ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Rentiranje kola u Americi kako sam se proveo kao bos po trnju » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 01.10.2018, 18:13
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Sve rent a car agencije jasno navode da moras da pokazes kreditnu kad uzimas auto, kako si to preskocio? U praksi, negde moze i debitna ali ti obavezno uzmu depozit. Ja imao 290$ na kartici, a trebalo mi 300 za depozit, pa sam morao da se setam 2km do banke da uplatim jos. Da ne zbunim nekog, ja sam jednom uzimao auto, kako bih otisao iz Bafala u NYC da docekam suprugu i decu. U to vreme sam vec imao debitnu u USA. Ne znam da li bi bilo isto da je debitna iz Srbije.
Citat:
BANKA
45 minuta je trajalo otvaranje racuna i to najobicnijeg Checking account
Meni je trebalo i vise od toga. Nesto su proveravali oko zemlje. Serbia, Siberia, Syria - njima sve zvuci isto, garant su mislili da sam opasan eksplozivom

Citat:
Odvezem se nekim sinobusom do grada za nekih $6 i otpesacim jos jedno kilometar i ulazim u Verizon. Kaze tip, zao nam je ali vas broj je zakljucan za Verizon. Pa sta sad majko mila ??? Kaze idite tu preko ima AT&T a vidim da imate njihov signal na vasoj kartici.
Verizon ima neku drugu tehnologiju i evropske sim kartice ne rade. Uz AT&T, i t-mobile kartice rade na evropskim telefonima.

Citat:
Cim sam izasao na interstate 5 ja vidim ogranicenje 70mph (92kmh) WHAT ? Pa vi niste normalni, stici su preksutra u Springfield ))))
70mph je 112kmh. Koliko god da je ogranicenje, vozi se 5mph brze.

Gledaj sve sa vedrije strane - bar ces imati o cemu da pricas unucima.
I moram nesto da pitam. Zasto si uzimao rent a car ako si sam? Zar nisi mogao avionom?
Reply With Quote
  #12  
Staro 01.10.2018, 18:33
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Zaboravi na zadnje pitanje, odgovoreno je dok sam pisao, a nema vise edit opcije
Reply With Quote
  #13  
Staro 01.10.2018, 18:42
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

pa sto se tice Verizona znaci tip cim je skontao da sam iz Evrope odmha je rekao da prvo vidimo hoce li raditi. Ja kazem pobogu pa to je iPhone americki telefon. Svejedno rece on...

Posle ovde sam otisao do AT&T i uzeo iPhone 6 za $199 uz obavezu da budem 6 meseci sa njima na prepaidu i prvi mesec gratis plan of $45 koji ce meni biti zapravo drugi mesec... to nije flat internet ali ja imam kuci net tako da ce mi 4GB spolja biti OK.

isto tako kad stignete u USA mozete uzeti samo neki prepaid plan. Ali to je OK osim sto je bas bas skupo. Najjeftiniji plan je nekih $35 dolara

RENT A CAR

bili s izriciti i to ne samo iz Herza vec i sa drugih 9 saltera da MORA KREDITNA i to je tako u celoj Americi.

Ali vidi, ja sad imam debitno od Wells Fargo pa cu probati za vikend kad budem opet rentirao auto da li prolazi pa cu ti javiti.

Uglavnom bez kreditne kartice NEMA RENTIRANJA.

A americku ne mozete dobiti odmah. Ja sam u banci pitao i oni su rekli mozete podneti zahtev i kao pocetni iznosi odobrene sume su $700. Mislim super to nije neka lova, a kreditna je neophodna za rentiranje.
Reply With Quote
  #14  
Staro 01.10.2018, 19:24
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Isto je i u Srbiji, iskljucivo kreditne kartice primaju, makar imao na debitnoj 10 000$ nece da prihvate, kao ni kes. Drugarica dosla sa broda sa deckom i treba je rent a car, nema sanse nema kreditnu. Neki lik im je privatno iznajmio auto na kraju.
Reply With Quote
  #15  
Staro 01.10.2018, 23:18
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

ima da i privatno iznajmljivanje ali tu su problem dve stvari:

- uglavom je ogrnicena km n nekih 200km dnevno a onda drasticno skace tipa 60 centi po dodatnoj milji

- auto moras vratiti gde si ga uzeo

tako da u mom slucaju nije bilo resenje ali je ok varijanta ako nemas karticu a malo bi hteo da se muvas po gradu i okolini.
Reply With Quote
  #16  
Staro 02.10.2018, 02:48
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
pa sto se tice Verizona znaci tip cim je skontao da sam iz Evrope odmha je rekao da prvo vidimo hoce li raditi. Ja kazem pobogu pa to je iPhone americki telefon. Svejedno rece on...

Posle ovde sam otisao do AT&T i uzeo iPhone 6 za $199 uz obavezu da budem 6 meseci sa njima na prepaidu i prvi mesec gratis plan of $45 koji ce meni biti zapravo drugi mesec... to nije flat internet ali ja imam kuci net tako da ce mi 4GB spolja biti OK.

isto tako kad stignete u USA mozete uzeti samo neki prepaid plan. Ali to je OK osim sto je bas bas skupo. Najjeftiniji plan je nekih $35 dolara

RENT A CAR

bili s izriciti i to ne samo iz Herza vec i sa drugih 9 saltera da MORA KREDITNA i to je tako u celoj Americi.

Ali vidi, ja sad imam debitno od Wells Fargo pa cu probati za vikend kad budem opet rentirao auto da li prolazi pa cu ti javiti.

Uglavnom bez kreditne kartice NEMA RENTIRANJA.

A americku ne mozete dobiti odmah. Ja sam u banci pitao i oni su rekli mozete podneti zahtev i kao pocetni iznosi odobrene sume su $700. Mislim super to nije neka lova, a kreditna je neophodna za rentiranje.
Pozdrav Uran,u vezi rentacara i u vezi verizona

Poslao sam ti PM
Reply With Quote
  #17  
Staro 02.10.2018, 03:21
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Markonato Prikaz poruke
Pozdrav Uran,u vezi rentacara i u vezi verizona

Poslao sam ti PM
moze evo odg ovde da sto vise ljudi vidi...

moje skromno iskustvo:

- mora kreditna, moja nije bila americka ali je bila master card
- samo kreditnom mozes platiti. Ne moze kreditna kao za garanciju a da platis kesom
- depozit od $200 rasknjizili su mi dan posle sto sam vratio auto
- ja sam dodao i nekih $20 za total casco po danu
- najbolje je vratiti kola gde si uzeo jer su penali ogromni, mene su olesili za $200 dolara penala jer sam vratio auto u drugom gradu, a to je prakticno kao da sam ga rentirao jos 4 dana, ali ja nisam imao izbora.

moji prijatelji rodjeni Americanci rekli su mi: in America you drive or you fly !

razdaljine su divljacke, a krece se sporije nego kod nas, ali svejedno Amerikanci ne oklevaju da putuju kolima. Nije ni cudo, jer benzin kosta oko 70centi po litri, mada oni racunaju po galonu $3.39 a galon je 3.8L.

Avion je katastrofa skup, cheap flights sta je to
Reply With Quote
  #18  
Staro 02.10.2018, 03:23
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Svaka cast na snalazenju i na putesestviju, a i na tom sto si improvizovao treci dokument.
Reply With Quote
  #19  
Staro 02.10.2018, 04:55
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Citat:
bili s izriciti i to ne samo iz Herza vec i sa drugih 9 saltera da MORA KREDITNA i to je tako u celoj Americi.
Svuda pise da mora kreditna, ali nije bas tako. U Enterprise-u sam uzeo auto samo sa debitnom. Preko puta njih je druga agencija (mislim da je Hertz) gde nisam mogao da ga iznajmim sa debitnom.
Citat:
Nije ni cudo, jer benzin kosta oko 70centi po litri, mada oni racunaju po galonu $3.39 a galon je 3.8L.
Skupo na drugoj strani. Kod mene je 2.90 do 3.00
Reply With Quote
  #20  
Staro 02.10.2018, 05:16
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Hm... Ispada najisplativije uzeti UHAUL... Lepo uzmes truck i Bog da te vidi...
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako se prijaviti za intervju ako vec zivis u Americi - AOS procedure? plava princeza Uputstva za dobitnike 38 14.05.2023 17:54
Rentiranje auta pence Vodič za emigrante 6 09.07.2015 21:19
Rentiranje ili kupovina nekretnine elefteros Vaša strana 0 24.05.2014 06:58
Rentiranje stana/kuce i sve sto ide uz to dmi Vaša strana 6 09.11.2009 11:46

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.