ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.01.2011, 11:54
DukaUSA DukaUSA je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2010
US lokacija: NYC, Chicago
YU lokacija: Kraljevo
Poruke: 18
Pošalji Skype™ poruku korisniku DukaUSA
Exclamation Problem oko dobijanja studentske F1 vize

Pozdrav svima! Imam jedno pitanje, na koje se nadam da ce neko od vas moci da mi da adekvatan odgovor! Naime, ovo se ne desava meni, vec mojoj sestri. Imamo tetku u americi, i letos ju je ona pozvala da ode kod nje u posetu... Izvadila je turisticku vizu i otisla... to je bilo u septembru, tanije 9. septembra! Kad je otisla tamo, tetka joj je ponudila da upise koledz i da ce je ona finansirati... naravno, pristala je, upisala koledz, platila tamo nesto sto je bilo potrebno za dobijanje F1 vize, vakcinisala se i onda je pre 2 dana dosla u Srbiju, kako bi danas u ambasadi obavila razgovor za F1. Nazalost, jutros je odbijena za tu vizu! E sad, gde je tu nastao problem... Kada je aplicirala za turisticku vizu, pitali su je koliko ce ostati tamo, ona im je odgovorila oko mesec dana...Njoj je odobrena turisticka viza na 6 meseci! Vratila je se 17. januara, znaci nakom malo vise od 4 meseca... Kada je jutros otisla u ambasadu na razgovor, receno joj je da je odbijena zato sto je rekla da se vraca za mesec dana, a vratila se nakon 4 meseca! Oni kazu da je u tome problem! Mene zanimaju vasa iskustva, da li se jos nekom desilo nesto slicno? Takodje me zanima da li je moguce tu promeniti nesto, ili je kada jednom ambasada kaze to konacno? Unapred Vam hvala na odgovorima!
P.c. Ja sam trazio ovu temu, ali nisam je nasao, ako ipak postoji, samo mi dajte link, a moju temu obrisite!
Pozdrav!
Reply With Quote
  #2  
Staro 19.01.2011, 13:54
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Zdravo Duka,

Zvanično nije sve gotovo, piše ti i na sajtu ambasade da može da se aplicira za vizu nebrojeno puta i da svaki put moraju realno i iznova da uzmu u razmatranje zvoju aplikaciju, mada ne savetuju da apliciraš u roku od 6 meseci ako se okolnosti zbog kojih je odbijena ne promene drastično.

Odbili su je jer ih je uslovno rečeno slagala. Otišla je turistički i izjavila da neće da studira i radi. Na osnovu toga je dobila vizu. To je na jednoj tripini američki konzul objašnjavao baš na slično pitanje.

Rekla je ispoštujte dogovor i ono što ste rekli u ambasadi, ako ste našli posao ili školu i imate papire za to, vratite se i aplicirajte za drugi vizu i neće biti problema.

Ono što u tvojoj priči nije logično je da ona nije prekoračila dužinu vize, nema veze koliko ti kažeš da ćeš ostati, bitno je na koliko ti daju vizu i na koliko ti imigracioni službenik dozvoli boravak.

Ali po tvojoj priči ona je prekršila tip vize, pošto kažeš upisla je koledž. Kako je uspela da upiše koledž sa turističkom vizom? Da li je ona podnela zahtev za promenom statusa dok je bila tamo? Ili je ona aplicirala na koledž, ovi su je primili i izdali joj dokumenta sa kojima se ona vratila da aplicira za F1?
Reply With Quote
  #3  
Staro 19.01.2011, 15:15
DukaUSA DukaUSA je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2010
US lokacija: NYC, Chicago
YU lokacija: Kraljevo
Poruke: 18
Pošalji Skype™ poruku korisniku DukaUSA
Nepromenjeno

Hvala na brzom odgovoru Spirit
U pravu si bio, ona nije upisala, vec je samo primljena na koledz! Polagala je matematiku i engleski i dobila je potvrdu da je primljena na koledz... Tamo je podnela zahtev za promenu vize, vakcinisala se i uradila sve sto je bilo potrebno... ostalo joj je samo da obavi razgovor u nasoj ambasadi u Beogradu... i tu je onda nastao taj problem! Da li moze nesto da uradi kako bi sto pre obezbedila F1, jer njoj tamo predavanja pocinju 31. januara?
Pozdrav!
Reply With Quote
  #4  
Staro 19.01.2011, 21:26
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Pa iskreno mislim da nema šanse da se nešto promeni za 31 januar

Ali sada si mi opet dao informaciju koja je kontradiktorna. Ako je ona tamo podnela zahtev za promenu statusa (Adjustment of Status) onda je trebala tamo i da ostane dok ne dobije rešenje da li je uspela ili ne.

Da samo raščistimo oko terminologije, da bi mogli lakše da utvrdimo šta je bilo.

Viza se dobija samo u konzulatu ili ambasadi u stranim državama (Vizu koliko je meni poznato ne možeš dobiti na tlu SAD). Viza ti je potrebna samo za ulazak u zemlju. Ti sa vizom dobijaš određeni status, koji je moguće menjati nakon ulaska u zemlju.

Primer: Uz turističku vizu ti dobijaš status turiste, ali u SAD možeš aplicirati za promenu statusa u neki drugi, npr. studentski, dok ti viza ostaje ista, ona se ne menja jer ima svoju svrhu samo pri ulasku u zemlju.

Ako jetse aplicirala za promenu statusa, onda nikako nije trebala da izlazi iz zemlje dok se njena molba za promenom statusa ne reši, a vreme provedeno na čekanje odluke čak i ako se probije rok iz vize za boravak se smatra legalnim.

Ali dosta šta je bilo. Ono što ona može da uradi je da skupi što više potvrda o njenoj povezanosti sa Srbijom, takođe što više informacija od koledža koji je upisala, itd.

Nažalost mislim da će morati da vrati DS formular koji je dobila od škole zarad vize (u obavezi je da ga vrati ako ne može da dođe) i da sve opet pokuša za 6 meseci.

Takođe treba pokušati dobiti informaciju iz ambasade šta sve možete da uradite da bi se njihov stav promenio.
Reply With Quote
  #5  
Staro 19.01.2011, 22:21
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Ako moze malo pojasnjenje jer mi je par cinjenica nejasno - to sto je opisano je postupak za enrollment resident-a. Procedura za international students je drugacija. "Domaci" studenti polazu na placement test-uu matematiku i engleski. International polazu TOEFL ili potpisuju da ce ici na intensive ESL, pa onda popunjavaju aplikaciju i prikazuju novac za fees, tuition, room and board. Tek nakon toga college izdaje Certificate of Enrollment za potrebe vize - ja ovde dakle pricam o "regularnom upisu", ne o skolicama engleskog i slicno. College svu dokumentaciju salje direktno u ambasadu.

Ajd' pojasni sta je u pitanju, jer na osnovu placement testa (koji nije ni namenjen za international students) ne moze da se dobije F-1 viza.
Reply With Quote
  #6  
Staro 20.01.2011, 07:17
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@Zana

U Cikagu je npr. za upis na Community College-a potreban mahom samo placement test (mislim da raznorazni shverc komerc jos uvek samo ovde prolazi). TOEFL jeste zvanicni uslov ali u velikoj vecini slucajeva te oslobode ako kroz razgovor steknu utisak da jezikom vladas dovoljno i da mozes da pohadjas nastavu. Dakle vrlo je moguce da su je bez TOEFL-a primili na koledz.

@DukaUSA

Kardinalna je greska sto se uopste vracala u Srbiju?! Promena statusa na studentski F1 se sasvim regularno vrsi i dok si u USA. Znam 4 slucaja licno. Troje je izvrsilo promenu statusa sa J1, a jedna osoba sa B2 (turisticka). Ljudi su bukvalno poslali popunjene formulare imigracionom par dana pre isteka onih 6 meseci legalnog turistickog boravka i posle 2 meseca (ovaj sa B2 je cekao 3.5 meseca) je iz imigracionog stizao odgovor sa pozitivnim odgovorom i ljudi sad idu u skolu. Za ovu poslednju osobu sam bio skoro siguran da ce biti odbijena jer je cekala bukvalno poslednji dan (iako je savet da se to uradi najkasnije 45 dana pre isteka onih 180 dana) pa su cak i njoj dozvolili promenu statusa.

Kad se pod takvim uslovima dokopas americkog tla, vracas se nazad tek kad sredis status. Meni studentska viza vazi jos dva meseca (inicijalno izdata u decembru pretprosle godine na 14 meseci), ali mi ni u jednom momentu nije palo na pamet da izlazim cak ni do Toronta jer prosto ne zelim da cariniku objasnjavam sta i kako i gde sam isao. Jos bi veca ludost bila da izadjem kad mi istekne viza i sa regularnim I-20 odem u ambasadu u BGD po novu studentsku vizu. Ne bi mi je dali ni u petoj reinkarnaciji Ovako odrzavam studentski status do daljeg, a sledeci korak ka zelenoj karti bi bio H1B status...

Da li joj je turisticka viza jos uvek vazeca? Ukoliko jeste, neka se vrati ponovo turisticki i neka odmah posalje imigracionom zahtev za promenu statusa. U tom slucaju bi vrlo verovatno bio problem vezan za datum pocetka koledza, mada i to moze da se premosti upisom bilo koje skole koja ima obican ESL kurs i prima strane studente. Kada jednom dobijes F1 status, nemas nikakvo ogranicenje u smislu promene skole. Drugim recima, moze da pohadja ESL do onog momenta dok ne bude primljena ponovo na neki drugi (tj. onaj koji je u startu i zelela) i onda samo da izvrsi transfer...

O studentskom statusu smo pisali nasiroko ovde... http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=722

Last edited by Magelan; 20.01.2011 at 07:26.
Reply With Quote
  #7  
Staro 25.01.2011, 01:18
DukaUSA DukaUSA je offline
Član
 
Datum prijave: 15.04.2010
US lokacija: NYC, Chicago
YU lokacija: Kraljevo
Poruke: 18
Pošalji Skype™ poruku korisniku DukaUSA
Nepromenjeno

Prvo bih zeleo da se izvinim sto tek sad odgovaram, ali imao sam nekih obaveza, pa nisam mogao da posecujem forum!
Hvala vam svima sto ste se javili i svojim odgovorima mi dosta pomogli!
Ja nisam bio bas najbolje obavesten, pa sam iz tog razloga pitanje malo nejasno postavio!
Ona je zapravo radila samo testove iz matematike i engleskog jezika, odlicno je uradila oba testa i primljena je na koledz, bez polaganja bilo kakvih dodatnih testova! Dakle, ona je primljena, ali ga nije upisala! Od fakulteta je dobila I-20 koji je potreban za dobijanje F1 vize... Problem je nastao zbog toga sto je njoj tetka rekla da mora da dodje u Srbiju, da obavi razgovor u ambasadi i da ce tako dobiti vizu! Znaci tetka je pogresila, jer je Magelan rekao da se to radi iz Amerike, tako sto se posalje potrebna dokumentacija i onda se ceka! Znaci u tome je bio glavni problem, nije postupila kako je trebalo... Sada ce sacekati neko vreme, oko godinu dana, pa ce onda opet otici tamo i onda ce im odatle poslati dokumentaciju potrebnu za izdavanje vize!
Jos jednom Vam hvala na odgovorima, puno ste mi pomogli!
Pozdrav!
Reply With Quote
  #8  
Staro 13.02.2011, 05:37
Nea84's Avatar
Nea84 Nea84 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.02.2011
Poruke: 3
Question Prelazak sa J1 u F1 vizu...

Pozdrav svima!!!

Vec nekoliko dana sam na internet-u pokusavajuci pronaci odgovor na moje pitanje... nesto sam pronasla, ali to je vec iz 2006-e godine tako da mi je to nekako "zastarilo" pa sam u dilemi... Vec dvije godine sam Au Pair u Americi preko agencije "Au Pair in America"(tacnije, moja druga godina zavrsava se krajem ovog mjeseca) i imam J1 vizu koja takodje istice krajem mjeseca i nakon toga mi je omoguceno jos mjesec dana legalnog putovanja po Americi, koje sam ja odlucila da provedem sa mojom rodbinom.. po zavrsetku tog mjeseca vracam se kuci...
Sve sam legalno odradila sto se od mene zahtijevalo u toku te dvije godine (skola 6 mjeseci - gdje sam uzela ESL casove i dobila certifikate o zavrsenim casovima na Univerzitetu; platila takse za obije godine; izvadila socijalni broj) ...
Pruzila mi se prilika za studiranjem u Americi, pronasla sam sponzora i predala svu papirologiju koja je bila potrebna za I-20. Sad imam I-20 i u martu bi trebala da budem kuci... odmah bih zakazala intervju u ambasadi...

problem je u tome sto sma ja u svojoj zemlji vec zavrsila Univerzitet i dobila diplomu profesora, ali je jako tesko naci posao... i kada sam dobila ovu ponudu za studiranje u americi, naravno nisam se dvoumila,...kontajuci mogu nesto drugo upisati kao poslovnu administraciju ili racunovodstvo te kroz sve to doci do jos boljeg usavrsavanja engleskog jezika (od cega galave ne boli), te bih puno imala vise sanse za pronalazak posla u mojoj zemlji...

pomalo me panika hvata jer moram ic u ambasadu po vizu, i kontam da li cu imat problema obzirom da sam vec bila 2 godine u Americi na J1 vizi, i sad treba da apliciram za F1??? ne znam, zanima me da li je iko imao slicnih iskustava??? dosta ljudi mi je reklo da promijenim status ovdije, ali to nisam htjela da uradim, jer vec dvije godine nisam bila kuci i stvarno sam pozelila moje roditelje i sestru, tako da zelim da odem i da ih vidim, a mjenjajuci status u Americi mi ne bi bila bas najpametnija ideja, jer sa statusom bih opet morala da odem u ambasadu i apliciram za vizu, gdje me mogu hladno odbiti.... jer stvarno zelim da dolazim kuci u toku mog studiranja... Molim vas ako iko zna ista o ovme, napisite par rijeci.... Unaprijed zahvalna
Reply With Quote
  #9  
Staro 13.02.2011, 09:03
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Odgovor smo vec dali u prethodnih par postova

Kome god se u USA ostaje, sigurno se ne bi usudio na korak koji ti planiras.

Good luck
Reply With Quote
  #10  
Staro 13.02.2011, 17:05
Nea84's Avatar
Nea84 Nea84 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.02.2011
Poruke: 3
Nepromenjeno

izvini, moje pitanje se nije odnosilo na ostanak ni u jenom slucaju... moje pitanje je o studiranju i odobravanju vize, a ne na ostanak... sorry
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problem, studentska, viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potreban savet u vezi US vize jasmanac Ne-imigrantske vize 301 29.12.2013 14:14
Vencanja, nakon dobijanja GC. Zivkovic_NIS Vaša strana 33 02.03.2013 10:29
Sumnjiv mail o dobitku vize Tasha Stare teme 25 02.10.2011 05:01
Posedovanje SSN pre dobijanja GC Nikolica014 Stare teme 10 09.05.2010 02:00
Zvanični Link za Detaljne Informacije o Svim Koracima nakon dobijanja Prve Koverte Johnny Prva koverta 0 01.05.2010 16:38

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:55.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.