ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #811  
Staro 24.03.2008, 13:23
jelenche's Avatar
jelenche jelenche je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.03.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 45
Nepromenjeno

hvala ti v777
ti si jedina osim milosha napisala komentar od kako
si dosla tamo,
jer mi koji cekamo velike bele koverte mislimo da je tamo sve suuuppppeeeerrr, a nadamo se da cemo se snaci
i sami.
u svakom slucaju
hvala ti na informacijama,
javicemo se kad dobijemo koverte.
kada su prve koverte pocele da stizu ranijih godina?
da li je to pocetak aprila?
  #812  
Staro 26.03.2008, 03:44
Darko
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Pozdrav oboma za ove stvarno korisne informacije, i puno srece "preko bare"
Verujem da ste i sami culi za ovaj sajt, to su najveci online oglasi u USA po gradovima, pa ako vam mogu biti od koristi pocev od pronalazenja poslova, studia/apartmana, kupovine kola, itd..., pogledajte - http://www.craigslist.org/

Poz ljudi
  #813  
Staro 27.03.2008, 05:44
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Pozdrav Darko,

ma nisu problem sajtovi uopste....craiglistu znamo odavno...ima i jos takvih slicnih...www.careerbuilder.com, www.monster.com.....www.rent.com...www.hotjobs.com ....www.yahoojobs.com....ma koliko ti dusa zeli...

Hvala ti u svakom slucaju i kazi nam u kojoj si ti fazi sada....


Pozdrav!
  #814  
Staro 30.03.2008, 21:08
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Moj komentar je ovde: http://milos.srdjevic.net/blog/archives/sram-me-bilo
Sad će da usledi još jedan... ;-)
  #815  
Staro 31.03.2008, 03:47
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Za V76: pozovi ambasadu i pitaj ih sta je sve potrebno...Procesljaj ovde komentare od pre par meseci, vec smo napisali sta je sve potrebno za ambasadu...naravno treba da odes nekoliko dana ranije do doktora (imas sve podrobno ovde u ranijim postovima...)...

Srecno!

P.S. Koliko mi se cini, ti si u DV 2008 krugu? Da li ti je intervju zakazan u ambasadi u Beogradu ili negde drugde?

Pozdrav!
  #816  
Staro 31.03.2008, 14:22
Igor
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Cao ljudi, Ima li neko da preporuci neku agenciju za jeftine avionske karte?

Hvala.

Pozz
  #817  
Staro 31.03.2008, 18:54
RunAway
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Hvala vam na informacijama koje sam nasao, nisam se javljao do sada zato sto nisam imao nista novo da dodam sto bi bilo od koristi.
Ostao mi je jos samo razgovor u ambasadi. Pripremio sam sva dokumenta i njihove prevode. Malo pre sam procitao da su neki nosili i kopije istih. O kakvim kopijama je rec? Fotokopije ili fotokopije overene u opstini? Najverovatnije da necu imati vremena da pripremim i te fotokopije, zato bih vas zamolio da mi sto pre, ako je moguce, odgovorite o kakvim kopijama je rec i da li su neophodne?

Imam i nekoliko pitanja za V777.
Imam nameru da tamo upisem master, takodje IT oblast, pa me interesuje do kakvih si saznanja dosla. Koje su cene? Kako se dolazi do kredita? Da li to mogu odmah da upisem ili mora da prodje neki period (kreditna istorija...)? Procitao sam na par site-ova da postoji mogucnost i vecernjeg studiranja tako da nije neohodno da to bude on line studiranje. Bilo bi dobro da, ako si zainteresovana, da razmenimo mail-ove da ne gusimo prisutne ovom temom.

Unapred hvala
Pzv
  #818  
Staro 01.04.2008, 00:01
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ne znam da li ste culi, ali ambasada SAD-a ponovo izdaje vize od prvog aprila. Oni koji su imali rezervaciju za neki od dana dok nisu radili, bice obavesteni o novom terminu. Izvor: Blic Online.
  #819  
Staro 01.04.2008, 07:35
v76
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

za v777: Intervju mi je zakazan u ambasadi u Beogradu, kontaktirala sam ih i rekli su da ce me obavestiti ako eventualno bude pomeren datum(inace je 23.4). Imam jos jedno pitanje oko garancije I 134. Da li su vam je popunjavali on line i na kom sajtu ona moze da se nadje? Da li su bile potrebne i kopije tri poslednje takse i izvod sa bankovnog racuna?
  #820  
Staro 01.04.2008, 22:41
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

Pozdrav!

Drago mi je da se u Beogradu ponovo izdaju vize!

Za V76: Affidavit of support (I-134) koji sam ja imala, bio je dl on-line, popunjen on line, zatim odstampan, odnet kod notara (npr. u banci ih obicno imaju i najverovatnije stavljaju pecat i potpisuju for free!), zatim mi je taj obrazac poslat postom na kucnu adresu, da bi ga imala original sa sobom... Imala sam i izvod sa jednog od bankovnih racuna osobe koja mi je slala I-134, nisam imala tax return, imala sam i pismo od poslodavca osobe koja mi je slala I-134, u kome je stajalo da ta i ta osoba radi u toj firmi i da ima godisnje toliku i toliku platu...Znaci ja sam imala 3 dokumenta.

Obrazac I-134 se moze pronaci na stranici na kojoj se nalaze SVI formulari:
http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCR D&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045 f3d6a1RCRD


I-134 obrazac: http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=fe3647a55773d010VgnVCM10000048f3d6a1RCR D&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045 f3d6a1RCRD




Affidavit of Support

Purpose of Form :
To show that visa applicants have sponsorship and will not become public charges while in the United States. The sponsor must file a separate affidavit for each applicant.
Number of Pages :
4
Edition Date :
2/28/07. Versions 12/04/06, 7/14/06 and 6/17/06 are also acceptable.
Where to File :

To file this form, it needs to be sworn to or affirmed by a USCIS Officer at any USCIS Office, by a notary public, or other official authorized to administer oaths for general purposes. If the sponsor is outside the United States, the affidavit must be sworn to or affirmed by a USCIS Officer or Consular Officer at any U.S. Embassy or Consulate.

Once the form is affirmed, it should be mailed to the same USCIS office where the application was filed.


Filing Fee :
$0.00
Special Instructions :
(NA)

* Download I-134 (130KB PDF)




Nadam se da sam malo pomogla, ali bih ti preporucila da, ako vec imas osobu koja ce sve to da ti posalje, da pozuris, jer ti treba najmanje desetak dana da ti stigne sve to postom i to putem expres maila, tako da se nadam da ces sve papire da sklopis do roka za intervju.


Ako jos nesto treba, slobodno pitaj i nek je sa srecom.

Pozdrav!
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 02:01.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.