ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Druga koverta

Druga koverta Dobili ste drugu kovertu sa spiskom papira za ambasadu i uputstvu za obavljanje lekarskih pregleda. Šta sad?

Druga koverta » Affadavit of support » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 15.07.2008, 15:01
mvp977's Avatar
mvp977 mvp977 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2008
Poruke: 86
Nepromenjeno Affadavit of support

Za gradjane BIH , OBAVEZAN I-134 , ili I-864 form , bez izuzetka.
  #2  
Staro 15.07.2008, 16:51
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ajd molim te malo detaljnije pojasni, zasto zbog cega i cemu sluzi..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #3  
Staro 15.07.2008, 20:07
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Da, ako moze neko objasnjenje, bilo bi super (a posebno razlog).... deluje mi malo nelogicno...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #4  
Staro 16.07.2008, 07:25
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

I naravno izvor vijesti... ne bi bio los..
tnx
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #5  
Staro 16.07.2008, 08:13
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Sta je, valjda misle da nema sanse da nadju 13000 USD
U svakom slucaju i mene jako zanima objasnjenje ...
  #6  
Staro 16.07.2008, 08:36
mvp977's Avatar
mvp977 mvp977 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2008
Poruke: 86
Nepromenjeno

upoznao sam momka koji radi za americku ambasadu i malo se raspitao. Pitao je i za neki drugi papir ali su rekli da se iskljucivo ova dva vaze. Nikakav e-mail nece uzimati u obzir. E sad da li su mu to rekli zato sto je to sluzbeni stav a moze se drugacije , to cu jos da se malo raspitam.
  #7  
Staro 16.07.2008, 10:10
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Malo je sve konfuzno sad, jel govoris da bosanci MORAJU imati nekoga ko ce garantovati za njih (kao sto ja shvatih iz prvog posta), ili samo da ukoliko imaju nekoga, moraju iskoristiti jednu od ove dvije forme kao garanciju, nista trece (kao sto shvatih iz tvoj posljednjeg posta)? A ako nemaju nikog, da skupljaju novac?
Samo da razjasnimo ...
  #8  
Staro 16.07.2008, 17:58
mvp977's Avatar
mvp977 mvp977 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2008
Poruke: 86
Nepromenjeno

Novac se moze posuditi i vratiti odmah poslije intervjua. Od pocetka pokusavam da dobijem sto tacniju informaciju , i sto se vise raspitujem vise sam uvjeren da se mora imati neka vrsta sponzora . Mozda je praksa bila drukcija ranije ne znam. Samo ne bih volio da mene ili bilo koga drugog odbiju zbog toga sto nije dobio tacnu informaciju. I-134 form moze poslati bilo ko.


Evo dijela teksta sa sajta ambasade , boldiran tekst je vrlo dvosmislen :

Evidence of Support: Form I-864, a contractual affidavit of support, must be submitted for most family-based applicants and employment-based applicants when a relative is the petitioner or has ownership interest in the petitioning business. Other applicants must show evidence that they are not likely to become public charges while in the United States. Applicants chosen through the Diversity Immigrant Visa Program who present an affidavit of support from a sponsor in the U.S., should advise them to use form I-134, not form I-864.
  #9  
Staro 16.07.2008, 18:05
mvp977's Avatar
mvp977 mvp977 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.05.2008
Poruke: 86
Nepromenjeno

P.S.

ono sto sam napisao u prvom postu je rekla jedna konzulica doslovno.
  #10  
Staro 18.07.2008, 11:09
kolja kolja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.05.2008
Poruke: 118
Nepromenjeno

Proverio sam cisto iz radoznalosti ove navode -imam dosta prijatelja i poznanika iz Sarajeva /Bosne itd -ovaj affidavit of support se trazi samo od ljudi koji putuju za US kod prijatelja ,rodbine itd ali ne kao emigranti -affidavit of support se trazi kao garancija da posetilac u US nece ostati preko vize i nece raditi itd -za GC lottery moze da se upotrebi samo od strane konzularnog sluzbenika kao dodatni zahtev (ako se nema para ili vec neka "veza" u US -porodicna ili prijateljska) ali to retko -to obicno znaci odbijanje vize u sustini jel nesto "skripi " od papira (novca)ili vas konsul nesto "nemirise";znam par slucajeva da su trazili to od ljudi iz Bosne ali su bili u pitanju turisticki odlasci za US pa su cak oni koji su potpisivali affidavit of support davali novcani deposit (navodno 15 000 dolara u jednom slucaju ) da bi njihov rodjak prisustvovao nekom vencanju u US-to je bila garancija da ce "zadrzati non immigrant status dok je u US ";nemoras mnogo da se brines -to ti verovatno nece traziti -spremi pare bice OK ;
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.