se samo skloni ako u stanu dodje do neslaganja medjuljudskih u nekim periodima ili slicno tome...

Sta mislite, da li se to moze zimi ugrejati, a leti klimatizovati... i koji i koliki bi bili troskovi takvog stanovanja na nekom podrucju predgradja, tipa oko aerodroma ili neko mesto slicno toliko udaljeno od downtown-a?
Prije nego sto ista kupis obrati paznju da NIJE dozvoljeno ovako nesto parkirati na javnim parkinzima kao sto si ti naumio: https://www.cityofchicago.org/city/e...inchicago.html
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #428  
Staro 12.12.2017, 13:51
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

O ovome sam i ja citao nesto, interesovalo me zbog recimo seljenja dok se ne odluci gde ce se ziveti za stalno, tipa da se ne kupuje stan ili sta vec nego prikolica i doslo se do toga da nije legalno ziveti stalno u njoj, ne mozete je parkirati takoreci nigde osim na placevima koni su i namenjeni za to, iznajmljivanje mesta i placanje dazbina u tim kamp parkovima... Nemate pravo ni ako kupite svoje parcence zemlje da na njemu parkirate..Nemozete ni ako imate plac sa nekom kucicom pa od nje da koristite struju adresu i racune... Prakticno je veoma komplikovano izvesti jer jedino mesto gde sme je zakonom odredjeno a ta mesta se uzimaju u zakup i nije ni jeftino pa je svejedno dali iznajmljujete stan ili loristite svoju prilolicu. Prilicno komplikovano, pitanje je samo dali se zakon i sprovodi doalovno
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #429  
Staro 01.03.2018, 17:39
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Da li je vozacka dozvola iz Srbije priznata u drzavi Michigan? Da li neko ima neki link gde moze da se pogleda u kojim drzavama je nasa vozacka dozvola priznata? Znam da je neko pisao da je na floridi priznata...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #430  
Staro 12.03.2018, 02:13
zhywojeen's Avatar
zhywojeen zhywojeen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2018
Poruke: 31
Nepromenjeno

Zavisi za sta hoces da ti bude priznata. Iz mog iskustva, svaki policajac ima svoje tumacenje i moze ili ne mora da ti je prizna. Trebalo bi da mozes bar 30 dana od ulaska da vozis kao turista, za sve preko toga je bolje da izvadis americku dozvolu. Ja sam samo testove polagao i pokazao srpsku dozvolu i odmah mi dali njihovu.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:43.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.