ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.12.2010, 22:50
wl@t.Co wl@t.Co je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2009
Poruke: 22
Nepromenjeno Brak nakon GC?

Pozdrav svima. Treba mi pomoc hitno pa cu duplirati post koji sam postavio u nekoj od tema (ocigledno u pogresnoj).
Situacija je sledeca: ja sam dobio GC, dosao u NY, nasao dobar, stalni, legalan posao (IT). Video da mogu da se snadjem i zelim da dodevem u NY svoju buducu zenu. Marfi se tako lepo poigrao sa nama da nismo uspeli bracno stanje da regulisemo pre mog dobijanja GC-a te sam tako i dosao ovde sam da "opipam teren". Kakve sve opcije postoje za njen dolazak ovamo, konkurisala je za CG ali posto su verovatnoca i vreme jedno a nase zelje drugo... kako da aplicira za vizu i koju, da li brak moze da se zapocne ovde, kakav status bi imala po dolasku, itd.?

Hvala beskrajno!!!
  #2  
Staro 21.12.2010, 21:57
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

[QUOTE=wl@t.Co;20040]Pozdrav svima. Treba mi pomoc hitno pa cu duplirati post koji sam postavio u nekoj od tema (ocigledno u pogresnoj).
Situacija je sledeca: ja sam dobio GC, dosao u NY, nasao dobar, stalni, legalan posao (IT). Video da mogu da se snadjem i zelim da dodevem u NY svoju buducu zenu. Marfi se tako lepo poigrao sa nama da nismo uspeli bracno stanje da regulisemo pre mog dobijanja GC-a te sam tako i dosao ovde sam da "opipam teren". Kakve sve opcije postoje za njen dolazak ovamo, konkurisala je za CG ali posto su verovatnoca i vreme jedno a nase zelje drugo... kako da aplicira za vizu i koju, da li brak moze da se zapocne ovde, kakav status bi imala po dolasku, itd.?

Hvala beskrajno!!![/QUOTE]

Hitno neces moci nista odraditi jer se za imigracionu vizu za suprugu LPR trenutno ceka oko 3 godine (doslo je do retrogresije i sto je do decembra bilo moguce dobiti broj vize u roku par mjeseci otislo je na par godina).

Vrsta vize ce biti F2A pa prati visa bulletin i nadaj se da ce se vratiti na staro (cekanje na broj za manje od godinu dana): [url]http://travel.state.gov/visa/bulletin/bulletin_5212.html[/url]

Proces je standardni: I-130 ti saljes, ispunjavas i ti i supruga po jedan G-325a, a prilozi i G-1145 (besplatan a obavjestavaju te kad se primi aplikacija, radi na njoj, odobri...). Vise imas na visajourney.com/forums gledaj pod Guides i jos Bringing family members of LPRS podforumu.
  #3  
Staro 21.12.2010, 22:05
wl@t.Co wl@t.Co je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2009
Poruke: 22
Nepromenjeno

Ok, hvala najlepse. (vec sam se raspitivao i ovde i saznao jos dosta zanimljivih stvari ;))
  #4  
Staro 08.01.2011, 18:05
zoka zoka je offline
Član
 
Datum prijave: 08.01.2011
Poruke: 1
Nepromenjeno

[email]wl@t.Co[/email]: Da li mi mozes reci sta si sve doznao posto sam ja u slicnoj situaciji, da ne kazem istoj .... :kap:

Thx
  #5  
Staro 09.01.2011, 20:23
wl@t.Co wl@t.Co je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2009
Poruke: 22
Nepromenjeno

Prvo mi rekose da idemo na varijantu turisticke vize i da onda odavde resavamo pitanje daljeg ostanka. Solucije su:
- brak u USA + advokat koji ce voditi njeno apliciranje za CG itd.;
- upisivanje fakulteta i apliciranje za studentsku vizu, nakon cega bi primenili prvu opciju (ona bi mogla i da radi nesto pri fakultetu);
- praksa ili posao koji bi joj minimalne garancije firme (da se sve svali na mene) omogucili radnu vizu nakon koje bi opet primenili prvu opciju.
Juce sam nacuo da je ranije izgleda postojala regularna varijanta da je ja kao svoju verenicu pozovem ovde i da bi onda u nekom ogranicenom vremenskom roku nakon njenog dolaska morali da se vencamo. Sto nam ne bi bio problem (vise bi voleli da je to kod kuce ali sta da se radi...). Kazem "nacuo" tako da bi ovo trebalo proveriti. Ako saznas javi. Inace mi smo "izvisili" za najobicniju turisticku vizu zbog njenog fakulteta. :( Traze da zavrsi posto je pred kraj. Da smo ranije znali za ovo pa da smo proverili... :smrc: No kako god, videcemo sta ce moji u firmi da mi savetuju... privremeni transfer u neku drugu kancelariju (zemlju) ili sl. Vama svakako drzim palceve da prodjete bolje nego mi. (vec poludesmo od Skype-a... da li da ga mrzimo ili volimo?! :D) Javi obavezno kako ste prosli! ;)
  #6  
Staro 11.01.2011, 17:21
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

[QUOTE=wl@t.Co;20306]Prvo mi rekose da idemo na varijantu turisticke vize i da onda odavde resavamo pitanje daljeg ostanka. Solucije su:
- brak u USA + advokat koji ce voditi njeno apliciranje za CG itd.;
- upisivanje fakulteta i apliciranje za studentsku vizu, nakon cega bi primenili prvu opciju (ona bi mogla i da radi nesto pri fakultetu);
- praksa ili posao koji bi joj minimalne garancije firme (da se sve svali na mene) omogucili radnu vizu nakon koje bi opet primenili prvu opciju.
Juce sam nacuo da je ranije izgleda postojala regularna varijanta da je ja kao svoju verenicu pozovem ovde i da bi onda u nekom ogranicenom vremenskom roku nakon njenog dolaska morali da se vencamo. Sto nam ne bi bio problem (vise bi voleli da je to kod kuce ali sta da se radi...). Kazem "nacuo" tako da bi ovo trebalo proveriti. Ako saznas javi. Inace mi smo "izvisili" za najobicniju turisticku vizu zbog njenog fakulteta. :( Traze da zavrsi posto je pred kraj. Da smo ranije znali za ovo pa da smo proverili... :smrc: No kako god, videcemo sta ce moji u firmi da mi savetuju... privremeni transfer u neku drugu kancelariju (zemlju) ili sl. Vama svakako drzim palceve da prodjete bolje nego mi. (vec poludesmo od Skype-a... da li da ga mrzimo ili volimo?! :D) Javi obavezno kako ste prosli! ;)[/QUOTE]

- brak u USA + advokat koji ce voditi njeno apliciranje za CG itd.;

Mozes se ti ozeniti bez problema ali ocekuj cekanje na imigracioni broj - doslo je do retrogresije i sad je cekanje na broj za supruznika osobe koja ima GC 2-3 godine. Posto ti nisi USC, ne mozes poslati za Adjustment of Status (I-485 forma) vec samo I-130 i onda cekati na broj. Za nadati se da ce se opet ustaliti pa da se moze cekati samo kojih par mjeseci.

A da, ako si sve legalno odradio, advokat ti ne treba - ako znas procitati i pratiti uputstva sve mozes sam.

- fakultet nije losa opcija ali primjena prve opcije opet iziskuje ili da si ti USC ili da je broj dostupan. Ako supruga ne pohadja redovno fakultet, skola obavjestava USCIS a koliko sam vidjela, prilicno su brzi za deportacije ovih dana.

Ti kao LPR ne mozes koristiti vjerenicku vizu - K1. To je samo za USC - vjeruj mi, dodje te skuplje nego da ides na supruznicku vizu - kojih $1500 skuplje i jos 3-6 mjeseci cekanje na radnu dozvolu i zelenu kartu.
  #7  
Staro 11.01.2011, 17:38
wl@t.Co wl@t.Co je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2009
Poruke: 22
Nepromenjeno

Sta bi onda bio tvoj kranji savet? Turisticka, bez advokata, brak ovde i cekanje?

Hvaaala.
  #8  
Staro 11.01.2011, 17:38
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=wl@t.Co;20306]Inace mi smo "izvisili" za najobicniju turisticku vizu zbog njenog fakulteta. :( Traze da zavrsi posto je pred kraj. Da smo ranije znali za ovo pa da smo proverili... :smrc: [/QUOTE]

Samo zbog ovoga sigurno niste izvisili, ja sam dobio turističku vizu iako sam bio apsolvent sa par ispita do kraja. Uvek kada idete po vizu ponesite što je moguće više dokaza o povezanosti sa zemljom. Ja sam nosio i potvrde sa faksa, transkripte, indeks, potvrde iz banke sa novcem, potvrde o imovini što se vodi na moje roditelje, poslovne ugovore koje imam sa klijentima (jer radim kao freelancer), itd ...
  #9  
Staro 11.01.2011, 18:36
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

Znaci da kada osoba izvucena na DV lutriji, ima zelju da povede devojku (ili decka) u US, najbolje (a mozda i jedino) resenje je sklapanja braka u Srbiji, i to pre odlaska na intervju u ambasadi?
  #10  
Staro 11.01.2011, 18:43
wl@t.Co wl@t.Co je offline
Član
 
Datum prijave: 12.09.2009
Poruke: 22
Nepromenjeno

Tako ispade... a za nas koji smo propustili voz :p :no:
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vencanja, nakon dobijanja GC. Zivkovic_NIS Vaša strana 33 02.03.2013 10:29
brak za vizu kowac Vaša strana 43 11.12.2010 04:27
Nakon skoro 2 godine…. emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 29.11.2010 16:40
Zvanični Link za Detaljne Informacije o Svim Koracima nakon dobijanja Prve Koverte Johnny Prva koverta 0 01.05.2010 16:38

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.